زندانیهای بیگناه – زندانیان بی گناه – بی گناه زندانی – زندانی بیگناه 10 بی گناه زندانی

بی گناه زندانی نمی شود ، این عبارتی است که دنیای متمدن ما در خصوص عدالت بدیهی می داند ، اما این مقاله ثابت میکند که دنیای ما آنقدر ها که فکرش را میکردیم عادل نیست. 10 تا از طولانی تر حکم های زندان برای افراد بیگناه را برای شما در این مقاله ی حقاق جالب جمع آوری کرده ایم

دیگر موضوعات حقایق جالب از ایرابرود

10 سند وجود موجوات فضایی

10 عجیب ترین خرید و فروش های اینترنتی

10 افسانه و شایعه راجع به کشتی تایتانیک

10 گران ترین اشیا جن زده

10 تا از خطرناک ترین حیوانات جهان

10 بی گناه زندانی – حقایق جالب

10- James Joseph Richardson

جیمز 21 سال از عمر خود را در زندان سپری کرد. در 1937 جیمز به قتل 7 کودک با استفاده از مواد شیمیایی مختلف متهم شد. پس از سوگواری برای مرگ این کودکان اصلی ترین مظنون پرونده جیمز بود ، او به خاطر این قتل ها متهم شناخته شد و به مرگ محکوم شد ، اما با الغای قانون اعدام جیمز به حبس محکوم شد . بعد ها مجرمین اصلی این پرونده شناسایی میشوند . جیمز آزاد می شود و به او قرامت 1.2 میلیون دلار پرداخت میشود.

زندانیهای بیگناه - زندانیان بی گناه - بی گناه زندانی - زندانی بیگناه 10 بی گناه زندانی

9-Darryl Burton

دریل 24 سال از زندگی خود را در حبس گذراند ، 24 سال مدت لازمی است که یک نوزاد بزرگ شده و موفق به دریافت مدرک فوق لیسانس از دانشگاه می شود . اتهام او قتلی بود که در 1985 در یک تیر اندازی در یک پمپ بنزین اتفاق افتاد. دریل متهم شناخته شد و به 50 سال زندان محکوم شد. گفته می شود پلیس از زیر بازرسی قتل درفته است ، چرا که شواهد کاملا بر خلاف اتهام دریل بود . بعد از سپری کردن نزدیک به نصف سال های حبس خود ، بیگناهی او ثابت میشود و دریل آزاد میشود.روز آزاد شدن او با روز آغاز ریاست جمهوری باراک اوباما اولین رئیس جمهور سیاه پوست آمریکا یکسان بود.

8- Steven Phillips

اولین بیگناه سفید پوست این لیست استیون فیلیپس است که 35 سال در زندان سپری کرد. استیون توسط اطرافیان خود مردی فوق العاده شناخته میشد . که خانواده ای دوست داشتنی و موفق داشته است . اما این اتهام همه چیز را به هم ریخت. در طی اولین دهه از حبس استیون خانواده ی او بر بیگناهی او باور داشته و بار ها اورا در زندان ویزیت میکنند . اما پس از دهه ی اول همسر او تقاضای طلاق میکند و زندگی استیون از هم میپاشد. 24 سال پس از محکومیت استیون ،آزمایش های dna به تحقیقات پلیس راه پیدا کرد . و این تکنولوژی شرافت استیون را اثبات کرد. تست dna یک مرد دیگر را به این پرونده مربوط کرد و بیگناهی استیون را ثابت کرد. استیون آزاد میشود و 6 میلیون دلار پاداش میگیرد. اما همسر او 2 میلیون دلار را به علت طلاق دریافت میکند.

زندانیهای بیگناه - زندانیان بی گناه - بی گناه زندانی - زندانی بیگناه 10 بی گناه زندانی

7-Charles Chatman

با 27 سال سپری کردن عمر خود در زندان چارلز چتمن در رتبه ی هفتم لیستر ده بی گناه زندانی قرار میگیرد. در 1981 چارلز به اتهام تجاوز و وحشی گری نسبت به یک زن 52 ساله به 99 سال زندان محکوم شد. گفته میشود که فرد مجرم 15 دلار نیز دزدیده بوده است. تنها اشتباه چارلز این بود که در زمان بد در مکان اشتباه قرار داشته است ، که اورا به تنها مظنون پرونده تبدیل کرد. تا این که مانند پرونده ی قبلی dna چارلز را نجات داد و ثابت کرد که او فرد مجرم نبوده است

6-William Dillon

ویلیام دومین مرد سفید پوست این لیست است ، او به اتهام قتل وحشیانه مرد همجنس باز 27 سال از محکومیت خود را در زندان گذراند. زمانی که او مجرم شناخته شد تنها 21 سال داشت و در حال پر کردن قرارداد های بازی در یک تیم بزرگ بیس بال بود. این محکومیت او را از موفقیت ،شهرت ، و میلیون ها دلار درآمد جدا کرد و در زندان انداخت. تا این که مانند موارد قبلی در 27 امین سال محکومیت DNA او را نجات داد و بی گناهی او را ثابت کرد. سال ها پس از این که او آزاد شد ایالت فلوریدا تمام هزینه های زندگی او را تقبل کرد.

زندانیهای بیگناه - زندانیان بی گناه - بی گناه زندانی - زندانی بیگناه 10 بی گناه زندانی

5-Michael Green

در 1983 او 18 ساله بود که به اتهام تجاوز برای 75 سال به زندان افتاد.او 27 سال زندگی خود را در زندان گذراند تا این که ثابت شد بیگناه است.او در تمام سال های محکومیت مشکل خواب پیدا کرده بود و به بیگناهی خود باور داشت. او 2.2 میلیون دلار پول دریافت کرد اما این پول در قیاس با آزاری که او دیده بود هیچ چیز نبود.

4-Glenn Ford

گلن 30 سال از زندگی خود را به اتهام قتل یک پیرمرد سفیدپوست در زندان گذراند. او صاحب یک مغازه ی جواهرات فروشی بود. در زمان اتهام او 34 ساله بود و تنها یک پسر داشت. زمانی که 64 ساله شده بود از زندان آزاد شده بود و یک پدربزرگ محسوب میشود. او دیگر هرگز نمیتواند به کارهایی را که از سی تا 50 سالگی زندگی خود میتوانست انجام دهد بپردازد.

زندانیهای بیگناه - زندانیان بی گناه - بی گناه زندانی - زندانی بیگناه 10 بی گناه زندانی

3-Cornelius Dupree JR

20 ساله بود که به اتهام تجاوز به 75 زندان محکوم شد. او 30 سال از زندگی خود را در زندان گذراند.  در طی این 30 سال او جوانی خود را در زندان به اتمام رساند دوره ای که هر انسانی بیشتری لذت را از زندگی خود میبرد ، وقتی که کرنلیوس آزاد شد به ازای هر سالی که او در زندان گذرانده بود دولت به او 80 هزاردلار پرداخت کرد.که برابر است با 2.4 میلیون دلار.

2-James Bain

در 1974 جیمز به اتهام آدم ربایی و تجاوز به زندان محکوم شد. در طی 35 سالی که او حبش شده بود او را به 6 زندان مختلف منتقل کردند. او زندگی تلخی را در زندان سپری کرد و در زمانی که آزاد شد 1.7 میلیون دلار از دولت دریافت کرد.

زندانیهای بیگناه - زندانیان بی گناه - بی گناه زندانی - زندانی بیگناه 10 بی گناه زندانی

1-Louis Taylor

لوئیس یک جوان بود که در د وران اوج نژادپرستی وارد دادگاهی از سفید پوست ها شد. او به اتهام آتش زدن یک هتل و کشتن بیش از 20 نفر بیش از 28 حکم حبس ابد دریافت کرد. در تمام طول محکومیت او ادعا داشت که بیگناه است و به اشتباه محکوم شده است. پس از 42 سال محکومیت ثابت شد که نه تنها او هتل را آتش نزده و مردم را نکشته است ، بلکه در حین حادثه او در حال نججات دادن افراد باقیمانده بوده است.

شما در خصوص عدالت چه نظری دارید ؟ افراد بیگناه دیگری میشناسید ؟ در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.


2 Comments

کاربر · 2020-09-28 at 7:15 ق.ظ

عالیی بود مث همیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir