بازی های شبیه civilization

بازی های شبیه تمدن میخواهید ؟ از طرفدار های پر و پاقرص بازی های استراتژی نوبتی هستید ؟ این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله 10 بازی در سبک مجموعه بازی های civilization را به شما ارائه میدهیم تا از اوقات فراغت خود بیشترین استفاده ی ممکن را ببرید.

30 بازی شبیه دوتا دو

12 بازی شبیه جنگ های صلیبی

10 بازی شبیه dark souls و bloodborne

20 بازی شبیه کلش آف کلنز

بهترین بازی های دوئل و مبارزه ای

10 بازی شبیه تمدن

10- age of wonders : planetfall

مجموعه ی age of wonders همواره از بزرگترین سازندگان این سبک بازی بوده است. بازی planetfall با افزودن اورک ها و الف ها به نژادها ،به این مجموعه تم فانتزی میدهد . این بازی با تمدن در تمام روال بازی شباهت دارد. شاید تنها تفاوت این بازی در سبک نبرد ها و جنگ های بازی است. و تمدن های این بازی پرخاشگر تر از بازی های civilizaztion هستند پس جنگ در این بازی زیاد رغم میخورد.

بازی های شبیه تمدن civilization - بازی های استراتژی نوبتی

9- total war : three kingdoms

در total war شما ماموریت دارید تا معروف ترین سپاه های جهان را هدایت کنید. اما در بازی three kingdom نوبت حکومت های معروف چین میرسد. از جمله امتیاز های مجموعه ی total war این است که نبرد ها مانند مجموعه ی تمدن به صورت خودکار پیش نمیرود و شما باید سربازان خود را درون خود نبرد هدایت کنید.

8-freeciv

در رتبه ی هشتم بازی های شبیه تمدن freeciv قرار دارد. این بازی بیشتر شبیه تمدن دو است. و کیفیت بالایی ندارد. اما با در نظر گرفتن این که از 1996 این بازی محبوبیت زیادی داشته است ، از قدیمی ترین بازی های سبک استراتژی نوبتی است. امتیاز این بازی نسبت به تمدن این است که کاملا رایگان است و به صورت کامل میتواند شخصی سازی شود. یعنی به نوعی میتوانید بازی را به هر شکلی که دوست دارید تغیر دهید.

بازی های شبیه تمدن civilization - بازی های استراتژی نوبتی

7- Europa Universalis 4

به جز این که تمدن سعی داشت. همه چیز را در سطح جهان واقعی نشان دهد. این بازی نقشه و حوادث را در اروپا محدود میکند. به همین علت اختلاف قدرت بین تمدن ها خیلی ملموس نیست و رقابت تمدن ها منصفانه تر است. همچنین بر خلاف تمدن 5 شوط پیروزی خاصی در بازی وجود ندارد و تا هر زمان که مایل باشید میتوانید این بازی را پیش ببرید.

6- stellaris

اگر بازی تمدن در فضا و بین نژاد های مختلف موجودات فضایی پیش می رفت هیچ تفاوتی با stellaris نداشت. دراین بازی حالت های مختلف زیادی وجود دارد که باعث تنوع سبک بازی برای انواع سلیقه ها شده است. همچنین شرایظ سیاسی و روابط سیاسی در این بازی کمی سخت تر از تمدن است.

بازی های شبیه تمدن civilization - بازی های استراتژی نوبتی

5- endless legends

متاسفانه این بازی در خارج از steam مقدار زیادی باگ دارد که هنوز برطرف نشده است. اما فانتزی و خلاقیت های این بازی ارزش امتحان کردن آن را دارد. از دیگر امتیازات این بازی استفاده از عجایب است. عجایبی که دیگر در اهرام مصر ودیگر ساختمان های دنیای واقعی خلاصه نمیشود.

4- Cid meiers alpha centauri

یک بازی در اتمسفر فضا و کهکشان که توسط سازندگان خود تمدن ساخته شده است. بدون شک شباهت زیادی با خود بازی تمدن دارد. از نکات منفی بازی کیفیت کم آن است. اما اگر کیفیت برای شما مهم نیست و میخواهید بازی در سبک تمدن را توسط خود سازندگان آن امتحان کنید حتما این بازی را نصب کنید.

بازی های شبیه تمدن civilization - بازی های استراتژی نوبتی

3- war hammer 40000 – gladius relics of war

بازی دیگری با کمی عنصر فانتزی در رتبه ی سوم بازی های شبیه تمدن قرار دارد. در این بازی علاوه بر نژاد های دشمن با هیولا ها سروکار دارید. از امتیازات این بازی در مقابل تمدن این است که بیشترین تمرکز روی نبرد ها و کیفیت آنها قرار گرفته است. و این که برای پیروزی بر نبرد باید استراتژِ های بهتری داشته باشید. دیگر این که در این بازی سیاست خیلی به داد شما نمیرسد.

2- medival 2 total war

تک تک جزئیات این بازی بر اصول دوران قرون وسطی میگردد. ازدواج های سیاسی برای ایجاد اتحاد ، درگیری های مذهبی ،جاسوسی و… در این بازی باید به تک تک این جزئیات دقت کنید. همچنین شما باید در حین نبرد لشگر خود را به خوبی هدایت کنید و بر خلاف تمدن نبرد ها خودبه خود انجام نمیشود. این بازی نیاز به سیاست بالایی دارد. و کمی از تمدن سخت تر است.

بازی های شبیه تمدن civilization - بازی های استراتژی نوبتی

1- sigma theory global cold war

در این بازی هیچ چیز مهم تر از تکنولوژی نیست. اگر پیروزی با علم در تمدن برای شما جذاب بود حتما این بازی را امتحان کنید. در این بازی باید تلاش کنید به علوم آینده سریع تز از ملت های دیگر دسترسی پیدا کنید. همچنین در این بازی سیاست بسیار مهم است. نکته ی جالب اینجاست که شما میتوانید جاسوس های خود را در شهر های ملت ها هدایت کنید تا به علوم آنها دسترسی پیدا کنید و در عین حال با همان ملت ها مذاکرات سیاسی داشته باشید.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir