فیلم های شبیه ارباب حلقه ها زیاد اند .ارباب حلقه ها اثر جی آر آر تالکین است . خیلی از سریال ها و فیلم ها و بازی ها فانتزی نسل جدید تقلیدی از این شاهکار فیلم و ادبیاتی بوده است. به جدیت میتوان گفت از اولین شاهکار های فانتزی دنیای مدرن ارباب حلقه ها بوده است. و ما 16 تا اثر دیگر برای شما جمع آوری کرده ایم که شباهت هایی به این اثر دارد. شاید طرفداران مجموعه ارباب حلقه ها از این فیلم ها هم لذت ببرند.

20 فیلم مشابه هری پاتر

30 سریال مشابه فرندز

16 فیلم انتقامی شبیه جان ویک

 

16 فیلم برای علاقه مندان ارباب حلقه ها - فیلم های شبیه ارباب حلقه ها - فیلم های مشابه Lord of the rings

 

10 – neverEnding story فیلم مشابه ارباب حلقه ها

این ماجراجویی سال 1984 برگرفته از یک کتاب فانتزی مشهور و موفق است. این کتاب زیبا علاوه بر واقعیت در خود فیلم نیز وجود دارد و به آن اشاره می شود .

شباهت به ارباب حلقه ها – مانند ارباب حلقه ها این فیلم نیز دارای انواع نژاد ها و حکومت های فانتزی شبیه به گابلین ها و اورک ها است.

10 فیلم شبیه ارباب حلقه ها - فیلم های شبیه ارباب حلقه ها

9 – ٍEragon فیلم مشابه ارباب حلقه ها

این رمان توسط یک نوجوان در زمان خود نوشته شد. با وجود این که به فیلم این رمان انتقاد های وارد شد اما رمان موفقی از آب در آمد. فضای این رمان ترکیب حماسه و فانتزی است.

شباهت به ارباب حلقه ها – مانند ارباب حلقه ها این فیلم نیز دنیایی از فانتزی ترکیب شده با شمشیر و تیر کمان است. که یک امپراطوری شوم سعی به نابودی سرزمین های نیک دارد. در فضای این فیلم نیز مانند ارباب حلقه ها جادو جادوگران و اژدها وجود دارد

8 – ٍKingdom of heaven فیلم مشابه ارباب حلقه ها

شاید این تنها فیلم این لسیت باشد که هیچ عنصر تخیلی و فانتزی درون خود ندارد. موضوع این فیلم به جنگ های صلیبی و قرون وسطی بر میگیردد که فاطمیون مصر با رهبری صلاح الدین ایوبی برای تصرف اورشلیم لشگرکشی میکند.

شباهت با ارباب حلقه ها – اگر شما محسور تصویر بردار های حمله به شهر ها و قلعه و لشگرکشی و ها نبرد ها شدید. این فیلم نیز این لذت شما را به شدت ارضا میکند. حملات به قلعه های این فیلم بسیار شبیه به ارباب حلقه ها است

7 – ٍprincess bride فیلم مشابه ارباب حلقه ها

این فیلم تنها فیلم ترکیب کمدی و حماسی این لیست است. از دیگر ویژگی های فیلم های ارباب حلقه ها دیالوگ های خنده دار این فیلم محسوب میشود.

شباهت با ارباب حلقه ها – دیالوگ های کمدی که به فضای حماسی فیلم تم خنده می بخشد.

6 – ٍshrek فیلم شبیه ارباب حلقه ها

شاید این عجیب باشد که چرا یک انیمیشن کودکان باید در این لیست قرار گیرد؟ اما عناصر تخیلی و تم شمشیر زنی شرک را به یاد بیاورید. پری جادوگر خبیث شرک 2 ، اژدهای شرک 1 ، حمله به قلعه ی far far away در شرک 2 … همه صحنه های آشنایی هستند

10 فیلم شبیه ارباب حلقه ها - فیلم های شبیه ارباب حلقه ها

5 – ٍstarwars فیلم های شبیه ارباب حلقه ها

امپراطور پالپاتبن و دارث ویدر را با سارون و سارومان مقایسه کنید. امپراتوری کهکشان های آنها همان فضای امپراتوری اورک ها را ندارد؟ درست است که جنگ ستارگان فضای علمی – تخیلی و آنده دارد. درست است که فیلم در کهکشان ها و سیارات پیش میرود. اما جنگ ستارگان و ارباب حلقه ها بیش از این با یکدگر شباهت دارند.

شباهت با ارباب حلقه ها – وجود یک امپراتوری شوم – دو رهبر قدرتمند و خبیث – نبرد های شمشیری – سقوط یک امپراطوری به دست یک نوجوان قهرمان و….

4 – ٍThe Wizard Of Oz فیلم مشابه ارباب حلقه ها

شاید در این لیست در کنار هری پاتر این عنوان نیز در ادبیات شاهکاری محسوب می شود. جادوگر شهر از مانند ارباب حلقه ها سال های سال به عنوان یک شاهکار فانتزی حساب شده است. که تاکنون دو بار به صورت فیلم اکران شده است.

شباهت با ارباب حلقه ها – جادوگری خبیث (مانند سارومان) که توسط قهرمانی جوان سقوط میکند. یک تیم ماجراجویی برای سرکوب کردن حکومت خبیث از و….

10 فیلم شبیه ارباب حلقه ها - فیلم های شبیه ارباب حلقه ها هری پاتر

3 – ٍharry potter فیلم های شبیه ارباب حلقه ها

به جرئت می توان گفت مجموعه هری پاتر از پرطرفدار ترین فیلم هایی است که در این لیست قرار دارد. این اثر زیبای جی کی رولینگ مانند ارباب حلقه ها یک شاهکار ادبی فانتزی با طرفداران بسیار است.

شباهت با ارباب حلقه ها – گاندولف خاکستری و دامبلدور نه تنها در قدرت بسیار شبیه هم اند. بلکه ظاهر مشابه هم دارند ! ( شاید تنها تفاوت این دو در اندازه چوب جادویی و پیپ کشیدن باشد ) – شمشیر گاندولف را هم میتوان به شمشیر گودویک گریفیندور شباهت داد. در هری پاتر و جام آتش اژدها نیز از عناصر اصلی فیلم است. قهرمان های اصلی فیلم هر دو نوجوان اند. جادوگری خبیث با قدرتی کمی برابر با دامبلدور یعنی ولمورت وجود دارد که می تواند با سارومان شباهت داشته باشد. وجود جان پیچ های هری پاتر و یادگاران مرگ را می توان به حلقه ها شباهت داد که با نابود کردن آنها حکومت ولدمورت به پایان رسید.

2-  the chronicles of narnia فیلم مشابه ارباب حلقه ها

این فیلم بر اساس رمانی از سی اس لوییس بوده است. نارنیا مجموعه ای رنگارنگ از سانتور ها حیوان هایی که حرف میزنند و جادو است. این مجموعه دنیایی زیبا از فانتزی مانند دنیای زیبای ارباب حلقه ها ایجاد کرده است که ممکن است برای طرفداران ارباب حلقه ها جذاب باشد.

شباهت با ارباب حلقه ها: مانند فرودو و سم کودکان پونزی نیز به ماجرا و دنیایی فانتزی کشیده می شوند که حل کردن مشکلات آن برای آنها به نوعی وظیفه ی طاقت فرسا تبدیل می شود. مانند ارباب حلقه ها نبرد های این فیلم بر اساس جادو شمشیر و تیر و کمان است.

10 فیلم شبیه ارباب حلقه ها - فیلم های شبیه ارباب حلقه ها

1-  warcraft فیلم شبیه ارباب حلقه ها

وارکرفت بیشترین شباهت را بدون هیچ شکی با داستان های ارباب حلقه ها دارد. علاوه بر داستان زیبا و پرطرفدار بازی های استراتژی و آنلاین به تازگی یک فیلم هم به مجموعه ی وارکرفت اضافه شده که در این مقاله راجع به آن صحبت میکنیم.

شباهت با ارباب حلقه ها : حمله نژاد اورک ها به سرزمین انسان ها ، وجود الف ها و دوارف ها ، جادوگری پلید به نام گولدان که بی شباهت به سارومان نیست. شیطانی به نام سارگارس که کل امپراطوری شوم را رهبری میکند. عناصر بسیار زیادی از جادو و جادو گری . صحنه های نبرد بین موجودات فانتزی و غیر فانتزی.

اگر از داستان ارباب حلقه ها لذت بردید ، داستان وارکرفت بیشترین شباهت را به ارباب حلقه ها دارد.

loktar ogar

www.irabrod.ir


5 Comments

Irabroder · 2020-04-27 at 3:21 ب.ظ

فیلم های مشابه ارباب حلقه ها از 10 تا به 16 تا افزایش یافت

فیلم های شبیه inception -این 10 فیلم معمایی را باید چند بار تماشا کرد تا متوجه شد - Irabrod · 2020-04-15 at 5:11 ب.ظ

[…] 10 فیلم شبیه ارباب حلقه ها – فیلم های مشابه Lord of the rings […]

سریال های مشابه پیکی بلایندرز - 15 تا از سریال های مافیایی مانند peaky blinders - Irabrod · 2020-04-23 at 1:32 ب.ظ

[…] 10 فیلم فانتزی مشابه ارباب حلقه ها […]

سریال های شبیه game of thrones بازی تاج و تخت -20 سریال مشابه گیم اف ترونز - Irabrod · 2020-04-30 at 12:58 ب.ظ

[…] 16 فیلم فانتزی مشابه ارباب حلقه ها […]

فیلم های شبیه هری پاتر - 20 فیلم مشابه harry potter اگر از هری پاتر لذت بردید. - Irabrod · 2020-05-14 at 2:30 ب.ظ

[…] 16 فیلم فانتزی مشابه ارباب حلقه ها […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir