جاذبه های گردشگری ایتالیا – جاهای دیدنی و اماکن توریستی ایتالیا : ایتالیا سالیان دراز است ، که به عنوان یکی از محبوب ترین و پربازیدید ترین کشور ها از لحاظ گردشگری و مسافرت محسوب میشود. ایتالیا کشوری که در نقشه مانند چکمه ای در زیر قاره ی اروپا است که در آب مدیترانه فرو رفته است. این کشور در گذشته مهد قدرت ، ثروت ، فرهنگ و دین اروپا محسوب میشده است. به همین علت هم از لحاظ اماکن تاریخی ، هنری پربار است و هم گنجینه ای از اماکن دیدنی طبیعی دارد.

بسیار سخت بود که تنها ده مورد از اماکن دیدنی ایتالیا را لیست کنیم. و هر کدام از شهر هایی که در این لیست قرار دادیم ، هرکدام حداقل 10 مورد از جاذبه های گردشگری اروپا را در بر دارند. اما تلاش کردیم هر طور شده اماکن و جاهای دیدنی ایتالیا را در 10 مورد خلاصه و گلچین کنیم. با ما همراه باشید.

 

10تا از جاذبه های گردشگری انگلستان

10 تا از مجسمه هایی که تکان خوردند

10 مورد از خطرناک ترین شهر های جهان

 

محبوب ترین جاذبه های گردشگری ایتالیا – جاهای دیدنی و اماکن توریستی ایتالیا

10- نپال

یکی از بزرگترین و زیباترین شهر های کشور ایتالا و مرکز ناحیه کامپانیا در جنوب ایتالیا است. علاوه بر این که این شهر گنجینه ای از زیبا ترین آثار هنری و تاریخی کشور ایتالیا است ، زادگاه محبوب ترین غذاهای ایتالیایی نظیر پیتزا ، اسپاگتی و پارماژان نیز هست. به همین علت بدون شک این غذا ها با دقت زیادی در رستوران های این شهر آماده میشود. نپال در حوالی اماکن محبوبی نظیر بندر محبوب این شهر و کوه مشهور آتشفشانی وسویوس و پمپی است.

 

معرفی 10 تا از محبوب ترین جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری ایتالیا - از رم تا نپال

9- دریاچه ها ی ایتالیا

دریاچه های ایتالیا italian lake district شامل پنج دریاچه بزرگ در شمال ایتالیا است. از غرب به شرق این دریاچه ها ، ماگیور maggiore ، لوگانو lugano ، کومو como ، ایسئو Iseo و گاردا garda نام دارند. سطح جنوبی دریاچه ها معمولا مسطح است ، اما در شمال آنها به رشته کوه آلپ ختم میشوند و منظره ای زیبا به وجود می آورند. در میان آنها گاردا بزرگترین و محبوب ترین دریاچه است.

 

8- سیسیلی

در رتبه ی هشتم جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری ایتالیا ، سیسیلی قرار دارد. بزرگترین جزیره ی دریای مدیترانه ، و یکی از نواحی مستقل ایتالیا سیسیلی است. سیسلی همواره جایگاه بزرگترین تمدن های مدیترانه بوده است ، به همین علت سرشار از هنر و اماکن تاریخی است. معماری ساختمان های این شهر بسیار باشکوه و زیبا است. از دهکده معابد valley of the temples در آگریجنتو، تا کلیساهای باروک baroque churches در پالرمو و حتی مرتفع ترین آتشفشان فعال اروپا یعنی قله ی اتنا همه جزو گنجینه های سیسیلی است.

 

معرفی 10 تا از محبوب ترین جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری ایتالیا - از رم تا نپال

7- چینکو تره

چینکو تره cinque terre در لغت به معنای پنج سرزمین است. همان طور که از لغت پیدا است ، چینکو تره شامل پنج شهرک ریوماجوره riomaggiore ، مانارولا manarola ، ورناتسا vernazza ، مونته روسو monterosso و کورنیئیلا corniglia است. این شهرک ها در شمال غرب ایتالیا در کنار ساحل لگوریا liguria واقع هستند. زیبا ترین مناظر طبیعی ایتالیا در این نواحی قرار دارد. از ساحل زیبای لیگوریا تا صخره های شیب دار و باغ های انگور همگی از مناظر زیبای این شهرک ها هستند.

 

6- میلان

متاسفانه میلان در جنگ جهانی دوم تقریبا با خاک یکسان شد. اما اکنون به خوبی و با دقت تمام ساختمان های آن بازسازی شده است.جدا از آثار دیدنی ، میلان بابت بازار مد و فشن خود شناخته شده است. و اکنون به عنوان ثروتمند ترین شهر اروپا شناخته میشود. میلان مجموعه ای از بزرگ ترین میراث فرهنگی اروپا را به ارث برده است ، از جمله آنها میتوان به شام آخر لئوناردو دا وینچی ، خانه اپرای لا اسکلا ، کاستلو اسفورزسکو و یکی از بزرگ ترین کلیسا های معماری گاتیک دنیا اشاره کرد.

 

معرفی 10 تا از محبوب ترین جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری ایتالیا - از رم تا نپال

5-ساحل آمالفی

ساحل آمالفی در ناحیه جنوب غربی ایتالیا یعنی کامپانیا واقع شده است. ساختار شهر بر فراز تپه ای بزرگ در مقابل ساحلی روشن و تمیز ، منظره ای زیبا ایجاد کرده است که سالیانه توریست های زیادی را به سمت خود جذب میکند. از جمله شهر هایی که میتوان برای لذت بردن ساحل آمالفی به آنجا سفر کرد ، پوزیتانو positano  یا شهر راولو ravello است.

 

4- پمپئی

در رتبه ی چهارم جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری ایتالیا پمپئی قرار دارد. نزدیک به 1700 سال شهر باستانی روم یعنی پمپئی در زیر لایه هایی از خاکستر آتشفشانی وسویوس دفن شده بود. در 1748 میلادی این شهر کشف شد ، و همچنان استخراج آثار آن ادامه دارد. این آتشفشان ، باعث شد یکی از شهر های روم باستان ، توسط مهاجمان ، توسعه تکنولوژی و بلایای طبیعی دیگر دست نخورده باقی بماند ، به همین علت بهترین مقصد برای این است که متوجه شوید یک شهر از روم باستان به چه شکل بوده است.

 

معرفی 10 تا از محبوب ترین جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری ایتالیا - از رم تا نپال

3- ونیز

.نیز نیازی به معرفی ندارد. یکی از محبوب ترین مقصد های گردگشری مردم سرتاسر جهان ونیز است. شهر قدیمی با معماری خاص و کوچه های آبی. ونیز که توسط دریای آدریاتیک محصور شده است ، در شمال شرق ایتالیا قرار دارد. این شهر رویایی حاصل اتصال حدود 118 جزیره است ! جزایری که توسط پل های معروف با معماری بی نظیر به یکدیگر متصل شده اند. با وجود این که ونیز بسیار شلوغ است ، اما بدون شک ارزش مسافرت دارد. میدان سنت مارک saint marks square ، باسیلیکا basilica ، قصر دوج doges palace و پل ریالتو rialto bridge همگی از جاذبه های ونیز هستند.

 

2- توسکانی

معروف ترین ناحیه ی ایتالیا ، توسکانی است. تپه های منحصر به فرد ، باغ های زیتون و انگور و مرکبات مناظیری بسیار زیبا و محسور کننده در توسکانی ایجاد کرده اند. زیبایی های توسکانی تنها به طبیعت آن خلاصه نمیشود. فاخر ترین آثار هنری در فلورانس قرار دارد و همچنین سن جیمینانو san gimignano یا شهر قرون وسطی سیانا siena ساحل های شهر البا elba و برج کج پیزا همگی از دیگر جاذبه های توسکانی است.

 

معرفی 10 تا از محبوب ترین جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری ایتالیا - از رم تا نپال

1-رم

بدون شک انتظار این نام را در این لیست داشتید. مانند ونیز ، شهر روم نیز نیاز به معرفی ندارد. شهر باستانی روم که در گذشته پایتخت امپراطوری روم بوده است. اکنون نیز پایتخت حکومت ایتالیا است. روم در ناحیه مرکزی ایتالیا یعنی لاتسیو lazio قرار دارد. روم شهری بزرگ و پیچیده است ، به نوعی ترکیبی از بافت باستانی امپراطوری روم ، و بافت مدرن ایتالیای کنونی است. از ویرانه های روم باستان ، تا کلیسا های جامع کاتولیک همگی جلوه ای باشکوه و در عین حال زیبا به روم داده است.

منبع 10 مورد از جاهای دیدنی و اماکن توریستی و جاذبه های گردشگری ایتالیا : touropia


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir