باهوش ترین حیوانات جهان را در این لیست ده تایی حقایق جالب این هفته برای شما مرتب کرده ایم. باور نخواهید کرد که از دست این حیوانات چه کار هایی بر می آید. با ما همراه باشید تا این حیوانات باهوش را به شما معرفی کنیم.

دیگر موضوعات حقایق جالب از ایرابرود

10 تا از عجیب ترین ساختمان های جهان

10 تا از عجیب ترین تصاویر و عکس های گرفته شده توسط بشر

10 تا از عجیب ترین و خشن ترین مجازات ها برای کودکان از طرف والدین

10 نکته که راجع به ناحیه 51 نمیدانستید.

10 تا از کثیف ترین و سخت ترین شغل های دنیا

10 تا از باهوش ترین حیوانات جهان

10- موش

موش ها بسیار باهوش هستند. این یکی از دلایلی است که آنها در آزمایشگاه ها برای آزمایشات استفاده میشوند. این حیوانات میتوانند به خوبی از هم نوع مریض یا زخمی خودشان دفاع و پرستاری بکنند. آنها حافظه ی بسیار قوی دارند ، چرا که زمانی که یک راه یا مسیری را بپیماییند ، هرگز آنرا فراموش نمیکنند. آنها از دمب خود برای ارتباط با دیگر موش ها استفاده میکنند. آنها همچنین حیوانات بسیار اجتماعی هستند ، که علاقه دارند با دیگر موش ها زندگی کنند.

10 تا از باهوش ترین حیوانات جهان ،توانایی های عجیب و هوشمندانه حیوانات کره زمین

9- سنجاب

سنجاب ها به راحتی میتوانند با هر محیطی خود را وفق خند و زندگی کنند. آنها همچنین یادگیری سریعی د ارند و در سال های ابتدایی زندگی خود به دقت رفتار و واکنش های دیگر سنجاب ها را آنالیز میکنند و از آنها یاد میگیرند. آنها تاکتیک های بسیار خوبی برای دفاع ، یافتن غذا و حمله میچینند.

8-اختاپوس

در رتبه ی هشتم باهوش ترین حیوانات جهان اختاپوس قرار دارد.اختاپوس ها هوش تصویری بسیار بالایی دارند ، آنها به خوبی اشکال ، اماکن ، تصاویر آشنا و… را درک میکنند. همچنین بار ها دیده شده است که آنها از ابزار ها استفاده میکنند.

10 تا از باهوش ترین حیوانات جهان ،توانایی های عجیب و هوشمندانه حیوانات کره زمین

7-فیل

بدون شک انتظار این نژاد از حیوانات را در این لیست داشتید. بله فیل هوش زیادی دارد. بزرگترین مغز در جانوران خشکی را دارند. به خوبی میتوانند تفاوت های ، جنسیت ، نژاد ، سن ، و… را در بین انسان ها تنها با گوش دادن به صدای آنها تشخیص دهند. همچنین این حیوانات به خوبی زبان بدن انسان ها را درک میکنند.از ابزار ها برای دستیابی به نقاطی که قد آنها نمیرسد استفاده میکنند. آنها میتوانند ابراز همدردی کنند و برای مرده های خود عزاداری کنند. همچنین میتوان به حافظه ی قوی آنها اشاره کرد.

6-سگ

سگ ها قدرت یادگیری بسیار قوی دارند. آنها تا 100 هزار کلمه از حرف های انسان ها از حمله نام ها را میتوانند یادبگیرند. همچنین به خوبی میتوانند زبان بدن و صدا ها ی انسان ها را تشخیص دهند.

10 تا از باهوش ترین حیوانات جهان ،توانایی های عجیب و هوشمندانه حیوانات کره زمین

5-وال

به عنوان بزرگترین حیوان دنیا ، بزرگترین مغز دنیا نیز از آن این حیوانات است. این حیوان قادر است ، یاد بدهد ، یاد بگیرد ، همکاری کنند و …. آنها از زبان بدن برای ارتباط با یکدیگر استفاده میکنند. آنها به خوبی از وال های کوچک تر مراقبت میکنند ، و به صورت اجتماعی زندگی میکنند.

4- طوطی

در رتبه ی چهارم باهوش ترین حیوانات جهان طوطی قرار دارد.طوطی ها باهوش ترین پرندگان جهان اند. اینها میتوانند بشمارند و به سوال های انسان پاسخ مناسب دهند. میتوانند 7 رنگ را تشخیص دهند و 35 شکل را از یکدیگر تمایز دهند. حتی میتوانند یاد بگیرند که چطور از نوشته ها بخوانند. یا از ابزار ها استفاده کنند.

10 تا از باهوش ترین حیوانات جهان ،توانایی های عجیب و هوشمندانه حیوانات کره زمین

3- دلفین

بسیار عجیب میشود اگر در چنین لیستی دلفین نداشته باشیم. دلفین ها به هوش بالای خود معروف اند.بسیاری از تست های هوش و معما های کوچک را به راحتی حل کرده اند. جدا از تشخیص جهات ، انسان ها و نشانه ها و… آنها استراتژی های بسیار خوبی دارند . و غالبا در همکاری با انسان ها دیده شده اند. برای مثال زمانی که آنها گروه های مختلف ماهی ها را به سمت تور ماهیگیران هدایت میکنند تا به راحتی درون تور بیافتند. همچنین بار ها دیده شده است که آنها به خوبی از ابزار ها استفاده میکنند. مثلا زمانی که با اسفنج بر جراحات یکدیگر میمالند. هوش اجتماعی دلفین ها نیز بسیار مثال زدنی است.

2-خوک

دانشمندان به این پی برده اند که خوک ها از باهوش ترین موجودات زمین هستند.آنها به خوبی شامپانزه میتوانند معما ها را حل کنند.آنها حافظه ی بلند مدت زیادی دارند. میتوانند مکان اشیا مختلف را به خوبی به یاد بیاورند . میتوانند زبان بدن و نشانه های دیگر را به راحتی تشخیص دهند. آنها میتوانند از یکدیگر یاد بگیرند و به خوبی با هم برای رسیدن به هدف های بزرگتر همکاری کنند.

10 تا از باهوش ترین حیوانات جهان ،توانایی های عجیب و هوشمندانه حیوانات کره زمین

1- شامپانزه

مانند دلفین و فیل انتظار دیدن این حیوانات را در این لیست داشتیم. جدا از این که نژاد ما از شامپانزه ها می آید ، آنها میتوانند ابزار درست کنند و به خوبی از آن استفاده کنند تا به اهداف خود برسند.آنها میتوانند زبان انسان را تشخیص دهند و معنای آن را بفهمند. بسیار اجتماعی هستند و با یکدیگر برای اهداف زندگی همکاری میکنند. همچنین میتوانند برای آینده خود برنامه ریزی کنند و آن را تصور کنند.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir