باهوش ترین افراد جهان – 10 تا از بالاترین آی کیو های ثبت شده در جهان

باهوش ترین افراد جهان موضوع این مقاله ی حقایق جالب است. ما شما را در این مقاله به سفری به دنیای تیزهوشان میبریم که ببینیم باهوش ترین افراد جهان چه کسانی هستند.

دیگر موضوعات حقایق جالب از ایرابرود

10 سند وجود موجوات فضایی

10 تا از مسخره ترین قانون های کشور های جهان

10 افسانه و شایعه راجع به کشتی تایتانیک

10 تا از عجیب ترین رکورد های گینس

10 تا از معما های اسرار آمیز جهان

10 تا از باهوش ترین افراد جهان

10-آلبرت انیشتین

متاسفانه نمیشود که آی کیوی انیشیتن یعنی شناخته شده ترین دانشمند مدرن جهان را تعیین کرد. چرا که او هیچ وقت این تست را کامل نکرد. اما گفته میشود که او آی کیو بین 160 تا 190 داشته است. انیشتین را ما به خاطر تئوری رابطه های او میشناسیم. چیزی که علوم مدرن را متحول کرد.

اما گفته میشود که انیسشتین بسیار به کندی صحبت میکرد و تا چهارسالگی نتوانست سخن بگوید. همچنین نمرات او در دوران کودکی بسیار افتضاح بوده است.او حتی در آزمون ورود به دانشگاه رد شد و مجبور شد دوباره آزمون بدهد.

باهوش ترین افراد جهان - 10 تا از بالاترین آی کیو های ثبت شده در جهان

9-judit polgar

او استاد شظرنج مجارستانی 35 ساله است. گفته میشود او ماهر ترین بازیکن شظرنج در طول تاریخ است. آی کیوی ثبت شده برای جودیت 170 است. پدر جودیت باور داشت که اگر کودکان آموزش را از سنین پاین تر شروع کنند باعث موفقیت های چشمگیر آنها در اینده میشود. و گویا که حق با او بوده است.

8-rowan atkinson

در رتبه ی هشتم باهوش ترین افراد دنیا بازیگر محبوب مستربین قرار دارد. هیچ کس باور نمیکرد که چهره ی پشت مستر بین یک فرد باهوش باشد. اما چرا باور این موضوع سخت باشد ؟ همین سری تلوزیونی باعث شد چهره ی مستر بین شناخته شده ترین چهره ی جهان باشد . روئن اتکینسون دوست داشتنی آی کیوی 178 دارد.

باهوش ترین افراد جهان - 10 تا از بالاترین آی کیو های ثبت شده در جهان

7- leonardo da vinci

لئوناردو دا وینچی برای ما به عنوان نقاش بزرگ مونالیزا شناخته شده است. اما او در سایر فنون نیز استاد بوده است. او یک مهندس خبره ، یک مخترع ، یک موسیقیدان ، نویسنده ریاضیدان و دانشمند بوده است. و جالب اینجاست که او هیچ مدرک تحصیلی نداشته است. او برای جلوگیری از سرقت آثار خود آنان را به صورت برعکس مینوشت امری که به آن dyslexia میگویند.

متاسفانه مانند انیشتین نمیتوان آی کیوی او را دقیق تعیین کرد. اما تخمین زده می شود که آی کیوی داوینچی میان 180 تا 190 بوده است.

6- richard rosner

اول از همه بگوییم که او مرد عجیبی است.از شغل های اضلی او این است که متن برنامه ی جیمی کیمل را بنویسد. او در شغل های دیگری نیز فعالیت کرده است ، یک مدل ، بادیگارد ، پیشخدمت و…. در 2000 او در برنامه ی “چه کسی میخواهد میلیونر شود”شرکت کرد. و پس از اشتباه جواب دادن به سوال “مرتفع ترین پایتخت جهان کدام است ” تصمیم گرفت از برنامه شکایت کند ، و 24 ساعته مطالعه کند تا باهوش ترین فرد جهان شود. او تا جایی موفق شد اما 5 نفر باهوش تر از او در این لیست داریم. ریچارد آی کیوی 192 دارد.

باهوش ترین افراد جهان - 10 تا از بالاترین آی کیو های ثبت شده در جهان

5- gary kasparov

این نابغه ی شطرنج روسی ، در مقابل کامپیوتری که 225 حرکت شطرنج را در ثانیه ارزیابی میکند ، به تساوی رسید !!! گری نابغه ترین بازیکن شطرنج تاریخ است. گری بیشترین رکورد برد پی در پی در شظرنج را دارد. در کنار شظرنج او یک نویسنده و یک فعال سیاسی موفق است. او دارای آی کیوی 194 است.

4-kim ung-yong

در رتبه ی چهارم باهوش ترین افراد جهان کیم قرار دارد. تنها سه ساله بود ، که در دانشگاه هنگ کنگ ، پیشرفته ترین مسائل فیزیک را حل میکرد. او در همین سن به زبان های ژاپنی ، کره ای ، انگلیسی و آلمانی مسلط بود. با تمام این دستاورد ها قابل باور است که آی کیوی او 210 است.او 8 ساله بود که توسط ناسا برای تحصیل در آمریکا دعوت شد. او 16 ساله بود که از بهترین شغل ناسا کناره گرفت و تصمیم گرفت به شغل مورد علاقه ی خود مهندسی عمران بپردازد.

باهوش ترین افراد جهان - 10 تا از بالاترین آی کیو های ثبت شده در جهان

3-christopher hirata

اگر دساتاور های این فرد را بخواهیم بنویسیم ، یک طومار ایجاد میشود. او در 3 سالگی قادر بود هرچیزی را محاسبه کند. و کتاب های دکتر سوئس را به تنهایی بخواند و الفبا را از انتها به ابتدا از بر بخواند. او موفق شده است ک رمز نگاری رقمی برای حروف الفبا تعریف کند. او اکنون در ناسا بر روی قابل سکونت بودن مریخ کار میکند. او آی کیوی 225 دارد.

2-terence tao

نوبت موتزارت ریاضیات رسیده است. این پسر باهوش در هفده سالگی به دستاورد هایی رسید که بزرگترینریاضیدان ها در سنین سالخوردگی به آن دست پیدا میکنند. نبوغ ترنس در 2 سالگی مشخص شد زمانی که توانست در آن سن کم یکی از پیچیده ترین مسائل ریاضی را به تنهایی حل کند. . آی کیوی او 225 الی 30 است.

باهوش ترین افراد جهان - 10 تا از بالاترین آی کیو های ثبت شده در جهان

1-wiliam james sidis

او آی کیوی داشته است که رقم آن همچنان باور نکردنی است. یکی فرد باهوش یا نابغه مانند استیون هاوکینگ آ کیوی 154 دارد. حال تخمین زده میشود که ویلیام آی کیو ای حدود 250 الی 300 داشته است. یعنی دو برابر شناخته شده ترین دانشمند عصر مدرن !!! او از سنین 3 الی چهار سال به معنای واقعی انگلیسی را به صورت ادبی مینوشت. در پنج سالگی فرمولی برای محاسبه ی روز های تاریخی تقویم کشف کرد!!! و با سن 12 سالگی جوان ترین فردی است که به هاروارد راه پیدا کرد. گفته میشود که او برای یادگیری زبان جدید کافی بود که یک روز یک کتاب به آن زبان را امانت بگیرد!!

 

اگر فردی باهوش تر از این افراد میشناسید حتما در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.


1 Comment

نادر ابو اهوای · 2021-04-29 at 4:37 ب.ظ

چه فایده داره ….باید نظرشان درباره چیزها علمی قران بگیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir