بوری که بود پدر ایزدان نورث – اساطیر اسکاندیناوی : در این مقاله ی اساطیر نورث و اسکاندیناوی به بوری میپردازیم. بوری در اساطیر نورث و اسکاندیناوی به عنوان پدر تمام ایزدان اسکاندیناوی شناخته شده است ، این ایزدان شامل اودین ، هور فریگ و بور و….. همه میشود. تنها در دو قطعه شعر حماسی و به اختصار به بوری اشاره شده است. یک بار در اشعار ادا و باری دیگر در اسکالدزکاپارمال . در این اشعار طرز به وجود آمدن بوری و این که او پدر تمام ایزدان نورث بوده است بیان شده است.

پس از این اتفاقات ، اودین و برادرانش با یمیر مواجه میشوند ، و نتیجه ی این حادثه پدیدار آمدن جهان و کیهان و بهشت است که در مقالات آینده توضیح خواهیم داد.

 

قیامت رگناروک چیست و در آن چه اتفاقی می افتد – طرز مرگ اودین و ثور

مدوسا قربانی حسادت و رقابت ایزدان اساطیر یونان

دو گرگی که ماه و خورشید را میبلعند ، ماجرای اسکولد و هاتی

نفرین دمتر بر اریسیکتون – لیموس یا گرسنگی ابدی

10 تا از ترسناک ترین داستان های کریپی پاستا

 

بوری که بود و چگونه به وجود آمد ؟

در دوران پیش از اودین ، دیوی افسانه ای به نام یمیر در یک زمین بدون علف خالی زندگی میکرد ، که به همراه یوتون ، از گاوی به نام اودومدال تغذیه میکرد.( در مقالات بعدی داستان به وجود آمدن جهان از جسد یمیر را تعریف خواهیم کرد. ) گویا در نورث کلمه ی اودومدال به معنای ” گاو پر شیر بی خانمان ” است.

زمانی که اودومدال در فراز رودخانه های سرد و یخی پیش از تاریخ حرکت میکرد ، به فراز سنگی یخ زده و نمکی میرسد. و طبق تعریف اشعاری که در بالا ذکر کردیم ، این گاو سه شبانه روز این سنگ را لیس میزند. در پایان روز اول که سنگ را لیس میزند ، از آن سنگ مو های یک مرد نمایان میشود. در پایان روز دوم سر یک مرد بر بالای سنگ پدیدار میشود. و در پایان روز سوم ، تمام بدن آن مرد از سنگ جدا شده و آزاد میشود. این مرد بوری نام داشت. مردی درشت اندام و غول پیکر که بعد ها فرزندانی می آورد که تبدیل به ایزدان نورث میشوند.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir