شایعات اینترنتی : اینترنت و فضای مجازی سرشار از اطلاعات و تصاویر است. که باعث شده است تشخیص درست یا غلط بودن اطلاعاتی که میخوانیم. یا واقعی یا ویرایش شده بودن تصاویری که میبینیم سخت باشد. در این مقاله به همین موضوع پرداختیم. ما 10 تا از بزرگتین شایعات دروغین اینترنت و فضای مجازی را برای شما در این مقاله حقایق جالب جمع آوری و گلچین کرده ایم ، با ما همراه باشید.

7 نکته برای درک زبان بدن و حالات صورت

10 تا از ترسناک ترین اماکن جهان

10 تا از عجیب ترین و ترسناک ترین هک ها و وقفه های تلوزیونی

10 تا از عجیب ترین خرید و فروش های اینترنتی

10 تا از افسانه های راجع به تایتانیک

 

10 تا از بزرگترین شایعات اینترنتی

10- جسد بزرگ پا یا بیگ فوت

در 2008 گروهی شامل یک پلیس ادعا کردند که جسد بیگ فوت یا بزرگ پا را کشف کرده اند و در دست دارند. انقدر این خبر بزرگ شدو تبلیغ شد که در انواع وبسایت ها و موزه ها و  اخبار این خبر پخش شد. حتی در وبسیات CNN هم این خبر درج شد ، که راستی آزمایی آن را هر چه بیشتر سخت کرد. موزه های متفاوتی برای خرید این جسد ، مبالغ بسیار بالایی پیشنهاد کردند. تا این که مشخص شد این جسد فیک است و این گروه پیگرد قانونی فریب کاری خود را طی کرد.

 

10 تا از گسترده ترین شایعات اینترنتی و اخبار دروغین فضای مجازی

9- پری دربی شایر

این شایعه ددر واقع دروغ آوریل بوده است. یک مجسمه ساز جسد جعلی یک پری را ساخت و برای فروش در فروشگاه خود گذاشت. این اثر بسیار ماهرانه ساخته شده بود ، که دارای پوست ، مو ، استخوان و دندان بود. به قدری ماهرانه بود که زمانی که تصویر توسط زیست شناسان بررسی شد ، به دروغی بودن این پری پی نبردند. و به حدی این شایعه گسترده شد ، که با وجود آشکارسازی خود مجسمه ساز ، همچنان خیلی ها باور دارند این جنازه یک پری است.

 

8- پیاز برای شارژ آیپاد

در رتبه ی هشتم شایعات اینترنتی یک ویدیو از یوتیوب قرار دارد. یک ویدیو در یوتیوب منتشر شده بود که در آن فردی با بیان استدلال های به ظاهر علمی ، ادعا کرد که با یک پیاز و مقداری نوشابه با متصل کردن کابل شارژر آیپاد به یک پیاز ، موفق شده است آیپاد خود را شارژ کند. بسیاری از افراد این کار را در خانه امتحان کردند و به دروغی بودن آن پی بردند.

 

10 تا از گسترده ترین شایعات اینترنتی و اخبار دروغین فضای مجازی

7- شترزنک عظیم عراق

ایمیلی در فضای مجازی منتشر شد ه ادعا میکرد شترزنک های عراق ، میتوانند 25 مایل در ساعت بدوند ، چندین فوت به هوا بپرند و تا 25 سانتیمتر طول داشته باشند. طبیعتا این اعداد بسیار ترسناک هستند. اما ترسناک تر از آن تصویری بود که از شترزنک در ایمیل وجود داشت ، که یک عنکبوت غول آسا را نمایش میداد. اما بعد ها دروغ بودن این ادعا ها مشخص شد. و آشکار شد که علت بزرگی این عنکبوت در تصویر زاویه تصویر برداری بوده است.

 

6- بزرگ ترین سگ دنیا

تصویریدر اینترنت پخش شده است با عنوان بزرگ ترین سگ دنیا ، به نام هرکول که در نزدیکی آن اسبی وجود دارد که هم اندازه ی هرکول است. نژاد هرکول مستیف انگلیسی است. که به بزرگ جثه بودن مشهور هستند. اما جثه ی آنها هیچ وقت به بزرگی یک اسب نیست و این عکس یک تصویر فوتوشاپ شده است.

 

10 تا از گسترده ترین شایعات اینترنتی و اخبار دروغین فضای مجازی

5- بیل گیتس پول های خود را دور میریزد

تصویری از بیل گیتس در فضای مجازی منتشر ده است ، که او کاغذی در دست دارد که روی آن نوشته شده است که او 5 هزار دلار به فردی که روی لینک اشتراک گذاشته شده کلیک کند، اهدا میکند. خیلی از افراد در سرتاسر اینترنت به هدف این پنج هزار دلار و به امید این که بیل گیتس فرد ثروتمندی است و پرداخت 5000 دلار برای او ساده است ، روی لینک کلیک میکنند. اما این تنها طرفند ساده و پیش پا افتاده صاحب اکانت فیس بوک بود که تصویر را فوتوشاپ کرده بود و متن دلخواه خود را روی کاغذی که در دست بیل گیتس داشت قرار داد.تا روی لینک مورد نظر او کلیک شود.

 

4- شکار هلیکوپتر

در رتبه ی چهارم شایعات اینترنتی تصویری عجیب قرار دارد . تصویری در فضای مجازی منتشر شده بود ، که شایعه شده بود و مردم زیادی باور کرده بودند که این تصویر ، به عنوان تصویر سال natural geographic انتخاب شده بود. تصویر از این قرار بود که کوسه ای را نشان میداد ، که از آب بیرون پریده تا سربازی را که در حال بالا رفتن از هیلکوپتر شناور در هوا بود را از هم بدرد.

اما این تصویر نیز جعلی بوده و در واقع با فوتوشاپ دو تصویر هلیکپوتر و کوسه را با یکدیگر الحاق کرده بودند.

 

10 تا از گسترده ترین شایعات اینترنتی و اخبار دروغین فضای مجازی

3- bald for bieber

شایعه شده بود که جاستین بیبر خواننده آمریکایی درگیر سرطان شده است. این شایعه با یک توئیت رغم خورد که در زیر آن توئیت هشتگ زده بودند baldforbieber که معنی این میدهد “کچل به خاطر بیبر”. پس از این توئیت تعداد زیادی از طرفداران این خواننده به اشتباه و دروغ ، برای حمایت از جاستین بیبر ، موهای خود را تراشیدند و عسک خود را با هشتگ baldforbieber توئیت کردند.

 

2- گردش در ساعت و مکان بد

تصوریری در فضای مجازی و اینترنت بسیسار محبوب و viral شده بود. تصویری از یک مرد توریست که در حال عکس انداختن بر فراز برج های دوقلو است. اما چیزی که باعث شهرت این تصویر شد ، وجود یک هواپیما در نزدیکی برج بود ، که به نظر میرسید در حال حمله به برج است. یعنی به نظر میرسید این گردشگر آخرین تصویر زندگی خود را درست در لحظه حادثه یازده سپتامبر و بر فراز برچ های دوقلو گرفته است.

اما بعد ها مشخص شد که این تصویر یکی از مجموعه تصاویری بوده است که توسط دوست این مرد برای شوخی با فوتوشاپ درست شده بود. قبلا دوسست او تصویر او را در حوادث دیگری نظیر غرق شدن کشتی تایتانیک یا آتش سوزی و…. قرار داده بود.

 

10 تا از گسترده ترین شایعات اینترنتی و اخبار دروغین فضای مجازی

1- lonelygirl15

کانال یوتیوبی به نام lonelygirl15 تهیه شده بود که در آن دختری تنها از زندگی خود و حوادث و تفکرات خود صصحبت میکرد. در این ویدیو ها ا از  آئیین عجیب و غریب خانواده خود و رفتار های عجیب آنها و راز و رمز های آنها تعریف میکرد. بعد ها او توضیح داد که خانواده ی او خیلی وقت است ناپدید شده اند و این رازی بین او و رئییس آئین آنها است. این زندگی عجیب و ویدیو های رازآلود به شدت توجه عمومی را جلب کرد. تا این که بعد ها مشخص شد در واقع این ها متن های یک نمایش و فیلم هستند ، که توسط بازیگر ان فیلم دیالوگ های آن تمرین میشده است. و خلاصه این که تمام آن فیلم ها ساختگی بوده اند.

0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی ثبت آگهی ارزان رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir