جاذبه های گردشگری مکزیک – محبوب ترین جاهای دیدنی کشور مکزیک : مکزیک زادگاه بزرگ ترین تمدن های قاره آمریکا بوده است. تمدن هایی که سالیان دراز پرده از اسرار ریاضیات و اسرار نجوم و آسمان بر میداشتند و اکنون از انها ساختمان هایی با خاص ترین معماری ها برجای مانده است که همه ساله گردشگران زیادی را سمت خود جذب میکند. در کنار این ها ساحل های بی شمار و جنگ های استوایی نیز از بهترین جاهای دیدنی کشور زیبای مکزیک هستند.

 

10 تا از محبوب ترین جاذبه های گردشگری انگلستان – اماکن دیدنی انگلستان

10 تا از دیدنی ترین ، پردبازدید ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری اسپانیا – تاریخی + طبیعی

10 تا از عجیب ترین ساختمان های جهان – جالب ترین سازه ها و بنا ها دنیا – حقایق جالب

10 تا از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری روسیه – مکان های توریستی کشور روسیه

10 اشیاء باستانی که وجود آدم فضایی ها را اثبات میکنند – حقایق جالب

 

10 تا از پربازدید ترین و محبوب ترین جاهای دیدنی کشور مکزیک – بهترین جاذبه های گردشگری مکزیک

10- کلیسای جامع متروپلیتن مکزیکوسیتی

ساخت این بنای ارزشمند ، سه سده به طول انجامید. معماری بنا به طرز نفس گیری زیباست. این کلیسای جامع مطابق عادت اروپاییان، توسط اسپانیایی ها بر روی خرابه های معبد آزتک ها ساخته شد. برج ها ، دکوراسیون زیبای داخلی و معماری خاص خارجی همگی دست به دست هم داده اند که این کلیسا به یکی از محبوب ترین نقاط گردشگری مکزیکوسیتی تبدیل شود.

 

آکاپولکو مکزیک

9- آکاپولکو Acapulco

آکوپولکو ، به نوعی خلاصه عبارت آکوپولکو د خوارز است. این نام متعلق به یکی از بنادر اقیانوس آرام کشور مکزیک است. بندر آکوپولکو یکی از محبوب ترین اماکن گردشگری ، عللخصوص برای سلبریتی های آمریکایی است. این بندر توسط همین سلبریتی ها به شهرت و محبوبیت رسید. گفته میشود مناظر این بندر در شب بسیار زیبا است. همچنین یکی از بهترین مقصد ها برای کسانی محسوب میشود ، که علاقه ی زیادی به شیرجه زدن از بلند ترین صخره ها به دل اقیانوس را دارند.

 

8- نووو والارتا Nuevo Vallarta

در رتبه ی هشتم بهترین جاذبه های گردشگری مکزیک نووو والارتا قرار دارد. نووو والارتا مجموعه استراحتگاهی بسیار محبوب مکزیک است که همه ساله تعداد زیادی از توریست ها را به سمت خود جذب میکند. این استراحتگاه در ساحلی قرار دارد ، که در نزدیکی آن رشته کوه های سیرا د والخو sierra de vallejo به اقیانوس آرام میرسد. رستوران ها ، هتل ها و ماساژور های این ناحیه همه ساله نوو والارتا را برای توریست ها به یک بهشت تبدیل کرده اند.

 

لوس کابوس مکزیک

7- سواحل لوس کابوس los cabos

ناحیه لوس کابوس به دو شهر کابو سن لوکاس cabo san lucas و سن خوزه دل کابو san jose del cabo تعلق دارد. درست در مرزی که این دو شهر به یکدیگر میرسند ، ساحلی با ماسه های سفید قرار دارد که هر سال نزدیک به دو میلیون توریست به سمت خود جذب میکند. نام این ساحل زیبا لوس کابوس است. در نزدیکی این ساحل یک مجموعه سخره هایی به نام ال آرکو el arco قرار دارد ، که به شهرت ، زیبایی و محبوبیت این ناحیه بسیار افزوده است.

 

6- بیابان مس copper canyon

بیابان مسین در دل رشته کوه تاراهومارا قرار دارد. این نام به علت صخره های مسی رنگ این بیابان به آن داده شده است. بیابان مس ، کلکسیونی از 6 بیابان دارد که 60 هزار کیلومتر مساحت دارد. با این اوصاف این بیابان حتی از grand canyon معروف آمریکا نیز بزرگ تر است. شدیدا توصیه میکنیم که این منظره را در غروب تماشا کنید.

 

تولوم مکزیک

5-تولوم Tulum

یکی از آخرین یادگار های به جا مانده از تمدن بزرگ مایا ، شهر تولوم است. این شهر یکی از پر جمعیت ترین بنادر مایا محسوب میشده است. بیشتر ساختمان های به جا مانده شهر روی صحره های ساحلی مشرف به خلیج Yucatan قرار دارد. دو معبد بسیار محبوب و مشهور فرسکوس frescoes و ایزد فرود اینده Descending god از جمله آثار ارزشمند این شهر است.

 

4- روز مرده ها the day of the dead

یکی از محبوب ترین و مشهور ترین جشنواره های مکزیک ، روز مردگان است. روز مردگان از جمله جاذبه های فرهنگی مکزیک است. در این جشنواره یک روزه ، مکزیکی ها کل روز را صرف احترام گذاشتن به عزیزان رحلت یافته خود میکنند، چرا که باور دارند که روح آنها در آن روز به زمین باز میگردد. بسیاری از خانواده های مکزیکی در این روز خانه خود را با سمبل های زیبای این روز دکور میکنند تا به ارواح عزیزان خود خوشامد بگویند. شمع ، گل انواع غذا و عروسک های اسکلتی ، از جمله مرسوم ترین این سمبل ها محسوب میشود. این جشن جلوه ی خاصی به کشور مکزیک میدهد ، به همین علت حتما تلاش کنید ، حداقل یکبار دوم نوامبر را در مکزیک حضور داشته باشید.

 

پالنک مکزیک

3- پالنک palenque

در رتبه ی سوم دیدنی ترین جاذبه های گردشگری مکزیک پالنک قرار دارد. پالنک نیز از خاص ترین اماکن به جا مانده از تمدن مایا محسوب میشود. این شهر به جا مانده از تمدن مایا در قرن هفتم به مرور رشد خود را شروع کرد و به یکی از پر رونق ترین شهر های امپراطوری مایا تبدیل شد. معماری های خاص و بی نظیر به همراه مجسمه ها و کنده کاری های مرموز و خاص تمدن مایا ، در این شهر به وفور دیده میشود. این باور دارد که هنوز تمام نقاط شهر توسط مورخان کشف نشده است. به همین علت علاوه بر توریست ها ، مورخان زیادی را نیز سمت خود جذب میکند.

 

2- چیچن ایتزا Chichen itza

هر تمدنی یک عمارت به عنوان نماد کشور خود دارد. برای مثال ایران تخت جمشید و زیگورات را دارد. مصر اهرام را ، انگلستان بیگ بن را و چین دیوار بزرگ را دارد. عمارت خاص و سمبلیک کشور مکزیک نیز معبد هرمی غول آسای ال کاستیلو el Castillo در چیچن ایتزا است. این ساختمان در شهر باستانی چیچن ایتزا در ناحیه یوکاتان قرار دارد. ال کاستیلو یک هرم چهار وجه با 91 پله در هر یک از وجوه آن است. که با احتساب سطح آخر ، 365 پله در این بنا وجود دارد. یعنی پله های آن برابر با تعداد روز های یک سال است. علاوه بر این ساختمان اعجاب انگیز ، عمارات بسیار منحصر به فرد دیگری نیز در این شهر قرار دارند که هر کدام به جلوه و و اسرار چیچن ایتزا بیشتر می افزایند.

 

تئوتیهوکان مکزیک

1- تئوتیهوکان Teotihuacan

همواره هرم از جمله اسرار آمیز ترین بنا ها برای انسان بوده است. از اهرام جیزه مصر الی ال کاستیلو . در کنار این ها اهرام تئوتیهوکان نیز راز و رمز و زیبایی خاص خود را دارند. این مجموعه در سی مایلی شمال شرقی مکزیکوسیتی قرار دارد. این شهر توسط تمدنی با همین نام در حدود یک سده پیش از مسیح ساخته شد.برخی باور دارند که تمدن های آزتک و مایا در معماری شهر های خود از این شهر الهام گرفته اند. و بر اساس آمار پربازدید ترین بنای تاریخی مکزیک محسوب میشود. از جمله معروف ترین سازه های این مجموعه ، هرم خورشید و هرم ماه و خیابان مردگان است.

 

منبع پر بازدید ترین اماکن گردشگری و جاهای دیدنی کشور مکزیک : تاپ تراول لیست


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir