10 ویروسی که میتوانند باعث شیوع بعدی شوند – چه ویروسی شبیه کرونا پخش میشود – ویروس هایی که از خفاش انتقال می یابند – خطرناک ترین بیماری هایی که از حیوانات انتقال پیدا میکنند – هانتا ویروس چگونه سرایت پیدا میکند. ویروس هایی که از حیوانات انتقال میابند.

ویروس هایی که شبیه کرونا اند و میتوانند باعث شیوع بعدی شوند موضوع این مقاله ی حقایق جالب ایرابرود است. در این مقاله 10 تا از خطرناک ترین انواع این ویروس های کشنده را  برای شما لیست میکنیم.

 

دیگر موضوعات حقایق جالب از ایرابرود

10 عجیب ترین خرید های اینترنتی

10 فردی که ادعای جاودانگی کردند را در این مقاله بخوانید.

ترسناک ترین اماکن جهان را در ایرابرود بخوانید

مجسمه هایی که تکان خوردند.

10 اتفاقی که در کارتون سیمپسون ها پیشبینی شدند.

10 ویروس خطرناک : 10 – بیماری هدر رفتن مزمن (chronic wasting disease) یا زامبی آهو

در همین ساعات حاضر این بیماری به 24 ایالت آمریکا شویع پیدا کرده است. خوشبتانه یا متاسفانه در حال حاضر این بیماری تنها بر روی خانواده آهو ها و گوزن ها اثر کرده است. این بیماری ترسناک باعث اختلال مغزی و کاهش شدید وزن میشود. تا جایی که به نظر میرسد جانور در حالی که مرده است در حال راه رفتن و زندگی کردن است. به همین علت اسم زامبی آهو گرفته است. تا به حال این ویروس به تنسان سرایت نکرده است. اما پیش بینی شده در صورت استفاده ی بیش از حد گوشت آهو امکان سرایت به انسان ها را دارد.

ویروس هایی که شبیه کرونا اند ویروس هایی که میتوانند باعث شیوع بعدی شوند چه ویروسی از خفاش یا حیوانات به انسان سرایت میکند هانتا ویروس چگونه

10 ویروس خطرناک : 9 – ویروس زیکا ( zika )

تا به حال هیچ گونه درمانی برای این بیماری پیدا نشده است. طبق شواهد ارائه شده این ویروس از طریق گزش پشه های ناقل به انسان سرایت پیدا میکند.

این بیماری به راحتی به زنان باردار سرایت پیدا میکند و حتا جنین را هم بیمار میکند.

خوشبختانه این ویروس خیلی کم باعث مرگ شده است. اما علائم بیماری این ویروس به شدت دردناک است. سردرد ، درد ماهیچه ، ضعف و رعشه و … از جمله علائم ترسناک این بیماری است.

10 ویروس خطرناک : 8 – ویروس ایبولا

این ویروس هنوز هم به شکل مرگ آوری در کشور های آفریقایی سرایت دارد.  نخستین بار این ویروس در کشور کنگو و نزدیکی رودخانه ایبولا گزارش شد . چیزی که این ویروس را ترسناک می کند این است که دانشمندان هنوز علت شیوع یا سرایت این ویروس را بعد 30 سال نمیدانند. اما احتمال می رود این ویروس از طریق خفاش یا میمون سرایت پیدا کرده است.

این ویروس ترسناک قابلیت انتقال از حیوان به حیوان ، از انسان به انسان . از انسان به حیوان و از حیوان به انسان را دارد که سرعت پخش این ویروس را زیاد می کند. که باعث شده است ایبولا در لیست ویروس هایی که مانند کرونا پخش می شوند و میتوانند باعث شیوع بعدی شوند قرار گیرد.

درصد مرگ و میر ویروس ایبولا 50 درصد گزارش شده است. خوشبختانه اکنون واکسن ایبولا موجود است اما احتمال زنده ماندن بستگی به زمان مشاهده ی ویروس در فرد مبتلا دارد.

ویروس هایی که شبیه کرونا اند ویروس هایی که میتوانند باعث شیوع بعدی شوند چه ویروسی از خفاش یا حیوانات به انسان سرایت میکند هانتا ویروس چگونه

10 ویروس خطرناک : 7 – ویروس ماربورگ

این ویروس احتمال مرگ 88 درصد دارد ! این ویروس از خانواده ی ارتقا یافته ی ایبولا است. اولین نشانه ی ماربورگ در آلمان سپس در سیبری گزارش داده شد و سپس در اوگاندا . که نشان دهنده ی پخش سریع ویروس است.

این ویروس ترسناک نیز شبیه کرونا از خفاش انتقال پیدا کرده است گفته میشود حتا تماس لباس با خفاش آلوده میتواند باعث سرایت شود.

10 ویروس خطرناک : 6 – ویروس ایدز

هنوز این ویروس کشنده ترین بیماری جهان است. تا کنون 32 میلیون نفر از طریق این ویروس جان خود را از دست داده اند. با وجود مقابله های زیاد درمانی و روش های زیاد پیشگیری . هنوز هم این ویروس هرچند با سرعت کم در حال پخش شدن در جهان است.

10 ویروس خطرناک : 5- تب ریفت ولی ( rift valley fever )

چیزی که این ویروس را ترسناک میکند منبع این ویروس است. یعنی گاو ، گوسفند ، بز ، خوک و… یعنی جانورانی که بیشترین منبع گوشت و لبنیات در جهان است. این بیماری در حال حاضر در کشور های آفریقایی شیوع دارد و چند مورد ابتلا هم در عربستان گزارش داده شده است.

این بیماری علاوه از حیوانات نام برده شده قابل سرایت از پشه های ناقل اند.

این بیماری ترسناک باعث تورم مغز ، سردر ، ضعف ، کمر درد و … می شود اما خوشبختانه نسبت به باقی ویروس ها این بیماری کمتر به انسان سرایت کرده است . و امکان شیوع از انسان به انسان ندارد.

ویروس هایی که شبیه کرونا اند ویروس هایی که میتوانند باعث شیوع بعدی شوند چه ویروسی از خفاش یا حیوانات به انسان سرایت میکند هانتا ویروس چگونه

10 ویروس خطرناک : 4 – سندروم تنفسی خاورمیانه یا mers

75 درصد مبتلایان این ویروس تا به حال جان خود را از دست داده اند. این ویروس حتا در ایران نیز گزارش داده شده است. این ویروس به راحتی از انسان به انسان سرایت پیدا نمیکند مگر در صورت تماس نزدیک. منبع سرایت اصلی این ویروس از شتر های آلوده بوده است. اولین مورد ابتلای این ویروس در عربستان گزارش داده شده است.

 

10 ویروس خطرناک : 3 – تب هموراژیک کنگویی (crimean congo hemorrhagic fever)

تخمین مرگ این بیماری بین 10 تا 40 درصد گزارش داده شده است. جلوگیری ، درمان ، پیشگیری از این بیماری به شدت سخت و به نوعی غیر ممکن است. این باعث می شود که ویروس به راحتی سرایت پیدا کند. در حال حاضر این ویروس در آفریقا ، مدیترانه ، خاورمیانه ، آسیا و بالکان گزارش داده شده است.

منبع این ویروس تماس مستقیم پوست با حیوانات خانگی ناقل بیماری بوده است.

ویروس هایی که شبیه کرونا اند ویروس هایی که میتوانند باعث شیوع بعدی شوند چه ویروسی از خفاش یا حیوانات به انسان سرایت میکند هانتا ویروس چگونه

10 ویروس خطرناک : 2  – ویروس نیپا

ویروس نیپا به در حال گسترش در آسیا است و در حال تبدیل شدن به یک شیوع خطرناک است.  این ویروس خطرناک قابلیت انتقال از غذا و حیوان به انسان است. در صورت ابتلا باعث بیماری ها جدی تنفسی می شود. هنوز هیچ واکسنی برای این بیماری کشف نشده است و آمار شیوع آن به آرامی در حال افزایش است.

10 ویروس خطرناک : 1 – ویروس هانتا

بزرگترین مرجع این ویروس موش و مدفوع موش است. تا به بیش از صد مرگ در کانادا ، و ایالات متحده ی آمریکا گزارش داده شده است. جدید ترین گزارش این بیماری در چین ( از آمریکا و کانادا به چین ) ، و جمعیت زیاد موش در محل سکونت انسان ها خطر جدی این بیماری را نشان میدهد .

مردم می توانند به راحتی با تنها تنفس کردن در نزدیکی موش های الوده این به این بیماری دچار شوند. خوشبختانه تا به حال امکان سرایت از انسان به انسان وجود ندارد اما گزارش شده که در آینده سرایت انسان به انسان غیر ممکن نیست.

 


5 Comments

10 مجسمه هایی که تکان خوردند ! - حقایق جالب (قسمت اول) - Irabrod · 2020-04-03 at 5:27 ب.ظ

[…] ویروس های شبیه کرونا را در ایرابرود بخوانید. […]

ترسناک ترین اماکن جهان - حقایق جالب ترسناک ترین نقاط جهان - Irabrod · 2020-04-03 at 5:28 ب.ظ

[…] ویروس های شبیه کرونا را در ایرابرود بخوانید. […]

10 فردی که ادعای جاودانگی کردند - حقایق جالب - Irabrod · 2020-04-10 at 5:54 ب.ظ

[…] ویروس های شبیه کرونا را در ایرابرود بخوانید. […]

10 اتفاقاتی که در انیمیشن سیمپسون ها پیشبینی شد قسمت اول - حقایق جالب ایرابرود - Irabrod · 2020-04-24 at 1:49 ب.ظ

[…] 10 ویروس که میتوانند مانند کرونا همه گیری جهانی بعدی را رقم بزنند. را در ایرابرود بخوانید. […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir