خطرناک ترین حیوانات جهان – 10 تا از خطرناک ترین جانوران دنیا حقایق جالب و ترسناک – حقایق ترسناک – حقایق عجیب

خطرناک ترین حیوانات جهان را در لیستی ده تایی برای شما جمع آوری کرده ایم. شاید فکر کنید که خطرناک ترین حیوانات و ترسناک ترین حیوانات موجودات درنده ای مانند شیر و مار و گرگ و ببر هستند ، اما به شدت اشتباه میکنید. کافی است که این لیست را مطالعه کنید.

دیگر موضوعات حقایق جالب از ایرابرود

10 سند وجود موجوات فضایی

10 عجیب ترین خرید و فروش های اینترنتی

10 افسانه و شایعه راجع به کشتی تایتانیک

10 گران ترین اشیا جن زده

10 کودک با قدرت ابرقهرمان ها

خطرناک ترین حیوان های جهان

10- پیرانا

شاید یکی از حیوانات ترسناک این لیست باشد که بسیار در فیلم ها و انیمیشن های هالیوود مشاهده شده است. دندان های تیز و آرواره ی قوی این موجود میتواند ظرف تنها چند ثانیه بدن انسان را تکه تکه کند. این ماهی بیشتر در رودخانه های آمریکای جنوبی پیدا میشود. چیزی که موضوع را ترسناک تر میکند ، این است که این ماه به صورت گله ای به شکار میروند. و در تنها چند ثانیه میتوانند بزرگترین و قدرتمند ترین جانداران را به استخوان تبدیل کنند.

خطرناک ترین حیوانات جهان - 10 تا از خطرناک ترین جانوران دنیا حقایق جالب و ترسناک - حقایق ترسناک - حقایق عجیب 

9- مورچه های سایفو

سایفو یا مورچه های راننده معمولا پرجمعیت ترین لانه ها را در میان دیگر مورچه ها دارند. و معمولا همگی با یکدیگر مانند یک موجود بزرگتر عمل میکنند. آنها حتی اگر جان تنها یک مورچه در خطر باشد همگی با یکدیگر متحد شده و به متجاوز درس خوبی میدهند. فرض کنید که 50 میلیون مورچه از یکدیگر بالا مروند تا هرچه زودتر بتوانند به شما برسند و شما را گاز بگیرند ، تنها به این علت که پسر عموی آنها را تهدید کرده اید.کینه و آرواره های آنها انقدر قوی است که حتی اگر آنها را آنقدر بکشید تا دو نیم شوند ، گوشت شما را رها نمیکنند. این مورچه ها معمولا در آفریقا پیدا میشوند.

8- اژدهای کومودو

این ها بزرگترین مارمولک های ثبت شده در دنیا هستند. اژدهای کومودو در اندونزی زندگی میکند. اژدهای به بلوغ رسیده حدودا 3 متر طول و 75 کیلوگرم وزن دارد. این موجود هرچیزی را میخورد. از حشرات و بوفالو تا انسان. حتی ثبت شده است که این موجودات گور انسان ها را میکنند و جنازه ی آنها را میخورند.

چیزی که این باعث شده است این حیوان در لیست ترسناک ترین حیوانات جهان قرار گیرد سبک شکار مخوف این حیوان است. این حیوان به سرعت به گردن و گلوی مهاجم حمله کرده و آنرا گاز میگیرد ، سپس به سرعت فرار کرده و در فاصله ای امن خونریزی و مرگ طعمه را مشاهده میکند ، تا پس از مرگ به راحتی بتواند از طعمه ی خود لذت ببرد.

خطرناک ترین حیوانات جهان - 10 تا از خطرناک ترین جانوران دنیا حقایق جالب و ترسناک - حقایق ترسناک - حقایق عجیب 

7- اسب آبی

درست است که این موجودات کمی آرام و بامزه به نظر میرسند. اما گول ظاهر آنها را نخورید.. این موجودات به شدت خطرناک اند. اتفاقا این موجودات بسیار پرخاشگر و جنگجو هستند. این موجودات یکی از خطرناک ترین حیوانات جهان در آفریقا شناخته شده اند. گفته میشود این موجودات بدون هیچ دلیلی به انسان حمله میکنند. پس از فیل و کرگدن اسب آبی بزرگترین پستاندار خشکی محسوب میشود. طول آرواره های باز این حیوان تقریبا به بیش از نیم متر میرسد.

6- کروکدیل

کروکدیل ها نیز اشتهای خوبی در انواع غذا ها دارند. آنها رسما هر جانداری که بتوانند را میخورند ، از کوسه و بوفالو تا انسان .

کروکدیل نیز مانند اژدهای کومودو سبک ترسناکی در شکار دارد. این حیوان با آرواره های قوی خود محکم طعمه را گاز میگیرد. و آنقدر خود را میچرخاند تا عضوی که از بدن طعمه گاز گرفته است را جدا کند. این جاندار بیشتر در سواحل اقیانوسیه پیدا میشود. کروکدیل نر میتواند تا 200 کیلوگرم وزن داشته باشد. تنها تصور کنید که این حیوان 200 کیلوگرمی بدن جانداری را گاز بگیرد و دور خود بچرخد.

خطرناک ترین حیوانات جهان - 10 تا از خطرناک ترین جانوران دنیا حقایق جالب و ترسناک - حقایق ترسناک - حقایق عجیب 

5- فیل

کشور هند به خوبی  به ذات خشونت بار بزرگترین و سنگین ترین حیوان خشکی پی برده بودند که از آنها در جنگ استفاده میکردند. تنها تصور کنید که این حیوان رم کند ، شاید به ترسناک ترین گیاهخوار دنیا تبدیل شود. این حیوان علاوه بر وزن هوش بسیار زیادی دارد. با توجه به جثه ی فیل ، این حیوان بزرگترین مغز جانداران خشکی را دارد. مخچه ی مغز فیل بسیار بسیار به انسان و میمون و دلفین شباهت دارد. طبق یک آمار گیری تقریبا فیل های آفریقایی سالانه 500 انسان را میکشند. و این رقم هرساله در حال بیشتر شدن است.

4-مامبای سیاه

بعد از شاه کبری این مار بزرگترین گونه ی مار شناخته شده بر زمین است. مامبای سیاه سریع ترین خزنده ی زمین است. تقریبا حتی در حال دویدن نیز نمیتوان از این حیوان فرار کرد. زهر مامبای سیاه میتواند یک انسان بالغ را ظرف 20 دقیقه بکشد. مامبای سیاه طعمه های بزرگ خود را با تزریق زهر مسموم میکند. سپس صبر میکند تا آنها از ضعف بر زمین بیوفتند.

خطرناک ترین حیوانات جهان - 10 تا از خطرناک ترین جانوران دنیا حقایق جالب و ترسناک - حقایق ترسناک - حقایق عجیب 

3-اختاپوس آبی حلقوی

این اختاپوس ها به طور میانگین به اندازه ی یک توپ گلف اند. و بسیار زیبا و رنگین هستند. اما یکی از قوانین طبیعت این است که هرچه رنگین تر ، زهرآگین تر. پوست درخشان و رنگارنگ در طبیعت برای هشدار به شکارچیان است. در این جاندار کوچک به اندازه ی توپ گلف زهر به اندازه ی کافی برای کشتن 26 انسان بالغ وجود دارد. در دقیقه ی اول گزش ، فرد به صورت کامل فلج می شود و قابلیت تنفس را از دست می دهد . برای زهر این جاندار هیچ پادزهری وجود ندارد. این اختاپوس در آب بین ژاپن تا استرالیا وجود دارد. این اختاپوس به خطرناک ترین موجود دریایی جهان شناخته شده است. مطمئن باشید در دریا هیچ جانداری از این اختاپوس خطرناک تر نخواهد بود.

این اختاپوس ها تنها از خرچنگ تغزیه میکنند ، و تا زمانی که تحریک نشوند به انسان حمله نمیکنند.

2-تمامی انواع پشه ها

پشه ها شاید ظاهر ترسناکی نداشته باشند ، شاید دندان و چنگال نداشته باشند ، اما جمعیت زیادی دارند . و هر ساله انواع بیماری را بین 700 میلیون نفر انتقال میدهند. و باعث مرگ 24 میلیون انسان می شوند. بیماری های خطرناکی مانند زیکا و مالاریا و تب زرد از گزش پشه ی خاصی به وجود می آیند.

خطرناک ترین حیوانات جهان - 10 تا از خطرناک ترین جانوران دنیا حقایق جالب و ترسناک - حقایق ترسناک - حقایق عجیب 

1- انسان

بله انسان خطرناک ترین جاندار زمین است. جمعیت بیش از 7 میلیارد نفر از این جاندار اکنون بر زمین وجود دارد. این جاندار هر چیزی را که بتواند از خفاش تا شتر شکار میکند . حتی گیاهان از آزار این موجود در امان نیستند سالانه هکتار ها هکتار جنگل توسط این موجود نابود میشود. سالانه تعداد زیادی از انسان ها توسط همین گونه از حیوانات مورد آزار ، تجاوز ، دزدی ، اهانت و قتل قرار میگیرند. انسان هیچ زهر یا دندان تیزی برای شکار ندارد اما اسلحه ای به نام بمب دارد که ظرف چند ثانیه بیشترین تعداد موجود زنده ی ممکن را نابود میکند. انسان تنها گونه ی این لیست از حیوانات است که برای کشتن طعمه ی خود انگیزه ای بیش از گرسنگی یا دفاع از خود دارد .

 


4 Comments

هیچکس · 2021-12-30 at 9:48 ب.ظ

واقعا رتبه ی یکش درست ترین چیزی بود که توی این مقاله دیدم

هیچکس · 2021-12-30 at 9:48 ب.ظ

متاسفم که انسانم

    Irabroder · 2021-12-31 at 2:13 ق.ظ

    شما میتونین بهترینش باشین و از گمراهی نجاتش بدین. همین که از گناهان نژادمان آگاهید نشان از ارزشمند بودن شماست.

top 10 most dangerous animals in the world - most agressive animals · 2020-06-06 at 10:57 ب.ظ

[…] top 10 most dangerous animals in the world – most agressive animals The World’s Most Dan… […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir