20 تا از بهترین بازی های ریتمیک - بهترین بازی های موزیکال یا موسیقیایی

20 تا از بهترین بازی های ریتمیک – بهترین بازی های موزیکال یا موسیقیایی

تکنولوژی و سرگرمی

بهترین بازی های ریتمیک یا موسیقیایی را برای شما در این لیست 20 تایی فراهم کرده ایم . این لیست بهترین انتخاب برای افرادی است که به موسیقی علاقه دارند ، یا میخواهند موسیقی یاد بگیرند. این بازی برای کودکان و خردسال ها نیز انتخابی فوق العاده است.

بازی ریتمیک چیست ؟

به بازی هایی که تمرکز ریتم و موسیقی فرد را درگیر میکنند ، بازی های ریتمیک گویند. یعنی بازی هایی که فرد برای پیشرفت یا طی کردن مراحل آن باید الگوی موسیقی بازی را درک کند و هماهنگ با آن واکنش مناسب نشان دهد.

انواع سبک بازی های کامپیوتری را در این مقاله بخوانید.

20 تا از بهترین بازی های ریتمیک

20- Guitar Hero

در کل این بازی شاید از معروف ترین بازی های این ژانر از بازی ها ی کامپیوتری باشد. این بازی در 2006 منتشر شد. بازی همان طور که از اسم آن پیدا است ، بیشتر بر اساس گیتار است. یکی از بزرگترین مجموعه های آهنگ های مدرن را دارد. و حرکات به یادماندنی بازی بسیار جذاب است. نسخه های زیادی از این بازی تا به حال منتشر شده است.

20 تا از بهترین بازی های ریتمیک - بهترین بازی های موزیکال یا موسیقیایی

19-Vib-Ribbon

این بازی برای پلی استیشن منتشر شد. و یک نقطه ی قوت منحصر به فرد داشت ، که به شما اجازه میداد بازی را با آهنگ های دلخواه خودتان تجربه کنید. چه آهنگ های ضبط شده ی خودتان باشد ، چه آهنگ های دلخواه شما از هر هنرمندی در سرتاسر جهان. و همین سلیقه ی شما بر موانع ، سختی ها و اتمسفر بازی تاثیر میگذارد.

18- Parappa The Rapper

این بازی خلاق ، عجیب و جالب است. در 1997 برای پلی استیشن منتشر شد. شما در نقش پاراپا بازی میکنید ، یعنی یک سگ رپر که با آهنگ ها در کنار یک پیاز کنگفو کار تمرین میکند ، کلاس رانندگی میرود. و…

17- Dance Dance Revolution

این بازی در دوران خود کلی طرفدار برای سبک rythm جذب کرد. بایز با فشردن دکمه های درست پیش میرود و هرچه شما دکمه های درست را در زمان درست بفشارید ، بازی شما به درستی پیش میرود . اما اگر اشتباه کنید ، باید همین منوال را از اول تکرار کنید.

16- Amplitude

در ر تبه ی شانزدهم بهترین بازی های ریتمیک amplitude قرار دارد. یکی دیگر از شاهکار های شرکت سازنده ی guitar hero این بازی میباشد. که نقد و استقبال خوبی دریافت کرد. شما در بازی کنترل یک کشتی به نام beat blaster را در دست دارید. که در راهی شامل هشت مجرای اصلی حرکت میکند ، که هرکدام متعلق به یک ساز است.

20 تا از بهترین بازی های ریتمیک - بهترین بازی های موزیکال یا موسیقیایی

15- Elite Beat Agents

از اولین بازی های ریتم که توسط ninetendo ساخته شد. در بازی شما عضوی از یک سازمان حکومتی فانتزی به نام elite beat agents هستید. که شغل آنها کمک به مردم نیازمند است.

هرچقدر شما بیشتر ریتم ها را به درستی کنار هم بگذارید راه برای قهرمان شما هموار تر میشود.

14- Rhythm Paradise

در کنار بازی قبلی این بازی نیز توسط شرکت بزرگ nintendo ساخته شده است. این بازی به صورت مجموعه ای از مینی گیم ها ساخته شده است.

این بازی تایمینگ و ممهارت بالایی می خواهد. و اتمسفر ورزشی-موسیقی دارد.

20 تا از بهترین بازی های ریتمیک - بهترین بازی های موزیکال یا موسیقیایی

13- Beat Sneak Bandit

این بازی ترکیبی از stealth و rythm است.  در این بازی نقش قانون شکنی دارید که قصد تمام ساعت های جهان را از یک جانی به اسم duke clockface نجات دهد. در این بازی برنامه ریزی حرف اول را میزند. فقط این نکته را در نظر داشته باشید که شما فقط به همراه بیت میتوانید حرکت کنید.

12- Theatrhythm Final Fantasy: Curtain Call

در رتبه ی دوازدهم بهترین بازی های ریتمیک این بازی قرار دارد. در این بازی یک هدف ویژه دارید که یک گروه از قهرمانان قدیمی final fantasy اجاد کنید تا بتوانید موسیقی های مختلف تاریخ این بازی ها را طی کنید.همچنین شما میتوانید تیم خود را ارتقا دهید و یا به کوئست های مختلف بروید.

20 تا از بهترین بازی های ریتمیک - بهترین بازی های موزیکال یا موسیقیایی

11- DJ Hero

این بازی بسیار بسیار محبوب بود. و طرفداران بسیار زیادی جذب کرد و همچنین نقد های عالی ای در خصوص آن وجود دارد. اتمسفر و تم بازی بسیار جالب است. و شما را به خوی در نقش دیجی فرو میبرد. همچنین این بازی یکی از کامل ترین پلی لیست های این مقاله را دارد.

10- Rock Band

پس از شاهکار های guitar hero 1 و guitar hero 2 شرکت سازنده یعنی harmonix  دست به ساخت این بازی زیبا زد. این یعنی تجربه ی دو بزای guitar hero در این بازی قرار دارد. اما این بازی یک نقطه ی قوت نسب به گیتار هیرو دارد و آن این است که شما میتوانید نقش وکال یا درامز را نیز داشته باشید.

20 تا از بهترین بازی های ریتمیک - بهترین بازی های موزیکال یا موسیقیایی

9- Rocksmith

این بازی به خوبی به شما یاد میدهد که چطور گیتار بنوازید. این بازی توسط ubisoft توسعه داده شده است. از دیگر نقاط قدرت این بازی این است که میتوانید گیتار خود را به کنسول متصل کنید و با آن بازی را ادامه دهید. که دور هی آموزشی گیتار شما را هرچه بیشتر آسان میکند.

8- Donkey Konga

در رتبه ی هشتم بهترین بازی های ریتمیک دانکی کونگا قرار دارد. در این بازی بیش از 30 موسیقی نوستالژیک شامل موسیقی متن بازی های کلاسیک و راک های قدیمی را تجربه خواهید کرد. این بازی فراتر از انتظار طرفداران آن ظاهر شد و موفیقت های زیاید به دست آورد.

20 تا از بهترین بازی های ریتمیک - بهترین بازی های موزیکال یا موسیقیایی

7- Samba De Amigo

این بازی بسیار رنگارنگ و ریتمیک است. به خوبیی انرژی و شادی را به شما منتقل میکند. بازی توسط سونیک ساخته شد و برای سگا ارائه شد. اتمسفر و اکثریت موسیقی های بازی لاتین و پر از شادی بوده است.

6- Bust A Groove

این بازی توسط مترو گرافیکس توسعه داده شد. و برای پلی استیشن منتشر شد. شاید کمی گرافیک و کاراکتر های این بازی توی ذوق بزنند ، اما سبک و موسیقی های بازی این ضعف را جبران میکنند.

20 تا از بهترین بازی های ریتمیک - بهترین بازی های موزیکال یا موسیقیایی

5- Dance Central 3

بازی های dance زیادی در بازار وجود دارد که تقریبا تمام آنها بسیار سرگرم کننده اند. در چنین بازاری به سختی میتوان رقابت کرد و سری بلند کرد. اما این بازی به قدری خوب عمل کرده است که در همان سال های اول انتشار محبوبیت بالایی به دست آورد.اتمسفر بازی در خصوصص سفر در زمان است.

4- Deemo

در رتبه ی چهارم بهترین بازی های ریتمیک دیمو قرار دارد. این بازی پویایی بالایی دارد. هیچ چیز در این بازی ثابت نمیماند. این بازی بر اساس داستانی عجیب است. که یک موجود پرنده ی عجیب با کاشتن درخت روی پیانوی یک دختر قصد دارد او را کمک کند تا به خانه برگردد. بازی کمی اتمسفر غمناک و تاریکی دارد. که شاید برای آنها که بازی های شاد دوست ندارند گزینه ی خوبی باشد.

20 تا از بهترین بازی های ریتمیک - بهترین بازی های موزیکال یا موسیقیایی

3- Audiosurf

این بازی از amplitude کمپانی معروف harmonix تاثیر گرفته است. شما در این بازی کنترل یک خودرو را در دست دارید. که در یک اتوبان چند راهه حرکت میکند که هرکدام از آنها یک صدای خاص دارند.

2- Crypt Of The NecroDancer

معمولا ایده ی ترکیب چند سبک بازیز به سختی به موفقیت خوبی میرسد. اما اگر به هدف خود برسد ، موفقیت زیادی به دست می آورد.این بازی اتمسفر گشت و گذار در دانجن ها را با ریتم ترکیب کرده است. و نقد های بسیار عالی دریافت کرده است.

20 تا از بهترین بازی های ریتمیک - بهترین بازی های موزیکال یا موسیقیایی

1-Patapon

در این بازی با نواختن درست ریتم بازی شما یک لشگر از سربازان را پیش میبرید. این نوا هایی که شما ایجاد میکنید تاثیر های متفاوتی روی سپاه شما دارد که میتواند آنها را وادار کند ، حمله ، دفاع ، پیشروی و… کنند.

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید