عجیب ترین راز های بازی های کامپیوتری – حقایق جالب : خیلی از ما ساعات زیادی را صرف گیم ها میکنیم ، برای مثال تنها برای بازی angry birds جمعا بالای 200 میلیون سال زمان صرف بازی کردن شده است ! و این تنها برای یک بازی است. اما پشت برخی از این بازی ها که سهم بالایی از زمان زندگی ما را مشغول خود میکند رازهایی وجود دارد که خوب ات از آنها باخبر باشید .پس با ما در این مقاله ی ده تا از عجیب ترین اسرار گیم های کامپیوتری مشهور همراه باشید !

 

30 تا از نوستالژی ترین بازی های کامپیوتری

10 تا از عجیب ترین اسرار هری پاتر

7 تا از بهترین بازی های متن محور 

10 تا از عجیب ترین و شگفت انگیز ترین راز های حل نشده جهان

معرفی انواع سبک بازی های کامپیوتری

 

10 تا از عجیب ترین راز های بازی های کامپیوتری – شگفت انگیز ترین اسرار گیم های کامپیوتری

10- راز موفقیت GTA

به دید کارشناسان ، یکی از راز های موفقیت این بازی خشونت و دزدی و …است . یعنی هرآنچه در زندگی معمولی تجربه ی آن اشتباه ، غیرقانونی و با مجازات است. به همین علت ، نقد های منفی زیادی در خصوص این بازی شده است. اما خوب است بدانید ، که شرکت rockstar مبلغ زیادی به نشریه ها و منتقدین پرداخت کرده بود که در خصوص این بازی نقد منفی بنویسند! طبق باور آنها این نقد های منفی مردم را هرچه بیشتر به خرید این بازی وق میداد !

 

10 تا از عجیب ترین راز های بازی های کامپیوتری مشهور - شگفت انگیزترین اسرار گیم ها

9- وسعت minecraft

یکی از شاهکار های دنیای gaming بازی زیبای minecraft است. شاید اگر کیفیت و تصاویر بازی را مشاهده کنید بخندید ، که چرا ما چنین ادعایی کردیم ! اما این بازی نقاط قوتی دارد که کمتر در گیم ها نظیر داشته است. یکی از این نقاط قوت ، نقشه ی وسیع این بازی است. نقشه ی این بازی ، از اندازه ی کلان شهر نیویورک ، کشور روسیه و قاره ی آسیا نیز بزرگ تر است ! نقشه ی آن تقریبا 8 برابر ، سطح کره ی زمین است!

معمولا در بازی ها تنها قسمت کوچکی از بازی رندر میشود ، یعنی به فرض زمانی که در یک شهر قرار دارید ، افراد و جانوران پشت سر شما (آنها که در دید بازیکن نیستند) تکان و حرکت نمیخورند. این به صورت ساده و خلاصه ، باعث میشود بازی سبک تر شود و روی سیستم های قدیمی تر بتواند اجرا شود.

جالب است بدانید در minecraft این اتفاق نمی افتد و جهان مخفی از دید شما نیز ، حتی کوچک ترین پروانه در آن حرکت میکند. به همین علت گرافیک بازی را پایین آورده اند ، تا سیستم ها بتوانند آن را اجرا کنند و درگیرگرافیم نشود.

 

8-deus ex

در رتبه ی هشتم عجیب ترین راز های بازی های کامپیوتری بازی deus ex قرار دارد . حجم این بازی زیاد شده بود و آنها مجبور شده بودند قسمت هایی از بازی را حذف کنند. یکی از این قسمت ها برج های دوقولو بود ! جالب است بدانید که یک سال پس از انتشار بازی حادثه ی 11 سپتامبر رخ میدهد. در داستان بازی علت غیبیت برج ها حمله ی تروریستی بیان شده بود !

 

10 تا از عجیب ترین راز های بازی های کامپیوتری مشهور - شگفت انگیزترین اسرار گیم ها

7- نکورمورث های dead space

یکی از انواع دشمنان در بازی dead space نوعی از زامبی ها یا به اصطلاح نکرومورث ها بودند، که به طرز وحشتناکی واقعی به نظر میرسیدند. نکته ی ترسناک این بازی این است که طراحان بازی ، ظاهر نکرومورث ها را از روی اجساد بی جان قربانیان تصادف های سنگین رانندگی برداشته بودند !!

 

6- ارتباط بین ماریو و اسکایریم

ماریو را یادتان هست ؟همان بازی رنگارنگ که ماکسیمم خشونت در آن پریدن روی یک قارچ بود . صداگذاری ماریو ، لوئیجی و واریو همه توسط آقایی به نام چارلز مارتینت انجام شده است. جالب است بدانید که همین فرد صداگذاری پارتورناکس اژدهای غولپیکر و مخوف اسکایریم را انجام داده است. کمی عجیب است که بدانید صدایی که از دهان ماریو و یک اژدها بیرون می آید یکی است .

 

10 تا از عجیب ترین راز های بازی های کامپیوتری مشهور - شگفت انگیزترین اسرار گیم ها

5- سونیک در بدن ما

همه ی انسان ها در بدن خود سلولی به نام shh دارند ، که باعث رشد انگشتان و ناخن ها میشود. شاید فکر کنید که اسم این سلول بر اساس یک نام پیچیده ی علمی انتخاب شده است ، اما اشتباه میکنید ، اسم این سلول اختصار sonic hedgehog است. اسم یکی از پرطرفدار ترین کاراکتر های بازی های کامپیوتری. دانشمندی که این نام را انتخاب کرد ، بیان کرد که علت این انتخاب دختر او بوده است ، که با یک کامیک از سوسنیک به خانه بازگشته بود.

 

4- بازی بر اساس واقعیت

در رتبه ی چهارم عجیب ترین راز های بازی های کامپیوتری ، اسرار assassins creed قرار دارد . در بازی زیبای assassins creed 3 تمام افراد کلیدی بازی که شما به قتل میرسانید ، افرادی واقعی در تاریخ بوده اند. این هم بازی را کمی جذاب میکند ، و هم این که کمی آنرا ترسناک میکند.

 

10 تا از عجیب ترین راز های بازی های کامپیوتری مشهور - شگفت انگیزترین اسرار گیم ها

3- باز هم سوپر ماریو

بازی ماریو اصولا کمی طول میکشد. شاید سه ساعت ، الی 4 ساعت ، برای برخی که خیلی در گیم و گیمینگ مهارت ندارند ، شاید تا بالای 10 ساعت هم طول بکشد . اما جالب است بدانید که رکورد تمام کردن این بازی ، چهار دقیقه و پنجاه و هفت ثانیه است. برای خیلی از ما ها پنج دقیقه طول میکشد تا صرفا از مرحله اول عبور کنیم !

 

2- طاعون در دنیای وارکرافت

بازی دنیای وارکرافت (world of warcraft) پرطرفدار ترین و محبوب ترین بازی بلیزارد محسوب میشود . هزاران نفر روزانه در سرور های بلیزارد این بازی را تجربه میکنند. اما یک بار اتفاق عجیبی در این بازی رخ داد ، هنوز علت اصلی این رخداد مشخص نیست. نوعی طاعون مجازی باعث شده بود که کاراکتر پلیر ها در این بازی به محض حضور در بازی بمیرند. و باعث شده بود که سرتاسر زمین بازی دنیای وارکرافت با اسکلت پر شود.

بلیزارد مجبور شد نقاطی از بازی را قرنطینه کند و در آخر سرور ها را ریستارت کند تا مشکل برطرف شود. جالب است بدانید که دانشمندان روی این حادثه مطالعه کردند و برخورد مردم با بیماری های اپیدمیک را با برخورد پلیر ها در دنیای وارکرافت شبیه سازی کردند و مدیریت بلیزارد را با مدیریت دولتمردان شباهت دادند.

 

10 تا از عجیب ترین راز های بازی های کامپیوتری مشهور - شگفت انگیزترین اسرار گیم ها

1- خشونت در برابر کپی رایت

بازی های مختلف برخورد خاص خود را با آنها که نسخه خریداری نشده را ران میکنند دارند. برخی اجزه ورود به بازی را نمیدهند ، در برخی دیگر نمیتوان وارد سرور های آنلاین شد. در برخی دیگر پلیر ها نقطه ضعف خاصی پیدا میکنند و…

اما در pokemon firered و leafgreen این برخورد کمی خشونت آمیز است. در این بازی ها پیامی در صفحه ی بازیکن هایی که بازی را نخریده اند نمایش داده میشود “by the way if you liked this video game , buy it or die” به معنی این که “اگر از این بازی لذت بردید ، آن را بخرید ، یا این که بمیرید ! “


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir