10 راز حل نشده ی جهان – اسرار آمیز ترین راز های حل نشده ی جهان معماهای باور نکردنی تاریخ دنیا

راز های حل نشده ی جهان کم نیستند. به همین دلیل آنهارا به چند قسمت تقسیم کردیم و 10 تا از اسرار آمیز ترین این معما ها را در قسمت اول این مقاله ی حقایق جالب و عجیب ایرابرود به شما نمایش میدهیم.

دیگر موضوعات حقایق جالب از ایرابرود

10 سند وجود موجوات فضایی

10 تا از مسخره ترین قانون های کشور های جهان

10 افسانه و شایعه راجع به کشتی تایتانیک

10 تا از عجیب ترین رکورد های گینس

10 تا از خطرناک ترین حیوانات جهان

10 تا از اسرار آمیز ترین معما های حل نشده ی تاریخ جهان

10- زودیاک قاتل

یک قاتل سریالی نخبه که در دهه ی 60 و70 دست به ارتکاب قتل های وحشتناک خود زد. و هنوز هویت این قاتل مشخص نیست. گفته میشود که او 37 نفر را کشته است. که تا کنون تنها 5 قربانی او مشخص شده اند. نام او از یک زبان رمزنگاری که در دوران قرون وسطی استفاده میشده است می آید. او از این زبان رمزگذاری برای نامه نگاری های خود با پلیس استفاده میکرده است. و تاکنون فقط یکی از نامه ها با موفقیت رمزگشایی شده است.

10 راز حل نشده ی جهان - اسرار آمیز ترین راز های حل نشده ی جهان معماهای باور نکردنی تاریخ دنیا

9- ناپدید شدن املیا ارهارت

املیا یک خلبان چیره دست و نویسنده ی آمریکایی بوده است. او اولین زن خلبانی است که توانست طول اقیانوس اطلس را با هواپیما بپیماید. و این تنها رکورد او نیست. او موفقیت های چشمگیر زیادی داشت. او در آخرین پرواز خود ناپدید شد. ماموریت او در این پرواز گشت های اکتشافی در اطراف زمین بوده است. گفته میشود او در اواسط اقیانوس آرام ناپدید شده است. ناوگان دریایی آمریکای هزینه ی زیادی برای پیدا کردن اثری از او کرد اما هیچ اثری از او پیدا نشد.

8-دی بی کوپر

دی بی کوپر یا دن کوپر نام فردی است که در یک مسافرت هواپیمایی  کنترل هواپیما را به دست می  آورد و از مسافرین و خدمه دزدی میکند. او در طی این دزدی با چتر نجات از هواپیما بیرون میپرد. و این آخرین باری است که و دیده میود. گفته میشود او بالغ بر 1.7 میلیون دلار دستبرد زده بوده است.با وجود تحقیقات گسترده ی اف بی آی در خصوص بزرگترین دزدی هواپیمایی تاریخ آمریکا هنوز هیچ اثری از او پیدا نشده است.

10 راز حل نشده ی جهان - اسرار آمیز ترین راز های حل نشده ی جهان معماهای باور نکردنی تاریخ دنیا

7-قاتلان برابنت

قاتلان برابنت رتبه ی هفتم لیست راز های حل نشده ی جهان را دارند.این داستان مربوط ب ه یکی از معروف ترین گروه های سرقت از رستوران ها ، سوپر مارکت ها و اسلحه فروش ها بوده است. این گروه از سه فرد ناشناس که با اسم مستعار ، غول ، قاتل و پیرمرد معروف بودند تشکیل شده است. تاکنون 28 مورد قتل به آنها مربوط میشود.23 نفر از قربانیان توسط این سارقین از صحنه  جرم خارج شده اند. هیچ انگیزه ای از این افراد مشخص نشده است چرا که آنها هرکسی را که میخواستند هر وقت که علاقه داشتند می کشتند. تاکنون هیچ هویتی از این افراد مشخص نشده است.

6- مثلث برمودا

این مثلث فرضی به نام مثلث شیطانی نیز معروف بوده است. این ناحیه میان فلوریدا ، پورتوریکو و جزیره ی برمودا نوعی قتلگاه برای هواپیما ها و کشتی ها محسوب میشود. گزارش های زیادی از این مثلث مبنی بر گم شدن چندین هواپیما و کشتی ، از کار افتادن رادار ها ، خالی از خدمه پیدا شدن چندین کشتی و… به دست رسیده است که هیچ توضیح قابل قبولی برای آنها موجود نیست.

10 راز حل نشده ی جهان - اسرار آمیز ترین راز های حل نشده ی جهان معماهای باور نکردنی تاریخ دنیا

5- خلا خواب

بیماری خواب یا خلا خواب بیماری است که در شمال چند کشور آفریقایی مرسوم است. بنا بر این بیماری تعداد زیادی از ساکنین این ناحیه به طور ناگهانی در روز به خواب میروند و تا چندین روز بعد بیدار نمیشوند. با وجود تحقیقات متنوع دانشمندان تا به حال هیچ پاسخی و علتی برای این بیماری پیدا نشده است. و نمونه های جمع آوری شده از این مردم نشان میدهد که آنها کاملا سالم اند.

4- زن سفیر زمان

در رتبه ی چهار لیست راز های حل نشده ی جهان یک زن قرار دارد .در یکی از فیلم های چارلی چاپلین زنی مشخص است که در حال صحبت با تلفن بی سیم یا موبایل است. چیزی که سال ها بعد نسخه ی خیلی مبتدی آن به تازگی اختراع میشود. بعد ها در تصویر قدیمی دیگری زنی دیگر را در حال صحبت با تلفن بی سیم دیده میشود. که باز هم مدت ها پیش از اختراع موبایل است. جالب اینجاست که این زن ها به نظر یکسان میرسند.

10 راز حل نشده ی جهان - اسرار آمیز ترین راز های حل نشده ی جهان معماهای باور نکردنی تاریخ دنیا

3- هیولای دریاجه ی لاکنس

هیولای لاکنس یکی از معروف ترین پرونده های حل نشده ی تاریخ بشریت است. در1933 یک زمین شناس از لندن تصویری را ضبط میکند که تا به اکنون یکی از جنجالی ترین تصویر های تاریخ بشریت محسوب میشود. تصویر یک هیولای آبی شبیه ماری عظیم الجثه که سر از آب بیرون آورده است. تاکنون هیچ شواهد علمی وجود این هیولا را اثبات نکرده است

2- پل اورتون

این پل نوعی قتلگاه برای سگ ها محسوب می شود. از اوایل دهه  60 گزارش شده است که سگ ها هنگام عبور از این پل ، از بالای آن به پایین می پرند و خودکشی میکنند. حتی اگر سگی موفق به خودکشی نشود ، بعد بر میگردد و دوباره تلاش میکند ، تا به حال بیش از 50 سگ جان خود را در این منطقه از دست داده اند. هیچ توضیح علمی برای این حادثه ها وجود ندارد.

10 راز حل نشده ی جهان - اسرار آمیز ترین راز های حل نشده ی جهان معماهای باور نکردنی تاریخ دنیا

1-ماهواره ی شوالیه سیاه

از دیگر راز های حل نشده ی جهان شوالیه ی سیاه است. شاید این تنها مورد این لیست باشد که ناسا ، نیروی دریایی آمریکا و دیگر سازمان های دولتی و رسمی کشور ها وجود آنرا تایید میکنند و در عین حال هیچ توضیح علمی از آن ندارند. ماهواره ی شوالیه ی سیاه یک ماهواره ی سیاه رنگ است که تنها در محور زمین در بالای قطب شمال و جنوب دیده شده است. و بر خلاف ماهواره های دیگر برای شناوری در محور سیاره ها نیازی به اتکا به نیروی جاذبه ی آنها ندارد. هیچ توضیح علمی از هویت و کارکرد و علت و… این ماهواره وجود ندارد.

 

هنوز تمام نشده! منتظر قسمت دوم ده تا از اسرار آمیز ترین معما های جهان باشید. آیا شما نیز تعجب کردید؟ به نظر شما عجیب ترین مورد این لیست کدام بود ؟

 


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir