حقایق راجع به رابرت لواندوفسکی : یکی از بزرگترین ستاره های دو تیم بزرگ آلمان یعنی دورتموند و بایرن مونیخ ، رابرت لواندوفسکی لهستانی است. فردی که همواره در بین پرگل ترین بازیکن های بوندسلیگا قرار داشته است و در همین اواخر برنده ی توپ طلا شده بود. با ما همراه باشید تا ده تا از نکات باورنکردنی در خصوص این بازیکن محبوب دورتموند و بایرن مونیخ را بررسی کنیم.

 

10 تا از حقایق راجع به لیونل مسی – از تعداد باورنکردنی گل ، تا رکورد گینس و توپ طلا

عجیب ترین کالا های ممنوع در کشور های جهان – حقایق جالب

10 نکته عجیب در خصوص ناحیه 51 مرموز

تصویر واقعی شخصیت های peaky blinders

 

ده تا از حقایق راجع به رابرت لواندوفسکی

10- ورزش در خون خانواده

پدر رابرت لواندوفسکی ، یعنی کریستوف ، در دوران خود قهرمان جودو بوده و سابقه بازی فوتبال در hutnick داشته است. در همین حین ، مادر و خواهر او یعنی ایونا و میلنا ، بازیکن والیبال حرفه ای هستند.

 

10 تا از حقایق راجع به رابرت لواندوفسکی ستاره دورتموند و بایرن مونیخ

9- بکهام های لهستان

رابرت در 2013 با همسر خود آنا ازدواج کرد. آنا نیز در لهستان قهرمان محسوب میشود ، او در 2009 در جام جهانی کاراته مدال برنز گرفت. و در تعدادی از رقابت های بین المللی برای کشور خود “لهستان” شرکت کرده بود.

این زوج بسیار توجه رسانه های آلمان را کسب کردند ، و این باعث شد که به آنها لقب بکهام های لهستان را دادند.

 

8- رفاقت دورتموندی

در رتبه ی هشتم حقایق راجع به رابرت لواندوفسکی به رفاقت دیرینه او میپردازیم. زمانی که لواندوفسکی در دورتموند شروع به کار کرد.رفاقت مشهور او با لوکاس پیشچک و یاکوب بواشچیکوفسکی آغاز شد. رفاقتی که حمایت این دو بازیکن محبوب دورتموند را در پی داشت. آنها به قدری صمیمی بودند که یورگن کلوپ به آنها لقب بولک و لولک داده بود. لقب شخصیت های قهرمانی کتاب های کامیک لهستان.

 

10 تا از حقایق راجع به رابرت لواندوفسکی ستاره دورتموند و بایرن مونیخ

7- ترافیک معروف

پس از موفقیت مشهور دورتموند در برابر وردربرمن در 2012 او سریعا به یک برنامه ورزشی در آلمان دعوت شد.

اما در مسیر او در ترافیک سنگینی گیر میکند ، حتی با وجود این که کانال رسانه آلمانی یک هلیکوپتر برای لواندوفسکی فرستاد ، باز هم او دیر رسید و برنامه را از دست داد.

 

6- درخت

فرانتشیسیک اسمودا که اکنون مربی گورنیک لکستنا هست ، یک بار دعوت شد که استعداد رابرت را در بازی فوتبال مشاهده کند. او پس از تماشا تحت تاثیر قرار نگرفت و به نماینده خود گفت

“تو به من پول بنزین بدهکاری ، اگر میخواستم درخت ببینم به جای اینجا میرفتم جنگل”

 

10 تا از حقایق راجع به رابرت لواندوفسکی ستاره دورتموند و بایرن مونیخ

5-هیکل

نوری ساهین ، هم تیمی سابق لواندوفسکی به او لقب هیکل داده بود. و هر بار او را با همین اسم صدا میکرد.

 

4- تمرین خانوادگی

در رتبه ی چهارم حقایق راجع به رابرت لواندوفسکی به تمرینات انعطافی او میپردازیم. رابرت لواندوفسکی انعطاف و مهارت خوبی در به ثمر رساندن گل های تکنیکی دارد. یکی از دیدنی ترین گل ها ، یعنی شوت دوچرخه ای که در دورتموند به ثمر رسانده بود ، مثال خوبی برای این ادعا است.

او بیان کرده بود که در این راه آنا او را تمرین داده بود.

 

10 تا از حقایق راجع به رابرت لواندوفسکی ستاره دورتموند و بایرن مونیخ

3- پنج گل در 9 دقیقه!

در 2015 لواندوفسکی 5 گل در نه دقیقه در برابر تیم ولفسبورگ به ثمر رساند. این باعث ثبت رکورد سریع ترین هتریک و بیشترین گل توسط یک بازیکن در تاریخ بوندسلیگا شد.

 

2- گل

تاکنون 2021 او بیش از 282 تنها در بوندسلیگا به ثمر رسانده است ! به همین علت جای تعجب زیادی ندارد که همیشه نام او در لیست پرگل ترین بازیکن های بوندسلیگا قرار دارد. در 182 امین بازی خود در دورتموند ، او موفق شد 100 امین گل خود را از زمان حضور در این تیم به ثمر برساند ، یعنی تقریبا در هر دو بازی ، حداقل یک گل به ثمر رسانده است !

 

10 تا از حقایق راجع به رابرت لواندوفسکی ستاره دورتموند و بایرن مونیخ

1- آتش فشان

او در یک ملاقات حضوری با سم آلاردیس در حال عقد قرارداد برای انتقال به باشگاه blackburn بود. این قرار داد در برابر کوه آتشفشانی Eyjafjallajökull در آیسلند در حال انجام بود. که درست در همان موقع در 2010 این آتشفشان فوران میکند. که باعث شد که قرارداد ناتمام باقی بماند و رابرت در دورتموند باقی بماند.

 

 

منبع 10 تا از عجیب ترین نکات و حقایق راجع به رابرت لواندوفسکی : ایرابرود


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir