10 تا از عجیب ترین ساختمان های جهان

عجیب ترین ساختمان های جهان را در این مقاله ی حقایق جالب برای شما به صورت لیست ده تایی جمع آوری کرده ایم. با خواندن این مقاله باور نخواهید کرد که این سازه ها واقعا در نقاط مختلف دنیا ساخته شده است.

دیگر موضوعات حقایق جالب از ایرابرود

10 تا از کثیف ترین چیز ها در غذا های مک دونالد

10 تا از مسخره ترین قانون های کشور های جهان

10 تا از باهوش ترین افراد با آی کیوی بیشتر از استیون هاوکینگ

10 تا از خبیث ترین پدر ها و مادر های دنیا

10 تا از کثیف ترین و سخت ترین شغل های دنیا

10 تا از عجیب ترین ساختمان های دنیا

10- کتابخانه ی شهر کانزاس

ساختمان این کتابخانه مانند یک قفسه عظیمی کتاب است ، که چند رمان بزرگ و قطور در آن قرار گرفته است. یعنی به نوعی میتوان گفت معماری کتابخانه ی شهر کانزاس مانند یک کتابخانه ی بزرگ واقعی است.

10 تا از عجیب ترین ساختمان های جهان - جالب ترین سازه ها و بنا ها دنیا - حقایق جالب

9- موزه ی علوم واندرورکز

این ساختمان شعبه های مختلفی با یک معماری یکسان دارد. معماری وارونه. یعنی انگار موزه یک ساختمان معمولی مانند دیگر موزه ها بوده است ، که یک غول آن را از زمین برداشته و به صورت وارونه بر زمین گذاشته است.

8- ساختمان سبد در اوهایو

در رتبه ی هشتم عجیب ترین ساختمان های جهان ساختمان سبدی است . بدون شک بهترین اسم را برای این ساختمان انتخاب کرده اند. چرا که آن واقعا یک سبد غول پیکر است. این ساختمان متعلق به شرکت longaberger است ، که سبد های دستاز چوبی را به فروش میرسانند. ساختمان سبد اوهایو ، نیز اقامتگاه ذوسای این شرکت است.

10 تا از عجیب ترین ساختمان های جهان - جالب ترین سازه ها و بنا ها دنیا - حقایق جالب

7-برج داینامیک دوبی

یک برجی که هنوز به اتمام نرسیده است. اما اگر ساخت آن تمام شود ، یکی از منحصر به فرد ترین برج های جهان خواهد بود. قرار است که طبقات این برج هر کدام جداکثر 6 متر در دقیقه حول محور خود بچرخند. که برابر است با یک دور کامل در عرض 90 دقیقه.

6-موزه ی fur moderne kunst وین

شاید اگر این موزه را از زوایای مختلف نگاه کنید به شدت معمولی به نظر برسد. اما یک طرف موزه اصلا معمولی نیست. در یک جناح موزه گویا یک خانه ی کوچک به صورت وارونه درون موزه فرو رفته است.

10 تا از عجیب ترین ساختمان های جهان - جالب ترین سازه ها و بنا ها دنیا - حقایق جالب

5- habitat 67

این ساختمان مانند اسم خاص آن عجیب است. این ساختمان در مونتریال کانادا قرار دارد . و معماری آن مانند چینش چندین و چند بلوک آپارتمان به صورت نامرتب بر روی هم است. همین معماری خاص به این ساختمان جلوه ای عجیب ولی زیبا داده است.

4-پروژه ادن انگلستان

در رتبه ی جهارم عجیب ترین ساختمان های جهان پروژه ادن قرار دارد. شاید اگر از دور به این ساختملن نگاه کنید به نظر اقامتگاه فرازمینیان یا مریخی ها روی زمین باشد. چرا که این ساختمان مانند دو حباب غولپیکر شیشه ای به نظر می آید. اما این ساختمان متعلق به انسان ها است. پروژه ادن یک محیط گلخانه ای است که درون آنها دو آب و هوای مدیترانه ای و استوایی شبیه سازی شده است تا از گونه های زنده ی درون آنها نگهداری کند. شاید برای شما جالب باشد که با ورود به این ساختمان از آب و هوای انگلیسی به استوایی و… حرکت میکنید.

10 تا از عجیب ترین ساختمان های جهان - جالب ترین سازه ها و بنا ها دنیا - حقایق جالب

3-آتونیوم بلژیک

با خیره شدن به این ساختمان بدون شک به یاد فیلم های علمی تخیلی می افتید. cnn این ساختمان را به عنوان عجیب ترین ساختمان اروپا معرفی کرده است. این ساختمان اکون به عنوان موزه استفاده میشود. معماری این ساختمان تاثیر گرفته از ساختار واحد های یک کریستال آهن است که 165 میلیارد بار بزرگ شده است.

2-گانگستر چوبی در روسیه

عجیب ترین نکته در خصوص این ساختمان این است که ، چطور سهموز سرپا و استوار باقی مانده است. این ساختمان کاملا از چوب ساخته شده است و مانند یک ویرانه برخی از نواحی آن بدون پوشش یا دیوار های محکم است. برخی ادعا دارند این ساختمان هشتمین عجایب ساخته ی بشر است.

10 تا از عجیب ترین ساختمان های جهان - جالب ترین سازه ها و بنا ها دنیا - حقایق جالب

1- قصر ایده آل در فرانسه

ساخت این سازه 33 سال طول کشید و به صورت کامل به دست یک نفر ساخته شد. این ساختمان توسط فردی به نام فردیناند با روی هم گذاشتن سنگ هایی که در طی عمر خود جمع کرده است ساخته شده است. معماری قصر ترکیبی از معابد آسیایی و مسجد ها اسلام و کلیسا های قرون وسطی است.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir