حقایق راجع به لیونل مسی : لیونل مسی یکی از درخشان ترین نام ها در تاریخ فوتبال جهان است. چه طرفدار رئال مادرید باشید ، چه طرفدار بارسا ، حتی اگر طرفدار فوتبال یا هیچ یک از دو تیم نباشید ، احتمالا موافق هستید که مسی استعدادی شگرف در فوتبال دارد. ما 10 تا از حقایق شگرف در خصوص این بازیکن را در این پست ایرابرود لیست کرده ایم. شاید لذت ببرید.

 

عجیب ترین رکورد های گینس حقایق جالب

10 تا از عجیب ترین رکورد های ورزشی

10 تا از سریع ترین خودرو های جهان

تاریخچه ی نوروز – نوروز از چه زمانی آغاز شد

آموزش ساخت گلدان های خلاقانه در خانه

 

10 تا از حقایق راجع به لیونل مسی ، اسطوره ی بارسلونا و تیم ملی آرژانتین

10- جایزه ای بین المللی برنده نشده است

این کم لطفی است ! به عنوان یکی از بزرگترین ستاره های تاریخ فوتبال جهان ، یکی از باهوش ترین و با استعداد ترین فوتبالیست ها ، لیونل مسی تا به حال هیچ جایزه بین المللی (به جز کاپ جهانی زیر 20 سال و یک مدال طلای المپیک و رکورد گینس ) برنده نشده است. البته در 2014 ، 2015 ، 2016 در شرف کسب افتخارات بین المللی بود که موفق نشد.

 

10 تا از حقایق راجع به لیونل مسی - از تعداد باورنکردنی گل ، تا رکورد گینس و توپ طلا

9- رکورد دار گینس جهانی

در 2012 مسی رکورد بیشترین گل در یک سال را شکست. او موفق شد در 2012 حود 91 گل به ثمر برساند و نام خود را در رکورد گینس ثبت کند.

 

8- دو تا 6

در رتبه ی هشتم حقایق راجع به لیونل مسی به برخی از افتخارات او می پردازیم. این فوتبالیست محبوب برنده 6 توپ طلا و 6 کفش طلا شده است. او در 2009 ، 2010 ، 2011 ، 2012 ، 2015 ، 2019  برنده توپ طلا شد و در 2010 ، 2012 ، 2013 ، 2017 ، 2018 ، 2019 برنده کفش طلا شد.

 

10 تا از حقایق راجع به لیونل مسی - از تعداد باورنکردنی گل ، تا رکورد گینس و توپ طلا

7- تا به حال بیش از 700 عدد گل به ثمر رسانده است.

مسی به گل معروف است. از سن 17 سالگی در تیم های بارسلونا و تیم ملی آرژانتین مشغول به بازی بوده است ، و در این مدت تا کنون نزدیک به 700 گل به ثمر رسانده است. او مفتخر به القاب آقای گل لالیگا (همچنین رکورد دار 50 عدد گل در 2011 و 2012) ، آقای گل کوپا دل ری و آقای گل آرژانتین بوده است.

 

6- سلطان ال کلاسیکو

تمام هت تریک های لیونل مسی فوق العاده بوده است ، اما دو تا از آنها همیشه در یاد طرفداران بارسا و مسی خواهد ماند. یکی اولین هت تریک او در مقابل رئال مادرید در 2007 (3-3 شد) در حالی که تنها 19 سال داشت. و بار دیگر همین اتفاق در خانه ی رئال مادرید در 2014 رخ داد (3-4 شد) در همان روز رکورد 18 گل در دربی را شکاند. جالب است بدانید رکورد قبلی نیز متعلق به یک آرژانتینی یعنی آلفردو دی استفانو بود .

 

10 تا از حقایق راجع به لیونل مسی - از تعداد باورنکردنی گل ، تا رکورد گینس و توپ طلا

5- آقای هت تریک

هت تریک یعنی زدن 3 یا بیشتر گل به تیم حریف در تنها یک مسابقه. این اصلا مورد معمولی نیست ! خیلی از مسابقات جمعا 3 عدد گل ندارند ! چه برسد به این که سه گل را یک نفر به ثمر برساند ! اما این دیگر برای لیونل مسی (و کریستیانو رونالدو) عادی شده است.

لیونل مسی بیش از 53 بار هت تریک کرده است.

 

4- تمام گل های خود را تقدیم به مادربزرگ خود کرده است !

در رتبه ی چهارم حقایق راجع به لیونل مسی ، یکی از عادات دوست داشتنی مسی را بررسی میکنیم .یادتان هست ، مسی بیش از 700 عدد گل به ثمر رسانده است ! و در هر 700 بار ، خود به خود دست خود را به آسمان میبرد و گویا که دعا میکند ، اما درواقع او دعا نمیکند. او هر گل که میزند آن را تقدیم به مادربزرگ مرحوم خود میکند. خانمی به نام سلیا اولیورا کوچیتینی . بانویی که اولین کسی بود که متوجه استعداد لیونل شد ، و برای اولین بار او را به زمین فوتبال برد.

 

10 تا از حقایق راجع به لیونل مسی - از تعداد باورنکردنی گل ، تا رکورد گینس و توپ طلا

3- رقابت با دیه گو آرماندو مارادونا

بار ها چه به حق چه به نا حق لیونل مسی را با مارادونا مقایسه کرده اند.  علل خصوص عملکرد مسی را در 2007 با عملکرد افسانه ای مارادونا در 1896 در برابر انگلستان مقایسه کرده اند.

جالب است بدانید که مارادونا و مسی در 2010 با یکدیگر در یک تیم قرار گرفتند (مربی و بازیکن تیم ملی آرژانتین در جام جهانی آفریقای جنوبی) . شایعه شده است که در آن سال چندین تکنیک خاص خود را نیز مارادونا به مسی آموزش داده بود.

 

2- افسانه دو کشور

در ابتدای حضور مسی در بارسلونا ، کشور اسپانیا بسیار مشتاق بود که مسی در تیم ملی این کشور نیز حضور داشته باشد و او را به این تیم دعوت کردند. اما مسی جوان رویای این را داشت که راه اسطوره آرژانتینی ، یعنی دیه گو مارادونا را دنبال کند. و به ستاره به یاد ماندنی تیم ملی کشور خود آرژانتین تبدیل شود. هاین باعث شد که تیم ملی جوانان آرژانتین ، جایگاهی برای مسی در تیم خود تدارک ببیند و این شروع مسیر درخشش مسی در تیم ملی آرژانتین بود.

 

10 تا از حقایق راجع به لیونل مسی - از تعداد باورنکردنی گل ، تا رکورد گینس و توپ طلا

1-قرار داد دستمال کاغذی

در سال 2000 ، Carles Rexach معروف از تیم بارسلونا به روزاریوی آرژانتین سفر کرد ، تا استعداد جوانی را که نام او زبانزد شده بود بررسی کند. این جوان 12 ساله آرژانتینی لیونل مسی بود. Carles Rexach به عنوان مربی و بازیکن سابق ، تجربهی زیادی در بررسی استعداد و کار با جوانان داشت. زمانی که او مهارت و استعداد مسی را مشاهده کرد ، به قدری هیجان زده شد ، که سریعا مسی را استخدام کرد و قرارداد او را روی یک دستمال کاغذی نوشت.

منبع : discoverwalks.com

 


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir