ترسناک ترین ماهی های اعماق اقیانوس را در این لیست ده تایی حقایق جالب برای شما آماده کرده ایم. این ماهی ها ظاهری عجیب وترسناک دارند چرا که کمتر دچار تکامل یا جهش ژنتیکی نسبت به موجودات بالا تر از خود شده اند. بیایید با هم به 10 تا از ترسناک ترین آنها نگاه کنیم.

دیگر موضوعات حقایق جالب از ایرابرود

10 تا از اختراعاتی که به داد انسان های تنبل رسیده اند.

10 تا از عجیب ترین تصاویر و عکس های گرفته شده توسط بشر

10 تا از ابله ترین دزدان و مجرمان جهان

10 تا از ابلهانه ترین حرف ها در توئیتر

10 تا از ترسناک ترین کریپی پاستا ها

10 تا از ترسناک ترین ماهی های اعماق اقیانوس و عمیق ترین دریا ها

10- کوسه چین دار

کوسه که ترسناک هست و شکی نیست ، مار هم که واقعا موجودی ترسناک است ، حال اگر کوسی ماری داشته باشیم ، مطمئنا هیچ کس نمیخواهد با این موجود ملاقات کند ، این موجود رسما فسیل زنده است ، او از کوسه های کوچکتر تغزیه میکند و دو متر طول دارد.

شکل این کوسه شبیه مارماهی با سر کوچک کوسه است ، و در عمق 400 الی 500 متر زندگی میکند.

10 تا از ترسناک ترین ماهی های اعماق اقیانوس - موجودات دریاهای عمیق حقایق ترسناک

9- فرینجهد طعنه زننده ( Sarcastic fringehead )

صورت این ماهی حالتی دارد که انگار از این که قرار است شما را بخورد دارد از ته دل میخندد. آنها در نقاط تنگ و تاریک مخصوصا زباله های درون دریا زندگی مکنند ، یعنی ممکن است از درون یک زباله ی کوچک برون بپرند و شما را گاز بگیرند . طول آنها 30 سانتیمتر است و معمولا در  80 متر زیر سطح آب زندگی میکنند.

8-مارماهی گولپر

در رتبه ی هشتم ترسناک ترین ماهی های اعماق اقیانوس این مارماهی عجیب قرار دارد . از آنجا که سی هزار متر زیر سطح آب زندگی میکنند ، خوش بختانه خیلی توسط انسان دیده نشده اند. این ماهی ها ، بدن معمولی مار مانندی دارند ، اما وقتی به دهان آنها میرسیم ، آنها بسیار عجیب میشوند ، دهان آن ها نسبت به بدنشان بسیار به بزرگ است ، با آن دهان بزرگ و بدن باریک شبیه جارو به نظر میرسند. با وجود دهان بزرگ آنها دندان های بسیار ریز و تیزی دارند که تنها میتواند موجودات کوچکتر را بخورد.

10 تا از ترسناک ترین ماهی های اعماق اقیانوس - موجودات دریاهای عمیق حقایق ترسناک

7- ماهی چنگ دندان

آنها فکی درخشان دارند ، که طعمه را گول میزند که به سمت آنها بیایند ، سپس با دندان هایی که از آرواره ی آنها بیرون زده است ، آنرا تکه تکه میکنند.

این ماهی ها در 500 متر زیر سطح آب زندگی میکنند.

6- خرچنگ عنکبوتی غول پیکر

خرچنگی که هشت تا پای عنکبوت مانند دارد ، و طول آنها به سه متر میرسد !!! حتی اگر یک عنکبوت معمولی ه متر بود ، بسیار ترسناک میشد ، چه برسد عنکبوتی که خرچنگ هم باشد. این خرچنگ ها در 1000 متر زیر سطح آب زندگی میکنند. گفته میشود که این خرچنگ ها از گوشت انسان های غرق شده نیز تغزیه میکنند. پس هروقت ژاپن رفتید ، هوس شنا نکنید.

10 تا از ترسناک ترین ماهی های اعماق اقیانوس - موجودات دریاهای عمیق حقایق ترسناک

5- کوسه جنی

از کوسه ترسناک تر ، کوسه چین دار است ، و از کوسه چین دار هم ترسناک تر ، کوسه جنی است . اصلا اسم این موجود هم ترسناک است. این کوسه ی عجیب 1300 متر زیر سطح آب زندگی میکند. مانند کوسه چین دار این کوسه نوعی فسیل زنده است ، با قدمتی بیش از 125 میلیون سال!! این کوسه سه متر و نیم طول دارد و پوستی صورتی-خاکستری دارد.

4- تیبورونیا

در رتبه ی هشتم ترسناک ترین ماهی های اعماق اقیانوس یک عروس دریایی قرار دارد که خیلی شبیه عروس ها نیست.نوعی عروس دریایی ، که به جای دنبالک های ژله ای ، بازو های ماهیچه ای دارد که به زور هرچه به آن ها برسد را به سمت دهان خود میبرد. این ماهی در عمق 3400 متری زندگی میکند ، پس تا به حال اطلاعات زیادی از آن به دست نیامده است.

10 تا از ترسناک ترین ماهی های اعماق اقیانوس - موجودات دریاهای عمیق حقایق ترسناک

3- انگلر کوهان دار

به طور کاملا منطقی نام دیگر این ماهی ، شیطان سیاه است. میتوان گفت معروف ترین موچود دریاهای عمیق است چرا که بار ها در فیلم ها و کارتون ها شبیه آن ر ا نمایش داده اند. این ماهی در 6 هزار متر زیر سطح آب زندگی میکند.

2- ماهی مرکب خون آشام جهنم ( باور کنید نامش همین است : vampire squid of hell )

درواقع این موجود نه ماهی مرکب است نه خون آشام. بزرگترین چشم جهان را دارد ، هرچیزی که بتواند میبلعد اما تغزیه ی اصلی او مواد تجزیه شده ای است که به اعماق دریا ته نشین شده است. ، رنگ قرمز خونی دارد ، بسیار غولپیکر است ، و این که در بازو های او دهانک های مکنده قرار دارد. و نوعی شاخک روشن دارد. و در عمق 3 هزار متری آب زندگی میکند.

10 تا از ترسناک ترین ماهی های اعماق اقیانوس - موجودات دریاهای عمیق حقایق ترسناک

1- ماهی حبابی

درواقع این ماهی بیشتر زشت است تا ترسناک. و به عنوان زشت ترین موجود جهان شناخته شده است. پوستی لزج و شفاف دارد . و در عمق 3500 متری سطح دریا زندگی میکند ، با این وجود بسیار شکار میشود و حتی انسان ها از آن تغزیه میکنند.

 

قسمت دوم این مقاله را از دست ندهید

از این مقاله خوشتان آمد ؟ از آنجا که بسیاری از شما دوستان عزیزمان از این مقاله استقبال کردید ، تصمیم گرفتیم قسمت دوم آن را نیز تهیه کنیم. اقیانوس آنقدر بزرگ هست که بتوان یک لست ده تایی دیگر از ترسناک ترین هیولاهای اعماق آن تهیه کرد. پس ترسناک ترین هیولا های اعماق اقیانوس قسمت دوم را اینجا بخوانید.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir