افسانه هشت جاودانه از اساطیر چین | 8 فناناپذیر : هشت جاودانه گروهی از افسانه‌ ی شیان (“جاودانه”) در اساطیر چینی هستند. قدرت هر فناناپذیری را می توان به کشتی منتقل کرد که می تواند زندگی ببخشد یا شر را نابود کند. این هشت رگ با هم «هشت جاودانه پنهان» نامیده می شوند. گفته می شود که اکثر آنها در سلسله تانگ یا سونگ متولد شده اند . آنها مورد احترام تائوئیست ها هستند و همچنین یک عنصر محبوب در فرهنگ سکولار چینی هستند . گفته می شود که آنها در گروهی از پنج جزیره در دریای بوهای زندگی می کنند.

در ادبیات قبل از دهه 1970، آنها گاهی اوقات به عنوان هشت جن ترجمه می شدند . اولین بار در سلسله یوان توصیف شدند ، آنها احتمالا به نام هشت دانشمند جاودانه هان نامگذاری شده اند .

بوری که بود ؟ پدر ایزدان اساطیر نورث اسکاندیناوی ، مردی که با لیس گاو به وجود آمد

10 مورد از جالب ترین مناظر و زیبا ترین ویدیو های ضبط شده با پهپاد یا drone

بهترین سریال های تاریخ سینما – 100 سریال برتر جهان برای تمام سلیقه ها

ممکن است به مقالات بالا در ایرابرود علاقه داشته باشید.

افسانه هشت جاودانه از اساطیر چین | 8 فناناپذیر‌

اساطیر چین | 8 فناناپذیر‌

جاودانه ها عبارتند از:

 1. او شیانگو، در بافت مدرن معمولا به عنوان تنها زن این گروه دیده می شود، اغلب در حالی که یک گل نیلوفر آبی در دست دارد به تصویر کشیده می شود.
 2. کائو گوجیو، قبل از اینکه جاودانه شود، به امپراتور سلسله سونگ مربوط می شود.
 3. لی تیگوآی که دارای اختلال روانی است و با دارو و کاهش درد و رنج بیماران و نیازمندان مرتبط است، با عصا آهنی و بطری کالاباش شناخته می شود.
 4. لن کایهی ، که در ابتدا به عنوان زن تصویر شده بود، بعداً جنسیتی مبهم یا دقیق تر، “تبدیل شونده” پیدا کرد و حامی گلفروشان و باغبانان در نظر گرفته می شود.
 5. لو دانگبین، دانشمند و شاعری که رهبر هشت جاودانه محسوب می شود.
 6. هان شیانگزی، هنرمند فلوت.
 7. ژامگ گوئولاو، نماد فانگشی طول عمر است.
 8. ژونگلی کوان، که با مرگ و قدرت ایجاد نقره و طلا مرتبط است، اغلب در حالی که یک بادبزن در دست دارد به تصویر کشیده می شود.
ریشه افسانه هشت جاودانه

ریشه افسانه هشت جاودانه

ریشه افسانه هشت جاودانه

سنت به تصویر کشیدن انسان هایی که جاودانه شده اند، یک عمل باستانی در هنر چینی است، و زمانی که تائوئیسم مذهبی محبوبیت پیدا کرد، به سرعت این افسانه را با جاودانه های خود انتخاب کرد. در حالی که فرقه های اختصاص داده شده به جاودانه های مختلف تائوئیست به سلسله هان برمی گردد ، هشت جاودانه محبوب و شناخته شده برای اولین بار در سلسله جین ظاهر شدند.. هنر مقبره جین در قرن 12 و 13، گروهی از هشت جاودانه تائوئیست را در نقاشی های دیواری و مجسمه ها به تصویر می کشد. آنها در نوشته ها و آثار هنری گروه تائوئیست موسوم به “تحقق کامل” رسما به هشت جاودانه معروف شدند. مشهورترین تصویر هنری هشت جاودانه از این دوره، نقاشی دیواری آنها در معبد شادی ابدی (یونگل گونگ) در روئیچنگ است.

هشت جاودانه به عنوان نشانه هایی از شکوفایی و طول عمر در نظر گرفته می شوند، بنابراین آنها موضوعات محبوب در هنر باستان و قرون وسطی هستند. آنها تزیینات مکرر روی گلدان های گلدان بودند. آنها همچنین در مجسمه های متعلق به اشراف رایج بودند. با این حال، رایج ترین ظاهر آنها در نقاشی ها بود. بسیاری از نقاشی‌های ابریشم، نقاشی‌های دیواری و چاپ بلوک‌های چوبی از هشت جاودانه باقی مانده است. آنها اغلب یا با هم در یک گروه یا به تنهایی برای ادای احترام بیشتر به آن جاودانه خاص به تصویر کشیده می شدند.

آموزش قدم به قدم ساده طرز تهیه بستنی نانی یا ساندویچ بستنی در خانه

یکی از ویژگی‌های جالب آثار هنری هشت جاودانه اولیه این است که اغلب با دوشیزگان یشمی، معمولاً بندگان خدایان رتبه‌بندی بالاتر، یا تصاویر دیگری که قدرت معنوی زیادی را نشان می‌دهند، همراهی می‌کنند. این نشان می دهد که در اوایل، هشت جاودانه به سرعت به چهره های برجسته دین تائو تبدیل شدند و اهمیت زیادی داشتند. می‌توانیم ببینیم که این اهمیت تنها در سلسله‌های مینگ و چینگ افزایش یافته است. در طول این سلسله ها، هشت جاودانه اغلب با دیگر خدایان برجسته روحانی در آثار هنری مرتبط بودند. نقاشی های متعددی با آنها و سه ستاره وجود دارد(خدایان طول عمر، رفاه و اقبال خوب). همچنین، دیگر خدایان مهم، مانند ملکه مادر غرب ، معمولاً در جمع هشت جاودانه دیده می شوند.

آثار هنری هشت جاودانه به نقاشی یا سایر هنرهای تجسمی محدود نمی شود. آنها در آثار مکتوب نیز کاملاً برجسته هستند. نویسندگان و نمایشنامه نویسان داستان ها و نمایشنامه های متعددی درباره هشت جاودانه نوشتند. یکی از داستان‌های معروفی که بارها بازنویسی شده و به چندین نمایشنامه تبدیل شده است (مشهورترین آنها که توسط مو ژیوان در سلسله یوان نوشته شده است) رویای ارزن زرد است که داستان چگونگی ملاقات لدونگبین با ژونگلی کوان و آغاز راه خود برای رسیدن به جاودانگی است.

گذر هشت جاودانه از دریا

گذر هشت جاودانه از دریا

گذر هشت جاودانه از دریا

جاودانه ها موضوع بسیاری از خلاقیت های هنری مانند نقاشی ها و مجسمه ها هستند. نمونه هایی از نوشته های مربوط به آنها عبارتند از:

 • برج یویانگ اثر ما ژیوان
 • قایق برگ بامبو
 • بید در جنوب شهر

مهم ترین آنها هشت جاودانه خروج و سفر به شرق ( با شیان چو چو دونگ یو جی ) اثر وو یوانتای ( انگلیسی ؛ وو یوان تائی ) در سلسله مینگ است.

اثر دیگری نیز وجود دارد که در دوران مینگ (قرن 14 تا 15) توسط یک نویسنده ناشناس ساخته شده است، به نام هشت جاودانه از دریا می گذرند. درباره جاودانه‌هایی است که در راه شرکت در کنفرانس هلو جادویی هستند که با یک اقیانوس روبرو می‌شوند . لو دانگبین به جای تکیه بر ابرهای خود برای عبور از آنها، پیشنهاد کرد که هر کدام باید از قدرت منحصر به فرد خود برای عبور استفاده کنند. ضرب المثل چینی “هشت جاودانه از دریا عبور می کنند، هر کدام قدرت های الهی خود را آشکار می کنند” برگرفته از این است . وضعیتی را نشان می دهد که همه مهارت ها و تخصص خود را برای رسیدن به یک هدف مشترک نشان می دهند.

داستان از این قرار است که هشت جاودانه بیش از حد شادی می‌کنند و در حالی که ذهنشان از شراب تیره شده است، تصمیم می‌گیرند برای کشف تمام شگفتی‌های زیر دریا سفر کنند. قلمروهایی که در خانه در بهشت یافت نمی شوند.

ورنر این چرخه داستان را به شرح زیر خلاصه می کند :

لی تیگوآی عصای زیر بغلش را پرت کرد و به سرعت روی امواج کوبید . او شیانگو گل نیلوفر آبی ،و لن کایهی آلت موسیقی خود، و کائو گوجیو لوح خود را بر روی دریا قرار دادند.

این آلت موسیقی مورد توجه پسر اژدها پادشاه دریای شرقی قرار گرفت. شاهزاده بخل به این فکر افتاد که ساز را بدزدد و صاحبش را زندانی کند. در آن زمان جاودانه ها اعلام جنگ کردند و با هیولاهای دریا وارد نبرد شدند. شاه اژدها کاملاً شکست خورد. پس از این هشت جاودانه به ماجراجویی های زیردریایی خود برای مدت نامحدود ادامه دادند و با ماجراهای بی شماری روبرو شدند.

در گونه‌های دیگر این داستان، درگیری با پادشاه اژدها زمانی آغاز می‌شود که لن کایهی با بی‌احتیاطی سبد گل‌هایش (یا یک جفت کف‌زن نمایشی) را به دریا می‌اندازد. این تجهیزات توسط دو پسر یا نوه پادشاه اژدها غرق میشوند و آن دو با غرور از بازگرداندن آن امتناع می‌کنند. در نبردی، این دو کشته می‌شوند و جنگی همه‌جانبه آغاز می‌شود که البته، جاودانه‌ها پیروز نهایی هستند و حتی خود پادشاه اژدها کشته می‌شود و باید تنها پسر باقی‌مانده‌اش آگوانگ جانشین او شود.

تاثیر افسانه هشت جاودانه

تاثیر افسانه هشت جاودانه

تاثیر افسانه هشت جاودانه

آنها با توسعه اولیه تمرینات چیگونگ مانند بروکاد هشت تکه مرتبط شده اند .برخی از سبک های هنرهای رزمی چینی به نام آنها وجود دارد که از تکنیک های مبارزه استفاده می کنند که به ویژگی های هر جاودانه نسبت داده می شود. برخی از سبک‌های بوکس مست از الگوهای هشت جاودانه برای آماده‌سازی، چی‌گونگ/مدیتیشن و آموزش رزمی استفاده می‌کنند. یک بخش فرعی از آموزش مشت مستی BaYingQuan شامل روش‌شناسی برای هر یک از هشت جاودانه است.

کاخ هشت جاودانه شیان که در سلسله سونگ تأسیس شد ، سابقاً صومعه هشت جاویدان، جایی است که مجسمه‌های جاودانه‌ها را می‌توان در تالار هشت جاودانه پیدا کرد. زیارتگاه های زیادی در سراسر چین و تایوان به آنها تقدیم شده است. در سنگاپور ، معبد بانوی جاودانه از گروه به عنوان کانون فداکاری آن اختصاص داده شده است.
Categories: آموزشی

0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی ثبت آگهی ارزان رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir