بهترین سریال های شبیه ارباب حلقه ها حلقه های قدرت – سریال های مشابه در سبک lord of the rings the rings of power : دیمون در خانه اژدها خشمگین به نظر می رسد و مویرین سوار بر اسبی در حال تاخت در چرخ زمان

اولین سریال The Lord of the Rings: The Rings of Power فصل فوق‌العاده دیگری را در عصر طلایی تلویزیون فانتزی رقم خواهد زد. با بودجه هنگفت، داستان گسترده و تداعی یکی از جاافتاده‌ترین و محبوب‌ترین اسطوره‌های ادبیات فانتزی، مطمئناً معیاری است که سایر سریال‌ها با آن سنجیده می‌شوند.

با این حال، در حالی که این سریال از بسیاری جهات یک سریال منحصر به فرد است، تعدادی سریال فانتزی و علمی تخیلی دیگر نیز وجود دارند که اشتراکات زیادی با آن دارند و بنابراین ارزش دیدن را برای کسانی که از ارباب حلقه ها لذت بردند و خواهند ، دارند.

 

شاید به مقالات زیر در ایرابرود علاقه مند باشین :

10 تا از جالب ترین اختراعات تنبل ها – عجیب ترین ابزار هایی که به داد تنبل ها میرسند

دو گرگی که ماه و خورشید را می بلعند – ماجرای اسکول و هاتی

جوکر کیست و چگونه به وجود آمد – 10 نکته 10 مرگ و 10 پیروزی جوکر

 

10 تا از بهترین سریال های شبیه ارباب حلقه ها : حلقه های قدرت lord of the rings : the rings of power

10- The Wheel of Time

The Wheel of Time به سرعت خود را به عنوان یکی از بهترین سریال های Prime Video معرفی کرد. با داستانی گسترده و گروهی از شخصیت‌های دوست‌داشتنی که دست به تلاشی حماسی می‌زنند، بسیار شبیه به داستان تالکین و حلقه‌های قدرت است.

علاوه بر این، شامل یک نبرد کیهانی بین نیروهای خیر و شر است که هر دو برای تسلط بر جهان می جنگند. با توجه به اینکه دو فصل از قبل منتشر شده است، این قطعاً یک سریال فانتزی است که در آن بینندگان دعوت می شوند تا کاملاً خود را در دنیای فانتزی گم کنند.

 

سریال ویچر

9- The Witcher

سریال های اصلی نتفلیکس بسیار عالی و سرگرم کننده هستند ، و مطمئناً باید The Witcher را به عنوان یکی از آنها دید. اگرچه شاید قابل مقایسه با اثر تالکین نباشد، اما با این وجود پیشنهاد خوبی به طرفداران حلقه های قدرت محسوب میشود.

نکته قابل توجه قهرمان Geralt of Rivia است، شخصیت اصلی و مردی با احساس سرسخت افتخار و با کد اخلاقی که از ان پیروی می کند. همچنین دارای یک شخصیت زن بسیار قدرتمند با نام پرنسس سیریلا است که احتمالا از گالادریل در سریال الهام گرفته است.

 

8- Game Of Thrones

سریال Game of Thrones بدون شک یکی از بهترین سریال های HBO است. که در مورد ماهیت قدرت و اینکه مردم تا چه حد بیشتر به دنبال آن هستند، می پردازد.

برخی آر آر مارتین را تالکین آمریکایی میدانند. با اژدهاها و خانه‌های اشراف زاده بسیاری که برای قدرت رقابت می‌کنند، دنیای وسیعی دارد که مطمئناً آن را برای طرفداران حلقه‌های قدرت جذاب خواهد کرد . همچنین قدرت فانتزی را به عنوان یک ژانر برای پرسیدن سؤالات مرتبط در مورد دنیای واقعی، نحوه کارکرد آن، و چرایی رفتار مردم به شیوه ای که انجام می دهند، نشان می دهد. به همین علت بازی تاج و تخت را در رتبه ی هشتم سریال های شبیه ارباب حلقه ها حلقه های قدرت قرار دادیم.

 

سریال The Shannara Chronicles سبک حلقه های قدرت

7- The Shannara Chronicles

از میان تمام سریال‌های فانتزی که در دهه گذشته ظاهر شده‌اند، The Shannara Chronicles بیشترین وجه اشتراک را با داستان تالکین دارد، تا حد زیادی به دلیل منبع اصلی آن، سریالی که توسط تری بروکس نوشته شده است.

در طول دو فصل خود، چندین قهرمان اکراه را دنبال می‌کند که با شرارت‌های مختلف مبارزه می‌کنند، از جمله شیاطین و موجودی بدخواه به نام لرد Warlock. اگرچه روایت آن ممکن است گاهی اوقات کمی آشفته باشد، اما شکی نیست که یک قطعه تلویزیونی بلندپروازانه و یک داستان ماجراجویی قانع کننده بود.

10 تا از بهترین سریال های شبیه اسکویید گیم یا بازی مرکب squid game

6- House Of The Dragon

رینیرا و دیمون در ساحلی در خانه اژدها به یکدیگر نگاه می کنند

خانه اژدها به عنوان پیش درآمد بازی تاج و تخت ، چیزهای زیادی برای اثبات دارد، اما در حال حاضر نشان داده است که مایل است مسیر خود را طی کند. این سریال با تمرکز بر تارگرین های سلطنتی در حالی که سلسله آنها شروع به شکستن می کند، یک سریال مهیج و جوی است که سالن های قدرت سلطنتی و سوء استفاده از آن را بررسی می کند.

به کسانی که از حلقه‌های قدرت لذت می‌برند توصیه میشود. به طور خاص، بر جهانی تمرکز دارد که در آستانه یک تغییر بزرگ است، تغییری که تقریباً هیچ کس را بی‌آسیب و بدون زخم نمی‌گذارد.

 

سریال His Dark Materials مثل ارباب حلقه ها

5- His Dark Materials

به عنوان یک سریال ژانر فانتزی این قدرت را دارد که سؤالات سخت فلسفی و اخلاقی بپرسد، و این به ویژه در مورد تالکین صادق است. این موضوع در مورد فیلیپ پولمن نیز صدق می‌کند، که سه‌گانه‌ی ماژیستریال او به نام «مواد تاریک او» ، پایه‌ای برای سریال HBO با این نام است.

این فیلم بر روی دو جوان به نام‌های لیرا و ویل تمرکز می‌کند که در حال مبارزه با یک سازمان مذهبی به نام Magisterium هستند که تمام خلقت را تحت سلطه وحشیانه خود قرار می‌دهد. زیبا و ترسناک و غم انگیز، ترکیب مناسبی از عناصر فانتزی را دارد تا مطمئناً برای کسانی که عاشق تالکین و اقتباس های روی صفحه سریال آن هستند، جذاب باشد.

 

4- Foundation

در رتبه ی چهارم سریال های شبیه ارباب حلقه ها حلقه های قدرت ، بنیاد قرار دارد . اگرچه هنوز یک سریال نسبتاً جوان است، Foundation قبلاً نشان داده است که یکی از بهترین سریال‌های Apple TV+ است. با داستانش درباره امپراطوری که در شرف فروپاشی است، و تلاش گروهی از محققان برای محافظت از دانش ارزشمند برای نسل‌های آینده، دقیقاً همان داستان‌سرایی گسترده است که مطمئناً برای طرفداران تالکین و سرزمین میانه جذاب خواهد بود.

اگرچه داستان ممکن است گاهی کمی کند باشد، اما یکی از آن سریال هایی است که هر چه بیشتر ادامه پیدا کند بهتر می شود.

 

سریال Shadow And Bone مانند حلقه های قدرت

3- Shadow And Bone

نتفلیکس تا حد زیادی به دنیای تلویزیون فانتزی حماسی پیوسته است و این امر در سریال Shadow and Bone کاملا مشهود است. مانند بسیاری از کارهای تالکین، این بسیار حماسی است، با تمرکز بر آلینا استارکوف، زن جوان فوق‌العاده‌ای با استعدادی قدرتمند که می‌تواند به خوبی دنیای او را تغییر دهد.

مانند تمام آثار فانتزی‌، این سریال نه تنها بر سفر قهرمان آلینا تمرکز می‌کند، بلکه بر مسائل اخلاقی و فلسفی بزرگ‌تری که او باید با آن‌ها روبه‌رو شود، تاکید می‌کند، زیرا خودش را بیشتر و بیشتر درگیر مسائل بزرگتر از توان خود میکند.

 

2- The Legend Of Vox Machina

خیلی سریع، The Legend of Vox Machina خود را به عنوان یکی از بهترین سریال های انیمیشن سال 2022 معرفی کرد. با تمرکز بر ماجراهای گروه اصلی مزدوران، دارای یک شوخ طبعی آتشین و گستاخانه است که آن را متفاوت از بسیاری از فانتزی های دیگر می کند.

با این حال، چیزهای زیادی در اینجا وجود دارد که بتوان آن را به طرفداران حلقه های قدرت توصیه کرد ، به ویژه از آنجایی که مشخص است که این سریال چقدر مدیون تالکین و جهان سازی او است. این در واقع دنیایی است که بیننده می تواند ساعت ها خود را در آن گم کند.

 

سریال The Sandman شبیه ارباب حلقه ها

1- The Sandman

نیل گیمن یکی از رویایی ترین نویسندگانی است که در فانتزی کار می کند و رمان گرافیکی او Sandman یکی از محبوب ترین آثار او باقی مانده است. اقتباس نتفلیکس به طرز قابل توجهی به دیدگاه او وفادار است و بر شخصیت مورفیوس، حاکم رویاپردازی تمرکز دارد.

این مجموعه دارای تمام دنیای دقیقی است که یک طرفدار حلقه‌های قدرت می‌تواند بخواهد، همچنین طرح‌های مجلل و CGI درخشان را دارد. این در مجموع یک سریال فانتزی زیبا، دلخراش و عمیقاً متفکرانه است و یادآور پتانسیل اقتباسی ارباب حلقه ها است.

20 تا از سریال های شبیه بریکینگ بد – سریال های سبک breaking bad

سریال هایی در سبک ارباب حلقه ها : حلقه های قدرتایرابرود


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir