وقفه های برنامه های زنده ی رادیو و تلوزیون موضوع حقایق جالب این هفته ی سایت ما است. وقفه هایی که گاها با هدف آزار و اذیت رخ میدهند ؛ اما گاهی نیز پیامی تاریک و هدفمند در پشت آنها است.  گاهی این اتفاقات با هک شدن ایستگاه رادیویی و تلوزیونی اتفاق می افتد و گاهی نیز عمدا توسط آنها اتفاق می افتد. به هر حال این اتفاقات به قدری نادر و عجیب است که باعث شد در دسته ی حقایق جالب این هفته ی ما گنجانده شود.

 

دیگر موضوعات حقایق جالب از ایرابرود

10 تا از عجیب ترین برنامه های تلوزیونی کودکان

10 تا از منزجرکننده ترین موسیقی های جهان

10 تا از اسرار دارک وب برای معرفی این دنیای مجازی

10 لار که کارتون ها یا فیلم هایی آینده را پیش بینی کردند

10 تا از منفور ترین انسان های تاریخ

 

10 تا از عجیب ترین و ترسناک ترین هک شدن ها و وقفه های برنامه های زنده رادیو و تلوزیون

10- حادثه wyoming

گویا که شبکه های تلوزیونی شهر wyoming در اواسط اخبار هک میشود. و پیغام های عجیبی نظیر ،

“this is a special presentation” به معنی “این یک برنامه ی خاص است”

یا “you’re about to see a such pretty things” به معنی “قرار است منظره های زیبایی ببینید.”

یا “you are ill we ant to fix you” به معنای “شما مریض هستید و ما میخواهیم شما را درست کنیم”

یا “what hides in your mind” به معنای “چه در سر شما پنهان شده ؟” که در جواب پرسش آخر متنی در ادامه نمایش داده میشود که بسیار دلهره آور است “ما از آن آگاه هستیم” مردمی که این پیام ها را دیده اند ، ادعا کردند که بدن آنها به این پیام ها واکنش داده است ، یعنی آنها یا سردرد گرفتند ، یا بالا آوردند ، یا دچار توهم شدند. و یا این که مردمک آنها میلرزید و باعث توهم میشد.

 

10 تا از عجیب ترین و ترسناک ترین وقفه های برنامه های زنده - هک شدن رادیو و تلوزیون

9- max headroom

شاید این معروف ترین موارد این لیست باشد. این حادثه به قدری معروف بود که در موزیک ویدیو ی خواننده معروف امینم از آن استفاده شد.در 1987 مردم در حین لذت بردن از یکی از قسمت های doctor who بودند. که بعد ها سیگنال شبکه دچار نق میشود و یک ویدیو از مردی درون ماسک ، max headroom با عینک آفتابی نمایش داده میشود. max headroom یک کاراکتر از یک شوی تلوزیونی دهه 80 بوده است.

شخص مزاحم تا 90 ثانیه سیگانل تلوزیونی را به خود اختاص میدهد در خصوص موضوع های مختلف صحبت های عجیبی میکند. سپس چیزی به سمت صفحه پرتاب میکند و میگوید “موج را بگیرید.” سپس میگوید “آخ” و با صدای ناله تکان تکان میخورد. در حین صحبت بار ها ناله میکند . یکجا بیان میکند “احساس میکنم برای همه ی عشق رونامه ها و اخبار یه سوژه ی شاهکار درست کردم.” و در آخر میگوید “میخواهند مرا بگیرند” و از صفحه بیرون میرود. هنوز عاملان این مزاحمت پیدا نشده اند.

 

8- vrillon

وریلون در رتبه ی هشتم ترسناک ترین و عجیب ترین وقفه های برنامه های زنده قرار دارد . این بار در 1977 این اتفاق افتاد. در یک شبکه ی اخبار ساعت 5 عصر ، پس از ثانیه هایی از پارازیت و …. صدای عجیب و دلهره آوری به جای صدای گوینده های اخبار به گوش میرسد که با جمله ی “این صدای وریلون است ،..” سخنان خود را آغاز میکند. به علت تداخل امواج کلمات عنوان شده بسیار نامفهوم بود اما مشخص میشود که جملات بیان شده بیان گر این بوده که فرد ادعا میکند که وریلون ، است که فرمانده ی بیگانگان فضایی ماورا کهکشانی بوده است. و به انسان ها هشدار میدهد که سلاح و جنگ را کنار بگذارنند و تنها آن موقع است که میتوانند وارد فاز بعدی تکامل شوند.

 

10 تا از عجیب ترین و ترسناک ترین وقفه های برنامه های زنده - هک شدن رادیو و تلوزیون

7- انجیل

در سپتامبر 1987 در کانال های پلی بوی ، فردی در امواج تداخل ایجاد میکند ، و پیامی از انجیل exodus را در صفحات نمایش میدهد که تصویر آن در بالا قابل مشاهده است. اما بعد ها فردی که امواج را ایجاد کرده بود پیدا میشود. نام او توماس هیلی بوده است.

 

6- بمب اتمی

در چک اسلواکی ، مردم در حین تماشای یک پاناروما ی مناظر کشور خود بودند ، که در اواسط این پاناروما برای لحظاتی تصویر سفید میشود و سپس در افق این منظره شعله های یک بمب اتمی نمایان میشود. بسیاری از مردم سعی کردند کشور را ترک کنند تا تحت تاثیر اشعات هسته ای قرار نگیرند. اما دولت بعد ها مردم را خاطر جمع کرد که کشور تحت بمباران هسته ای قرار نگرفته است و آن تنها یک مداخله ی امواج در تلوزیون بوده است.

10 تا از عجیب ترین و ترسناک ترین وقفه های برنامه های زنده - هک شدن رادیو و تلوزیون

5- old couple

این حادثه در رتبه ی پنجم ترسناک ترین و عجیب ترین وقفه های برنامه های زنده قرار دارد . در جولای 2007 در شبکه بی بی سی ، این اتفاق رخ داد. در اواسط پخش ، تصویر قطع میشود و تصویر ثابتی از دو صورت بسیار ترسناک ر وی تلوزیون قرار میگیرد. تصویری از مردی که لبخندی شیطانی دارد و مردی دیگر که به نظر نگران می آید. این تصویر چندین ثانیه روی تلوزیون ها بدون صدا ثابت ماند ، تا این که بعد ها محو شد. خیلی ها باور دارند که این تویر پیامی شیطانی و شوم دارد ، چرا که هم اکنون هیییچ ویدیویی از این حادثه در اینترنت وجود ندارد و همگی پاک شده اند.

 

4- war of the worlds

گویا که این دفعه این اتفاق عمدا افتاده بود. در 1938 یک برنامه ی رادیویی از با عنوان war of the worlds از رمانی با همین عنوان تهیه شد. این برنامه رادیویی با حالتی مانند گویندگان اخبار، حمله ی بیگانگان مریخی به زمین را بیان میکرد.

رادیو با یک برنامه موزیکال شروع میشود ، و سپس قطع میشود و حدود یک ثانیه صدایی به گوش نمیرسد. سپس یک اعلان به گوش میرسد که “خانم ها و آقایان به علت اتفاقتی که خارج از کنترل ما بوده است ، مجبور شدیم این برنامه رادیویی را متوقف کنیم تا به شما اعلام کنیم کشور مورد حمله ی فرازمینیان مریخی قرار گرفته است” طبیعتا این افتاق پیامد ناخوشایندی داشت. مردم از سرتاسر آمریکا هیجان زده شدند و پا به فرار از خانه هایشان گذاشتند تا از حمله ی مریخی ها در امان باشند. در حالی که ب عد ها پلیس مردم را آرام میکند و عنوان میکند که پیام شنیده شده برنامه ی رادیویی ای بیش نیست. از آن پس قانونی در آمریکای ثبت میشود که هرگونه اعلان رادیویی جعلی ممنوع می باشد.

10 تا از عجیب ترین و ترسناک ترین وقفه های برنامه های زنده - هک شدن رادیو و تلوزیون

3- handy manny

یک برنامه ی تلوزیونی بوده ست که تعداد زیادی از مردم آمریکای شمالی با این کارتون خاطرات کودکی خود را به یاد می آورند. برنامه ای بسیار شیرین و سرگرم کننده و آموزنده از پسری ب ا ابزار های سخنگو بوده است. و شاید تنها چیزی که برای این کارتون نامناسب باشد ، تصاویر مستهجن و زشت است. بله در حین پخش این برنامه “کودکان” در 2007 در نیوجرسی ، به این برنامه نفوذ میشود و یک ویدیوی مسهجن به جای کارتون به نمایش گذاشته میشود. بر خلاف دیگر نفوذ ها ، که چند ثانیه بیشتر باقی نمیماندند ، این ویدیو نزدیک به چند دقیقه باقی ماند. و به طور قطع کودکان زیادی در نیوجرسی آن تصاویر نامناسب را دیدند.

 

2- mayday

در ژانویه 2007 در شبکه 7 استرالیا یک مستند کانادایی به نام mayday در خصوص معضلات هوایی پخش میشد. تا این که این اتفاق می افتد. تصویر مستند دست نخورده باقی میماند و خود فیلم مستند را نمایش میگذارد ، اما صدای ستند قطع میشود و یک پیغام توسط یک مرد بدون توقف پشت سر هم تکرار میشود . “jesus christ , save us oh lord” به معنی “یا مسیح ، خداوندا نجاتمان بده ” این شبکه حدود 6 دقیقه به همین حالت باقی ماند. شبکه 7 استرالیا این که شبکه مورد نفوذ قرار گرفته است را تکذیب کرد و بیان داشت پیغام در واقغ “jesus christ save the nazarens” به معنی “ای مسیح نصاری ها را نجات بده !! ” بود. مردم البته با این اعلامیه مخالف بودند و باور داشتند داستانی تاریک پشت این رخداد وجود داشته است. برخی باور دارند آن صدای ضبط شده از یک وسیله ی نقلیه ی سربازان آمریکایی بوده است که در جنگ عراق تحت تغقیب دشمن بودند.

 

10 تا از عجیب ترین و ترسناک ترین وقفه های برنامه های زنده - هک شدن رادیو و تلوزیون

1- coast to coast AM

این برنامه یک تاک شو بود. تماس های تلفنی عجیبی با این برنامه گرفته میشد ، اما یکی از آنها عجیب ترین آنها بود. یعنی تماسی از فردی که ادعا داشت کارمند سابق ناحیه 51 بدنام بوده است. این کارمند با صدای بسیار ترسیده و هیجان زده عنوان میکرد که “نیروی هوایی دولت آمریکا موجودات فرازمینی و فضا پیما های آنها را در این ناحیه نگهداری میکند”. و سپس با همان صدای ترسان ادامه داد که “آنها به دنبال او هستند و وقت زیادی ندارد که آنچه میداند را با دنیا به اشتراک بگذارد”. او عنوان کرد که “موجودات فرازمینی موجوداتی فرا بعدی (extra dimensional) هستند و آن چه به نظر میرسند ، نیستند”. همچنین باور داشت که “برخی از این موجودات به نیروی هوایی آمریکا نفوذ کرده اند و دارند اوضاع را در دست میگیرند.” سپس بیان کرد که “دولتمردان جمعیت انسان ها را تا تعداد به خصوصی کم نگه می دارند تا بهتر بتوانند آنها را کنترل کنند” دقیقا پس از این جمله ، برق ایستگاه رادیویی قطع شد. و وقتی نیروی برق بازگشت ، دیگر تلفن پاسخگو نبود.

برخی باور دارند از آنجا که این برنامه ی رادیویی تلفن های عجیب زیادی داشته است ، ممکن است این پیامد ها ساختگی باشد. حال این که برخی دیگر این حادثه را استناد مهمی بر وجود فرازمینیان میدانند. و باور دارند که برق توسط دولت قطع شده بود و تن صدا و ترسی که در آن مرد وجود داشت به هیچ عنوان نمیتوانست ساختگی باشد.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir