بهترین بازی های استراتژیک rts یا استراتژی هم زمان : بازی های استراتژیک امروزه در کنار rpg و شوتر طرفداران زیادی دارد و یکی از محبوب ترین ژانر های گیم محسوب میشود. همین طرفداری زیاد بازار خوبی را برای شرکت های بازی سازی تهیه کرده است که آنها را تشویق به ساخت بهترین بازی های این سبک کرده است. این رقابت شدید و فوق العاده ، نتایج خوبی به همراه داشت و باعث پدید آمدن شناخته ترین عناوین ژانر استراتژیک ساخته شود. که ما 17 تا از بهترین آن بازی های کامپیوتری را برای شما لیست کرده ایم. با ما همراه باشید.

 

14 تا از بهترین بازی های  استراتژیک 4اکس

بازی های شبیه تمدن 5

بازی های شبیه جنگ های صلیبی یا قلعه

بهترین بازی های اندروید 2019

 

سبک RTS یا استراتژی هم زمان چیست ؟

این سبک کلی ترین سبک بازی های استراتژیک است در نتیجه مجموعه ی وسیعی از بازی هارا شامل میشود. و تقریبا دیگر منظور از خود بازی استراتژیک زیرشاخه ی rts است.

Rts  مخفف کلمه ی real time strategy است. در این بازی ها زمان پیوسته دنبال میشود و نوبتی یا گسسته نیست. و بازیکنان باید منابع لازم را جمع آوری کنند. یک پایگاه بسازند. از پایگاه خود دفاع کنند و به دشمن خود حمله کنند. در حالی که دشمن آنها نیز در حال انجام همین فرآیند است.

انواع سبک بازی های کامپیوتری

 

17 تا از بهترین بازی های استراتژیک rts – ریل تایم استراتژی یا استراتژی هم زمان‌

17 تا از بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر - بهترین بازی های سبک rts یا استراتژی هم زمان

17- Company of heroes 2

 داستان و اتمسفر بازی به دوران جنگ جهانی دوم و دفاع رژیم شوروی در برابر حمله ی هیتلر باز میگردد. در بازی  company of heroes 2  مانند خیلی دیگر از نام های موجود در این لیست ، شما ارتشی مدرن را مدیریت میکنید. میتوانید ساختمان ها را منهدم کنید ، یا از آنها به عنوان سنگر خود استفاده کنید. تمام امکانات جنگی مدرن در این جنگ در خدمت شما هستند ، میتوانید ارتشی از تانک ها را هدایت کنید یا تعدادی سرباز پیاده و یا حتی ترکیب آنها.

 

16- مجموعه Warhammer

اگر دیگر مقالات بازی های سایت مارا مطالعه کرده باشید ، بار ها به این بازی اشاره کرده ایم. بازی های وارهمر عموما شهرت و محبوبیت زیادی دارند. اما در این لیست بهترین آنها را قرار دادیم ، warhammer gladius تاکید زیادی بر محیط دارد. یعنی برای این که بتوانید با موفقیت در طی زمان رشد کنید ، باید به این مهارت برسید که به درستی از محیط اطراف خود استفاده کنید یا آن را تغییر دهید.

مانند مجموعه تمدن ، این بازی هم تنوع زیادی در همه چیز علل خصوص نژاد ها دارد. که تجربه ی این بازی را هر چه بیشتر دلنشین میکند.

 

17 تا از بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر - بهترین بازی های سبک rts یا استراتژی هم زمان

15- Shadow Tactics: Blades of the Shogun

در رتبه ی پانزدهم بهترین بازی های استراتژیک rts بازی shadow tactics  قرار دارد . بازی shadow tactics در دوران شوگان ژاپن پیش میرود. زمانی که پس از سال های متمادی جنگ و خون ریزی بالاخره اوضاع کشور ژاپن به صلح و آرامش نسبی میرسد. اما در همین حین یک لرد خبیث از راه میرسد که قصد دارد باری دیگر به بهانه ی تسلط کامل بر ژاپن ، جنگ به راه اندازد. این میشود که یک شوگان شما را به عنوان سامورایی استخدام میکند تا با کمک چهار آدمکش حرفه ای ، به زندگی این لرد خبیث پایان دهید.

این داستان به خوبی نقطه ی قوت این بازی را نمایش میدهد. یعنی المان های stealth نیز به بازی استراتژی اضافه شده است. همین ایده ی خلاقانه بازی را به حدی زیبا کرده است که تصمیم گرفتیم آن را در این لیست معرفی کنیم.

 

14- Commandos: Behind Enemy Lines

در این بازی قدیمی شما نقش یک مامور حرفه ای متحدین در جنگ حهانی را دارید که باید گروهی از کاماندو ها را در طی 12 ماموریت سخت و نفس گیر ولی سرگرم کننده هدایت کنید.

در ابتدای هر ماموریت نقشه و جزئیات و اطلاعاتی از ماموریت در دسترس شما قرار میگیرد. و شما باید با کمک قابلیت های خاص هر یک از کاماندو های خود دشمنان را از سر راه ماموریت خود بردارید.

 

17 تا از بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر - بهترین بازی های سبک rts یا استراتژی هم زمان

13- Northgard

در این بازی شما کنترل گروهی از وایکینگ ها را در دست دارید که قصد دارند قاره ی تازه کشف شده ی جدیدی را کنترل کنند. بازی گرافیک بسیار خوب و جذابی دارد. و جدای از این از اساطیر و افسانه های وایکینگ ها نیز در بازی استفاده شده است. اتمسفر دنیا و جنگجویان وایکینگ در کنار عناصر تخیلی نظیر اژدها ها و غول ها و… بازی را بسیار جذاب و سرگرم کننده کرده است. در کنار این ها خیلی باید مراقب تغییر آب و هوای فصل ها باشید. زمستان های بی رحم این منطقه میتواند روی خیلی چیز ها علل خصوص رفاه مردم شما تاثیر بگذارد.

 

12- Wargame: Red Dragon

با بیش از 21 نژاد و 1900 نوع سرباز ، یکی از متوع ترین و گشترده ترین بازی های این لیست است. گول نام بازی را نخورید ، چرا که بازی ابدا عناصر تخیلی نظیر اژدها ندارد. . محیط بازی سرانجامی متفاوت از جنگ سرد را پیش میبرد. زمانی که شوروی سقوط نکرده است و قصد دارد به قدرت جهانی تبدیل شود. بازی دید بالا به پایین دارد که کنترل بهتری بر میدان نبرد به بازیکنان میدهد. پیش از نبرد هر بازیکن حق انتخاب دارد که چه مجموعه ای از سربازان را با خود به میدان ببرد.

 

17 تا از بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر - بهترین بازی های سبک rts یا استراتژی هم زمان

11- Iron Harvest

در بازی Iron Harvest سه نژاد متفاوت قصد دارند با اصتفاده از ارتش مدرنی از تانک ها و سربازان ، بر یکدیگر پیروز شوند. بازیکن میتواند داستان بازی را پیش ببرد ، یا این که به صورت دلخواه مد های skirmish را امتحان کند.

 

10- Starcraft 2

در رتبه ی دهم بهترین بازی های استراتژیک rts  بازی استارکرافت قرار دارد. یک بازی فوق العاده دیگر از شرکت خوشنام بلیزارد. این بازی استراتژیک در ادامه ی نسخه ی اول آن با همین نام ساخته شد. ولی به موفقیت بسیار بسیار بیشتری رسید. در این بازی سه نژاد مختلف قصد دارند هر چه بیشتر قدرت و کنترل خود را در فضا و سیارات افزایش دهند. Expansion ]ای مختلفی برای بازی ارائه شده است که هر کدام تمرکز خاصی روی یکمی از این نژاد ها دارند. به خوبی میتوان ردپای بلیزارد را در ارائه ی نژاد های متضاد و expansion های بی نقص دید.

 

17 تا از بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر - بهترین بازی های سبک rts یا استراتژی هم زمان

9- Medival 2

با این که این بازی مد های مختلفی دارد ، اما نقطه ی قوت آن میدان نبرد است. خیلی از ما بازیکنان ، حوصله ساخت ساز یا گسترش یک اقتصاد قدرتمند را نداریم ، یعنی خیلی از ماها بازی ها را نصب میکنیم تا بجنگیم. اگر شما هم از این دسته بازیکنان هستید ، این بازی یکی از بهترین انتخاب های شما محسوب میشود.

میدان نبرد بازی بسیار به واقعیت نزدیک است. شما ابتدا از میان کشور های مختلف یکی را انتخاب میکنید که هر کدام سپاهیان خاص و قدرتمند خود را دارند. سپس در نبرد با دید بسیار نزدیک جریان جنگ را هدایت میکنید. خیلی باید مراقب باشید ، این جنگ خیلی به واقعیت نزدیک است ، باید از جان جنرال خود حفاظت کنید ، باید روحیه ی سربازان را تقویت کنید وگرنه از جنگ فرار میکنند.

 

8- Age of mythology

در این بازی از میان وایکینگ ها ، یونانیان و مصری ها یک نژاد را انتخاب میکنید. یعنی دقیقا کشور هایی که اساطیر متوع و قدرتمندی دارند. در میدان نبرد ، تنها ارتش انسانی نمیتواند به موفقیت خاصی برسد. شما باید با تهیه معابد و افزایش پرستش ایزدان اساطیر خود ، از آنها کمک بگیرید. برای مثال میتوانید سربروس و مدوسا را در کنار ارتش یونانی خود داشته باشید ، یا از ایزد مرگ مصر یعنی آنوبیس یا مار اهریمنی آپوفیس در کنار ارتش مصری خود استفاده کنید. سبک و گرافیک بازی بسیار به age of empires نزدیک است.

 

17 تا از بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر - بهترین بازی های سبک rts یا استراتژی هم زمان

7- Alexander

این بازی در دنیای باستان سیر میکند. دنیایی که در آن 4 نژاد امپراطوری پارس ، یونان ، مصر و هند با یکدیگر بر سر قدرت مقابله میکنند. قابلیت خاصی که بازی دارد این است که بیشتر دید کشور دارد تا دید شهر یا قلعه ، یعنی شما کمتر درگیر فرآیند تهیه ارتش یا منابع میشوید. و بیشتر به صورت کلی ارتشی غول پیکر و اقتصادی کلان را هدایت میکنید.

 

6- rise of nations

بازی rise of nations شباهت زیادی با بازی معروف age of empires دارد. اما دو نقطه ی قوت دارد. اول این که گرافیک بازی کمی بهتر است و دوم این که دیگر خاتمه ی بازی در دوران رنسانس نیست و با پیش برد علم شما میتوانید تا دوران مدرن پیش بروید و با تانک خود به سپاه اسب سوار و کماندار کشور های کمتر توسعه یافته حمله کنید. حتی قابلیت استفاده از بمب اتم و … دارید.

 

17 تا از بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر - بهترین بازی های سبک rts یا استراتژی هم زمان

5- Warcraft 3

در رتبه ی پنجم بهترین بازی های استراتژیک rts بازی وارکرافت قرار دارد. بدون شک یکی از شاهکار های بلیزارد است. این بازی خواستگاه بازی های معروف و موفقی نظیر world of Warcraft  و dota2 محسوب میشود. در این بازی صرفا تهیه ارتش و پایگاه اهمیتی ندارد. شما باید یک قهرمان را نیز توسعه دهید. یک قهرمان قدرتمند به خودی خود میتواند سرنوشت جنگ را تغییر دهد و نبرد باخته را به پیروزی تبدیل کند. به تازگی نسخه ی اصلاحی این بازی با کیفیت بسیار بالاتر ساخته شده است.

4- Red alert

مجموعه بازی red alert  علل خصوص نسخه سوم آن ، از بهترین بازی های استراتژیک محسوب میشود. در این بازی سرنوشت دیگری از جنگ سرد پیش میرود. زمانی که شوروی به اوج قدرت خود رسیده است و باعث میشود که کشور های اروپایی و آمریکا با یکدیگر اتحادی تشکیل دهند تا شاید بتوانند در برابر شوروی ایستادگی کنند. در همین حین امپراطوری ژاپن با پیشرفت زیاد در تکنولوژی تصمیم به کشور گشایی میگیرد. بازی در زمان آینده پیش میرود و سلاح های خیلی پیشرفته و تانک های آینده در آن استفاده میشود.

17 تا از بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر - بهترین بازی های سبک rts یا استراتژی هم زمان

3- Age of empires

یکی از معروف ترین نام ها در عرصه بازی های استراتژیک است. که باور داریم نیازی به معرفی ندارد. این بازی به قدری موفق و معروف بود که الهام بخش بسیاری از معروف ترین و موفق ترین بازی های جدید عرصه استراتژیک محسوب میشود. با وجود سخت بودن بازی و گرافیک کم ، آنقدر سرگرم کننده و دلنشین بود و آنقدر در تعداد و انواع نژاد ها ، کشور ها و سرباز ها گسترده و متنوع بود که سال ها طرفداران بازی های استراتژیک را سرگرم خود کرده بود.

 

2- Generals

این بازی نیز مانند بازی قبلی و بعدی در این لیست نیازی به معرفی ندارد. زمانی که کانتر حاکم بی چون و چرای سبک شوتر در گیم نت ها بود ، جنرالز حاکم سبک استراتژی گیم نت ها بود (البته تا پیش از موفقیت رقبایی نظیر جنگ های صلیبی و وارکرافت)

در این بازی زیبا ، نبرد نیرو های غرب و شرق با هدایت ارتش مدرن آنها پیش میرفت. هر کدام از این جبهه ها ویژگی های منحصر به فرد خود را داشتند. که آنها را از دیگری قوی تر یا ضعیف تر میکرد.

 

17 تا از بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر - بهترین بازی های سبک rts یا استراتژی هم زمان

1- Stronghold

این نظر و سلیقه ی ما است ، اما اعتقاد داریم مجموعه ی قلعه ، علل خصوص نسخه جنگ های صلیبی ، بهترین بازی در زمینه بازی های استراتژیک rts است. و مطمئنا خیلی دیگر از طرفداران بازی های استراتژیک با ما موافق اند. خیلی از ماها با همین بازی جنگ های صلیبی بود که با سبک استراتژیک آشنا شدیم. بازی که علی رغم سادگی و کیفیت کم ، بسیار مفرح و سرگرم کننده بود. در این بازی ها تعدادی لرد که هر کدام سبک نبرد خاص خود را دارند به مقابله با شما میپردازند و قلعه خاص خود را میسازند . به شما حمله میکنند و در برابر شما دفاع میکنند. در این نبرد ها کسی پیروز است که تمام لرد ها و قلعه های دشمن را نابود کند.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir