عجیب ترین قانون ها ی کشورهای جهان – 10 تا از جالب ترین قانون های دنیا

عجیب ترین قانون های کشور ها ی جهان را برای شما در این مقاله ی حقایق جالب لیست کرده ایم ، در مقالات حقایق جالب میتوانید ترسناک ترین ها و عجیب ترین های جهان را مشاهده کنید.

دیگر موضوعات حقایق جالب از ایرابرود

10 سند وجود موجوات فضایی

10 بیگناه با بیشترین حکم زندان

10 افسانه و شایعه راجع به کشتی تایتانیک

10 تا از عجیب ترین رکورد های گینس

10 تا از خطرناک ترین حیوانات جهان

10 تا از عجیب ترین قانون های کشور های دنیا

10-پوشیدن شلوار برای بانوان در فرانسه ممنوع بوده است

در رتبه ی دهم عجیب ترین قانون های کشور ها ی جهان این قانون قرار دارد. البته این قانون منحل شده است. اما در 1799 در پارس این قانون گذاشته شده بود که پوشیدن شلوار برای بانوان ممنوع بوده است. جالب این است که قانون به صورت ناگهانی منحل نشد ، یعنی در 1800 تنها در صورت اسب سواری و در 1909 تنها برای دوچرخه سواری اجازه ی پوشیدن شلوار داشتند. شاید باور نکنید که این قانون به طور کلی در 2013 منحل شد !!!

عجیب ترین قانون ها ی کشورهای جهان - 10 تا از جالب ترین قانون های دنیا

9- پرداختن با تعداد زیاد سکه

طبق قانون کانادا مغازه دار ها میتوانند تعداد زیاد سکه را از مشتریان نپذیرند. و حد بالای تعداد سکه در خرید و فروش 25 سکه در نظر گرفته شده است.

8- نهنگ های مرده در ساحل بریتانیا به خانواده ی سلطنتی تعلق دارد.

در رتبه ی هشتم عجیب ترین قانون های کشور ها ی جهان این قانون قرار دارد. قانون به طور جزئی تر این گونه است که سر نهنگ به شاه و دمب نهنگ به ملکه تعلق دارد. یک ماهی گیر انگلیسی سر این قانون توسط پلیس محاکمه و بازجویی شد. او مجرم شناخته شد و محکوم شد که نهنگی را که به صورت غیر قانونی نگهداری میکند و میخواهد بفروشدد را پس بدهد.

عجیب ترین قانون ها ی کشورهای جهان - 10 تا از جالب ترین قانون های دنیا

7-در ژاپن ممنوع است که چاق باشید 🙂

عجیب است نه ؟ مخصوصا وقتی که ژاپن برای کشتی سومو ی خود معروف است. کشتی که در آن ورزشکاران باید اضافه وزن داشته باشند. اما این قانون در زاپن وجود دارد که افراد بالای 40 سال نباید دور کمری بیشتر از 32 اینچ برای بانوان و 36 اینچ برای آقایان داشته باشند. جالب این است که مجازات این قانون برای افراد نیست بلکه برای سازمان ها و نهاد های آنها است. هر ساله کارمندان سازمان های ژاپن برای اضافه وزن بررسی میشوند. اگر از قانون سرپیچی شود نهاد باید پول بیشتری را به سازمان بهداشت و سلامت بپردازد.

6-در فنلاند مبلغ جریمه ی راهنمایی و رانندگی بر اساس درآمد افراد است.

در رتبه ی ششم عجیب ترین قانون های کشور ها ی جهان این قانون قرار دارد. در فنلاند مبلغ جریمه ی راهنمایی و رانندگی بر اساس درصدی از میزان در آمد افراد محاسبه میشود. برای مثال یک مدیر 44 ساله ی شرکت نوکیا جریمه ای دریافت کرد که باور داشت گران ترین جریمه ی ترافیکی جهان است. مبلغی بالغ بر 12 میلیون دلار! جرم وی این بود که 25 کیلومتر بیشتر از سرعت مجاز رانندگی کرده بود. پس از پیگیری این مدیر جریمه ی او به 100 هزار دلار کاهش پیدا کرد.

عجیب ترین قانون ها ی کشورهای جهان - 10 تا از جالب ترین قانون های دنیا

5-در سنگاپور جویدن آدامس ممنوع است.

این قانون زمانی تایید شد که دولتمردان سنگاپور پی بردند که میزان زیادی از آلودگی های سطح های اماکنی مانند مترو از چسبانده شدن آدامس های جویده شده به وجود آمده بود. طبق این قانون واردات آدامس به این کشور پیگرد قانونی دارد. تنها جویدن آدامس نیکوتین دار با مجوز دکتر ممکن است. در صورت قانون شکنی مجرمان باید 500 تا هزار دلار جریمه بپردازند.

4- تقلب کردن در آزمون ها در هند میتواند منجر به حبس در زندان شود 🙂

در رتبه ی چهارم عجیب ترین قانون های کشور ها ی جهان این قانون قرار دارد. در شهر های جنوبی هند این قانون مرسوم است. طبق این قانون یک قانون شکن در 1979 به ده سال زندان محکوم شد ! الهام بخش این قانون بی عدالتی ها و بی انصافی ها در حق سایر دانشجویانی که تلاش کرده اند بوده است. این قانون به نوعی منطقی بوده است چرا که در هند مرسوم بوده است که والدین دانشجو ها و دانش آموزان از دیوار های مدرسه ها و دانشگاه ها بالا می رفتند تا از طریق پنجره به فرزان خود تقلب برسانند ! حدود 750 نفر از این والدین تا به حال دستگیر شده اند.

عجیب ترین قانون ها ی کشورهای جهان - 10 تا از جالب ترین قانون های دنیا

3- ادا در آوردن برای سگ ها در اوکلاهاما ممنوع است.

اگر حتی سگ متعلق به شما باشد و شما صاحب آن باشید ، اگر در اوکلاهاما برای سگتان ادا در بیاورید ممکن است جریمه شوید یا به زندان بیوفتید. قانون های جالب دیگری نیز در اوکلاهاما وجود دارد ، مانند خواندن کامیک درون ماشین ، یا برای متصدی های بار راه دادن افرادی که در مورد روابط جنسی با بوفالو ها صحبت میکنند ممنوع است !!!

2- در نیوجرسی پوشیدن جلیقه ی ضد گلوله حین ارتکاب قتل ممنوع است 🙂

در رتبه ی دوم عجیب ترین قانون های کشور ها ی جهان این قانون قرار دارد. پس اگر خواستید در نیوجرسی آدم بکشید فراموش نکنید که جلیقه ی ضد گلوله ی خود را در بیاورید. در نیوجرسی هر گونه جرمی که مرتکب شوید ، از قتل و تجاوز و دزدی و قاجاق گرفته تا بی احترامی و… مجازات شما میتواند در صورت پوشیدن جلیقه ی ضد گلوله حتی بیشتر شود. این امر میتواند جرم شما را از درجه سه به درجه دو تبدیل کند.

عجیب ترین قانون ها ی کشورهای جهان - 10 تا از جالب ترین قانون های دنیا

1- در دانمارک تا زمانی که به نظر خودتان سیر نشده اید لازم نیست پول رستوران را بپردازید

دقیقا بحث این مطرح است. که اگر به نظر خودتان سیر نشده باشید ، میتوانید از لوکس ترین رستوران ها بدون پرداختن پول آن خارج شود ! اما این را نیز مدنظر داشته باشید که در دانمارک دروغ مجازات سنگینی دارد ، مخصوصا این که در دادگاه دروغ بگویید. یک قانون چالب دیگر در دانمارک این است که روشن کردن ماشین قبل از این که چک کنید زیر ماشین بچه ای خوابیده است یا خیر ممنوع است !!!

 

آیا شما قانون های عجیب تری میشناسید ؟؟؟ آیا از این مقاله لذت بردید ؟؟؟ خود بنده ی نویسنده بسیار تعجب کردم ، شما را نمیدانم. نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

 


2 Comments

حمید · 2022-01-30 at 11:28 ق.ظ

اخر یه خیلی باحال بود

هیچکس · 2022-02-15 at 1:53 ب.ظ

من بلیط گرفتم برم دانمارک…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir