بهترین بازی های نقش آفرینی تاکتیکال یا tactical rpg را در این مقاله برای شما لیست کرده ایم. این سبک از بازی ها برای آنها که هم به نقش آفرینی و هم به استراتژیک علاقه دارند میتواند بهترین ساعات سرگرم کننده را ایجاد کنند. امیدواریم از این مقاله لذت ببرید.

سبک tactical rpg چیست ؟

این سبک از بازی ها زیرشاخه ای از بازی های rpg است. در این بازی ها همان المان های rpg نظیر کنترل توسعه و ارتقای فردی که  نقش آن را دارید ، باید استراتژی پیاده کنید وبه صورت تاکتیکال بر مراحل و کوئست های بازی پیروز شوید. گاها این بازی ها به صورت نوبتی پیش میروند. راجع به این سبک و دیگر سبک های مورد نظرتان میتوانید در مقاله ی انواع سبک بازی های کامپیوتری مطالعه کنید.

 

17 تا از بهترین بازی های نقش آفرینی تاکتیکال یا tactical rpg

17 تا از بهترین بازی های نقش آفرینی تاکتیکال یا tactical rpg

17- WASTELAND 3

نسخه ی سوم ویستلند به هدف رقابت با fallout  منتشر شد. به همین علت تلاش شد شباهت زیادی با این بازی داشته باشد. همچنین این بازی از نسخه ی دوم ویستلند عملکرد بهتری داشت و فضای بزرگتری را پوشش میداد.

 

16- Othercide

به عنوان یک بازی تاکتیکال آر پی جی با تم ترسناک از یک شرکت فرانسوی مستقل در زمینه بازی سازی این بازی نقد های بسیار عالی و فراتر از حد انتظاری دریافت کرد. و همچنین طرفداران زیادی را برای خود از سرتاسر جهان جمع کرد. به همین علت خوب است اگر امتحانش کنید.

 

17 تا از بهترین بازی های نقش آفرینی تاکتیکال یا tactical rpg

15- STAR RENEGADES

نبرد علیه یک امپراطوری قدرتمند و در حال گسترش از افراد شرور نبرد آسانی نیست. اما بسیار هیجان انگیز است. بازی ترکیبی از سبک روگ-لایک و تاکتیکال است.برخی مراحل نیاز به تجربه و ابزار هایی است که مگر با بار ها شکست و تلاش دوباره بدست نمی آید. مکانیک نبرد و فضای پیکسلی بازی بسیار زیبا و موشکافانه است.

 

14- Fae Tactics

در این بازی نقش یک جادوگر به نام پئونی را دارید. که در راه او در جهانی از جانوران اسرار آمیز به نام fae  و پر از اسرار و دشمنان خبیث باید او را کنترل و راهنمایی کنید.در این راه میتوانید متحدانی را احظار کنید یا با دوستی با دیگران متحدان جدیدی دست و پا کنید.

 

17 تا از بهترین بازی های نقش آفرینی تاکتیکال یا tactical rpg

13- EXPEDITIONS: VIKINGS

نسخه ی قبلی یعنی  expeditions : conquistadors نیز مانند این بازی یک شاهکار در این سبک محسوب میشود. که تمرکز خاصی روی سیر و اکتشاف دارد. و در عین حال فضای آن به صورت open world توسعه داده شده است. اما در این ژنر نسخه ی وایکینگ های این بازی بسیار قوی تر عمل کرده و بر مکانیک های نبرد آن تمرکز زیادی شده است.

 

12- Shadowrun: Hong Kong

در رتبهی 12 بهترین بازی های نقش آفرینی تاکیتیکال این بازی قرار دارد . این بازی زیبا توسط شرکت harebrained schemes ساخت شد. که قبلا بازی موفق  shadowrun returns را ارائه داده بود. این بازی نیز در دنیای shadowrun پیش میرود اما با یک تفاوت این که تمرکز اصلی بازی روی سبک tactical rpg رفته است.

 

17 تا از بهترین بازی های نقش آفرینی تاکتیکال یا tactical rpg

11- WARHAMMER 40,000: MECHANICUS

یکی از معروف ترین و زیبا ترین بازی های سبک تاکتیکال که با رقبایی مانند تمدن 5 در بازی های استراتژیک رقابت میکند. بازی نبرد های چشمگیر و گرافیک بسیر زیبایی دارد. همچنین عناصر فانتزی و المان های تخیلی زیادی هستند که به این بازی رنگ و لعاب بیشتری داده اند.

 

10- Iron Danger

این بازی تم زیبای steampunk  دارد. یعنی ترکیبی از دنیای صنعتی-فانتزی و کمی دارک.همچنین در این بازی اساطیر فنلاند وجود دارند که تنوع و زیبایی این بازی را دوچندان کرده است.

این بازی در سال 2020 منتشر شد و به محض ورود امتیاز های بالا و نقد های خوبی دریافت کرد. در نتیجه امتحان کردن آن ضرر ندارد.

 

17 تا از بهترین بازی های نقش آفرینی تاکتیکال یا tactical rpg

9- DIVINITY: ORIGINAL SIN 2

این بازی سیستم نبرد بسیار متنوع و گسترده ای دارد.شاید حتی پس از سال ها تجربه ی ازی ، باز هم در نبرد های آن چیز های جدیدی ببینید. حملات میتواند پشت سر هم تکرار شوند. پس باید رد طی بازی یک الگوی فکری ثابت داشته باشید ، که چگونه درطی نابود کردن دشمن خود ، از آسیب دور شوید و از خود حفاظت کنید.

در نبرد ها محیط نیز تاثیر زیادی دارد. و شما به مرور یاد خواهید گرفت که چگونه از عناصر محیط بهترین اسلحه ها را برای خود بسازید.

 

8- Pillars of Eternity 2

در رتبه ی هشتم بهترین بازی های نقش آفرینی تاکتیکال این بازی قرار دارد . این بازی دید ایسومتریک به بازیکن میدهد. با وجود این که ادامه ای بر بازی قبلی محسوب میشود برخی از کاراکتر های آشنای نسخه ی قبلی را در کنار کاراکتر های جدید این بازیمشاهده خواهید کرد. در این بازی تصمیمات پلیر بر روند داستان تاثیر میگذارد و درنتیجه ممکن است سرنوشت شما با برخی از این کاراکتر ها گره بخورد یا اصلا آنها را نبینید.

تم بازی در دریا ها است که شما با یک کشتی مسافرت میکنید و جزایر مختلف دریا را سیر و کشف میکنید.

 

17 تا از بهترین بازی های نقش آفرینی تاکتیکال یا tactical rpg

7- VALKYRIA CHRONICLES 4

این بازی استایل کلی سه نسخه ی قبلی خود را حفظ کرده است. اما یک کلاس جدید از جنگجویان به نام گرنادیر را در دسترس شما میگذارد. که ویژگی های جدید و بسیار هیجان انگیزی دارد.از دیگر امکانات جدید بازی این است که زمانی که فردی در ارتش شما زخمی میشود ، میتوانید سیستمی به نام brave  را فعال کنید که ویژگی های دفاعی یا تهاجمی خاصی به او میدهد.

 

6- Mutant Year Zero

در این بازی پلیر یک گروه سه نفره  را کنترل و هیدایت میکند. که هر کاراکتری قدرت ها و توانایی های خاص خود را دارد. برای مثال یکی از آنها در مواد منفجره قدرت دارد. و دیگری در شلیک از راه دور و آخری شلیک از نزدیک. اما این ها تمام توانایی های آنها نیست.

بازی ترکیبی است از اکتشاف real time  در نقشه و مبارزات تاکتیکال نوبتی. همچنین در آن اشیا مختلف زیادی وجود دارد که با جمع آوری آنها میتوانید قدرت تیم خود را بالا ببرید.

 

17 تا از بهترین بازی های نقش آفرینی تاکتیکال یا tactical rpg

5- BANNER SAGA 3

این بازی شناخته شده ترین بازی در این لیست است. با تم کارتونی از دنیای وایکینگ ها میتواند ساعت ها شما را سرگرم کند. مکانیک بازی حالت ریسک-پاداش دارد. که در آن شما یک کاروان از شناخته ترین قهرمانان دنیای اسکاندیناوی را در آستانه ی قیامت راگناروک هدایت میکنید.

 

4- DISGAEA V COMPLETE

در ربتبه ی چهارم بهترین بازی های نقش آفرینی تاکتیکال این بازی قرار دارد . بازی نسبت به نسخه های قبلی آن بسیار بهتر و پیشرفته تر شده است. در گذشته حدودا 10 کاراکتر نهایتا میتوانست در یک نبرد شرکت کند. اما در این نسخه این تعداد به رقم باورنککردنی 100 افزایش یافته است. پلیر در این بازی باید به جهان های موازی مختلف سفر کند تا با جمع آوری تیمی از اربابان و وارثان این جهان های موازی بتواند در برابر “وید” مقاومت کند و قوی تر بشود.

همچنین طی نبرد یک سیستم جدید اضافه شده است به نام “ revenge system ” :ه به ازای سقوط هر کدام از کاراکتر ها میتواند فعال شود و ضربات جبران ناشدنی به دشمن بزند.

 

3- Kenshi

کنشی نقشه ی open world  دارد. داستان بازی به صورت خطی دنبال نمیشود. اما به طور عجیبی این موضوع باعث زیبایی آن شده است. تم بازی در دوران قیامت پسا-باستان است. جایی که زندگی به سختی امکان پذیر است و نبرد ها با شمشیر انجام میشود. در این بازی از صفر مطلق شروع میکنید و با طی مراحل به استاد شمشیر زنی تبدیل میشوید که بزرگترین دشمنان این بازی را نیز شکست میدهد. در این مرحله است که میتوانید شهری بسازید که زندگی در این دنیای سخت در آن ساده تر است.

 

2- Mount & Blade II: Bannerlord

در این بازی پلیر یک گروه سرباز جمع میکند. و به دنبال انجام کوئست های بازی میرود. در نبرد های بازی خود فرد درگیر میشود و نبرد ها صرفا به صورت تاکتیکال خالی نیست.

از دیگر نقاط قوت بازی این است که میتوانید ، ابزار های جنگی بسازید و از آنها در نبرد استفاده کنید. چیزی که کمتر در بازی های گذشته در این سبک دیده شده است.

 

17 تا از بهترین بازی های نقش آفرینی تاکتیکال یا tactical rpg

1- STAR TRADERS: FRONTIERS

در این بازی نبرد ها تنها به صورت تیمی و تکی نیست. گاهی نبرد شما به صورتی است که باید سقینه ی فضایی خود را علیه سفینه ی مهاجمین کنترل کنید. مانند بسیاری از دیگر بازی های این لیست ، سیر و اکتشاف و جمع آوری اقلام ضروری برای پیشرفت و توسعه حیاتی است.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir