جاذبه های گردشگری روسیه : روسیه سرزمینی وسیع و سرد با تاریخی پر از جدال و نقاط عطف ، با موسیقی های کلاسیک و ادبیات بی نظیر و با بالرین ها و تئاتر های معروف خود ، همواره یکی از پربازدید ترین مقاصد گردشگری جهان محسوب میشده است.

در این لیست 10 تا معروف ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری این کشور زیبا را لیست و گلچین کرد ایم. از جاذبه های طبیعی تا جاذبه های نفسگیر تاریخی و هنری.

 

10 تا از دیدنی ترین اماکن توریستی کشور اسپانیا

10 تا از دیدنی ترین و محبوب ترین اماکن دیدنی کشور انگلستان

همه چیز درباره گردشگری فرانسه

10 تا از عجیب ترین سازه های جهان

10 تا از بدترین تنبیه های انجام شده روی کودکان

 

10 تا از محبوب ترین و پربازدید ترین اماکن دیدنی و جاذبه های گردشگری روسیه

10- راه آهن سیبری (trans-siberian railway)

یکی از طویل ترین راه آهن های دنیا ، راه اهن سیبری است. این راه آهن ، از غرب ، مسکو را به یکاترینبورگ در شرق متصل میکند. یعنی به نوعی میتوان گفت مرز چین و روسیه را به یکی از غربی ترین شهر های روسیه در اروپا متصل میکند. یعنی این راه آهن به عرض آسیا طویل است. ساخت این راه آهن نیز تاریخچه و فرآیند جالبی دارد. در ابتدا توسط تزار الکساندر سوم در 1891 آغاز شد. و توسط فرزند او نیکولای دوم در 1916 به پایان رسید. اما دلیل این که این راه آهن را در این لیست گذاشتیم. این نیست که این راه آهن طویل یا زیبا یا با تاریخچه ای زیبا است. علت این است که با این راه آهن میتوانید به زیباترین نقاط روسیه در کمترین زمان ممکن سفر کنید. از یکاترینبورگ که دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی زیادی است (از کوهپایه ها گرفته تا قتلگاه رومانف ها) تا خود سیبری که دارای جاذبه های طبیعی بیشماری است.

 

10 تا از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری روسیه - مکان های توریستی کشور روسیه

9- کوه البروس (mt.elbrus)

این قله ی معروف واقع در رشته کوه قفقاز در جنوب روسیه ، با ارتفاع نزدیک به 5.6 کیلومتر ، به عنوان یکی از هفت قله ی طبیعی جهان محسوب میشود. به همین علت سالیانه تعداد زیادی از کوهنوردان خبره یا تازه کار را به خود جذب میکند. این کوه آتشفشانی است. که تا به حال فوران نکرده است. همچنین سیستم تله کابین میتواند شما را به سطوح مختلفی از کوه انتقال دهد. (تا نهایت ارتفاع 3.8 کیلومتری)

 

8- دره آبفشان ها (valley of geysers)

در رتبه ی هشتم زیباترین و پر طرفدار ترین جاذبه های گردشگری روسیه دره ی آبفشان ها قرار دارد . این دره در شبه جزیره کامچاتکا در شرق روسیه قرار دارد. و دومین بزرگترین زمین آبفشان دنیا محسوب میشود. این دره برای اولین بار توسط دانشمند محلی تاتایانا اوستینوا در 1941 کشف شد. از همان دوره تا کنون این محل به یکی از پربازدید ترین نقاط روسیه تبدیل شد که همه ساله تعداد زیادی از بازدید کننده های معمولی و دانشمند را به خود جذب میکند.

 

10 تا از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری روسیه - مکان های توریستی کشور روسیه

7- جزیره کیجی (kizhi island)

این جزیره در کارلیا قرار دارد. ناحیه ی واقع در شمال غربی روسیه ، نزدیک به مرز های روسیه و فنلاند. و در جوار دریای سفید. این جزیره به موزه ی سرباز بی نظیر خود معروف است. قدمت این جزیره به قرن سیزدهم باز میگردد. و ترکیبی از فرهنگ شرق و غرب را در خود پرورانده است. به همین علت موزه ی این جزیره گنجینه ای از زیبا ترین اشیا این دو فرهنگ است. این موزه شامل کلیسای 120 فوتی Transfiguration of Our Savior است. کلیسایی با معماری خاص که دارای 22 گنبد بی نظیر روسی است. به جز این کلیسای زیبا معماری زیبای محله از ساختمان های چوبی و آسیاب ها و بسیار چشم نواز است.

 

6- کلیسای جامع سنت صوفیا (st.sophia cathedral)

به عنوان قدیممی ترین کلیسای روسیه ، واقع در نووگراد ، قدیمی ترین شهر روسیه ، این بنا ارزش تاریخی زیادی دارد ، در کنار این ها ، زیبایی این بنا بی نظیر است. کلیسایی قدیمی با پنج عدد گنبد زیبای روسی ، تزئین شده است. همچنین این کلیسا گنجینه ای از با ارزش ترین دستسازه های دینی روسیه را در بر دارد ، که افسانه ها میگویند یکی از آنها شهر نووگراد را در برابر حمله ی دشمنان در قرن 11 نجات داد.

 

10 تا از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری روسیه - مکان های توریستی کشور روسیه

5- دریاچه بایکال (lake baikal)

این یکی از ایستگاه های راه آهن سیبری است که حتما باید در ان پیاده شوید. دریاچه بایکال عمیق ترین و بزرگترین دریاچه دنیا است. و بیست درصد آب شیرین جهان را در بر دارد. این دریاچه ی 35 میلیون ساله در سیبری واقع شده و توسط کوه پایه هایی بسیار زیبا احاطه شده است که زیبایی آن را دو چندان میکنند. با گونه های مختلف جانوری ، و شهرت دریاچه به عنوان یکی از شفاف ترین دریاچه های جهان ، معروف به مروارید سیبری و.. همه ی این ها این دریاچه را به یکی از پر بازدید ترین نقاط روسیه تبدیل کرده است.

 

4- سوزدال (suzdal)

در رتبه ی چهارم زیباترین جاذبه های گردشگری روسیه ، سوزدال قرار دارد . این شهر به عنوان یکی از قدمیی ترین حلقه ی شهر های باستانی روسیه ، موزه ی زنده ای از تاریخ روسیه محسوب میشود. هر آنچه روسیه به آن معروف است را میتوانید در این شهر مشاهده کنید ، بنا ها و قلعه ها با گنبد پیازی شکل ، کلیسا ها ی جامع و صومعه ها با معماری بی نظیر ، موسیقی کلاسیک و تئاتر های روسی و ….

 

10 تا از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری روسیه - مکان های توریستی کشور روسیه

3- کرملین مسکو (kremlin)

هم معماری و دیواران سرخ این بنای باشکوه در کنار رود زیبا است ، هم گنیجنه هایی که درون آن محتفظت میشوند. کرملین سال هاست که محل اقامت بالامقام ترین حاکمان روسیه بوده است. جدای از این درون این قلعه ی مستحکم چهار کلیسای جامع زیبا قرار دارد . که در قرن 15 و 16 ساخته شده اند. یک اسلحه خانه قدیمی و موزه ای سرشار از گنجینه هایی که سال ها توسط تزار ها و خاندان رومانوف جمع آوری شده است نیز هر چه بیشتر به این قلعه ارزش داده اند.

2- موزه هرمیتاژ(hermitage)

این موزه زیبا به دستور کاترین کبیر در قرن 17 بنیان گذاشته شد. تزارینایی که در دوره ی او روسیه در دوران طلایی فرهنگ و هنر خود قرار داشت. این موزه ی زیبا گنجینه ای شامل بیش از 3 میلیون اثر هنری را در خود جای داده است. بنای این موزه نیز بسیار دیدنی است ، یکی از 6 بنایی که شامل این موزه میشود کاخ زمستانی نام دارد که روزگاری سکونت گاه تزار های روسیه در سنت پترزبورگ محسوب میشد.

10 تا از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری روسیه - مکان های توریستی کشور روسیه

1- کلیسای جامع سنت باسیل (st.basil cathedral)

کلیسای زیبای سنت باسیل در قرن 15 در مسکو ساخته شد. معماری خارجی کلیسا بیش از معماری داخلی آن در توجه قرار دارد. چرا که چه در دورانی که ساخته شد ، چه اکنون ، معماری بی نظیر و خاص محسوب میشد. این کلیسا همواره نمادی از روسیه محسوب میشد. گنبد های پیازی ، و دیواره های سرخ ، ما را به یاد کلیسا های جامع و کرملین می اندازد. معماری کلیسا مانند آتشی خروشان است که در قلب سرزمین زمستانی و زیبای روسیه و مسکو قرار دارد. و همه ساله بازدید کنندگان بیشتری را به خود جذب میکند.

منبع : touropia.com

0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی ثبت آگهی ارزان رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir