بهترین بازی های استراتژیک نوبتی یا تاکتیک نوبتی : بازی های استراتژیک نوبتی مدت کمی است که طرفداران زیادی کسب کرده است. در این بازی ها عموما تاکتیک یا نقشه و تدابیر و تصمیم گیری حساب شده بسیار حیاتی است. چرا که در زمان فعالیت های رقیبتان ، تا زمانی که نوبتتان برسد ، فرصت انجام واکنش یا پاسخ دادن به آنها را ندارید. به همین علت باید به صورتی عمل کنید که رقیب هر فعالیتی که انجام دهد ، کم ترین ضرر و آسیب را برای شما به دنبال داشته باشد. با ما همراه باشید تا 20 تا از بهترین این بازی ها را به شما معرفی کنیم.

بازی های شبیه تمدن یا civilization

17 تا از بهترین بازی های استراتژیک

14 تا از بهترین بازی های استراتژیک 4x یا 4 ایکس

انواع سبک بازی های کامپیوتری

17 تا از بهترین بازی های نقش آفرینی rpg یا آر پی جی

سبک بازی های استراتژیک نوبتی چیست ؟

در سبک بازی های استراتژیک نوبتی فعالیت و تصمیم گیری هر بازیکن (یا هوش مصنوعی) به صورت نوبتی انجام میشود. یعنی یک بازیکن حرکت ها و واکنش ها و هجوم و … را در نوبت خود انجام میدهد ، و تا انوبت بعدی خود صبر میکند و به دیگران فرصت انجام فعالیت های خود را میدهد.

انواع سبک بازی های کامپیوتری

20 تا از بهترین بازی های استراتژیک نوبتی یا تاکتیک نوبتی

20-  dominions 5: Warriors of the Faith

در این بازی شما نقش یک فرمانروا را دارید که به قداست رسیده است. شما ملتی را انتخاب مکینید و آنها به شما ایمان می آورند. و با کمک ارتشی از جادوگران ، سربازان و فرماندگان ، و با کمک معجزات خودتان ، به جنگ با دیگر ملت های تحت فرمان دیگر قدیسان میروید.

 

20 تا از بهترین بازی های استراتژیک نوبتی یا تاکتیک نوبتی

19- battle Tech

در این بازی دانش و تخیل با هم ترکیب میشود. و شما را به دنیایی ناشناخته در آینده میبرد. در آنجا شما فرمانده ی یک گروه mech lance هستید ، یعنی 4 عدد ربات انسان مانند قدرتمند ، که با کمک آنها باید دشمنان را شکست دهید ، نیروی جدید پیدا کنید و در دنیای سخت و تاریک آینده ، نام و قدرتی منسب به دست بیاورید.

سیستم نبرد بازی بسیار پیشرفته است و لول بندی مناسبی دارد ، در کنار این ها ، شما میتوانید به خوبی مکانیک های خود را شخصی سازی کنید و سلیقه ی خود را وارد بازی کنید.

 

18- sid meiers alpha centauri

 یکی از موفق ترین و بهترین بازی های شرکت خوشنام در زمینه بازی های نوبتی یعنی sid meiers بازی زیبای alpha centauri  است. سیستم بازی دقیقا همان صورت زیبا و حساب شده با استراتژی عمیق بازی های تمدن است (به هر حال سازنده ی هر دو یکی است). اما بازی دیگر سیر تاریخ را از باستان تا آینده پیش نمیبرد و کاملا در فضای علمی تخیلی قرن 22 به سر میبرد. که 7 نژاد متفاوت ، همگی در رقابت با یکدیگر ، به سیاره ای ناشناخته در منظومه ی alpha centari قدم میگذارند ، تا بتوانند شروع جدیدی برای نژاد بشر رغم بزنند.

 

20 تا از بهترین بازی های استراتژیک نوبتی یا تاکتیک نوبتی

17- sword of the stars

سیستم هدایت بازی sword of the stars به صورت نوبتی پیش میرود ، اما سیستم نبرد ، به صورت real time است. بازی sword of the stars  برای دقتی که به جزئیات دارد معروف است. در این بازی شما یکی از چهار جناح را انتخاب میکنید و با مدیریت همه چیز (به معنای واقعی کلمه همه چیز ، از شکل و ساختار سفینه ها تا اقتصاد کلان) امپراطوری خود را برای تصرف کل کهکشان می گسترانید.

 

16- Renowned Explorers: international society

در رتبه ی شانزدهم بهترین بازی های استراتژیک نوبتی Renowned Explorers: international society قرار دارد. بازی های استراتژیک فقط در خصوص ساختن یک امپراطوری و نبرد با دشمنان نیست. و این بازی مثال خوبی برای این ادعا ی ما است. در بازی Renowned Explorers: International Society شما باید یک گروه 3 نفره از کاشفان تشکیل بدهید ، کاشفانی که هرکدام ، ویژگی ها و مهارت های خاص خود را دارند. و سپس با کمک آنها به اکتشاف و ماموریت خود بروید.

در طی این اکتشاف با تله ها ، موانع ، گروه های دشمنان و … مواجه میشوید که ماموریت شما را چالشی تر میکند. سیستم بازی ، گرافیک خاص ، و طنز جالب و خلاقانه ی بازی آن را به یکی از بازی های موفق در زمینه بازی های استراتژیک نوبتی تبدیل کرده است.

 

20 تا از بهترین بازی های استراتژیک نوبتی یا تاکتیک نوبتی

15- Heroes of might and magic 5

مانند 4 نسخه ی قبلی همین بازی ، شما کنترل یک قهرمان را در دست دارید ، که هر کدام از این هیرو ها ، قدرت و مهارت های خاصی دارند. سپس یک نژاد را انتخاب میکنید و با کمک هیرو ی خود ، و شهر ها و قلعه ها و امتیازات هر نژاد ارتشی بزرگ جمع میکنید. تا بتوانید در مقابل ارتش و هیرو های رقبا و دشمنان خود ایستادگی کنید.

 

14- Battlestar Galactica : Deadlock

نقطه قوت بازی Battlestar Galactica: Deadlock در تنوع خیلی زیاد سفینه های فضایی و نیرو های پلیر ها است. اما بهترین ویژگی بازی نبرد های آن است. هم گرافیک نبرد ها بسیار چشمگیر و خوب است ، و هم تاکتیک نبرد شما را بسیار سرگرم خود میکند. که این بازی را به گزینه ی خوبی برای آنها که برای جنگ ها و نبرد ها بازی را نصب میکنند تبدیل میکند.

 

20 تا از بهترین بازی های استراتژیک نوبتی یا تاکتیک نوبتی

13- Blood Bowl 2

ترکیب ورزش و استراتژی عجیب نیست. و گاها برای پیروزی در رقابت های ورزَی باید پلن و استراتژی خوب و حساب شده ای داشته باشید . اما متاسفانه با این وجود کمتر پیش امده است که بازی های استراتژیک-ورزشی ساخته شود. بازی Blood Bowl 2  یکی از همین بازی های نادر است. نسخه ی اول بازی اتفاقا اصلا به این سبک نبود ، اما نسخه ی دوم سیستم بازی را کاملا به صورت نوبتی استراتژیک پیاده سازی کردند.

در بازی blood bowl 2  به نوعی شطرنج و راگبی ترکیب شده اند. شما باید یک تیم فانتزی از نژاد های تخیلی را هدایت کنید و آن را در مقابل انواع تیم های دیگر قهرمان کنید.

 

 12- Panzer Corps 2

در رتبه ی دوازدهم بهترین بازی های استراتژیک نوبتی Panzer Corps 2 قرار دارد . در بازی Panzer Corps 2 شما جنگ جهانی دوم را هدایت میکنید ، به نوعی نبرد های جنگ جهانی دوم به صورت یک سناریو در بازی کامپیوتری شبیه سازی میشود ، و شما وظیفه دارید در آن پیروز بیرون بیایید. در این ماموریت ها ، تنوع بالایی از سربازان زره پوش ، پیاده ، کشتی و هوایی شما را یاری میکنند.

 

20 تا از بهترین بازی های استراتژیک نوبتی یا تاکتیک نوبتی

11- endless legend

بازی endless legend عناصر فانتزی را وارد بازی های استراتژیک کرده است. البته این بازی یک امتیاز خاص و بسیار خوب دارد . این که نژاد های بازی امتیازهای خاص تری نسبت به بازی های دیگر دارند.

برای مثال در اکثر بازی های استراتژیک حکومت ها زمانی که شهری میسازند باید آن شهر تا انتهای بازی در همان نقطه بماند. اما نژادی در endless legend این قدرت را دارد که شهر های خود را در طی بازی حرکت دهد. یا نظادی دیکر در کل بازی تنها حق داشتن یک شهر دارد. نمونه ی کمی مشابه از این امتیاز در تمدن ۵ دیده شد ، که نژاد ونیز ، تنها حق حکومت به یک شهر را داشت. اما حتی تمدن ۵ نیز چنین تنوعی از خصوصیات خاص نژاد ها را نداشت.

 

10- age of wonders: planetfall

 پس از یک مجموعه از اتفاقات ، اتحادیه کهکشانی از هم میپاشد ، و نژاد های مختلف سعی دارند آینده ی انسان را خودشان رقم بزنند. 6 نژاد وجود دارد که هرکدام قدرت های خاص خود را دارند. برخی ، سوار دایناسور میشوند و برخی شمشیرزنان ماهری هستند و… بازی از هر لاحظ بی نقص است ، و سیستم های مختلفی دارد که باعث میشود نتوانید تنها با اتکا بر ارتش خود ، در این ماموریت پیروز شوید.

 

20 تا از بهترین بازی های استراتژیک نوبتی یا تاکتیک نوبتی

9- Banner Saga 3

بازی زیبای banner saga 3 با گرافیک خاص و تاکتیک نبرد و سبک بازی خاص خود ، در خصوص یک واقعه افسانه ای است. این بازی با اتمسفر نورس خود ، داستان قیامت نورس را بیان میکند که نژادی از هیولا ها با پوستی از آهن سر بر می آورند و به جهان حمله میکنند. حال این وظیفه ی شما است که با درایت و مدیریت خود باز ماندگان را نجات دهید.

 

8- civilization V

 در رتبه ی هشتم بهترین بازی های استراتژیک نوبتی تمدن 5 قرار دارد. تا قبل از منتشر شدن نسخه ی ششم بازی ، نسخه ی پنجم آن یکی از بهترین و معروف ترین بازی های سبک استراتژی نوبتی بود. به نوعی شاهکار شرکت sid meiers محسوب میشد. در این بازی شما یک نژاد از بشر را انتخاب میکنید و آن را از دوران باستان تا آینده در سطح کلان کشوری مدیریت میکنید. سیستم دین ، اقتصاد ، فرهنگ ، تکنولوژی و دانش و ارتش ، همگی در پیشرفت یک کشور نقش دارند و شما باید تمام آنها را در سطح عالی نگه دارید. تنوع بالای نژاد ها ، ارتش و قابلیت ها وعلوم و در کل همه چیز بسیار زیاد است.

 

20 تا از بهترین بازی های استراتژیک نوبتی یا تاکتیک نوبتی

7- field of glory 2: Medieval

با تنوع بسیار زیاد در لیست سربازان قابل به کار گیری در میدان نبرد ، گرافیک بسیار عالی و سبک و تاکتیک بی نظیر یکی از بهترین گزینه ها برای سبک استراتژی های نوبتی است. در این بازی شما به قرون وسطی باز میگردید ، جایی که ارتش ها غالبا از سواره نظانم ها و پیاده نظام هایی تشکیل میشده است ، که سر تاپای انها پوشیده از زره بوده است و قلعه هایی مستحکم برای مقابله با چنین سربازانی در کشور ها ساخته میشد. برای مقابله با چنین ارتش و استحکاماتی نیاز به استراتژی بی نقص دارید.

 

6- Darkest Dungeon

یکی از بهترین بازی های اخیرا ساخته شده  در سبک استراتژی تاکتیکی نوبتی بازی darkest dungeon است ، این بازی با ترکیب سبک dungeon crawler و استراتژیک و با اتمسفر خاص و ترسناک تاثیر گرفته از lovecraft به یکی از موفق ترین عناوین در سبک استراتژیک نوبتی تبدیل شده است. گروه قهرمانانی که شما در طی مراحل هدایت میکنید را مشکلات زیادی تهدید میکند ، که کوچکترین آنها دشمنان و هیولا های سرسخت مراحل است.

 

20 تا از بهترین بازی های استراتژیک نوبتی یا تاکتیک نوبتی

5- Total War: Shogun 2

بازی Total War: Shogun 2 عناصر استراتژی نوبتی را با نبرد های real time  ترکیب کرده است. در این بازی شما نقش یکی از فرماندگان یکی از اقوام فئودالی ژاپن قرون وسطی را دارید ، که هر کدام از انها برای تبدیل شدن به شوگان (فرمانده ی کل) با یکدیگر در رقابت هستند. بر خلاف تقریبا تمام بازی های این لیست ، تنوع زیادی در نژاد ها وجود ندارد ، اما هر کدام از نژاد ها لیست بلندی از نیروهای خاص خود و قابلیت های خاص خود هستند ، که میتوانند شما را در مسیر تبدیل شدن به شوگان یاری دهند.

 

4- unity of command 2

بازی unity of command 2  نیز مانند panzer corps در حال و هوا و اتمسفر جنگ جهانی دوم پیش میرود ، اما چیزی که این بازی را در رتبه ی چهارم بهترین بازی های استراتژیک نوبتی قرار داده است ، کمپین بی نظیر بازی و موقعیت های چالش بر انگیز آن است. کمپین بازی به صورتی است که بر اساس موفقیت بازیکن ، میتواند ، سرانجام ها و مسیر های مختلفی داشته باشد ، این بازی یک ژنرال با درایت و با تدبیر نیاز دارد ، در نتیجه در تصمیم گیری ها و فعالیت های خود دقت زیادی داشته باشید.

 

20 تا از بهترین بازی های استراتژیک نوبتی یا تاکتیک نوبتی

3- civilization 6

یک بازی دیگر از شرکت فوق العاده خوشنام sid meiers در زمینه بازی های استراتژیک نوبتی. بازی تمدن 6 مدت زیادی پس از نسخه ی 5 ام این بازی منتشر شد.اگرچه تنوع نژاد های بازی کمتر شد. اما این بازی تغییرات زیادی کرد و به نوعی ایراداتی که در نسخه ی 5 ام بازی وجود داشت را بر طرف کرد. تاکتیک های نبرد و قابلیت های نژاد ها و گرافیک بازی و همگی به شدت تغییر کردند . و قدرت ها و روند پیروزی بازی بسیار بالانس تر و متعادل تر شد.

 

 2- XCOM 2

گروه نظامی xcom با این هدف تشکیل شد که در برابر حمله ی مهاجمان فضایی و بیگانگان ، دفاع و مقاومت کند. آنها مدت ها است که در آن نبرد شکست خوردند ، حال به یک گروه مقاومتی تبدیل شده اند که تنها در تلاش است که از اشغال کامل زمین توسط بیگانگان جلوگیری کند. این بازی توسط firaxis یکی از سازندگان تمدن ساخته شده است. به همین علت شباهت هایی با این مجموعه سری دارد.

بازی ترکیبی از استراتژی نوبتی است ، که ماموریت های real time و rougelike مختلف دارد.

 

20 تا از بهترین بازی های استراتژیک نوبتی یا تاکتیک نوبتی

1- Battle Brothers

به نوعی مانند عناوینی نظیر minecraft یا GTA یا mount and blade با وجود هدف و ماموریت هایی که شما دارید ، شما کاملا آزاد هستید. کمتر محدودیتی در بازی برای شما وجود دارد. در یک نقشه ی پهناور open-world شما میتوانید در مسیر پیشرفت و توسعه ، به هر فعالیت دیگری که مایل باشید بپردازید.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir