عجیب ترین راز های هری پاتر را در این مقاله ی حقایق جالب برای شما به صورت لیست ده تایی آماده کرده ایم و امیدواریم از مطالعه ی آنها لذت ببرید. هری پاتر سال ها است یکی از محبوب ترین داستان نوشته های تاریخ است و از معدود این داستان ها است که حتی فیلمی که از ان ساخته شده است هم موفق بوده است. اما با وجود این حجم از محبوبیت و شهرت ، راز هایی جالب در این مجموعه وجود درد که کمتر کسی از آن مطلع است. پس با ما همراه باشید.

 

دیگر موضوعات حقایق جالب از ایرابرود

10 تا از عجیب ترین برنامه های تلوزیونی کودکان

10 تا از منزجرکننده ترین موسیقی های جهان

10 مورد از وقفه ها و هک شدن های پخش زنده

10 لار که کارتون ها یا فیلم هایی آینده را پیش بینی کردند

10 تا از منفور ترین انسان های تاریخ

 

10 تا از عیجب ترین راز های هری پاتر که کمتر کسی میداند

10- تولد مادر و پسر

مادر و خالق تمام آثار و داستان های هری پاتر جی کی رولینگ در 31 جولای 1965 به دنیا آمده است. و تقریبا تمام داستان های هری پاتر نیز با تولد هری در 31 جولای آغاز میشود. سال تولد هری نیز 1980 عنوان شده است.

 

10 تا از عجیب ترین راز های هری پاتر - از معنای اسم دامبلدور تا تست روپرت گرینت

9- دیوانه ساز ها نماد افسردگی

جی کی رولینگ پس از فوت مادر خود از افسردگی فراوان رنج میبرد. و بعد ها این موجودات ترسناک و نگهبانان آزکابان را به عنوان نمادی از همان بیماری ساخت ، که در حال مبارزه با آن بود.

بعد ها در مصاحبه با اپرا بیان کرد که سخت است که بتوان افسردگی را برای کسی که تا به حال آن را تجربه نکرده است توصیف کرد. غم و اندوه را تجربه کرده ام ، غم و اندوه معمولا با احساس ناراحتی و گریه ی زیاد دنبال میشود ، اما افسردگی دقیقا به معنای عدم وجود هیچ احاسی است ، افسردگی مانند خلا و سرما درون انسان است.

 

8- ایده ی کوییدیچ پس از شکست عشقی

در رتبه ی هشتم عجیب ترین راز های هری پاتر ، ایده ی کوییدیچ قرار دارد. جی کی رولینگ بعد ها در یک مراسم خیریه عنوان کرد که ایده ی کوییدیچ پس از یک بحث و مجادله با فردی که زمانی دوستش میداشت به ذهن او خطور کرد. یعنی پس از جدایی و شکست عشقی او این ورزش بسیار خلاقانه در ذهن او شکشل گرفت ، که احتمالا علت این که چقدر این ورزش خشن بوده هم همین است.

 

10 تا از عجیب ترین راز های هری پاتر - از معنای اسم دامبلدور تا تست روپرت گرینت

7- حین انتظار برای قطار ، برای یک لحظه جرقه ی هری پاتر زده شد

جی کی رولینگ مدت 4 ساعت برای قطار منچستر به کینگزکراس صبر کرده بود. و در همین مدت انتظار ، برای یک لحظه ایده ی هری پاتر به ذهن او خطور کرد و برعکس خیلی از ماها او بیخیال این ایده نشد. ب ه همین علت است که ایستگاه کینگزکراس خیلی در داستان های هری پاتر بولد است.

 

6- سرانجام شخصیت ها پس از داستان

این اطلاعات از فن سایت پاترمور به دست آمده است که جینی ویزلی ، به یک بازیکن معروف و حرفه ای کوییدیچ در تیم تبدیل هالی هدهارپیز میشود و سپس بازنشسته میشود تا از فرزندان خود محافظت کند. و یک روزنامه نگار میشود ، جرج ویزلی پس از این که بیزنس شوخی های خود را به یک کسب و کار پردرآمد تبدیل میکند ، با آنجلینا جانسون ازدواج میکند. لونا لاوگود با یک طبیعت شناس به نام رالف اسکمندر ازدواج میکند. و...

 

10 تا از عجیب ترین راز های هری پاتر - از معنای اسم دامبلدور تا تست روپرت گرینت

5- ابتدا قرار بود کارتون باشد

اولین انتخاب برای کارگردانی هری پاتر و سنگ جادو کارگردان معروف ، استیون اسپیلبرگ بود. البته او پروژه را رد کرد و گفت که خیلی برای او چالش برانگیز نیست. اگر او این پروژه را قبول میکرد ، مجموعه ی هری پاتر به صورت کارتون به نمایش در می آمد. و نقش هری را Haley Joel Osment صداگذاری میکرد.

 

4- معنی اسم ها

در رتبه ی چهارم عجیب ترین راز های هری پاتر معنی اسم ها قرار دارد. تقریبا تمام نام ها در مجمموعه ی داستانی هری پاتر معنی دارند. برای مثال پاتر به معنای کوزه گر است. یا معنای اسم مالفوی در فرانسه ی قدیمی به معنای “ایمان بد” یا “bad faith” است. معنای اسم آلبوس پرسیوال وولفریک برایان دامبلدور ، را نیز بخواهیم معنی کنیم : آلبوس به لاتین به معنای سفید است. وولفریک نام یک قدیس است. پرسیوال نام یکی از شوالیه های شاه آرتور بوده است که قدرت بازگشت از مرگ دارد. برایان معنای قوی و قدرتمند میدهد. دامبلدور به انگلیسی قدیمی معنای زنبور عسل میدهد. پس معنای اسم دامبلدور میشود ، “زنبور عسل شجاع (شوالیه) مقدس (قدیس) قدرتمند سفید”

 

10 تا از عجیب ترین راز های هری پاتر - از معنای اسم دامبلدور تا تست روپرت گرینت

3-روپرت گرینت با لباس زنانه به تست بازیگر رفت

روپرت گرینت بازیگر رونالد ویزلی بعد ها بیان کرده که با لباس زنانه و کلاه گیس به تست بازیگری رفت ، و برای شروع کار خود را با یک متن هیپ هاپ خودساخته معرفی کرد.ائ گفته بود که شبیه معلم تئاتر خود شده بود. تصور کردن رونالد ویزلی در چنین لباسی پس از هری پاتر و جام آتش خیلی هم سخت نیست نه ؟

جالب هست بدانید که روپرت گرینت از دوستان میمی تام فلتون (بازیگر دراکو مالفوی) هست. و این که تام فلتون قصد داشت نقش رونالد ویزلی را بگیرد.

 

2- رابطه ی دامبلدور و گریندوالد واقعی بوده

جی کی رولینگ تایید میکند که رابطه ی میان دامبلدور و گریندلوالد واقعی بوده است و توسط ریتا اسکیتر شایعه سازی نشده بوده است.

 

10 تا از عجیب ترین راز های هری پاتر - از معنای اسم دامبلدور تا تست روپرت گرینت

1- احتمال انتشار فیلم هشتم “فرزند نفرین شده”

فیلم هشتم در خصوص داستان هری پاتر و فرزند هشتم خواهد بود. در این فیلم اتفاقات و داستان های پس از داستان سقوط ولدمورت دنبال میشود ، علل خصو مشکلاتی که فرزند هری ، یعنی آلبوس سوروس پاتر با زندگی سابق پدر خود دارد.

 


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir