قد بلند ترین افراد جهان – بلند قامت ترین افراد دنیا : در این مقاله حقایق جالب مجله اینترنتی ایرابرود ، ما لیستی از بلند قامت ترین و قد بلند ترین افراد جهان را مهیا کرده ایم. افرادی که تا دو برابر بلند تر از میانگین افراد جهان هستند.  در این لیست کلکسیونی از درخشان ترین نام های ورزش و سینما نیز قرار دارند ، که شهرت آنها را دو چندان کرده است.

10 تا از قد بلند ترین افراد جهان – بلند قامت ترین افراد جهان

10- نیل فینگلتون Neil Fingleton

نیل فینگلتون ، با قامتی حدود 2.32 متر به عنوان قد بلند ترین مرد بریتانیا ، و شاید یکی از قد بلند ترین بازیگران جهان شناخته میشود. او علاوه بر بازیگری به بسکتبال نیز مشغول است.

 

10 تا از قد بلند ترین افراد جهان - بلند قامت ترین افراد دنیا با قامت بالای 2 متر

9- سون فنگ sun fang

در 2017 سون فنگ با قدی حدود 2.21 متر ، به عنوان قدبلند ترین زن دنیا شناخته شده بود. این بانوی چینی به قدری بلند قامت است ، که حتی زمانی که روی صندلی مینشیند ، از بسیاری از افراد بلند تر دیده میشود.

 

8- برندن ادامز brenden adams

برندن آدامز آمریکایی ، جوان ترین قد بلند لیست ما است. با قامتی حدود 2.34 متر برندن در رتبه ی هشتم قد بلند ترین افراد جهان لیست ایرابرود قرار گرفته است و رکورد قدبلند ترین نوجوان جهان را در دست داشته است. او وقتی ده سال داشت ، به قامت 1.82 متر رسید. جالب این جاست که برای جلوگیری از مشکلات سلامتی ، دکتر ها راه حلی پیدا کردند که جلوی افزایش قد او را بگیرند ! در غیر این صورت او به راحتی به رتبه ی قدبلند ترین انسان تاریخ میرسید !

 

10 تا از قد بلند ترین افراد جهان - بلند قامت ترین افراد دنیا با قامت بالای 2 متر

7- یاشوتاکا اوکایاما yasutaka okayama

با قامتی تقریبا برابر برندن ، ولی رکوردی متفاوت تر از او ، یاشوتاکا ، به عنوان یکی از پیر ترین مردان قدبلند تاریخ شناخته میشود که خداراشکر هنوز زنده است. او در قدیم در تیم golden state warriors در nba به خوبی درخشید. بعد ها برای تیم ملی ژاپن مشغول بازی بسکتبال شد . و سپس به تدریس بسکتبال مشغول شد ، که تاکنون نیز ادامه دارد.

 

6- بائو شیشون Bao xishun

با 2.36 متر قد . 60 سسال سن ، بائو رکورد بلند قد ترین و پیر ترین مرد زنده جهان را دارد. تا 2019 ، بائو صاحب رکورد بلند قد ترین انسان زنده جهان را داشت ، تا این که این رکورد را به رتبه یک لیست ما باخت. این مرد چینی در عروسی خود ، دوست خود ، یعنی قد کوتاه ترین مرد جهان را دعوت کرد ، تصویر ان دو در کنار هم سال مورد توجه کاربران اینترنت قرار گرفته بود.

 

10 تا از قد بلند ترین افراد جهان - بلند قامت ترین افراد دنیا با قامت بالای 2 متر

5- اسدالله خان assadulla khan

اسدلله خان قامت باور نکردنی 2.41 سانتیمتر دارد. با 28 سال سن ، بلند قامت ترین فرد هند محسوب میشود. که متاسفانه به جز چند گزارش تلوزیونی و اخبار های محلی ، به او توجه چندانی که لایق آن است نشده است. و اطلاعات زیادی از او در دست نیست.

 

4- زنگ جونگ چای zhang juncai

زنگ جونگ چای در رتبه ی چهارم بلند قد ترین افراد جهان لیست ما قرار دارد. زنگ در 1966 متولد شده است و در حال حاضر با قامت 2.42 متر بلند قامت ترین فرد زنده چین محسوب میشود.

 

10 تا از قد بلند ترین افراد جهان - بلند قامت ترین افراد دنیا با قامت بالای 2 متر

3- مرتضی مهرزاد

آقا مرتضی عزیز ورزشکار پر افتخار کشور ما ایران است. که رکورد بلند قامت ترین ورزشکار المپیک را نیز در دست دارد. مرتضی عزیز در پارا-المپیک ریو برنده مدال طلا در تیم والیبال ایران شد.جدا از این افتخارات با قامتی حدود 2.46 متر او سالها رتبه ی دوم بلند قامت ترین مرد جهان انتخاب شده بود.

 

2- براهیم تقی الله brahim takiollah

براهیم تقی الله فردی تقریبا هم قد مرتضی و با سند بزرگ ترین پاهای دنیا ، هست. کف پاهای براهیم به اندازه ی 1 فووت و 3 انیچ میرسد ! نزدیک به 40 سانتیمتر ! براهیم همچنین رکورد بلن قد ترین مرد مراکش را هم از آن خود کرده است.

 

10 تا از قد بلند ترین افراد جهان - بلند قامت ترین افراد دنیا با قامت بالای 2 متر

1- سلطان کوسن sultan kosen

در 2009 سلطان کوسن 32 ساله با قامت 2.51 متر و ملیت ترکی توسط گینس رسما به عنوان بلند قد ترین فرد جهان انتخاب شد. ائو همچنین رکورد دار بزرگ ترین دست های جهان نیز هست. سلطان همچنین با کوتاه قد ترین فرد جهان نیز ملاقات کرده است ، که نتیجه ی آن ملاقات تصاویر بسیار بامزه و جالب بود که از این دو گرفته شد.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir