نوستالژی ترین بازی های کامپیوتری : در این مقاله 30 تا از نوستالژی ترین بازی های کامپیوتری را برای شما لیست کرده ایم. بازی هایی که اکثر ما از آنها خاطرات دلنشین و لحظات خوشی را به یاد می آوریم.

در دوران قدیم انیمیشن ها در پیدایش بازی ها نقش به سزایی داشتند و گیم نت ها و کافی نت ها باعث شهرت بازی های آن دوران میشدند. به همین علت بیشتراز کیفیت بازی ها ، یا پیچیدگی و سرگرم کننده بودن آنها ، حسی که به ما میدادند زیبا و مهم بود. حسی که پس از سال ها وقتی به یاد آنها می افتیم لبخند به لبانمان مینشیند. پس بیایید با مرور لیست 30 تا از نوستالژی ترین بازی های کامپیوتری ایرابرود ، خاطراتمان را ورق بزنیم.

 

10 تا از بازی های شبیه جی تی ای

14 تا از بهترین بازی های پلتفرمر نظیر کراش

معرفی انواع سبک و ژانر های بازی های کامپیوتری

7 تا از بهترین بازی های متنی یا متن محور

10 تا از ترسناک ترین بازی های کامپیوتری سوروایول

30 تا از نوستالژی ترین بازی های کامپیوتری قدیمی

30- زندگی جدید امپراطور

در دو دهه گذشته ، کارتون ها و انیمیشن ها ، مانند فیلم ها طرفداران زیادی داشتند. و در نتیجه موفقیت قابل ملاحظه ای کسب میکردند.

یکی از انیمیشن های موفق آن زمان ها ، زندگی جدید امپراطور بود. این انیمیشن به قدری موفق شد که بازی آن نیز ساخته شد. بازی که خیلی از ما ها باید به یاد داشته باشیم.  که چطور یک امپراطور مایا ها ، به لاما تبدیل میشود و با کمک یکی از روستاییان ، به زندگی قدیمی خود باز میگردد.

 

30 تا از نوستالژی ترین بازی های کامپیوتری - خاطره انگیز ترین گیم های قدیمی دوتا1

29- dota1

پیش از دوتا دو ، دوتا یک بر سر زبان های گیمنت ها بود. این بازی زیبا ابتدا نقشه ای شخصی سازی شده در بازی استراتژیک زیبای وارکرافت سه بود. سپس با بالا رفتن محبوبیت آن ، نسخه جدید بازی ساخته شد و کم کم از زیر سایه ی وارکرافت و بلیزارد نیز خارج شد و به غول ژانر خود تبدیل شد.

 

28- mafia

در دورانی که تب و تاب بازی gta و فیلم های مافیایی بود ، انتظار ساخته شدن این بازی هم میرفت. در این بازی مانند gta دنیای مجرمانه ی شهر دنبال میشود ، اما این بار از نگاه مافیا و گانگستر ها بازی پیش میرود.

 

30 تا از نوستالژی ترین بازی های کامپیوتری - خاطره انگیز ترین گیم های قدیمی جی تی ای سن آندرس

27- gta

اعتقاد داریم این بازی نیازی به معرفی ندارد. و آن را در رتبه های پایین تر قرار ندادیم ، چرا که باور داریم این مجموعه بازی ها همچنان نیز در دستگاه ها و کنسول ها بازی میشود. در نتیجه خیلی حالت نوستالژی ندارد.

بازی زیبای gta همواره سر زبان های گیمر ها بود. از جمله زیبایی های این مجموعه بازی ها این است ، که در آن میتوانید چیز هایی را تجربه کنید ، که در زندگی عادی مممکن نیست.

در بازی های gta عموما نقش یک مجرم را هدایت میکنیم ، که با ماجراجویی های مختلف خود ، تجربه و درآمد خود را بالا و داستان بازی را پیش میبرد.

 

26- stronghold

مانند gta این بازی همچنان در کنسول ها بازی میشود و خیلی حالت نوستالژی ندارد.

بازی زیبای قلعه شاید در کنار جنرالز ، بزرگ ترین علت موفقیت سبک استراتژیک و محبوبیت آن در میان گیمر ها باشد.

بازی نبرد میان لرد های صلیبی و مسلمانان را بیان میکند که هر کدام قلعه های مستحکمی میساختند ، ارتشی آماده میکردند و به قلعه ی دشمنان خود حمله میکردند.

 

30 تا از نوستالژی ترین بازی های کامپیوتری - خاطره انگیز ترین گیم های قدیمی کانتر

25- counter cs 1.6

در رتبه ی بیست و پنجم نوستالژی تریی بازی های کامپیوتری ، کانتر قرار دارد. کانتر نیز مانند دو بازی قبلی همچنان در کنسول ها بازی میشود. شاید رایج ترین بازی در گیم نت ها ، همین بازی بوده باشد. اگرچه کیفیت و دقت آن هیچ وقت به نسخه ی جدید بازی global offensive نمی رسد ، اما خاطرات و حس و حالی که آن کانتر داشت ، کمتر در یک بازی شوتر تکرار میشود.

 

24- call of duty mw

مجموعه سری modern warfare از کال آف دیوتی ، هنوز به نظر خیلی ها بهترین بازی شوتر دنیا محسوب میشود. داستان زیبای این مجموعه بازی ها و روند بازی و اسلحه های متنوع و…. همگی از امتیازات منحصر به فرد این بازی محسوب میشود.

 

30 تا از نوستالژی ترین بازی های کامپیوتری - خاطره انگیز ترین گیم های قدیمی وارکرفت

23- warcraft 1,2,3

این بازی ها تقریبا نقطه ی پرش موفقیت شرکت خوشنام و بزرگ بلیزارد محسوب میشود. از معدود بازی هایی بود که هوش مصنوعی آن ، به حدی قدرتمند بود که معمولا از خود گیمر ها بهتر عمل میکرد.

داستان زیبای مجموعه وارکرافت زبان زد خاص و عام است. در کنار این ها تنوع و عملکرد وبی که بازی داشت باعث موفقیت هرچه بیشتر آن ، در بین هواداران شده بود.

 

22- generals

زمانی که کانتر حاکم بی چون و چرای سبک شوتر در گیم نت ها بود ، جنرالز حاکم سبک استراتژی گیم نت ها بود (البته تا پیش از موفقیت رقبایی نظیر جنگ های صلیبی و وارکرافت)

در این بازی زیبا ، نبرد نیرو های غرب و شرق با هدایت ارتش مدرن آنها پیش میرفت. هر کدام از این جبهه ها ویژگی های منحصر به فرد خود را داشتند. که آنها را از دیگری قوی تر یا ضعیف تر میکرد.

 

30 تا از نوستالژی ترین بازی های کامپیوتری - خاطره انگیز ترین گیم های قدیمی سگ برعلیه گربه

21- cat vs dog

یکی از بازی های فلش بسیار ساده ، اما دوست داشتنی بود. بازی گربه در مقابل سگ ، داستان دعوای دو کاراکتر سگ و گربه ی دوست داشتنی بازی را دنبال میکرد. دعوای انها با پرتاب کردن استخوان و قوطی کنسرو به یکدیگر پیش میرفت.

 

20- tarzan

در رتبه ی بیستم نوستالژی تریی بازی های کامپیوتری ، تارزان قرار دارد.  مانند زندگی جدید امپراطور ، تارزان نیز بر اساس انیمیشن با همین نام ساخته شد. در بازی گیمر ، وظیفه داشت تارزان را در داستان خود هدایت کند ، تا هم بتواند افرادی را که میخواهند خانه ی او یعنی جنگل را نابود کنند را شکست دهد هم بتواند به معشوق خود برسد.

 

30 تا از نوستالژی ترین بازی های کامپیوتری - خاطره انگیز ترین گیم های قدیمی پسر جنگل

19- jungle book

پسر جنگل نیز از آن قبیل بازی های دوست داشتنی قدیمی بود که بر اساس انیمیشن با همین نام ساخته شده بود.

داستان بازی به این صورت بود که پسری توسط خانواده خود در جنگل رها میشود و توسط گرگ های وحشی بزرگ میشود. کینه ی این پسر از همان ابتدا در دل شیرخان ، ببری که حاکم جنگل است وجود داشت. ماجرا تا نبرد نهایی میان شیرخان و این پسر پیش میرود و شما باید او را در این نبرد پیروز کنید.

 

18- neverhood

دوست خمیری ما را به یاد دارید؟  در دنیای عجیب و غریب پر از معما ، شما باید یان کاراکتر خمیری را هدایت کنید ، معما ها را حل کنید تا پرده از راز های این دنیا بردارید. این بازی از بهترین بازی های فکری آن دوران محسوب میشد.

 

30 تا از نوستالژی ترین بازی های کامپیوتری - خاطره انگیز ترین گیم های قدیمی جنگ کرم ها

17- worms

بازی جنگ کرم ها ، از خنده دار ترین بازی های توپخانه ای آن دوران محسوب میشد که به موفقیت چشمگیری رسید. و برای مدت ها صدر نشین فروش بازی های توپخانه ای بود

  در این بازی دو یا چند جبهه از کرم ها با اسلحه های متنوع و بسیار خطرناک ، به جنگ با یکدیگر میرفتند تا جبهه ی مقابل خود را نابود کنند.

 

16- king of fighters

در دوران قدیم ، بازی های دوئلی بسیار پرطرفدار بودند. مخصوصا آن دسته از بازی ها که تورنمنتی بودند. یا داستانی را دنبال میکردند. یکی از خوشنام ترین این بازی ها king of fighters بود. با مجموعه بزرگی از کاراکتر ها همچنان نام آن در بین بهترین بازی های دوئلی وجود دارد.

 

30 تا از نوستالژی ترین بازی های کامپیوتری - خاطره انگیز ترین گیم های قدیمی استریت فایتر

15- street fighter

در رتبه ی پانزدهم نوستالژی تریی بازی های کامپیوتری ، street fighter قرار دارد.  به عنوان رقیب اصلی بازی تکن ، این بازی نیز در دنیای قدیم ، در سبک بازی های دوئلی نام آشنایی بود. مانند kng of fighters تعداد بسیار زیادی کاراکتر داشت. و مانند tekken سیستم بازی خوبی داشت.

 

14- tekken

تکن آنقدر موفق بود که فیلم آن را از روی بازی آن ساختند. در کنار مورتال کامبت و street fighter این بازی بر دنیای محبوب بازی های دوئلی حکومت میکند. از ویژگی های خوب این بازی این بود که سیستم combo و مبارزه ی پیچیده و حرفه ای دارد. که آن را به یکی از بهترین گزینه ها برای بازی ها ی چند نفره تبدیل کرده است.

 

30 تا از نوستالژی ترین بازی های کامپیوتری - خاطره انگیز ترین گیم های قدیمی مرتال کامبت

13- mortal kombat

از نقاط قوت این بازی نسبت به دیگر بازی های مشابه در زمینه بازی های دوئلی این بود که داستان داشت. خشونت بازی بسیار زیاد بود و به نوعی در این زمینه هیچ حد و مرزی نداشت. البته در همین خصوص این بازی مخالفان و معترضان زیادی داشت.

 

12- bloody roar

این بازی با نام تکن حیوانی معروف شده بود. از هر لحاظ این بازی تفاوت زیادی با دیگر بازی های دوئلی نداشت. حتی تعداد کاراکتر های آن خیلی کمتر از رقبا بود. اما این بازی یک نقطه قوت داشت. یعنی هر کاراکتر میتوانست به یک هیولای هیبریدی تبدیل شود و برای مدتی قدرت آن هیولا ، او را از دشمن خود قوی تر میکرد. همین خلاقیت بی نظیر باعث شده بود که در میان هواداران بازی های دوئلی جایگاه خاص داشته باشد.

 

30 تا از نوستالژی ترین بازی های کامپیوتری - خاطره انگیز ترین گیم های قدیمی متال اسلاگ

11- metal slug

این بازی در ژانر شوتر دو بعدی یا shoot’em up قرار داشت. بازی بسیار سختی بود. باید به تنهایی با کاراکتر خود مقابل لشگر طویل دشمنان مبارزه میکردیم ، و در انتها نیز باس وحشتناکی قرار داشت که ماجرا را هر چه بیشتر برای ما سخت میکرد.

 

10-chicken invader

در رتبه ی دهم نوستالژی ترین بازی های کامپیوتری chicken invader قرار دارد . بازی های سفینه ای و آتاری نیز دوران شکوهمند خود را داشتند. اما پس از مدتی این بازی ها به نوعی قدیمی شدند. مدت کوتاه گذشت تا این که ازی chicken invader ب هبازار آمد و ورق برگشت. بازی همان روند بازی های سفینه ای را داشت ، تنها با این تفاوت که دشمن ما مرغان بدجنسی بودند که به سمت ما تخم مرغ پرتاب میکردند.

 

30 تا از نوستالژی ترین بازی های کامپیوتری - خاطره انگیز ترین گیم های قدیمی پلنگ صورتی

9- pink panther

پلنگ صورتی هم کارتون محبوبی بود. هم بازی محبوبی بود. بازی پلنگ صورتی یک بازی مرحله مرحله ای دو بعدی بود. مه ابتدا این کاراکتر یک مسیر پرخطر و پر سکه را طی میکند تا در انتهای هر سفر یک باس را شکست دهد. در آخر با سکه ها میتوانست یک تابلوی ارزشمند در خصوص این داستان ها که طی کرده بود خریداری بکند.

 

8- alladin

علاالدین، یکی از محبوب ترین کارتون های ساخته شده دیزنی بود. در نیتجه مانند خیلی از بازی های این لیست بازی آن بر اساس انیمیشن آن ساخته شد.

بازی داستان دزدی را دنبال میکند ، که عاشق شاهدخت شهر میشود. در همین میان به وزیر شهر کمک میکند چراغی جادویی را به دست آرد. اما شانس میاورد و چراغ از آن او میشود ، تا او را به مراد خود برساند.

 

30 تا از نوستالژی ترین بازی های کامپیوتری - خاطره انگیز ترین گیم های قدیمی دووم

7- doom1

با وجود این که خیلی با نسخه ی دوم آن متفاوت است ، اما در گذشته محبوبیت زیادی داشت. بازی که در آن یک قهرمان در مقابل یورش شیاطین به زمین می ایستد.

 

6- hercules

هرکول هم ابتدا انیمیشن بود سپس بازی آن را ساختند. بازی آن بسیار محبوب بود. داستان در خصوص قهرمانی مردمی بود که نقشه های هادس برای شکست دادن زئوس را نقش بر آب میکند.

 

30 تا از نوستالژی ترین بازی های کامپیوتری - خاطره انگیز ترین گیم های قدیمی شیرشاه

5- lion king

در رتبه ی پنجم نوستالژی تریی بازی های کامپیوتری ، شیرشاه قرار دارد.  با عنوان آخرین بازی لیست که بر اساس انیمیشن ساخته شد، شیرشاه داستان بچه شیری از خانواده سلطنتی شیر ها است . که پدر او با توطعه ی عموی او به قتل میرسد. حال او بر ضد عموی خود و گله ی کفتار ها قیام میکند.

 

4- crash

مجموعه بازی کراش با این که ایده بسیار ساده ای داشت ، موفقیت بسیار زیادی به دست آورد.

بازی های این مجموعه بسیار متنوع و دلنشین بود. از مسابقات اتوموبیل رانی گرفته تا مینی گیم های مختلف و ماجرجویی برای شکست دادن دانشمند بدجنسی با نام نئو کورتکس.

 

30 تا از نوستالژی ترین بازی های کامپیوتری - خاطره انگیز ترین گیم های قدیمی همسایه جهنمی

3- naighbour from hell

اشتباه بزرگی بود اگر بازی بسیار دوست داشتنی همسایه جهنمی را اگر در این لیست قرار نمیدادیم.

هرچند که متاسفانه این بازی بسیار کوتاه بود و تنها دو نسخه از آن ساخته شد اما همان دو نسخه کافی بود تا این بازی به خوشی در یاد ما ثبت شود.

 

2- هواپیما آتاری

محبوب ترین و به یاد ماندنی ترین بازی آتاری را در رتبه دو قرار دادیم. اگر شما این بازی را به یاد نداشته باشید والدین شما آنرا خوب به یاد دارند. این بازی به قدری محبوب بود که از آتاری برای کامپیوتر نیز ارائه شد و دسته بازی خاص خود را داشت.

30 تا از نوستالژی ترین بازی های کامپیوتری - خاطره انگیز ترین گیم های قدیمی قارچخور

1- mario

ماریو را شاید با نام قارچ خور بشناسید. کاراکتر محبوبی که با خوردن قارچ های مختلف قدرت ها و توانایی های خاصی را جذب میکرد تا بتواند دشمن پلیدی که شاهدخت را دزدیده بود را شکست دهد.

0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir