بهترین بازی های متن محور یا داستان محور را در این مقاله برای شما لیست کرده ایم. افرادی که از کتاب یا کلا مطالعه لذت میبرند ، بهترین اوقات را در این سبک از بازی های کامپیوتری خواهند داشت ، و ما امیدواریم سهمی در سرگرم کردن شما داشته باشیم.

سبک داستان محور یا متن محور چیست ؟

همان طور که در مقاله ی انواع سبک بازی های کامپیوتری مشاهده کردید ، این سبک بازی ها کنش و واکنش بین بازیکن و موتور بازی به صورت متن است ، به این صورت که بازی وضعیت و اتفاقات داستان را به صورت متن به شما گزارش میدهد ، و شما از بین چند گزینه یکی را انتخاب کرده و انجام میدهید. معمولا این بازی ها داستانی را دنبال میکنند که بازیکن در آن نقش اساسی دارد.

7 تا از بهترین بازی های داستان یا متن محور

7- Planetfall

در رتبه ی هفتم بهترین بازی های متن یا داستان محور این بازی قرار دارد.شاید بهترین بازی در این سبک باشد. داستان پس از عزیمت شما به سفینه ی فینشتاین شروع میشود. با وجود این که مقام بالایی دارید ، مشکلات و ماجرای زیادی در راه شما پیش می آید. باید از پس این مشکلات بر بیایید تا بتوانید ماموریت های حیاطی خود را به خوبی انجام دهید.

در این بازی باید تصمیمات خود را با دقیت زیادی بگیرید ، یک تصمیم اشتباه میتواند منجر به مرگ شخصیت شما در اعماق فضا شود.

6- Stationfall

این بازی ادامه ای برای planetfall  محسوب میشود. و دقیقا همان شخصیت اصلی را دارد. همان معما ها و سبک و استایل را دارد. اما نگران نباشید چرا که برای بازی نیاز نیست حتما تجربه ای از Planetfall داشته باشید. در این بازی نابودی در هر گوشه از بازی انتظار شما را میکشد. در بازی عجله نکنید و سریع تصمیم نگیرید.

7 تا از بهترین بازی های متن محور یا داستان محور - بازی های متنی

5- The Hobbit Text Game

بازی بسیار پیچیده و زیبا بود. در زمان خود در این سبک سرو صدای زیادی کرد.  این موفقیت تنها به خاطر گرافیک زیبای آن نبود بلکه مکانیک آن نیز در این موفقیت تاثیر زیادی داشت. امروزه بازی ها سعی دارند به کاربر امتیازات و انتخابات زیادی بدهند. و این عنصر مهمی در این سبک از بازی ها است. اما این عنصر در این بازی بسیار قوی توسعه داده شده است. هر شخصیت هر بار که بازی میکنید ، ویژگی های خاص خود را دارد ، به همین علت میتوانید بار ها و بار ها این بازی را بدون این که تکراری شود تجربه کنید ، چیزی که کمتر در این سبک از بازی ها دیده شده است.

4- Eric the unready

در رتبه ی چهارم بهترین بازی های داستان یا متن محور این بازی قرار دارد. چه چیزی این بازی را خاص میکند ؟ بگذارید توضیح دهم ، در این بازی شما نقش بدترین شوالیه ، و تاکید میکنیم که بدترین نوع شوالیه ی ممکن را دارید ، که وظیفه دارد تنها آدمی که به او باور دارد را نجات دهد ، یعنی شاهدخت قصه ی ما را.

بازی شما را بسیار سوپرایز میکند پس باید آمادگی هر چیزی را داشته باشید. به نظر سخت می آید اما همین بازی را بسیار جذاب کرده است.

7 تا از بهترین بازی های متن محور یا داستان محور - بازی های متنی

3- The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy

ابتدا داستانی رادیویی بود که به کتاب تبدیل شد. حال این کتاب را به داستان تبدیل کرده اند. البته هیچ چیز به زیبایی کتاب این اثر نمیشود اما بازی به نوعی توانست اکثر جنبه های آن را حفظ کند. این بازی رندومی ، تنوع و جذابیت همان کتاب را به خوبی به شما ارائه میدهد.

2- A mind forever voyaging

بیشتر شبیه یک کتاب حل معما است تا یک بازی. اما با این وجود یکی از موفق ترین بازی های این سبک است. مطمئن باشید اگراین بازی را شروع کنید ، بسیار سخت خواهد بود که آن را رها کنید. دقیقا مانند کتابی زیبا که شما را به دل ماجرا میکشاند و نمیگذارد از آن خارج شوید.

7 تا از بهترین بازی های متن محور یا داستان محور - بازی های متنی

1- The Pawn

گرافیک بازی شاید از همه در این لیست بهتر باشد. این مورد در این سبک از بازی ها کمتر پیش می آید. از نقاط قوت این بازی نسبت به سایر بازی های این سبک این است که کمی عنصر رقابت دارد. چرا که یک ماجراجوی رقیب در بازی وججود دارد. که قصد دارد به آیتم ها و اماکن شما دست یابد. این حالت بازی باعث شده است هیجان خاصی وارد بازی کند.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir