تحت تعقیب ترین افراد fbi موضوع این مقاله ی حقایق جالب ما است. fbi یکی از پیچیده ترین و حرفه ای ترین نهاد های امنیتی آمریکا است. که خبره ترین ماموران در آن استخدام میشوند. اما حتی از زیر دست این ماموران هم افرادی پیدا میشوند که فرار میکنند. و مدت ها این تعقیب و گریز را ادامه میدهند. ده تا از این خطرناک ترین مجرمان را برای شما لیست کرده ایم و امیدواریم لذت ببرید.

 

میتوانید دیگر موضوعات حقایق جالب را اینجا بخوانید

10 نفر از باهوش ترین افراد جهان

100 فیلم برتر تاریخ به انتخاب منتقدین

10 تا از منفور ترین انسان های تاریخ

100 فیلم ترسناک تاریخ (فقط ارواح)

10 تا از احمق ترین مجرمان دنیا

 

10 تا از تحت تعقیب ترین افراد fbi

10- فیدل آربینا (fidel urbina)

فیدل آربینا مردی مکزیکی است که از 1999 توسط اف بی آی تحت تعقیب بوده است. او محکوم به تجاوز به دو نفر و قتل یکی از آن دو قربانیان است. در 2006 نیز یک سری پیگرد ها در مکزیک انجام شد ، چرا که حدس زده میشد که او به مکزیک فرار کرده است ، پس از این که هیچ نشانه ای از او پیدا نشد ، او وارد لیست سیاه اف بی آی شد و 100 هزار دلار جایزه برای اطلاعاتی که در دستگیری او کمک کند تعیین شد.

 

10 تا از تحت تعقیب ترین افراد fbi - تحت پیگرد ترین مجرمان دنیا - حقایق جالب

9- ادورادو راویلو (eduardo ravelo)

ادورادو راویلو مردی مکزیکی است که بزرگترین رئییس ، گنگ  تبهکار زندانیانی در آمریکای شمالی محسوب میشود. این گنگ بدنام به نام “آزتک های راویلو” معروف هستند. گفته میشود این گنگ 8000 نفر عضو دارد. همچنین راویلو محکوم به قاچاق مواد و اسلحه بین مرز آمریکا و مکزیک است. او مقام رهبری این گنگ را وقتی کسب کرد ، که رئیس قبلی را با هفت ضربه چاقو شلیک به گردن او به قتل رسانده بود.

ادواردو جراحی پلاستیک کرده است و اثر انگشت خود را عوض کرده است ، تا به راحتی شناسایی نشود. اف بی آی 100 هزار دلار جایزه برای هر گونه اطلاعاتی که منجر به دستگیری او شود تعیین کرده است.

 

8- ویلیام بردفورد بیشاپ جونیور (william bradford bishop , jr)

ویلیام بیشاپ در رتبه ی هشتم تحت تعقیب ترین افراد fbi ، قرار دارد . ویلیام بیشاپ ، به نوعی یک نابغه محسوب میشده است. او سه مدرک تحصیلی در در زبان های آفریقایی و ایتالیایی دارد و به 5 زبان صحبت میکند. در امور خارجه ی دولت آمریکا ، کار میکرد. زمانی که او ارتقایی را که قولش را به او داده بودند ، دریافت نکرد ، افسردگی گرفت و خانواده خود (زن ، 3 کودک و مادر خود) را به قتل رساند و فرار کرد. تا کنون بار ها در کشور هایی اروپایی گزرش شده است که او را مشاهده کرده اند اما هنوز دستگیر نشده است. برای کمک در دستگیری این مرد ، اف بی آی 100 هزار دلار جایزه تعیین کرده است.

 

10 تا از تحت تعقیب ترین افراد fbi - تحت پیگرد ترین مجرمان دنیا - حقایق جالب

7- رابرت ویلیام فیشر (robert william fisher)

رابرت ویلیام فیشر در 10 آوریل 2001 با شلیک گلوله ای ، همسر خود را به قتل میرساند و گلوی هر دو فرزند خود را میبرد و سپس منزل خود را منفجر میکند. گفته میشود انگیزه ی او از این قتل ها این بود که از طلاق همسر خود میترسیده و کودکان خود را میکشد ، تا از همان چیزی که او از کودکی از آن رنج میکشید (طلاق والدین) رنج نبینند. پس از این قتل ها پلیس 100 هزار دلار برای کمک در دستگیری این مجرم تعیین کرده است.

 

6- برندا دلگادو ( brenda delgado )

در دوی سپتامبر 2006 در یک پارکینگ ، مردی یک دندانپزشک به نام کندرا هچر را به قتل میرساند ، سپس با یک ماشین فرار میکند. شاید بپرسید برندا چه نقشی در این قتل داشته است ؟ او مغز متفکر این ماجرا بوده است. یعنی پشت کل این نقشه ی خونین ، او قرار داشته است.

انگیزه ی ، برندا دلگادو ، حسادت بود. چرا که نامزد پیشین او ، به تازگی عاشق کندرا شده بود و قصد داشت او را ب ه خانواده ی خود معرفی کند و برای ماه عسل به مکزیک بروند. دقیقا پس از قتل برندا فرار میکند و سال ها اف بی آی به دنبال او میگردد. در 2016 حدس زده میشود که او در مکزیک باشد ، این حدس درست بود ،اما همچنان او در لیست تحت تعقیبان اف بی آی قرار دارد ، چرا که اف بی آی باید تلاش کند او را از مکزیک خارج کند.

 

10 تا از تحت تعقیب ترین افراد fbi - تحت پیگرد ترین مجرمان دنیا - حقایق جالب

5-گلن استوارت گادوین ( glen stewart godwin )

او دوست خود را با یک چاقوی قصابی به قتل میرساند. او 26 بار با چاقو به دوست خود ضربه میزند. حکم گلن حبس ابد بود. او بعد از 4 سال حبس با طی کردن تونلی به طول 230 متر فرار میکند. در خارج زندان ، قایقی برای او قرار داده شده بود و در طی آبراه ، بر روی سنگ هایی با فلش مسیر امن نقاشی شده بود. این کمک ها را به هم بندی سابق او و همسر گادوین منسوب میکنند که بعد ها هر دو محکوم میشوند.

گلن به مکزیک فرار میکند. اما آنجا هم او مرتکب جرم قاچاق مواد میشود و دستگیر میشود. سپس در حالی که داشتند او را به آمریکا بازمیگرداندند. او هم بندی خود را میکشد و دوباره فرار میکند.مانند دیگر پرونده های این لیست ، هر اطلاعی که کمک کننده باشد ، 100 هزار دلار ارزش دارد.

 

4- جیسون درک براون

در رتبخه ی چهارم تحت تعقیب ترین افراد fbi ، جیسون درک براون قرار دارد . در 2004 او مرتکب قتل یک نگهبان شده بود که در حال انتقال پول یک سینما بود. او سپس پول را میدزدد و سریع فرار میکند.در طی ماموریتی پلیس یکی از مقصد های جیسون را شناساییی میکند. اما تنها با یک ساعت تاخیر او را از دست میدهند. و دیگر اصری از او پیدا نمیکنند. به همین علت برای کمک در این پرونده مبلغ دو برابر معمول یعنی 200 هزار دلار پیشنهاد شده است.

این را هم بدانید که او شباهت زیادی با یکی از هنرپیشه های آمریکا به نام شان پن ( sean penn ) دارد. به همین علت پلیس یکی از بدل های شان پن را به طرز خنده داری “دوبار” به اشتباه دستگیر میکند.

 

10 تا از تحت تعقیب ترین افراد fbi - تحت پیگرد ترین مجرمان دنیا - حقایق جالب

3- الکسیس فلورس (alexis flores)

الکسیس فلورس ، در سال 2000 دختر خردسالی را مورد آزار قرار میدهد و سپس اورا به قتل رسانده و جسد او را رها میکند. سپس فرار میکند. در آن زمان او با نام کارلوس شناخته میشد.

خوب است بدانید که پلیس دو بار الکسیس را دستگیر میکند. اما به علت جرایمی دیگر و چون هویت و پرونده ی اصلی او را نمیشناختند ، او را به fbi معرفی نمیکنند. و اور ا به سرزمین اصلی او یعنی هندوراس دیپورت میکند. بعد ها دی ان ای الکسیس بررسی میشود و مخص میشود کارلوس همان الکسیس بوده است. و اکنون هیچ سرنخی از این که او کجا است وجود ندارد ، به همین علت fbi از هر کمکی با 100 هزار دلار پول استقبال میکند.

 

2- یاسر عبدل سعید (yasser abbdel saied)

یاسر یک مرد مصری بود که به تگزاس مهاجرت کرده بود. او دو دختر داشت ، و شدیدا آنها را کنترل میکرد. در خانه قوانین سفت و سختی وجود داشت و که از آن دو انتظار تبعیت بی چون و چرا داشت. او آنها را دنبال میکرد و از آنها فیلم میگرفت و گاهی مخفیانه ایمیل های آنها را میخواند.

تا جایی که او به این پی برد که دختران او با دو نفر غریبه در رابطه هستند. اوا دختران خود را به بهانه ی غذا وارد تاکسی خود کرد ، سپس آنها را به گوشه ای دور افتاده برد ، سپس با گلوله های پی در پی آنها را به قتل رساند ، پس از آن حادثه هیچ اثری از یاسر پیدا نشد . و fbi به ازای اطلاعاتی که در پرونده آنها را کمک کند ، 100 هزار دلار پاداش میدهد.

 

10 تا از تحت تعقیب ترین افراد fbi - تحت پیگرد ترین مجرمان دنیا - حقایق جالب

1- ویکتور مانوئل گرنا ( victor manuel gerena )

ویکتور تحت تعقیب ترین فرد در آمریکای است. بیش از 30 سال است که او تحت تعقیب است و برخلاف افراد لیست هیچ کس را نکشته است. اما چرا تحت تعقیب است ؟

ویکتور در یک روز عادی شروع به کار میکند و به همراه همکاران خود از ماشین حمل پول حفاظت میکند. اما به مقصد که میرسند ، او همکاران خود را با تزریق ترکیب آب و آسپرین بیهوش میکند. سپس مبلغ 7 میلیون دلار درون ماشین را میدزدد. 7 میلیون دلار در 30 سال پیش برابر 17 میلیون دلار اکنون است.

قبل از این که پلیس بتواند او را دستگیر کند ، او به کوبا فرار میکند. تاکنون 16 نفر از اعضای گروه تبهکار ویکتور یعنی گروه macheteros شناسایی و دستسگیر شده اند ،و تنها یک نفر از این گروه باقی مانده است و آن خود ویکتور است.

با در نظر گرفتن مبلغ هنگفت دزدیده شده و این واقعیت که 30 سال استس ویکتور تحت تعقیب است ، اف بی آی برای همکاری در این پرونده مبلغ باور نکردنی 1 میلیون دلار را پیشنهاد داده است. یعنی اگر پاداش دستگیری کل 9 نفر این لیست را کنر هم بگذاریم ، برابر با پاداش ویکتور است !


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir