عجیب ترین حیوانات ترکیبی را در این مقاله ی حقایق جالب برای شما لیست کرده ایم. حیوانات ترکیبی به جیواناتی مگیوند که از ترکیب ژن و لقاح یا تولید مثل دو گونه ی جانوری متفاوت ایجاد میشوند. این ترکیب فعلا تنها در صورتی ممکن است که دو گونه ی والد ، نواده ی مشابه یا یکسانی در سال های نزدیک داشته باشند.

 

دیگر موضوعات حقایق جالب از ایرابرود

10 حادثه ای که میتوانند باعث نابودی زمین یا زندگی شوند

10 تا از ترسناک ترین موجودات اعماق اقیانوس ها

10 تا از ترسناک ترین سایت های جهان

10 تا از افراد مرده ای که شایعه است زنده اند

10 تا از ترسناک ترین موجودات اعماق اقیانوس ها ( قسمت دوم )

 

10 تا از عجیب ترین حیوانات ترکیبی واقعی

10- zebroid

از ترکیب گورخر با یکی از نوادگان آن یعنی خر ،زبروید و با اسب ، زورس به دست می آید. از لحاظ ظاهری این حیوان بسیار عجیب و نامعقول است. اما از لحاظ ژنتیکی اوضاع وخیم تر میوشد چرا که تعداد کروموزوم های اسب وگورخر بسیار متفاوت است. و به نوعی خارج از علوم طبیعت و زیستی است.

 

10 تا از گونه های عجیب ترین حیوانات ترکیبی - حقایق جالب از جانداران ترکیبی واقعی

9- grolar bear

از ترکیب خرس قطبی و گریزلی از شمال آمریکا این گونه ی جدید ایجاد شده است. جالب است بدانید که این گونه با دخالت انسان ایجاد نشده است. امری که با توجه به زیستگاه این دوگونه خرس بسیار عجیب است. اما شاید علت این پدیده آب شدن قطب باشد که باعث شده است خرس قطبی به اولین خشکی در دسترس یعنی آمریکای شمالی کوچ کند.

 

8- beefalo

این گونه از عجیب ترین حیوانات ترکیبی ، میتواند با هم نوع خود تولید مثل کنند. این نوع گاو از دو نژاد گاو در آمریکا تشکیل شده است. که گوشت آن از نوادگان خود ، کلسترول کمتری دارد. که از آنجا که مصرف گوشت گاو در امریکا بالا است ، ردپای انسان در این ترکیبی به خوبی دیده میشود.

 

10 تا از گونه های عجیب ترین حیوانات ترکیبی - حقایق جالب از جانداران ترکیبی واقعی

7- wolfdog

گاها برخی نژاد های سگ بسیار شبیه گرگ هستند. و این نژادی است که بسیار گسترده شده است. امروزه دانشمندان باور دارند هر گونه  سگی که خیلی مو داشته باشد ، نوادگان نزدیک او به یک سگ گرگی میرسد.

 

6- narluga

این حیوان ترکیب دلفین های خاویاری یا بلوگا و شبه نهنگ تک شاخ یا ناروال است.  سر این موجودات نسبت به بدن آنها بسیار بزرگ است و شاخ آنها نسبت به سر آنها بسیار بزرگتر است . اما چیزی که این امر را بسیار عجیب کرده است این است که این موجودات بسیار کمیاب اند و انسان در تولید انها هیچ دستی نداشته است. و اولین بار این گونه ی عجیب در سواحل گرینلند مشاهده شد.

 

10 تا از گونه های عجیب ترین حیوانات ترکیبی - حقایق جالب از جانداران ترکیبی واقعی

5- leopon

از ترکیب یک لئوپارد نر و یک شیر ماده این موجود به دست می آید. ترکیب این گونه ی این جاندار اولین بار در هند انجام شد. و بعد ها تقریبا در جهان گسترده شدند. با وجود این که این حیوان بسیار برای عموم جالب است. اما زیست شناسان بسیار آن را مورد انتقاد قرار دادند. چرا که اگرچه موجوودات جالبی اند ، اما از مشکلات و بیماری های زیادی رنج میبرند.

 

4- cama

در رتبه ی چهارم عجیب ترین حیوانات ترکیبی حاصل ترکیب شتر آسیایی و لاما قرار دارد. این ترکیب به صورت لقاح مصنوعی انجام شد. و هدف ان این بود که یک موجود با قدرت و اندازه ی شتر و با اخلاقیات و رامی لاما ایجاد شود. اما نتیجه ی عکس ایجاد شد چرا که کاما ها ، روحیات شتری خود را از نوادگان خود به ارث بردند و ابدا با انسان ها سازگاری ندارند.

 

10 تا از گونه های عجیب ترین حیوانات ترکیبی - حقایق جالب از جانداران ترکیبی واقعی

3- syvvanah cat

از ترکیب گربه ی وحشی آفریقایی و گربه های معمولی خانگی ، این حیوان زیبا بدست می آید. با وجود این که این لقاح بسیار مرسوم بود اما تا 2001 این حیوان به صورت رسمی هیچ جا ثبت نشد. این موجودات بسیار اجتماعی اند و از گربه های خانگی بسیار بزرگتر هستند و گاها وزن انها به 80 کیلوگرم هم میرسد.

 

2- wholphins

از ترکیب نهنگ قاتل و دلفین این موجود ایجاد میشود. موجودی که دندان ها و آرواره های نهنگ قاتل را دارد اما رامی و هوش دلفین را به ارث برده است. اما بیشترین تفاوت میان این موجود و نوادگانش در دوران کودکی این موجودات است.

 

10 تا از گونه های عجیب ترین حیوانات ترکیبی - حقایق جالب از جانداران ترکیبی واقعی

1- liger

از تولید مثل یک شیر نر و یک ببر ماده لایگر ایجاد میشود. ژنی در شیر و ببر وجود دارد که در هنگام رشد این دو گربه ، از بزرگ شدن بیش از حد این دو گونه جلوگیری میکند. اما گویا این ژن در لایگر فعال نیست. چرا که آنها بدون توقف از نظر حجم و اندازه رشد میکندد. این حیوانات بزرگترین گربه سان زنده ی خشکی اند.

 


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir