ترسناک ترین حیوانات آب های شیرین و موجودات ترسناک رودخانه ها : رودخانه به نظر منظره ای آرام ، زیبا و آرامش بخش است. برکه ها و منابع آب های شیرین ، کمتر خطر در خود دارند. شاید فکر کنید هرچه باشد دیگر خبری از کوسه و نهنگ قاتل اقیانوس ها نیست. اما اشتباه میکنید. آب های شیرین نیز هیولا های خاص خود را دارد. که در این مقاله حقایق جالب ترسناک 10 تا از آنها را برای شما لیست کرده ایم.

10 تا از ترسناکترین ماهی های اعماق اقیانوس ( قسمت دوم ) حقایق جالب

خطرناک ترین ، مرگبارترين و بزرگترین عنکبوت های جهان از عنکبوت شتری تا رتیل پرنده خوار

10 اتفاقاتی که در انیمیشن سیمپسون ها پیشبینی شد قسمت اول – حقایق جالب ایرابرود

افسانه های راجع به تایتانیک که میتواند درست باشد – 10 حقایق جالب و عجیب تایتانیک

15 تا از فیلم های شبیه نارنیا – مجموعه فیلم های در سبک سری نارنیا

10 تا از ترسناک ترین حیوانات آب های شیرین و خطرناک ترین موجودات رودخانه ها و آب شیرین

10-مارسر ماهی snakehead fish

زادگاه این ماهی های گوشتخوار آب های شیرین آفریقا و آسیا است. اما به تازگی به قاره آمریکا نیز راه پیدا کرده است. گستره وسیع زنجیره غذایی این ماهی باعث شده است که در صورت زادو ولد موفق ، به راحتی گستره وسیعی از آب های شیرین را تحت سلطه خود بگیرد. این ماهی ها میتوانند تا 1 متر رشد کنند. این ماهی میتواند 4 روز خارج از آب زندگی کند. این ماهی بسیار پرخاشگر است و از هر حیوان جنبنده ای تغذیه میکند.

 

سفره ماهی غول پیکر آب های شیرین

9- سفره ماهی غول آسای آب های شیرین giant fresh water stingray

این سفره ماهی ، میتواند تا 5.5 متر قطر و 590 کیلوگرم وزن داشته باشد. این ماهی در آب های شیرین آسیای جنوب شرقی و اقیانوسیه زندگی میکند. غالبا این ماهی ها در کف آب استتار میکنند و به ندرت میتوان آنها را دید. علاوه بر این این ماهی ها خیلی کم به انسان حمله میکنند. اما تعدادی گزارش شده است که این ماهی ها به قایق های گذرنده از آب های شیرین حمله کرده اند. دمب این ماهی ، بسیار زهر آگین است و با توجه به طول بند دمب، آنها به راحتی میتواند به هر طعمه ای صدمه بزنند.

 

8- عنکبوت زنگوله ای diving bell spider

در رتبه ی هشتم ترسناک ترین حیوانات آب های شیرین ، عنکبوت زنگوله ای قرار دارد .  این از معدود عنکبوت های شناخته شده است ، که کاملا درون آب زندگی میکند. معمولا با تار های باریک روی شکم و پاهای خود میتواند یک نوع حباب تولید کند و در آن زندگی کند. این عنکبوت ، یک سم بسیار دردناک دارد که میتواند در صورت گزش درد شدید برای فرد ایجاد کنند.

 

ببر ماهی ببری

7- ماهی ببری tiger fish

فقط دندان این ماهی را مشاهده کنید ، به خوبی درک خواهید کرد چرا آنها را در لیست قرار دادیم. این ماهی های گوشتخوار در تمام آب های شیرین آفریقا وجود دارند. معمولا به صورت گروهی حمله میکنند. این ماهی ها معمولا حیوانات بزرگ را هدف حمله قرار میدهند. حتی دیده شده که این ماهی ها به انسان یا حتی پرندگانی که بر فراز آب پرواز میکنند حمله کرده اند.

 

6- پایارا یا ماهی خون آشام payara AKA vampire fish

پایارا غالبا در رودخانه آمازون زندگی میکنند. پایارا به دندان های آرواره پایین خود بدنام شده است. این ماهی یک جفت دندان بسیار تیز و بلند در آرواره پایینی خود دارند. که طول این دندان ها بین 10 الی 15 سانتیمتر است ! این ماهی ها اکثرا از ماهی های کوچکتر تغذیه میکنند. برای این کار آنها با دندان های تیز بلند خود ، ماهی را سوراخ کرده و گرفتار میکنند. سپس آن را میخورند.

 

مارماهی برقی

5- مارماهی برقی electric eel

برخلاف آنچه نام آنها بیان میکند ، آنها بیشتر به گربه ماهی ها نزدیک هستند تا مارماهی ها. این ماهی در آمازون و آب های شیرین آمریکای جنوبی زندگی میکند. معمولا در کف آب قرار دارند. مارماهی برقی ، با استفاده از شوک های الکتریکی طعمه خود را شکار میکند. معمولا میتوانند بیش از 500 ولت برق با جریان 1 آمپر آزاد کنند. میزان انرژی که برای کشتن انسان کافی است. اما در صورت عدم مزاحمت ، آنها معمولا به انسان حمله نمیکنند.

 

4- کروکدیل نیل nile crocodile

در رتبه ی چهارم ترسناک ترین حیوانات آب های شیرین ، کروکدیل نیل قرار دارد . پس از تمساح آب شور ، این کروکدیل ، دومین خزنده ی بزرگ جهان است. کروکدیل نیل در آفریقا زندگی میکند. طول این خزنده از 4 متر الی 5.5 متر است. وزن آنها به طرز تحیر آوری بین 220 الی 750 کیلوگرم است. کروکدیل بسیار تهاجمی اما صبور است. انها روز ها و حتی هفته ها برای یک طعمه کمین میکنند. دندان های آنها طوری چیده شده و انجنا دارد ، که به خوبی در بدن طعمه فرو برود و به صعمه اجازه فرار ندهد. سپس کروکدیل به قدری حول بدن خود میچرخد ، تا طعمه که در دهان او گرفتار شده است ، با این چرخش ها تکه و پاره شود.

 

گربه ماهی گونچ آدم خوار

3- گربه ماهی گونچ goonch catfish

این موجود یک هیولای 140 کیلوگرمی با ظاهری ترسناک است که علاقه عجیبی به گوشت انسان دارد. بار ها شده است که این ماهی به انسان ها حمله کرده است. پس از به قتل رساندن طعمه معمولا این گربه ماهی طعمه را با خود به محل زندگی خود حمل میکند. گفته میشود که این علاقه به گوشت انسان به این علت در این ماهی شکل گرفته است که محلی ها ، جنازه های خود را طبق سنت ، به رودخانه می انداختند و در طی زمانی این ماهی ها عادت کردند که از آنها تغذیه کنند.

 

2- آناکوندا Anaconda

یکی از ترسناک ترین و بدنام ترین مار های جهان آناکوندا است. به قدری این حیوان ترسناک است ، که چندین مورد فیلم از آن ساخته اند. گفته میشود آناکوندا ، به زبان تامیل anaikkonda ، به “یک فیل کشته است” معنی شده است. این مار ، سنگین ترین مار جهان و دومین مار از لحاظ درازا است. طول آناکوندا میتواند به نزدیک 6 متر و وزن آن به 220 کیلوگرم برسد.

 

پیرانا ماهی گوشتخوار

1- پیرانا piranha

شاید بدنام ترین موجود آب های شیرین پیرانا باشد. این ماهی ها اگرچه ظاهر خیلی ترسناکی ندارند. اما آرواره های قدرتمند ، دندان های بسیار تیز و دهان کوچک دارند ، یعنی با هر گزش ، یک تکه از بدن را جدا میکنند. با توجه به این که این ماهی ترسناک به صورت گروه های بسیار بزرگ حمله میکنند ، و هر کدام از آنها با یک گزش تکه ای از بدن را جدا میکنند ، در کمتر از چند دقیقه ، چیزی به جز استخوان از طعمه نمی ماند.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir