حیوانات منجمد شده : فسیل ها تنها بقایای به جا مانده از حیوانات غول آسای قبل از تاریخ محسوب نمیشوند ، گاها بقایای این جانداران اعجاب انگیز ، به صورت کامل تری در یخ مومیایی شده پیدا میشوند. که میتوانند به درک ساختار زیستی این جانوران بسیار کمک کنند.

در اینجا ما 8 مورد از این مومیایی های یخ زده جانوران پیش از تاریخ را برای شما لیست کرده ایم ، و امیدواریم که از مطالعه این مقاله لذت ببرید.

هشدار تصاویر میتوانند دلخراش باشند!

شاید به این مقالات ایرابرود هم علاقه مند باشید :

بازی های شبیه جی تی ای – 10 بازی مشابه gta پر از شوتینگ و ماشین

دو گرگی که ماه و خورشید را می بلعند – ماجرای اسکول و هاتی

10 تا از عجیب ترین راز های هری پاتر – از معنای اسم دامبلدور تا تست روپرت گرینت

 

8 تا از قدیمی ترین حیوانات منجمد شده – عجیب ترین حیوانات یخ زده

8- دو گوزن درست در حین مبارزه !

گوزن های آلاسکایی موجوداتی مقاوم در برابر سرما هستند ، اما پدیده ی جالبی در نزدیکی سواحل غربی آلاسکا رخ داده بوده است. ساکنین این منطقه دو گوزن را مشاهده کردند ، که در حال مبارزه ، یخ زده بودند! این اتفاق بسیار نادر است. چرا که مبارزه تحرک زیادی دارد که میتواند از انجماد جلوگیری کند. و عجیب تر این که هر دو این حیوانات ، در یک زمان منجمد شده اند!

 

عنکبوت 100 میلیون ساله

7- عنکبوت 100 میلیون ساله

هرکسی که از عنکبوت متنفر باشد، از آخرین کشف بزرگ موجودات ماقبل تاریخ لذت نخواهد برد. یک تیم بین المللی از محققان گونه جدیدی از عنکبوت را کشف کردند که شبیه یک عنکبوت با دمب و نیش است.بله ، عنکبوت های ماقبل تاریخ دمب هم داشتند! این تیم متوجه شد که این موجود در میانمار (برمه سابق) کاملاً در کهربا منجمد شده است و قدمت این عنکبوت را تقریباً 100 میلیون سال تعیین کرده اند.

خوشبختانه برای همه کسانی که از عنکبوت متنفرند، طبق گفته محققان، این حیوانات خیلی بزرگ نبودند. آنها تنها 2.5 میلی متر طول و دم بلندتر از بدن آن در 3 میلی متر اندازه گرفتند. قدمت عنکبوت آن را در اواسط دوره کرتاسه قرار می دهد. این بدان معناست که عنکبوت های Chimerarachne Yingi در کنار گیاهخواران بزرگی مانند ایگوانودون و هادروسارها و حتی شکارچیان بزرگتر مانند تیرانوزاروس رکس زندگی می کردند.گفته میشود ، دمب آنها نقش آنتن دهی را ایفا میکرده است.

 

6- توله 18000 ساله سیبری

دوگور، یک توله سگ 18000 ساله است که در یخبندان سیبری کشف شده است، نام دوگور در زبان یاکوت به معنای “دوست” است . بقایای این توله ماقبل تاریخ محققان را متحیر کرده است زیرا آزمایشات ژنتیکی نشان می دهد که این توله گرگ یا سگ نیست، به این معنی که می تواند اجدادی گریزان از هر دو باشد.

به گفته دانشگاه فدرال شمال شرقی در یاکوتسک ، مردم محلی بقایای این اجساد را در تابستان سال 2018 در یک توده زمین یخ زده در نزدیکی رودخانه Indigirka پیدا کردند . بخش‌هایی از این حیوان از جمله سر، بینی، سبیل‌ها، مژه‌ها و دهان به‌طور باورنکردنی به خوبی حفظ شده‌اند که نشان می‌دهد هنگام مرگ هنوز دندان‌های شیری خود را داشته است. محققان پیشنهاد می کنند که این حیوان در زمان مرگ تنها دو ماهه بوده است، اما علت مرگ را نمی دانند.

 

بچه کرگدن یخ زده

5- بچه کرگدن پشمالو به نام ساشا

این بچه کرگدن پشمالو ساشا نامیده میشود،ساشا اولین عضو جوان از گونه آن بود که تا به حال پیدا شد . مشخص نیست که نر است یا ماده، اما اندازه شاخ نشان می دهد که در زمان مرگ در دوره شیرخواری بوده است.و در استپ ماموت، منطقه ای خشک و سرد از اسپانیا تا سیبری پرسه می زد.

5 تا از بهترین سریال های شبیه elite – سریال های در سبک نخبه

4- شیر یا سیاه گوش

دانشمندان یک گربه له شده و مومیایی شده منجمد را در شرق سیبری در سال 2017 کشف کردند. این می تواند یک بچه گربه سیاهگوش یا یک توله شیر غاری باشد. پوشش و پوست آن در شرایط خوبی است، اما نمی‌توانیم از گونه‌ی آن مطمئن باشیم، زیرا واقعاً نمی‌دانیم یک شیر غاری(شیر های باستانی که تصور میشود دو نیش بلند دارند.) چه شکلی است.

 

گوساله ماموت یخ زده

3. گوساله ماموت

کاوشگران دو گوساله ماموت مربوط به حدود 40000 سال پیش را در دو منطقه مختلف سیبری کشف کردند. محققان با استفاده از سی تی اسکن نگاه دقیق تری به نمونه ها انداختند و متوجه شدند که هر دو بچه ماموت در گل خفه شده بودند.

 

2- گاومیش کوهان دار باستانی یا بیسون

مومیایی بیسون تقریباً کاملاً حفظ شده در ساحل دریاچه ای در شمال سیبری پیدا شد.این نمونه کامل ترین نمونه بیسون استپی که تاکنون پیدا شده است که 9000 سال قدمت دارد. دارای قلب، مغز و سیستم گوارشی کامل، همراه با شبکه عروق خونی تقریباً کامل است. برخی از اندام ها در طول زمان کوچک شده اند اما با این وجود قابل توجه هستند.

 

کره ی باستانی منجمد

1- کره ی باستانی منجمد

این مومیایی سیبری که هزاران سال در یخ منجمد شده بهترین اسب باستانی است که تا کنون یافت شده است.

اسب دو ماهه که بین 30000 تا 40000 سال پیش مرده بود تقریباً در 100 متری (328 فوت) زیر سطح زمین،یافت شده بود.اسب جوان تقریباً 1 متر (3 فوت) قد داشت و سم‌هایش هنوز دست نخورده است، همراه با موهای ریز که هنوز در سوراخ‌های بینی کره‌ها قابل مشاهده است.

 

منبع 8 مومیایی یخ زده از موجودات تاریخی : ایرابرود

قیامت ragnarok چیست و به چه معنی است ؟ چگونگی مرگ thor و خدایان اسکاندیناوی

0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.