خصوصیات عجیب هرکول پوارو – 10 ویژگی پوآرو – پوآرو عاشق چه کسی شده بود ؟ آیا پوآرو مرتکب قتل شده بود – آیا هرگز شکست خورده بود ؟ عادت های غذایی پوآرو

خصوصیات عجیب هرکول پوارو را در این مقاله به شما معرفی میکنیم. این کارآگاه محبوب و دوست داشتنی علاوه بر سبک خاص عادات و صفاتی عجیب و غریب داشت که برای شما در این مقاله تک تک آن ها را بررسی میکنیم.

10 تا از محبوب ترین کارآگاهان تاریخ

10 تا از خصوصیات و ویژگی های پوآرو

خصوصیات عجیب هرکول پوارو :10- جوشونده و چای سبز

پوآرو همواره در یک ساعت خاصی یک نوع جوشونده از گیاهان دارویی مینوشید. این جوشونده بسیار بد طعم بوده تا جایی که مهمانان او همیشه از طعم بد آن مینالیدند.

اما پوآرو علاوه بر این که از طعم آنها لذت میبرد ادعا داشت که آنها باعث تمرکز و آرامش و تیزهوشی او میشوند.

خصوصیات عجیب هرکول پوارو:9- روانشناسی

پوآرو علم روانشناسی را بسیار ستایش میکرد. اعتقاد داشت که یک کارآگاه خوب نیازی ندارد که با ذره بین به بررسی پرونده برود تا اثر انگشت و مدرک جمع آوری کند. بلکه کافی است تا ویژگی های روانشناسی موجود در صحبت های افراد را جمع آوری کند و در خانه بماند و فکر کند. همین سبک وی او را به موفقیت های چشم گیری رساند که خیلی از کارآگاهان هم عصر وی با ساعت ها بررسی سرنخ ها نتوانستند.

خصوصیات عجیب هرکول پوارو - 10 ویژگی پوآرو - پوآرو عاشق چه کسی شده بود ؟ آیا پوآرو مرتکب قتل شده بود - آیا هرگز شکست خورده بود ؟ عادت های غذایی پوآرو

خصوصیات عجیب هرکول پوارو :8- وطن پرستی

پوآرو کشور خود بلژیک را به شدت دوست میداشت. زمانی که به همراه دوست خود سربازرس برای مدتی به بلژیک بازمیگشت میگفت که هیچگاه بلژیک را فراموش نکرده است. همچنین هربار که اورا کارآگاهی بلژیکی نام میبردند خوشحال میشد و میگفت بلخره مردم در حال فهمیدن این موضوع هستند که او کارآگاهی بلژیکی است نه فرانسوی.

همچنین هربار که هیستینگز یا سربازرس جپ وجود بازیگر مطرح در بلژیک را زیر سوال میبردند او به شدت خشمگین میشد.

خصوصیات عجیب هرکول پوارو - 10 ویژگی پوآرو - پوآرو عاشق چه کسی شده بود ؟ آیا پوآرو مرتکب قتل شده بود - آیا هرگز شکست خورده بود ؟ عادت های غذایی پوآرو

خصوصیات عجیب هرکول پوارو:7- اعتماد به نفس

پوآرو به برتر بودن خود ایمان داشت. وی همیشه حتا در کشور های خارجی خود را بهترین کارآگاه معرفی میکرد. او به قدری اعتماد به نفس داشت که با وجود وزن زیاد و اخطار خیاطان و پزشکان ادعا میکرد به شدت خوش هیکل و ورزیده است و خیاطان در حین دوخت لباس اشتباه کرده اند.

او همچنین یک بار بر سر یک پرونده سر برتر بودن با بزرگترین کارآگاه فرانسه شرط بست. که اگر کارآگاه فرانسوی باخت پیپ محبوبش را تقدیم پوآرو کند. و اگر پوارو باخت سیبیل خود را بتراشد !

خصوصیات عجیب هرکول پوآرو :6- رک بودن

با وجود ادب زیاد و رفتار های مودبانه. و با وجود مهربانی و درک کردن مشتری ها و اطرافیان خود. او به طرز بی رحمانه ای رک هم بود. او حتا اگر نزدیک ترین دوستان وی قتلی انجام میدادند آنها را به چنگال قانون میسپرد.

همچنین اشتباهات اطرافیان خود را بدون هیچ ملایمتی گوشزد میکرد.

خصوصیات عجیب پوارو:5- سلول های ریز خاکستری

پوآرو بسیار به سلول های ریز خاگستری اتگا میکرد. بزرگترین عامل پیروزی های خود را سلول های ریز خاکستری میدانست.

در حدی که اگر در یک پرونده به مشکل بر میخورد . در اکثر وعده های غذایی حتا صبحانه ماهی مصرف میکرد. تا فسفر ها سلول های ریز خاکستری اورا قوی کنند.

خصوصیات عجیب هرکول پوارو - 10 ویژگی پوآرو - پوآرو عاشق چه کسی شده بود ؟ آیا پوآرو مرتکب قتل شده بود - آیا هرگز شکست خورده بود ؟ عادت های غذایی پوآرو

خصوصیات عجیب هرکول پوارو :4- حساسیت به جگر

پوآرو به جگر حساسیت داشت. و این گوشتی بودکه عالبا در انگلستان مصرف میشد. به همین علت پوارو معمولا خودش آشپزی میکرد.

عادت وی به نظم و ترتیب بر سلیقه ی غذایی وی نیز تاثیر گذاشته بود.

صبحانه ی او غالبا یا نان تستی بود که با دقت به ۹ مربع کوچک به همراه یک قطره ی به اندازه ی باقی نان ها مربا دقیقا در وسط نان ها بود.یا دو تخم مرغ آب پز دقیقا یک اندازه

خصوصیات عجیب هرکول پوارو - 10 ویژگی پوآرو - پوآرو عاشق چه کسی شده بود ؟ آیا پوآرو مرتکب قتل شده بود - آیا هرگز شکست خورده بود ؟ عادت های غذایی پوآرو

خصوصیات عجیب هرکول پوارو:3- نفرت از طبیعت

پوآرو از طبیعت،دریا،صحرا،جنگل،مخصوصا کوهستان و هر مکان غیر مسکونی متنفر بود. علت آن وسواس و نظم زیاد آن بود. البته وی همواره زیبایی طبیعت را تحسین میکرد اما از بی نظمی و کثیفی آن می نالید. به همین علت همواره از انگلستان به علت وجود طبیعت بیشتر نسبت به فضای شهری مینالید اما آمریکا را تحسین میکرد.

وی حتا در بازنشستگی تلاش به رسیدن به باغچه ی خود کرد اما باز نتوانست بر نفرت خود غلبه کند

خصوصیات عجیب هرکول پوآرو :2- قتل

پوآرو همواره از قتل و جنایت ابراز نفرت و بیزاری میکرد.و هیچ وقت این کار را پسندیده نمیدانست. اما یکبار برای اولین و آخرین بار خود پوآرو مرتکب قتل شد.

در حین آخرین پرونده، پوآرو با قاتلی مواجه شد که برای ارتکاب قتل با فن بیان خود دیگران را وادار به قتل میکرد. به همین دلیل مدرکی برای تحویل قاتل به عدالت وجود نداشت.

به همین علت پوآرو قاتل را میکشد و بعدها خود پوآرو فوت میکند. تجربه ی پوآرو باعث شد قتل خودکشی به نظر برسد.اما تنها نقطه ضعف این خودکشی محل شلیک بود. درست وسط پیشانی. مکانی که برای خودکشی غیرممکن است. و علت این خودکشی نظم بیش از حد و اصرار پوآرو برای قرینگی بود.

خصوصیات عجیب هرکول پوارو - 10 ویژگی پوآرو - پوآرو عاشق چه کسی شده بود ؟ آیا پوآرو مرتکب قتل شده بود - آیا هرگز شکست خورده بود ؟ عادت های غذایی پوآرو

خصوصیات عجیب پوارو:1- عاشقی

پوآرو در کل طول عمر خود فقط دو بار عاشق شد. عشق اول او مربوط به دوران سکونت او در بلژیک بوده است. او عاشق بانویی به نام ویرجینی شده بود. این عشق به دورانی باز میگردد که او هنوز کارآگاه نشده بود و در خدمت پلیس بلژیک بوده است. ویرجینی گل سینه ی معروف پوآرو را به هرکول هدیه می دهد. گل سینه ای که او همیشه به کت خود سنجاق میکند. بعد ها ویرجینی نام پسر اول خود را هرکول میگذارد.

عشق دوم پوآرو ، عشقی ناکام از یک کنتس روسی بود. پوآرو در حین یک پرونده ی دزدی با کنتس ورا روساکف آشنا شد. بانویی با صدایی بی نظیر. و سپس در پایان پرونده به علت سفر کنتس محکوم به جدایی شد. به همین علت پوآرو در طی سال بعدی عمر خود همواره احترام و ملایمت خاصی نسبت به زوج های جوان داشت. و هیچ گاه دیگر به عشقی جدید حتا فکر نکرد.


3 Comments

Shervin · 2021-12-14 at 12:22 ب.ظ

ممنونم از مقاله زیبایتان. بسیار زیبا نوشتید.
اما پوارو قبل از کنتس روسی، عاشق زنی بنام ویرجینی شده بود.
زمانی که هنوز کارآگاه خصوصی نبود و در خدمت پلیس بود.
دقیقا در همان اپیزودی که در بلژیک ساخته شده بود.
و عکس اولی که خودتان گذاشتید که در لباس پلیس است.
و گل سینه ای از ویرجینی بعنوان کادو گرفته بود که همواره در گوشه چپ کت های خود، آن را سنجاق میکرد.
و ویرجینی هم به عشق هرکول پوآرو، اسم اولین پسر خود را هرکول نامیده بود.
(فصل 5 اپیزود 5یا6)
درکل عالی بود مقاله تون.
ممنونم

    Irabroder · 2021-12-16 at 12:54 ب.ظ

    سلام دوست عزیز ، خیلی از اطلاعات و دقت ش ما ممنونیم ، مقاله به روز خواهد شد و صحت آن را مدیون شما هستیم. دستتون درد نکند.

محبوب ترین کارآگاهان تاریخ - 10 تا از بزرگترین کاراگاهان کتاب و سینمای جنایی - Irabrod · 2020-04-26 at 12:36 ب.ظ

[…] 10 خصوصیات پوآرو که باور نمیکنید. او عاشق که شده بود؟ […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir