عجیب ترین رکورد های ورزشی جهان را در این مقاله ی حقایق جالب برای شما لیست کرده ایم . ورزش چیزی است که بسیار پیش آمده است که باعث تعجب ما شده است و در وفور هیجان و حیرت ، این سطح از پشت کار و استعداد ورزشکاران را تحسین کرده ایم ، اما برخی از آنها در این میان به نوعی جادو میکنند. و رکوردی را ثبت میکنند ، که در تاریخ ثبت میشود و به حدی عجیب است ، که همه باور میکنند که این رکورد هیچ وقت قرار نیست بشکند !

 

دیگر موضوعات حقایق جالب از ایرابرود

10 تا از عجیب ترین برنامه های تلوزیونی کودکان

10 تا از منزجرکننده ترین موسیقی های جهان

10 مورد از وقفه ها و هک شدن های پخش زنده

10 تا از عجیب ترین فکت های هری پاتر

10 تا از حال به هم زن ترین غذاهای جهان

 

10 تا از عجیب ترین رکورد های ورزشی که امکان ندارد شکسته شود

10- مایکل فلیپیس

معمولا به او به عنوان بزرگترین ورزشکار المپیک اشاره میکنند ! یعنی به نوعی بزرگترین قهرمان بزرگ ترین مسابقات ! المپیک مسابقاتی که است که یک ورزشکار کسب یک مدال در آن را پیروزی بزرگ میداند. این در حالی است که مایکل فیلیپس چندین سال پشت سر هم برنده ی مدال طلا شد. تا این که کلکسیونی از 18 مدال طلا برنده شد. این در حالی است که رتبه ی دوم این رکورد ، برنده ی 9 مدال شده است ! برای همین به نوعی غیر ممکن است که یک ورزشکار برنده ی 18 مدال شود. و در نتیجه مایکل فلیپس رکورد دار بیشترین تعداد مدال طلا المپیک است.

 

10 تا از عجیب ترین رکورد های ورزشی ، که غیرممکن است شکسته شود ! حقایق جالب

9- golden state warriors

این تیم بسکتبال رکوردار بیشترین تعداد پیروزی در یک فصل از nba است. یعنی رقم شگفت انگیز 73 عدد پیروزی در یک فصل. این رکورد ابتدا در دست la lakers به تعداد 72 پیروزی بود ! رکوردی که خیلی ها باور نداشتند یک روز شکسته شود ، اما این اتفاق توسط تیم golden state warriors اتفاق افتاد ، تیمی که هیچ کس باور نداشت ، یک روز به چنین موفقیتی برسد.

 

8- استفی گراف

در رتبه ی هشتم عجیب ترین رکورد های ورزشی جهان ، استفی گراف قرار دارد. این ت نیس باز افسانه ای به مدت 186 هفته متمادی عنوان برترین تنیس باز زن جهان را برای خود نگه داشت. رتبه ی دوم این رکورد شگفت انگیز 80 هفته است ! برای همین همگان باور دارند ، این رکوردی است ه حالا الا ها امکان ندارد ، کسی موفق به شکستن آن شود.

 

10 تا از عجیب ترین رکورد های ورزشی ، که غیرممکن است شکسته شود ! حقایق جالب

7- کریم عبدالجبار

کریم عبدالجبار رکورد دار کسب بیشترین تعداد امتیاز در تاریخ nba است. رقم باور نکردنی 38،387 !! حتی مایکل جردن نیز به گرد این رکورد نمیرسد (6000 ا-متیاز کسب کرده است.) او بیشتر در mw bucks و la lakers بازی کرده بود و به جز این دو رکورد دیگر (بیشترین تایم بازی در زمین و بیشترین تعداد گل ) را هم کسب کرده بود. که با وجود این که این رکورد ها بعد ها شکسته شد ، اما هنوز پس از بیش از 30 سال هنوز این رکورد نشکسته است.

 

6- طولانی ترین مسابقه تنیس

این نبرد میان جان ایزمای آمریکایی و نیکلاس ماهوت فرانسوی رخ داد. ابتدا این مسابقه به روز بعد موکول شد ، چرا که آن قدر طول کشید که خورشید غروب کرده و نور کم شده بود ! و حتی روز بعد هم باز همین اتفاق افتاد ! تا این که روز سوم بالاخره جان ایزنا پیروز این نبرد طولانی شد. این مسابقه حدودا 11 ساعت و پنج دقیقه به طول انجامید. انقدر زمان مسابه طولانی شد ، که تابلوی امتیازات مسابقه خراب شد ، چرا که برای نمایش چنین زمانی برنامه ریزی نشده بود !!!

 

10 تا از عجیب ترین رکورد های ورزشی ، که غیرممکن است شکسته شود ! حقایق جالب

5- پائولا رادکلیف

پیروزی در سریع ترین ماراتن بانوان لندن ، رکورد این ورزشکار انگلیسی است. ماراتنی که تنها دو ساعت و 15 دقیقه و 25 ثانیه به طول انجامید !! جالب اینجاست که رکورد قبلی هم متعلق به او بود ، و او توانست با دوو دقیقه اختلاف رکورد سابق خود را بشکند. در کل حتی توصر پیمودن 26.2 مایل در این مدت ، به خودی خود غیر قابل باور است . چه برسد به این که کسی بتواند زود تر از این مدت ، این مسیر را طی کند !

 

4- یوسین بولت

در رتبه ی چهارم عجیب ترین رکورد های ورزشی جهان ، یوسین بولت قرار دارد . خلاصه بخواهیم بگوییم ، همان طور که از اسم او پیدا است ، سریع ترین مرد جهان است. او صد متر را ، تنها در زمان شگفت انگیز ، 9.58 ثانیه طی میکند! و به نظر میرسد که فقط او میتوان رکورد خود را بشکند !! چرا که به جز او هیچ کس دیگری نتوانسته به این رکورد نزدیک شود ! دانشمندان اندازه گرفتند ، در ایده آل ترین حالت از بدن انسان بر می آید که فقط کمی سریع تر باشد ، یعنی رکورد 9.44 آخرین حالتی است ، که از بدن انسان بر می آید ، که تا به حال هیچ کس به این سرعت نرسیده است.

 

10 تا از عجیب ترین رکورد های ورزشی ، که غیرممکن است شکسته شود ! حقایق جالب

3- سای یانگ

بیشترین پیروزی در بیس بال ، متعلق به این اسطوره ی تاریخ بیس بال است. تعداد شگفت انگیز 511 پیروزی ! رتبه ی دوم این رکورد حدودا 400 پیروزی بوده است ، این در حالی است که کمتر ورزشکاری پیدا میشود ، که بیش از 100 پیروزی را تجربه کند.

 

2- ویلت چمبرلین

رکوردی تکرار نشدنی دیگر در تاریخ nba یعنی بیشترین تعداد امتیاز در یک بازی. ویلت چمبرلین ابدتدا این رکورد را با 78 امتیاز زد. و تقریبا همه در عجب بودند که دیگر نمیتوان بالای 80 امتیاز د یک بازی کسب کرد. و خود ویلت سال ها بعد رکورد خود را زد و به همه ثابت کرد اشتباه میکنند. ویلت در بازی philadelphia warriors در برابر new york knicks 100 امتیاز کسب کرد !! متاسفانه تصویری از آن بازی ثبت نشده است ، اما صدای گزارشگر رادیو ، یکی از مستندات باور نکردنی این رکورد است.

 

10 تا از عجیب ترین رکورد های ورزشی ، که غیرممکن است شکسته شود ! حقایق جالب

1- وین گرتسکی

به او به عنوان the great one اشاره میکنند ! رکورد عجیب 2,857 عدد امتیاز در طی 20 سال فعالیت متعلق به این ورزشکار است. تقریبا 1000 تا بیشترا ز رتبه ی دوم این رکورد ! حدودا یک هاکی باز حرفه ای ، در یک فصل 100 امتیاز کسب میکند ، و اگر او خود را نابود کند ، و 140 امتیاز در هر فصل کسب کند. و این موفقیت را 20 سال پی در پی تکرار کند ، باز هم موفق نخواهد شد که روزی رکورد “the gret one ” را بزند ! به همین علت هست که همه باور دارند ، این رکورد دیگر هرگز نخواهد شکست.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir