ترسناکترین ماهی های اعماق اقیانوس ( قسمت اول ) را قبلا در این وبسایت قرار دادیم و بسیار مورد استقبال شما عزیزان قرار گرفت. به همین علت در این مقاله یک لیست ده تایی دیگر با این موضوع  حقایق جالب برای شما آماده کرده ایم. این ماهی ها ظاهری عجیب وترسناک دارند چرا که کمتر دچار تکامل یا جهش ژنتیکی نسبت به موجودات بالا تر از خود شده اند. بیایید با هم به 10 تا از ترسناک ترین آنها نگاه کنیم.

 

دیگر موضوعات حقایق جالب از ایرابرود

10 تا از اختراعاتی که به داد انسان های تنبل رسیده اند.

10 تا از ترسناک ترین موجودات اعماق اقیانوس ها

10 تا از ترسناک ترین سایت های جهان

10 تا از افراد مرده ای که شایعه است زنده اند

10 تا از تسناک ترین تصاویر اینترنت

 

10 تا از ترسناکترین ماهی های اعماق اقیانوس و عمیق ترین دریا ها ( قسمت دوم )

 

10- خیره به ستارگان شمالی

این ماهی بسیار ترسناک در کف اقیانوس ها خود را دفن میکند و منتظر طعمه میماند تا مانند تمساح آن را غافلگیر کند. زمانی که طعمه به او نزدیک میشود با یک میدان الکترتیسیتی او را به سمت خود جذب میکند و با یک حمله ی ناگهانی او را میبلعد.

 

10 تا از ترسناکترین ماهی های اعماق اقیانوس ( قسمت دوم ) حقایق جالب

9- چشم بشکه ای یا شبح ماهی

آنها بیشتر در اقیانوس هند پیدا میشوند. بدن آنها بسیار تیره است. ولی قسمت سر آنها پوستی شفاف دارد که باعث میشود محتوای داخلی سر او کاملا دیده شود. چشمان او درون سر او قرار دارد و از ورای پوست شفاف آن ، بیرون را میبیند.

 

8- کرم مرکب

در رتبه ی هشتم ترسناکترین ماهی های اعماق اقیانوس این کرم مرکب قرار دارد. کرمی دراز با پاهای شفاف و بسیار بازیک و متعدد. این کرم به آزادی میتواند درون آب ها با کش و قوس بدن خود شنا کند. معمولا به دنبال طعمه های ریز مانند پلانکتون ها است اما گفته میشود که مانند انگل در بدن دیگر ماهیان نیز تغذیه میکند.

 

10 تا از ترسناکترین ماهی های اعماق اقیانوس ( قسمت دوم ) حقایق جالب

7-کرم بابی

این کرم ها در سطح اقیانوس خود را دفن میکنند و فقط قسمتی از بدن خود را بیرون و آشکار نگه میدارند. همین قسمت آشکار 10 فوت (نزدیک به 4 متر) طول دارد. سپس با حرکاتی فریب دهنده طعمه را به سمت خود میکشاند. آرواره های انبر مانند این ماهی در ط انجام حرکات به صورت باز و آماده اند و به محض مناسب دیدن فرصت حمله ، به سرعت در گوشت طعمه ی بسته میشوند. این کرم دریایی سمی دارد که به سرعت میتواند انسان را فلج کند.

 

6- افعی ماهی اقیانوس

این ماهی در عمق بیش از 9000 متر زیر سطح اقیانوس های استوایی زندگی میکند. چیزی که این ماهی را بسیار ترسناک میکند دهان بسیار بزگ و دندان های بسیار تیز و دراز است.دندان های او قدری بزرگ است که حتی با چنین دهان بزرگی نمیتواند کاملا بسته شود.

شکل این ماهی مانند مارماهی است که این سر عجیب را دارد. سبک شکار او به صورتی است که ابتدا با دندان های خود او را گرفتار میکند و زمانی که جان داد میخورد.

 

10 تا از ترسناکترین ماهی های اعماق اقیانوس ( قسمت دوم ) حقایق جالب

5- بلعنده ی سیاه

حالت این ماهی مانند یک ماهی بسیار کوچک است که روی یک توپ گوشتی چند برابر هیکل خود قرار گرفته است. گفته میشود این ماهی عجیب میتواند طعمه های چندین برابر خود را نیز ببلعد.

دانمشندان هنوز سبک “بلعیدن این ماهی را کشف نکرده اند.” اما گفته میشود که او ابتدا به دمب و انتهای طعمه ی خود میچسبد و به مرور از سمت دمب او را میبلعد و هضم میکند. به نوعی طعمه در طی هضم شدن هنوز زنده است.

 

4-کوسه ی ابردهان

در رتبه ی چهارم ترسناکترین ماهی های اعماق اقیانوس کوسه ی ابردهان قرار دارد . تنها سی سال است که این کوسه کشف شده است.و تا به حال 32 تا از آنها بیشتر روئیت نشده است.به همین علت اطلاعات زیادی از آنها وجود ندارد. چیزی که عحیب است این است که سر این کوسه با بدن او هماهنگی و تناسب ندارد. سر او تقریبا 5 برابر بدن او است.

 

10 تا از ترسناکترین ماهی های اعماق اقیانوس ( قسمت دوم ) حقایق جالب

3-اژدهاماهی

خوشبختانه بر خلاف ظاهر ترسناکشان هیکل بزرگی ندارند و تنها 15 سانت طول دارند. با انجام برخی واکنش های شیمیایی در شاخکشان آنها نوز تولید میکنند. و این نور در تاریکی اعماق اقیانوس به راحتی طعمه را سمت آنها میکشاند.

 

2-چشم دندانی

زیستگاه اصلی این ماهی ها اعماق اقیانوس است . اما ثابت شده است که آنها در به خوبی با هر شرایطی وفق پیدا میکنند. به علت این که آنها در سطح اقیانوس ، و حتی در آکواریوم مدتی طولانی زنده مانده اند.

 

10 تا از ترسناکترین ماهی های اعماق اقیانوس ( قسمت دوم ) حقایق جالب

1-انگلر شیطان دریا

باور کنید همه چیز این ماهی ترسناک است. نام این ماهی ترسناک است. صورت این ماهی”بسیار ترسناک” است. دندان های آن ترسناک است و حتی جفت گیری آن ترسناک است. این ماهی برای تولید مثل در بدن همنوع خود زندگی میکند .


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir