درک زبان بدن و حالات صورت موضوع سخت و پیچیده ای نیست. تنها نیاز است که برای آن کمی آموزش ببینیم و انسان نکته سنج و باریک بینی باشیم. گاهی برای درک احساس افراد لازم است مو را از ماست بیرون بکشیم. شاید نتوانیم شما را به فردی باریک بین تبدیل کنیم ، اما میتوانیم مهم ترین نکات درک حالات صورت و زبان بدن را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

اساطیر به زبان ساده : آکر شیری که افق های مصر را به هم وصل میکند

فلسفه به زبان ساده : خلاصه نظریات ولتر

تاریخ به زبان ساده : راز های بیان نشده پشت برزرکر ها ، جنگجویان مهاجم وایکینگ

7 نکته ی مهم برای درک زبان بدن و حالات صورت

 

10 نکته درک زبان بدن و حالات صورت - به راحتی دروغ ، علاقه و نفرت را تشخیص دهید

7- بازداری – یا فاش راز

اصولا زمانی که نمیخواهیم حرفی بزینم یا از حرفی که زدیم پشیمان هستیم ، یا از صدایی که در آوردیم (مانند خنده ی بلند یا خمیازه) حس خوبی نداریم ، جلوی دهانمان را با دست میپوشاینم. گاهی میتواند نشانه ی این باشد که فرد دروغ گفته است ، اما فرد دروغگویی نیست. یا این که فرد رازی را ناخواتسه آشکار کرده است و  در خصوص آن بسیار ناراحت شده است.

 

6- امتناع و گارد گرفتن

در رتبه ی ششم نکات درک زبان بدن و حالات صورت به گارد گرفتن و نفرت میپردازیم . یکی از شناخته شده ترین زبن های بدن گارد گرفتن است. در این شرایط افراد معمولا سعی میکنند چیزی را میان خود و شما قرار دهند. حال این میتواند با فشردن یک کتاب یا تبلت یا کیف به سینه ی خود انجام شود. یا این که فرد دستان خود را به هم گره کند. هنگام صحبت اگر فردی را دیدید که تا پیش از این که حرفی بزنید ، کاملا راحت بوده و اما بعد از حرفی که زده اید دستان خود را گره کرده است ، احتمالا از آن حرف شما خوشش نیامده است.

اگر تا این که به یک نفر نزدیک میشوید حالت تدافعی گرفت ، احتمالا علاقه مند به صحبت یا دوستی با شما نیست.

 

10 نکته درک زبان بدن و حالات صورت - به راحتی دروغ ، علاقه و نفرت را تشخیص دهید

5- علاقه مند به شنیدن یا کسب اطلاعات

به یکی بگویید آیا این صدا (الکی) را شنیدی ؟ اکثریت در واکنش به این سوال کمی سر خود را خم میکنند و گوش های خود را تیز میکنند. در نتیجه خم کردن سر نشانه ای از استقبال از کسب اطلاعات ، هم نشینی یا مصاحبت است. زمانی که این نشانه با سه حرکت بالا به پایین سر همراه میشود ، نشانه ی قوی تری محسوب میشود.

این حرکت در اکثریت مصاحبه های تلوزیونی نیز دیده میشود ، که مصاحبه کننده با این حرکت فرد را به گفت و گو و بروز اطلاعات بیشتر دعوت میکند.

 

4- شرم

به راحتی میتوان شرم را تشخیص داد. این زبان بدن حتی در انیمیشن ها و کارتون ها نیز به خوبی نمایش داده میشود. و حتی سلبریتی ها و مصاحبه کننده ها نیز از این نشانه به خوبی استفاده میکنند.  معمولا افراد زمانی که خجالت زده و شرمگین میشوند ، سعی میکنند قسمتی یا تمام صورت خود را از دید مخفی کنند. معمولا این حرکت با قرار دادن دست در امتداد چشم یا پیشانی انجام میشود. اکثرا این حرکت با امتناع از چشم تو چشم شدن پیش میرود.

گاها به جای پوشاندن اکثریت صورت ، افراد صفرا به آرامی پیشانی خود را میخارانند یا چند انگشت را روی پیشانی قرار میدهدند.

 

10 نکته درک زبان بدن و حالات صورت - به راحتی دروغ ، علاقه و نفرت را تشخیص دهید

3- دست

در رتبه ی سوم درک زبان بدن و حالات صورت به دست ها میپردازیم. سخنوران حرفه ای همواره از دستان خود استفاده میکنند ، دست گاهی پیش از دهان ما منظور ما را میرساند. مثلا وقتی فردی با انگشت اشاره به شما اشاره میکند ، از شما خشمگین است. یا وقتی فردی دست های خود را بسیار از هم فاصله میدهد ، یعنی در خوص موضوعی حرف میزند که برای او بسیار مهم و بزرگ است. اگر فردی کف دست خود را طوری که انگشتان او رو به بالا باشد به شما نشان دهد یعنی نمخواهد حرف یا پروژه ای را با شما ادامه دهد و اگر او حین صحبت کف دستان خود را به صورتی که انگشتان سمست پایین است به شما نمایش دهد ، یعنی دارد صادقانه و روراست با شما حبت میکند.

 

2- کنجکاوی – تعجب و اشتیاق با بردن ابرو به بالا

وقتی میخواهیم روی چیزی تمرکز ک نیم و به آن با دقت نگاه کنیم ، پیشانی خود را چین داده و ابروی خود را بالا میبریم. در این مواقع به فرد رودر روی خود ابدا نباید دروغ بگویید چرا که کل تمرکز او روی شما است. گاهی این نشانه ای از علاقه هم محسوب میشود چرا که او به شما توجه میکند. گاهی نیز نشانه از کنجکاوی است و فرد با دقت بر روی شما در حال کسب اطلاعات است. اما این همیشه نشانه ی خوبی نیست و گاهی هم نشانه از این است که فرد درخصوص کاری که کرکده اید از شما جواب و علت میخواهد. یا از چیزی تعجب کرده است.

 

10 نکته درک زبان بدن و حالات صورت - به راحتی دروغ ، علاقه و نفرت را تشخیص دهید

1- دروغ

افرادی که دروغ میگویند نشانه های زیادی دارند. افرادی که از دروغگویی بدشان می آید معمولا به چشمان شما نگاه نمیکنند ، هنگام صحبت کردن کمی دهان خود را کج میکنند. و گاها جلوی دهان خود را با دست می پوشانند.

برخی دیگر هنگام دروغ گفتن به مکان دیگری غیر از شما خیره میشوند ، یا هنگام صحبت با شما چشمان انها مدام از روی ما به سمتی دیگر میپرد. اکثریت افراد هنگام دروغ گفتن استرس میگیرند و به همین علت معمولا دست های انها مشغول کاری است ، مثلا آنها را به هم قفل کرده و با انگشتان شست خود بازی میکنند ، یا با موهای خود بازی میکنند و ...

0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی ثبت آگهی ارزان رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir