عجیب ترین صدا های ضبط شده از اعماق اقیانوس : امروزه علم به افق های دور دست پیدا کرده است ، انسان اکنون از سطوح اکثر سیارات و قمر های منظومه شمسی آگاه است ، اما همچنان اعماق اقیانوس های سیاره خودمان برای ما مبهم و مرموز است. اعماق تاریک که بر راز های ترسناک و عجیب خود پرده افشانده است.

در این مقاله ما به ده مورد از عجیب ترین صدا های ضبط شده توسط دستگاه های هیدرو فون در اعماق اقیانوس ها میپردازیم.برخی از این صدا ها آنقدر مهیب بوده اند ، که در کل اقیانوس شنیده میشدند.

10 تا از جن زده ترین وسایل و خطرناک ترین اشیاء تسخیر شده – ترسناک ترین عروسک

10 تا از جالب ترین اختراعات تنبل ها – عجیب ترین ابزار هایی که به داد تنبل ها میرسند

بوری که بود ؟ پدر ایزدان اساطیر نورث اسکاندیناوی ، مردی که با لیس گاو به وجود آمد

10 تا از عجیب ترین صدا های ضبط شده از اعماق اقیانوس

 

10- بلوپ

یکی از م عروف ترین موارد این لیست صدای bloop است که در فرکانس Ultra-low در 1997 در اقیانوس جنوب غربی آمریکای جنوبی تشخیص داده شد. فرضیه های زیادی در خصوص منبع این صدا وجود دارد.برخی باور دارند که این صدای ترک های یک صخره یخی بزرگ بوده است و برخی دیگر باور دارند ، که منشا این صدا یک م وجود غول آسا بوده است. چرا که صدای ضبط شده ، چندین برابر بلند تر از صدای ضبط شده از بزرگ ترین جاندار روی کره ی زمین یعنی وال آبی است.

 

9- bio-duck

این صدا شاید نام خنده د اری داشته باشد ، اما زمانی که در دهه ی شصت در سواحل استرالیا ضبط شد ، باعث ترس افراد زیادی شد. مشخص بود که این صدا توسط انسان یا منابع انسانی تولید نشده بود ، این صدا سال های سال یکی از ترسناک ترین صدا های ضبط شده بوده است. تا این که در اواخر به این پی بردند که این صدای یک نهنگ مینک بوده است.

 

8- جولیا

 در رتبه ی هشتم عجیب ترین صدا های ضبط شده از اعماق اقیانوس ، جولیا قرار دارد. این صدا توسط این national ocean atmospheric adminstration در 1999 ضبط شده بود. این صدا انقدر بلند بود ، که توسط تمام دستگاه های هایدروفون موجود در اقیانوس اطلس ضبط شد! این صدا 16 بار سریع شده است تا تشخیص صدا ساده تر باشد. بعد ها مشخص شد که این صدای برخورد یک صخره ی یخی غول آسا با سطح اقیانوس بوده است.

 

7- قطار

این صدا توسط یک هایدروفون در 1997 ضبط شد ، صدایی با پیچ بالا که برای ثانیه های متمادی ثابت شنیده میشد. برخی به این صدصا لقب قطار داده اند ، چرا که حالتی شبیه بوق و صدای قطار دارد. برخی ادعا کرده اند این صدای یک هیولای اقیانوسی است و برخی باور دارند صدای برخورد یک صخره یخی با انتهای اقیانوس بوده است.

 

6- نهنگ تنها یا نهنگ 52 هرتزی

10 ویروسی که میتوانند باعث شیوع بعدی شوند – چه ویروس هایی شبیه کرونا اند

این نهنگ با عنوان تلخ تنها ترین نهنگ دنیا شناخته شده است.که یک موسیقی که از صدای آن استفاده کرده بود در اواخر ترند شده بود. این نهنگ بسیار معروف است اما جدا از ویژگی تلخ او ، صدای او بسیار خاص است. او با صدایی با فرکانس 40 الی 52 هرتز جفت خود را صدا میزند. صدایی که تا به حال از یک وال شنیده نشده است.

 

5- بوینگ

زیردریایی های ایالات متحده آمریکا ، در کالیفرنیا و هاوایی یک صدای مرموز شنیدند. این صدا را به دلایلی واضح بوینگ نام گذاری کرده اند. برای سال ها منشا صدا نامشخص شد که به تازگی مشخص شد که منشا این صدا نیز نهنگ های مینک بوده اند.

 

4- slow down!

در رتبه ی چهارم عجیب ترین صدا های ضبط شده از اعماق اقیانوس “slow down” قرار دارد .این نام را روی این صدا گذارده اند ، چرا که به تعداد مکرر با صدای بلند شنیده شده است. معنی این نام برابر است با “آرام تر!” این صدا اولین بار در 1997 شنیده شد. مردم باور داشتند که این صدای یک ماهی مرکب بسیار غول پیکر است. همچنان انعکاسات ضعیف این صدا در اقیانوس شنیده میشود !!!

 

3- upsweep

این جزو عجیب ترین صدا های ضبط شده توسط pacific marine environmental labratory ضبط شده است. ادعا میشود این صدا به قدری بلند بوده است که در تمام اقیانوس آرام قابل شنیدن بوده است!!! با وجود این که این صدا هر سال شنیده میشود ، دانشمندان هنوز م نشا آن را نمیدانند. اما مشخص است که هر سال ، شدت صدا کم تر از سال قبل بوده است.

 

2- شلیک لیزر

این صدا به وضوح صدایی شبیه به شلیک لیزر یا یک اسلحه اعجاب انگیز دارد ؛ منشا این صدای عجیب برای مدت ها مشخص نبود ، تا اینکه بعد ها مشخص شد این صدا نیز از نهنگ های مینک بوده است.

 

1- سوت

این صدای متمادی ، طولانی و عجیب ، مانند خرناس کشیدن هیولایی غول پیکر بوده است. اما دانشمندان باور دارند که این صدا متعلق به یک انسان ، یا جانوران یا حتی صخره های یخی نیست ، بلکه متعلق به فوران یک آتش فشان در سطح اقیانوس است.

خصوصیات عجیب هرکول پوآرو – 10 ویژگی پوارو – پوآرو عاشق چه کسی شده بود ؟


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir