سامورایی ها و بوشیدو ، روح ژاپن

معنی سامورایی و بوشیدو طریقت سامورایی ها و مشخصات شمشیر آنها را در این مقاله ی تاریخ به زبان ساده برای شم جمع آوری کرده ایم شاید بتوانیم در این زمینه برای شما مفید باشیم.

فلسفه به زبان ساده : خلاصه نظریات کارل مارکس

اساطیر به زبان ساده: در اساطیر اسکاندیناوی دو گرگ ماه و خورشید را میبلعند

روانشناسی به زبان ساده : تئوری برچسب زنی ، چگونه رفتار والدین بر شکل گیری شخصیت کودک تاثیر دارد

معنی سامورایی به زبان ژاپنی چیست

در ژاپن به سامورایی بوشی ( bushi ) گفته میشد. به معنای مردان شریف جنگ . شاید علت انتخاب “مردان شریف جنگ ” سیستم فئودالی ژاپن بوده است ، که تنها اشراف زاده ها میتوانستند سامورایی شوند.

چند نوع سامورایی داریم ؟

نمیتوانیم به طور دقیق این سوال را پاسخ دهیم ، اما معمولا در کتاب ها پنج دسته تعیین شده است.

آشیگارو : سامرایی پیاده

دایمو : به نوعی اربابان زمین های ژاپن بودند ، چیزی معادل با بارون یا دوک در انگلستان.

وکو: سپاهیان دریایی ، که بعد ها یاغیان دریا یا دزدان دریایی ژاپنی شدند.

سوهی: راهبان بودایی جنگجوی ژاپنی

یامابوشی : تارکان دنیا ، که به سختی به قواعد بوشیدو و شرافت طریقت ژاپنی پایبند بودند. و اکثرا در کوهستان زندگی میکرند.

بوشیدو یا روح ژاپن چیست ؟

بوشیدو از سه واژه تشکیل شده است ، بو (Bu) به معنای جنگ ، شی (shi) به معنای مردان شریف ، دو (do) به معنای طریقت یا کردار. پس کلمه ی بوشیدو به کلی به معنای کردار مردان شریف چنگی است.

کلمه ی بوشیدو اولین بار در کتاب نیتوبه اینازو در 1900 به کار برده شد. او سعی داشت در این کتاب به زبان انگلیسی ، دیدگاه جهانیان را نسبت به ژاپن تغییر دهد. چرا که تا قبل از آن جهانیان فکر میکردن ، ژاپنیان وحشی هایی هستند که با سلاح ها و زره های ترسناک به کشور های همسایه حمله میکنند. نیتوبه سعی کرد با بیان و معرفی کردار ژاپنی ها نشان دهد که در اصل فرهنگ ژاپن بسیار غنی است.

طریقت سامورایی ها یا بوشیدو چند تا ارزش دارد ؟ چطور سامورایی شویم ؟

در کتاب اینابازو بوشیدو هفت قانون کلی داشت.

درستی

شجاعت

کنترل نفس

بخشایش

احترام

افتخار

وفاداری

انواع و معنی سامورایی و بوشیدو یا روح ژاپن ، وزن و مشخصات کاتانا ، طریقت سامورایی

اما نمیتوان به کتاب اینابازو استناد کرد. در دوران ژاپن قدیم هیچ آموزش سیستماتیکی برای سامورایی ها وجود نداشت . همه ی سامورایی ها آدم های شریف و درستکاری نبودند. مخصوصا در خصوص وفاداری بار ها و بارها شده است که دایمو ها و کلاس های سامورایی بر علیه اربابان خود شوریده اند.

پس این ارزش ها از کجا جمع آوری شده اند ؟ هر خاندان و خانواده ای برای عزت و احترام آداب و قوانین خود را داشت. که به آنها کاکون (kakun) گفته میشد. مثلا اگر یک سامورایی پیر میمرد ، در وصیت خود فرزندان خود را به کاکون پدران خود تشویق میکرد. و این ارزش ها نسل به نسل منتقل میشد. مجموع این کاکون ها طریقت بوشیدو را تشکیل داد. مثلا خاندانی بود که ابدا وفادار نبود ، اما کاکون آنها درستکاری بوده است. کاکون این خاندان با کاکون های دیگر جمع شد و این هفت قانون مهم تشکیل یافت. اما دلیل نمیشد که تمام سامورایی ها آموزش ببینند که این هفت قانون را رعایت کنند.

کاتانا ، مشخصات شمشیر سامورایی ها

در کنار معنی سامورایی خوب است معنی کاتانا را بدانید . کاتانا به ژاپنی به معنای شمشیر یا چاقوی دراز است. این شمشیر باستانی در ژاپن بسیار حرمت و احترام داشته است. وزن شمشیر سامورایی ها حدودا 900 گرم الی 1.4 کیلو گرم بوده است و طول آن حدود 60 سانتیمتر.

 


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir