افرادی که به علت بازی های کامپیوتری جان خود را از دست دادند : در این مقاله حقایق جالب و عجیب ، ما به ده مورد از مرگ هایی میپردازیم که به علت بازی های کامپیوتری رخ دادند. بازی های کامپیوتری یا گیم ها ی کامپیوتری بسیار سرگرم کننده و تجربه ای لذت بخش هستند. اما به اشتباه برای برخی از افراد ، از سرگرمی خارج شده و بسیار جدی میشود. و حتی گاهی ارزشی به اندازه زندگی (یا زندگی ها) پیدا میکند. با ما همراه باشید تا 10 مورد از این افراد را که حین بازی های کامپیوتری جان خود را از دست داند یا جان کسی را گرفتند را بررسی کنیم.

خوان اول شاهنامه که بود و چگونه مرد ؟

10 مورد از فیلم های شبیه اینسپشن که داستان یا پایان معمایی و پیچیده دارند

10 اتفاقی که توسط انیمیشن سیمپسون ها پیش بینی شد

10 تا از عجیب ترین راز های بازی های کامپیوتری

10 تا از عجیب ترین اشیاء یافت شده در غذا های مک دونالد

10 مورد از افرادی که به علت بازی های کامپیوتری جان خود را از دست داند  – 10 قتل به علت گیم های کامپیوتری

10- گریه مزاحم

در 2010 الکساندرا توبایاس در حال بازی کردن گیم معروف فیسبوک یعنی farmville بود. در حین بازی پسر 5 ساله ی او به صورت مداوم در حال گریه کردن بود. الکساندرا در حین بازی خشمگین میشود و او را بلند کرده و به صورت خشونت بار تکان میدهد. به صورتی که او جان میدهد. بعد ها به همین دلیل الکساندرا به 50 سال حبس محسوب میشود. بدون شک 50 سال نمیتواند بازی خود را ادامه دهد.

 

10 مورد از افرادی که به علت بازی های کامپیوتری جان خود را از دست دادند - مرگ از گیم

9- دزدی مجازی

یک گیمر از شانگهای کیو شانگ وی qiu chengwei در 2005 در یک بازی (legend of mir 3) یک شمشیر مجازی را به یک بازیکن قرض داد. و زمانی که خواست شمشیر خود را پس بگیرد ، متوجه شد که او شمشیر را به فردی دیگر فروخته بود.

او بعد ها به مرکز پلیس میرود تا این جرم را گزارش کند و پرونده شکایت باز کند ، اما پلیس عنوان میکند که از آنجا که شمشیر یک شمشیر واقعی نبوده و مجازی بوده است ، امکان شکایت وجود ندارد.

او به شدت خشمگین میشود و به خانه ی این گیمر میرود. و با او مواجه میشود. با این که از او عذرخواهی میکند و پیشنهاد میکند که در ازای پول او را ببخشد ، اما کیو کوتاه نمی آید و او را با خنجر میکشد.

 

8- سکته قلبی

در رتبه ی هشتم افرادی که به علت بازی های کامپیوتری جان خود را از دست دادند  ، سکته قلبی قرار دارد . یک گیمر از کره جنوبی به نام لیس یانگ سو در اثر سکته ی قلبی در یک کافی نت درگذشت. مشخص شد که او به صورت 50 ساعت بدون توقف در حال بازی کردن star craft بوده است.

او به خاطر تاخیر در کار خود نیز اخراج شده بود و معشوق وی نیز او را به همین دلایل کاملا اشکار ترک کرده بود. او را به صورتی پیدا کردند ، که در روی صندلی خود نشسته بود ، هشیار بود اما چشمان او بسته شده بود. بعد ها او در بیمارستان جان خود را از دست میدهد.

 

10 مورد از افرادی که به علت بازی های کامپیوتری جان خود را از دست دادند - مرگ از گیم

7-جنون

در 2007 یک پسر هفده ساله به نام وارن لبلانک warren leblanc از انگلستان به نوعی بیش از حد وابسته ی بازی کامپیوتری به نام man hunt شده بود. بازی که به خاطر صحنه های به شدت خشونت آمیز خود بسیار بدنام بود و در بسیاری از کشور ها نیز ممنوع شده بود.

وارن تمایل داشت یکی از این خشونت ها را روی فردی امتحان کند. در نتیجه پسری سیزده ساله به نام استفان را قربانی میکند. و به قصد دزدی او را به سمت پارک محله میکشد و سپس با یک چکش او را به قتل میرساند.

 

6- رقابت ناسالم

این داستان در روسیه اتفاق افتاده است. این اتفاق میان دو گیلد (گروه یا تیمی از پلیر ها که فعالیت های بازی در آنجا هماهنگ شده و به صورت تیمی پیش میرود) رقیب در بازی محبوب Lineage 2 رخ میدهد.

جزئیات این اتفاق کاملا مشخص نیست ، اما گویا که در نبردی آنلاین ، یکی از آنها شکست میخورد ، و به جای این که اختلافات را به صورت آنلاین برطرف کنند ، تصمیم میگیرند به صورت رو در رو در دنیای واقعی با یکدیگر مبارزه کنند.

رئیس یکی از این گیلد ها پسری 33 ساله به نام آلبرت بود. که در این دعوا به شدت زخمی شد و در راه بیمارستان جان خود را از دست داد.

 

10 مورد از افرادی که به علت بازی های کامپیوتری جان خود را از دست دادند - مرگ از گیم

5- دنیا هم به اندازه بازی ها خشن است

دنیل پاتریک به والدین خود شلیک کرد چرا که آنها نسخه ی بازی halo 3 او را از وی گرفته بودند. وقتی در 2007 او تنها 16 سال داشت ، به صورت مخفیانه از اتاق خود بیرون میرود تا نسخه ای از این بازی را تهیه کند. والدین او با خبر میشوند و آن را از او میگیرند و مخفی میکنند ، چرا که باور داشتند این بازی صحنه های خشونت آمیز زیادی دارد و برای او مناسب نیست.

بعد ها او به محل اختفای این بازی دست پیدا میکند و در کنار آن یک تفنگ که متعلق به پدر او بود را پیدا میکند. او تفنگ را بر میدارد و با آن به والدین خود شلیک میکند. مادر او سریعا جان میدهد. اما پدر با وجود این که شدیدا زخمی شده بود زنده میماند.

 

4-ورود بدون اجازه

مرگ به علت ورود بدون اجازه در رتبه ی چهارم لیست افرادی که به علت بازی های کامپیوتری جان خود را از دست دادند ، قرار دارد .دو پسرخاله 17 و 18 ساله به نام جیسون و دانیل ، در گوآتملا به شهر میروند ، آنها در خانه ای در نزدیکی ، یک نسخه ی بسیار کمیاب از این بازی را مشاهده میکنند. آنها آنقدر مجذوب آن میشوند ، که بدون توجه به قوانین و بدون اجازه وارد خانه میشوند. چیزی که صاحب خانه را خشمگین کرد و بدون درنگ به آنها شلیک کرد. جیسون می میرد و دنیل به شدت زخمی میشود.

 

10 مورد از افرادی که به علت بازی های کامپیوتری جان خود را از دست دادند - مرگ از گیم

3- اکس باکس

در 2008 تایرون اسپلمن ، tyrone spellman ، به علت قتل عمد دختر 17 ماهه ی خود آلیا محکوم شد. تایرون یک گیمر بود. که گاهیتا 7 ساعت مشغول بازی های کامپیوتری میشد. یک روز همسر او خواب بود و دختر او یکی از سیم های اکس باکس را کشید و باعث شد روی زمین بیافتد. تایرون خشمگین شد و به قصد مرگ او را زد و باعث شد جمجمه ی او بشکند و بمیرد. او بعد ها بیان کرد که به این علت خشمگین شده بود که این اکس باکس متعلق به برادر او بود و او پول کافی برای پرداخت خسارت آن را نداشت. او به 22 الی 45 سال حبس محکوم شد.

 

2- خودکشی

پسر سیزده ساله به نام ژائو یی با پرش از یک ساختمان 24 طبقه خودکشی کرد. والدین او یادداشت او را پیدا کردند ، که به زبان کاراکتر world of Warcraft او نوشته شده بود. و بیان کرده بود که قصد دارد با خودکشی با سه دوست گیمر خود در دنیای دیگر ملاقات کند.

 

10 مورد از افرادی که به علت بازی های کامپیوتری جان خود را از دست دادند - مرگ از گیم

1-بازی gta در دنیای واقعی

در 2003 پسری هجده ساله به نام دوین مور devin moore نام خود را در لیست ما ثبت کرد. چرا که او gta را به دنیای واقعی آورده بود. او بسیار مجذوب بازی محبوب grand theft auto شده بود. که بسیاری از فعالیت های غیرقانونی این بازی را در دنیای واقعی انجام میداد. او آن قدر در دنیای خیالی خود سیر میکرد ، که وقتی سه افسر پلیس او را دستگیر کردند ، او هفت تیر یکی از آنها را برداشت و هر سه را به ضرب گلوله به قتل رساند. و از مرکز پلیس بیرون آمد و یک ماشین پلیس را دزدید و از صحنه جرم فرار کرد. او حین قتل بیان کرد “زندگی یک بازی کامپیوتری هست و شما هم یک روزی بالاخره باید جانتان را از دست بدهید”

بعد ها او دستگیر شد و به اعدام محکوم شد. و در همین حین خانواده متهم سعی کردند از شرکت سونی ، مارکت محله و تمام دست اندر کاران فروش آن بازی شکایت کنند.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir