بزرگترین عنکبوت های جهان و دنیا – خطرناک ترین و مرگبار ترین عنکبوت : عنکبوت ها شکارچیان ماهر و صبوری هستند ، شاید به خوبی برای پهن کردن دام و تله خود زمان بندی میکنند و مدت ها گرسنگی میکشند اما در نهایت بدون شک به دام خود دست پیدا میکنند. اما شاید بعد از زنبور و سوسک ، این بندپایان در کنار هزار پا و عقرب از شایع ترین ترس ها و فوبیا مردم جهان باشند. شاید این ترس به خاطر ظاهر ترسناک ، تعداد پاها ، سرعت یا اعداد چشم هایشان باشد ، اما 10 تا از مخوف ترین عنکبوت ها را در اینجا لیست کرده ایم که میتوانند به خاطر اندازه شان ترسناک باشند.

10 مورد از افرادی که به علت بازی های کامپیوتری جان خود را از دست دادند – مرگ از گیم

10 تا از شهر های خطرناک جهان – خطرناک ترین شهر ها ی جهان – حقایق جالب و ترسناک

10 اتفاقاتی که در انیمیشن سیمپسون ها پیشبینی شد قسمت اول – حقایق جالب ایرابرود

10 اشیاء باستانی که وجود آدم فضایی ها را اثبات میکنند – حقایق جالب

لحظه سال تحویل + تقویم سال 1401 به صورت تصویر و ساده – آیا امسال کبیسه است ؟

10 تا از خطرناک ترین مرگبارترين و بزرگترین عنکبوت های جهان

10- brazilian wandering spider

نام دیگر این عنکبوت ها ، عنکبوتی موزی است. طول آنها میتواند به نزدیک 15 سانتیمتر برسد. یعنی کمی طویل تر از کف دست انسان.همان طور که از اسم این عنکبوت خطرناک پیداست ، معمولا در طی شب در حال پرسه زدن است. اما بر خلاف اسم این عنکبوت ، تنها در برزیل یافت نمیشود ، و به نوعی در اکثر کشور های آمریکای جنوبی وجود دارند. این عنکبوت یکی از خطرناک ترین زهر های جهان را دارد. که در ضورت گزش انسان ، انسان به مدت 4 ساعت خارش بسیسار دردناکی را تحمل میکند و سپس میمیرد.

عنکبوت شتری

9- camel spider

گفته میشود که این عنکبوت نژادی حاصل از ترکیب عنکبوت و عقرب دارد. بر خلاف ترکیب نژادی ترسناک ، زهر این عنکبوت خیلی ترسناک و مهلک نیست. این عتکبوت در خاورمیانه و ایالات جنوبی آمریکا پیدا میشود و معمولا از حشرات ، بندپایان و موش ها تغذیه میکند. طول این عنکبوت به 15 سانتیمتر میرسد. با کمک پا های قدرتمند و طویل ، این عنکبوت میتواند به سرعت بالا صحرا ها را بپیماید. سرعت ان میتواند به 10 مایل در ساعت برسد !

8- poecilotheria rajaei

این عنکبوت گونه ای از رتیل های هندی است. اسم poecilotheria rajaei در یونانی به صورت “هیولای وحشی خالدار” معنی شده است. با طول 16 سانتیمتر ، این عنکبوت میتواند با پاهای طویل خود به صورت کامل صورت شما را بپوشاند.

عنکبوت بوزینه هرکولی

7- Hercules Baboon spider

معنی نام این عنکبوت یعنی “عنکبوت بوزینه هرکولی” به خوبی او را توصیف میکند. با بدن درشت ، موها و رنگ قهوه ای مایل به قرمز ، و طولی نزدیک به 20 سانتیمتر ، این عنکبوت را در رتبه ی هقتم مرگبارترين و بزرگترین عنکبوت های جهان از مقالات حقایق جالب ایرابرود قرار دادیم. نام دیگر این عنکبوت “king baboon spider” است. زیستگاه این عنکبوت در شرق آفریقا است. نژاد آن زیرشاخه رتیل محسوب میشود. این عنکبوت خیلی ذات مهاجم به موجودات خارج دایره غذایی خود ندارد ، اما در صورت احساس خطر و آزار به شدت حالت تدافعی میگیرد. سم این عنکبوت خیلی مهلک نیست ، اما میتواند تا هفته ها درد ، ورم و خارش ایجاد کند.

6- Colombian Giant black tarantula

این عنکبوت رتیل غول پیکر سیاه کلمبیایی نام دارد. طول این رتیل به حدود 23 سانتیمتر میرسد ! این رتیل از موش و مارمولک تغذیه میکند. و معمولا در جنگل های بارانی کلمبیا زندگی میکند. مانند بوزینه هرکولی ، این عنکبوت نیز بی آزار است ، اما اگر به آنها آزار برسد بسیار پرخاشگر میشوند.

سالمون صورتی پرنده خوار برزیلی

5-brazilian salmon pink birdeater

سالمون صورتی پرنده خوار برزیلی را در رتبه پنج مرگبارترين و بزرگترین عنکبوت های جهان قرار دادیم. این عنکبوت معمولا 25 سانتیمتر طول و 100 گرم وزن دارد ! زیستگاه آن شمال شرق برزیل است.

4- Brazilian Giant Tawny red tarantula

این عنکبوت ها بیشتر در آمریکای جنوبی زندگی میکنند.معمولا به عنوان حیوان خانگی نگهداری میشوند . گفته میشود بر عکس اسم و اندازه ، بسیار بی آزار و مهربان هستند. اندازه این عنکبوت ، حدود 25 سانتیمتر است.

عنکبوت هانتسمن

3- huntsman

چیزی که از اندازه این عنکبوت ، ترسناک تر است ، این واقعیت است که نسبت به عنکبوت های دیگر ، تقریبا در تمام دنیا پیدا میشوند. همچنین به علت فرم پاهایی که دارند ، با نام giant crab spider یعنی عنکبوت خرچنگی فولپیکر هم شناخته میشوند. این عنکبوت ها حتی به هم توع خودشان هم رحم نمیکنند. جنس مونث این عنکبوت ها پرخاشگر تر است مذکر هستند. اندازه این عنکبوت حدود یک فوت نزدیک به 33 سانتیمتر است ! شاید فکر کنید از این بزرگ تر دیگه عنکبوتی وجود ندارد اما دو تا دیگر در لیست هست !

2- desert wolf spider

عنکبوت گرگ صحرا ، با طول 33 سانتیمتر ، معمولا در میان سنگ ها و حفره های بیابان مخفی میشود و منتظر شکار میماند. با رسیدن شکار سریع به سمت طعمه میجهد ! این عنکبوت 11 سال عمر میکند و قدرت بینایی بسیار قوی دارد. همچنین سم عنکبوت اگرچه کشند نیست اما به شدت دردناک و خطرناک است و در صورت گزش گوشت را سوراخ و متورم میکند.

گلیاث پرنده خوار

1- Goliath bird eating tarantula

به عنوان بزرگ ترین عنکبوت جهان ، گلیاث پرنده خوار ، نزدیک به 28 الی 33 سانتیمتر طول دارد و 175 گرم وزن دارد.. تنها طول نیش این رتیل به 4 سانتیمتر میرسد. این نیش ها میتواند به راحتی به پوست انسان نفوذ کند و سم را در عمق بدن ما تزریق کند. بر خلاف آنچه از اسم رتیل برداشت میشود. او بیشتر از وزغ و قورباغه تغذیه میکند.(اما پرنده هم شکار میکند.) این عنکبوت بیشتر در آمازون یافت میشود.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir