عجیب ترین دیدنی های طبیعت جهان : در زیر لیستی از عجیب ترین و نفس گیر ترین جاذبه های طبیعی دنیا برای شما گلچین شده است. گلچین کردن این موارد خیلی سخت بود ، چرا که این موارد بسیار فراوان اند و از زیبایی از یکدیگر کم ندارند ، در نتیجه منتظر قسمت های بعدی این مقاله باشید.

 

10 پرونده از افرادی که ناپدید شدند.

دو گرگی که ماه و خورشید را میبلعند ، ماجرای اسکولد و هاتی در افسانه های نورث

15 تا از فیلم های شبیه نارنیا

 

10 تا از شگفت انگیز ترین و عجیب ترین دیدنی های طبیعت جهان

10 – دریاچه هیلر استرالیا

این دریاچه تنها دریاچه صورتی دنیا است. و نکته قابل توجه این که این دریاچه کاملا طبیعی است و دستساز انسان و یا آلودگی های زیست محیطی نیست. این دریاچه در یکی از جزایر جنوبی استرالیا قرار دارد. رنگ صورتی این دریاچه به خاطر وفور نمکی خاص و باکتری های قرمز رنگ آن است.

 

حباب های یخی آلبرتا در کانادا

9- جزایر نخلی دبی

این جزایر مصنوعی در دبی و امارات متحده عربی قرار دارد. این جزایر به نوعی نماد ملی کشور امارات محسوب میشود ، چرا که از آسمان نمای یک نخل در میان یک حلال را در بر دارد. ساختمان ها و عمارات این جزایر بسیار لاکچری محسوب میشود. اگرچه نمای این جزایر تنها از بالا دیدنی نیست و از روی زمین نیست لایه های آب و ساختمان های لاکچری ولی کوتاه منظره ای زیبا آفریده اند.

 

8- حباب های یخی آلبرتا در کانادا

در لیست عجیب ترین دیدنی های طبیعت جهان ، حباب های یخی آلبرتا در رتبه ی هشتم قرار دارد. همواره دریاچه ها مقصد محبوبی برای توریست ها و طبیعت دوستان محسوب شده اند. اما این دریاچه یخ زده یک ویژگی منحصر به فرد دارد که محبوبیت آن را دو چندان کرده است. این دریاچه آبراهام نام دارد که در سرمای بیش از حد زمستان آلرتا ، کاملا منجمد میشود. زمستان آلرتا آنقدر سرد است که گاز های موجود در دریاچه را نیز در حبابا های منجمد گرفتار میکند و منظره ای زیبا به وجود می آورد.

 

پارک ملی کوه آتشفشانی هاوایی

7- پارک ملی کوه آتشفشانی هاوایی

در کجا به جز هاوایی میتوانید به آرامی ریخته شدن لاوا و گدازه های آتشفشانی در اقیانوس و مه ناشی از بخار آب آن را تماشا کنید. این پارک دو کوه آتشفشانی دارد که همواره از آنها لاوا در حال جریان و سرازیر شدن به آب است.

10 تا از ترسناکترین ماهی های اعماق اقیانوس ( قسمت دوم ) حقایق جالب

6- حفره بزرگ آبی بلیز

این جاذبه ، یک حفره غول آسا در سواحل بلیز است. جدا از منظره دیدنی ناشی از ترکیب آب های عمیق و کم عمق ، این حفره زیستگاه مجموعه بزرگی از جانداران آبی است و مقصد محبوبی برای قواصان محسوب میشود.

 

مجسمه بودا لسهان در چین

5- مجسمه بودا لسهان در چین

این مجسمه در دل کوه کنده کاری شده است. و بزرگ ترین مجسمه کنده کاری شده باستانی جهان محسوب میشود. اما ارزش تاریخی و عظمت این مجسمه تنها علت خاص بودن آن نیست. چیزی که زیبایی این مجسمه را چند برابر میکند ، این است که از آنجا که این مجسمه از جنس خود کوه است ، طبیعت به مرور با آن ترکیب شده و است و ترکیب بافت های گیاهی و کنده کاری های این مجسمه ، منظره ای نفسگیر ایجاد کرده است.

محبوب ترین بازی های اندروید 2019 – محبوب ترین بازی ها برای انواع سلیقه و سن ها

4- پارک ساحلی هیتاچی ژاپن

پارک های بی نظیر ژاپنی را در رتبه ی چهارم عجیب ترین دیدنی های طبیعت جهان بررسی میکنیم . باغ های ژاپنی شهرت جهانی دارند. اما در میان تمام این باغ ها ، باغ هیتاچی از همه معروف تر و زیبا تر است. در حالی که در میان بوته ها و گل های نفسگیر و زیبای این باغ قدم میزنید ، کوه بلند فوجی نیز منظره این پارک را دو چندان میکند.

 

بیابان یخی گرینلند

3- بیابان یخی گرینلند

گرینلند بزرگ ترین جزیره جهان است ، اما تنها 50 هزار نفر جمعیت دارد ، جمعیت کم این جزیره پهناور آن را به یکی از بکر ترین و دست نخورده ترین اماکن زمین تبدیل کرده است.

با وجود امکانات کم و هوای بی اندازه سرد ، گرینلند بسیار زیباست ، یکی از مناظر بسیار چشم نواز آن بیابان یخی است. که ترکیبی از آب بسیار روشن و تمیز و کوه های یخی دارد.

 

2- سالار د یونی در بولیویا

سالار د یونی ، صاف ترین زمین تر را در دنیا دارد. این ویژگی باعث شده است در برخی اوقات در سال بزرگ ترین سراب طبیعی جهان را ایجاد کند که به آن “بزرگ ترین آینه دنیا” لقب داده اند. این باعث شده است که به کادر بسیار محبوبی از عکاسی تبدیل شود. مناظر عکاسی در این ناحیه طوری است که گویا فرد در آسمان است.

 

1- غار کریستال ها در مکزیک

وجود این غار باور نکردنی است. غاری بزرگ و پهناور پر از کریستال های ریز و غول پیکر . این غار در قرن 19 توسط معدن کاو ها کشف شد. برخی از کریستال های این غار تا 12 متر ارتفاع و 4 متر قطر دارند !

0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی ثبت آگهی ارزان رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir