15 تا از فیلم های شبیه نارنیا – مجموعه فیلم های در سبک سری نارنیا

فیلم های شبیه نارنیا را برای شما در این مقاله در یک لیست 15 تایی جمعاوری کرده ایم. در این لیست مجموعه ای از فیلم های تخیلی و دمیای جادویی قرار دارد که برای طرفداران این سبک فیلم ها بسیار دلپذیر بوده است. امیدواریم از این فیلم ها لذت ببرید.

معرفی بهترین آثار استنلی کوپریک کارگردان بزرگ شاینینگ

فیلم هایی که به نظر مارتین اسکورسیزی باید ببینید

15 فیلم مافیایی شبیه پدرخوانده یا گاد فادر

15 سریال مانند مانی هیست یا خانه کاغذی

30 سریال مشابه فرندز

فیلم های شبیه نارنیا

15 تا از فیلم های شبیه نارنیا - مجموعه فیلم های در سبک سری نارنیا

15- percy jackson

اگر به حماسه و اساطیر یونان علاقه دارید این فیلم را از دست ندهید. مجموعه سری پرسی جکسون برای طرفداران اساطیر الیمپ آنقدر زیبا بوده است که هرساله برای ادامه ی این مجموعه انتظار میکشند. در این مجموعه فرزندان خدایانی مانند زئوس ، پوسایدون ، آتنا و… در یک کمپ دور هم جمع می شوند تا برای ماجرا های آینده هرچه بیشتر آمادگی پیدا کنند.

نبرد ها ، موجودات تخیلی و… موجود در این فیلم بسیار به نارنیا شباهت دارد.

14-hugo

هوگو یک فیلم علمی تخیلی به منتشر شده در 2011 بوده است. موفقیت این فیلم آنقدر چشمگیر بوده است که باور داریم کمتر کسی وجود دارد که با این فیلم آشنایی نداشته باشد.  کارگردان این فیلم ، مارتین اسکورسیزی بوده است. هوگو برای 11 جایزه ی آکادمیک نامزد شده بود. ماجرای این فیلم بیانگر مجموعه اتفاقات تخیلی است که زندگی یک یتیم در سال 1930 را تغییر میدهد.

15 تا از فیلم های شبیه نارنیا - مجموعه فیلم های در سبک سری نارنیا

13- the golden compass

اگر فیلم نارنیا را دیده باشید مطمئنا جادیس را به یاد دارید. جادوگر سفیدی که بر سوار یک خرس قطبی ارتش خود را هدایت میکرد. بدون شک با مشاهده یک خرس سوار دیگر در این فیلم شباهت آنها را درک خواهید کرد.

در این فیلم یک دختر به یک خرس بزرگ کمک میکند که زره خود را بدزدد ، تا با کمک او بتواند نقشه های پلید مادرخوانده ی خود را نقش بر آب کند.

12- stardust

در رتبه ی دوازدهم فیلم های شبیه نارنیا استارداست قرار دارد. این فیلم پر از ستاره است ، مجموعه ای از ستاره های سینما در فیلمی که یک عاشق به معشوق خود قول یک ستاره را میدهد. حال او وارد یک دنیای تخیلی میشود و باید آن ستاره را به چنگ بیاورد تا به قول خود عمل کند.

اگر فیلم های تخیلی دوست دارید ، اما حوصله ی ادامه برای آن ندارید ، حتما این تک فیلم دو ساعتی را مشاهده کنید.

15 تا از فیلم های شبیه نارنیا - مجموعه فیلم های در سبک سری نارنیا

11-Pan’s Labyrinth

یک فیلم بسیار موفق در 2006 ، که هنوز ” مرد دست چشمی ” بر روی بسیار از رسانه های مدرن تاثیر گذاشته است. به همین علت امتیاز 95% از rotten tomatoes گرفته است. فیلم داستان ماموریتی که یک ساحره به یک دختر بچه معمولی میدهد را بیان میکند.

10- Oz the Great and Powerful

داستان جادوگر شهر اوز را به بیانی کاملا متفاوت در این فیلم مشاهده کنید. این بار به جای دوروتی دختر بچه ی معصوم ، یک شعبده باز شیاد به این دنیا می آید و آن را به هم میریزد.

در کنار عناصر تخیلی ، این فیلم میتواند بسیار خنده دار و سرگرم کننده باشد.

15 تا از فیلم های شبیه نارنیا - مجموعه فیلم های در سبک سری نارنیا

9- eragon

متاسفانه این فلم در 2006 منتشر شد و نقد و امتیاز خیلی بدی گرفت. اما اگر حرف منتقدان برای شما مهم نیست ، میتوانید از یک فیلم تخیلی با محوریت اژدها لذت ببرید. این فیلم بر اساس رمانی با همین نام است که داستان تحولات زندگی یک پسربجه ی روستایی با یافتن یک تخم اژدها را بیان میکند.

8- مجموعه جومانجی

در رتبه ی هشتم فیلم های شبیه نارنیا فیلم جومانجی قرار دارد. جومانجی اصلا نیازی به معرفی ندارد. از مجموعه شاهکار های دنیای فیلم های فانتزی و تخیلی محسوب میشود. مخصوصا فیلم 1995 با بازی رابین ویلیامز مرحوم. در این فیلم یک خانواده یا مجموعه ای از دوستان ، با یک دیگر مرتکب اشتتباهی بزرگ میشوند که آن ها را وارد دنیایی از ماجرا های تخیلی میکند. یعنی انجام یک بازی مهره ای به اسم جومانجی

15 تا از فیلم های شبیه نارنیا - مجموعه فیلم های در سبک سری نارنیا

7-مجموعه هری پاتر

شاید در کنار ارباب حلقه ها ، این شاهکار دنیای ادبی و تخیلی ، پر طرفدار ترین اثر دنیای فانتزی و تخیلی باشد. این مجموعه نیازی به معرفی ندارد. داستان پسری را بیان میکند که بزرگترین جنایتکار دنیای جادوگری قصد کشتن او را دارد.

6- آلیس در سرزمین عجایب

رمان و انیمیشن این داستان زیبا برای تمام ما آشناست. تقریبا تمام ما از انیمیشن آلیس خاطراتی به یاد داریم. حال دو فیلم بر اساس این داستان زیبا ساخته شده است. آلیس در سرزمین عجایب از رنگین ترین و خلاقانه ترین داستان های تخیلی و فانتزی ساخت بشر است.

15 تا از فیلم های شبیه نارنیا - مجموعه فیلم های در سبک سری نارنیا

5- spiderwick

فردی هایمورن برای ما از شناخته شده ترین بازیگران خردسال غرب است ، با بازی در فیلم هایی مانند چالی و کارخانه شکلات سازی و اسپایدرویک به یادماندنی ترین آثار دنیای فانتزی را برای ما به جا گذاشته است. مجموعه اسپایدرویک سرشار از جانداران عجیب و غریب است که شباهت آنرا به نارنیا هرروز بیشتر میکند.

4-مجموعه ارباب حلقه ها

در رتبه ی چهارم فیلم های شبیه نارنیا مجموعه ی ارباب حلقه ها قرار دارد . مانند هری پاتر مجموعه ی ارباب حلقه ها از شناخته ترین و پرطرفدار ترین شاهکار های ادبیاتی و سینمایی در زمینه ی فانتزی و تخیلی است. هم هری پاتر و هم ارباب حلقه ها از آن دسته فیلم های ادامه دار است که آدم را بار ها ترغیب به تماشای دوباره و دوباره میکند. ماجرای فیلم به این صورت است که یک انگشتر از یک لرد سیاه به دستان دو نوجوان می افتد که برای شکست دادن او باید آن انگشتر را نابود کنند.

15 تا از فیلم های شبیه نارنیا - مجموعه فیلم های در سبک سری نارنیا

3- Labyrinth 1986

این فیلم هر آنچه را که یک فیلم تخیلی زیبا نیاز دارد در خود دارد. یک قهرمان ، یک شخصیت منفی قدرتمند ، یک ماز تودرتو و جانوران اسرار آمیز. این فیلم ترکیبی از سبک موزیکال و فانتزی است.

2-where the wild things are

رمانی قدیمی و پرطرفدار با همین نام وجود دارد. پس جای تعجب ندارد که با انتشار این فیلم سیلی از طرفداران فیلم های فانتزی را به سینما کشاند. این فیلم کمی ترسناک ، بسیار عجیب و با اتمسفری دارک است ، اما بسیار زیبا و سرگرم کننده است. برای طرفداران دنیای فانتزی و تخیلی ، هرچه عجیب تر جذاب تر است.

15 تا از فیلم های شبیه نارنیا - مجموعه فیلم های در سبک سری نارنیا

1- The Sorcerer’s Apprentice

مانند فیلم eragon ، این فیلم نیز توسط منتقدان امتیاز بسیار پایینی گرفت . و در 2010 خیلی موفقیت چشمگیری نداشت. اما اگر دوست دارید نیکولاس کیج و جی بروشل را مشاهده کنید که با جادوی خود به مبارزه با نیرو های اهریمنی میروند ، هرگز این فیلم را از دست ندهید.


2 Comments

alireza · 2022-08-27 at 2:28 ق.ظ

من فقط30دقیقه اول فیلم نارنیارامی بینم. چندین ایراددارداول سرزمین نارنیابرفی است. دوم بعدازمدتی ازنارنیابه فیلمی دیگرتغییرمی کند. شبیه قصه هم نیست.

    Irabroder · 2022-09-03 at 10:06 ب.ظ

    ممنون از این که اطلاعات خوبتون را در اختیار ما و کاربران گذاشتید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir