بهترین بازی های روگ لایک را برای شما در این مقاله به صورت لیست ده تایی تهیه کرده ایم. اگر در قدیم کمی وقت در آرکید ها میگذراندید ، یا کمی با بازی های کامپیوتری قدیمی خاطره داشته باشید این سبک از بازی ها بسیار برای شما آشنا و نوستالژیک خواند بود.

سبک روگ لایک یا roguelike چیست ؟

روگ لایک بازی هایی اند که حالتی اکتشافی در دانجن ها دارند. این بازی ها عموما گرافیک متوسطی دارند، گیم-پلی نوبتی دارند و لول های آنها به صورت پروسه ای انجام میشود. نام این بازی ها بر اساس یک بازی قدیمی به اسم rogue برداشته شده است. که به نوعی بنیانگزار این سبک بوده است.

انواع سبک بازی های رایانه ای را در اینجا بخوانید.

 

10 تا از بهترین بازی های روگ لایک

10-Crypt of NecroDancer

این بازی حالتی ریتمیک دارد. در نتیجه soundtrack این بازی جایگاهی ویژه در این لیست دارد. از دیگر نقاط قوت بازی ، باس های آن است . باس های این بازی تمی دارک و ترسناک دارند.

برخی اوقات شما در بازی باید تصمیم های سریع و عجولانه ای بگیرید. چیزی که کمتر در بازی های این سبک دیده میشود. این تصمیم های سریع ، موزیک هیجان انگیز و تم ترسناک ، در حین بازی شما را در جایتان میخکوب میکند.

 

10 تا از بهترین بازی های روگ لایک یای roguelike

9-Curious Expedition

این بازی گرافیک کلاسیک سبک rougelike را حفظ کرده است. و داستان ساده و جذابی دارد. معمولا این سبک از بازی ها پر از زد و خورد و آیتم های عجیب است. اما در این بازی تاکید بیشتر روی اکتشاف با احتیاط است.

 

8-Darkest Dungeon

در رتبه ی هشتم بهترین بازی های روگ لایک این بازی قرار دارد.خود اسم بازی گویای اتمسفر آن است. به نوعی در این بازی میتوانید حس کنید که چقدر میتوان بازی ها را دلهره آور ساخت. با وجود انیمیشن کم ، و کمبود asset در این بازی ، مکانیک و گیم پلی زیبا این کمبود را جبران کرده است.

از دیگر المان هایی که در این بازی اهمیت دارد ، تیم شما است. باید به خوبی آن را حفظ کنید. ماموریت ها و دشواری ها ی مراحل ، به راحتی میتواند تیم شما را از هم بپاشاند ، و این نکته را در نظر بگیرید که تنها نمیتوانید از پس مراحل بازی بر بیایید.

 

10 تا از بهترین بازی های روگ لایک یای roguelike

7-Downwell

یکی از جالب ترین بازی های کم حجم قدیمی در سبک  rougelike هر دست این بازی شاید حدود چند دقیقه طول بکشد. اما نگذارید این ها گولتان بزند ، این بازی بسیار سخت و به طور بیرحمانه ای سریع است. به طوری که همین دست های چند دقیقه ای را ساعت ها تمرین میکنید تا در آن ماهر شوید.

شاید یکی از دلایل این که بازی به این صورت توسعه داده شده این است که سریع تر ران شود.

 

6-Dungeon Crawl Stone Soup

یکی از این بازی یا نسخه ی بعدی آن یعنی Liney’s dungeon crawl  باید در این لیست حضور میافت. این بازی ها از باید های هر لیست از این سبک بازی ها است. جزئیات در این بازی ها بسیار ظریف و عالی است. هر آیتم ، کلاس ، اسپل یا خصوصیت در این بازی پر است از این جزئیات پنهان که در طول بازی شکوفا میشوند. اما خوشحال نشوید. مراحل بازی هر چه بیشتر پیش و قوی میشوید ، سخت تر میشود. تا این که به جایی میرسید که باید در آن مراحل تصمیم بگیرید فرار کنید یا بجنگید.

 

10 تا از بهترین بازی های روگ لایک یای roguelike

5-Hades

تا به حال بازی های لیست یا قدیمی بودند یا کیفیت آنها خیلی مدرن نبود. اما بالاخره در این جایگاه یک بازی مدرن داریم. این بازی در سال 2018 منتشر شد. و به صورت بی نقص و بسیار عالی توسعه داده شد.

مکانیک بازی حالت هک اند اسلش دارد ، که باید با توانایی های مختلف و متنوع راه خود را از میان دشمنان زیادی باز کنید که قصد جان شما را دارند. اما در این راه جای اشتباه زیادی ندارید ، پس باید به دفاع خوب هم فکر کنید.

4-Mystery Dungeon: Shiren the Wanderer

در رتبه ی چهارم بهترین بازی های روگ لایک این بازی قرار دارد. به عنوان یکی از اولین های کمپانی های بازی سازی ژاپن ، بازی بدی نیست. داستان بازی در دوران فئودالی ژاپن به سر میبرد که شیرن ، شخصیت اصلی بازی به همراه تیم پنج نفره ی خود قصد دارد به سرزمین طلایی سفر کند تا ماموریت خود را انجام دهد.

 

10 تا از بهترین بازی های روگ لایک یای roguelike

3- Slay the Spire

در این بازی پیش بینی کردن و برنامه ریزی مهم ترین اصل است. بدون استراتژی نمیتوانید حتی یک مرحله را رد کنید. با وجود کیفیت ساده و گرافیک پایین در استیم نمره ی 10 از 10 گرفته و 60 هزار بازخورد مثبت جذب کرده است.

 

2-Spelunky

این بازی یک پیزی را به پلیر ها ثابت کرد که خیلی خوشایند نیست. این موضوع را که “هرچیزی میتواند شما را بکشد.” اسپلونکی در سال 2008 منتشر شد.توصیف جالبی از این بزی شده است که ، به نوعی انگار کسی تمام گل و گیاه و زیبایی های ماریو را حذف کرده و سختی آن را بالا برده است. اما همین موضوع است که آنرا زیبا و جذاب کرده است. حسی که پس از ساعت ها تلاش یک مرحله ی سخت را تمام میکنید و کلی به خودتان افتخار میکنید. و وقتی به آن ساعات فکر میکنید ، به این نتیجه میرسید که سرگرم کننده بود.

 

10 تا از بهترین بازی های روگ لایک یای roguelike

1-The Binding of Isaac

یکی از پر طرفدار ترین بازی های این سبک که از سال 2011 نقد های خوبی کسب کرده است. این بازی ترکیبی از سبک های متنوع و زیاد است. به نوعی یک roguelike محسوب میشود که با افزوده شدن المان های شوتر با action-adventure ترکیب شده است.

با این که در این سبک بازی ها تصمیم گیری باید عالی باشد ، گاهی باید بدون فکر کردن واکنش دهید. چرا که باس های این بازی بدون رحم و پی در پی به شما شلیک میکنند.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir