چشم رنگی را چگونه آرایش کنیم؟

چشم رنگی را چگونه آرایش کنیم؟

چشم رنگی را چگونه آرایش کنیم؟

از آن‌جا که چشم، مهم‌ترین عضو صورت است و بیشتر از سایر اعضا، مورد توجه قرار می‌گیرد، نحوه‌ آرایش آن هم از اهمیت زیادی برخوردار است. اصلی‌ترین رکن در آرایش چشم این است که از رنگ‌های متناسب با پوست و چهره‌ استفاده شود. اگر شما هم علاقه‌مندید با ترفندهای کاربردی آشنا شوید و پاسخی برای این سوال که چشمان رنگی را چگونه ارایش کنیم ، بیابید، مطالعه‌ی این مقاله را از دست ندهید.

 

آشنایی با ترفندهای آرایشی

آرایش چشم، حرف اول را در زیبایی چهره می‌زند. در نتیجه اگر با رنگ طبیعی پوست و چشم، تناسب داشته باشد، اصلی‌ترین مرحله از یک آرایش خوب، به‌ نتیجه رسیده. حتما متوجه شده‌اید که آرایش چشم های رنگی ، سخت‌تر از رنگ‌هایی مثل مشکی است.

افرادی با این ویژگی، همیشه با پرسش چشمان رنگی را چگونه ارایش کنیم ، مواجه‌ هستند. به همین سبب، انتخاب رنگ لوازم آرایش، باید با دقت بیشتری صورت بگیرد تا جذابیت چهره حفظ شود. این مقاله، برای و آموزش آرایش‌هایی مناسب افراد میان‌سال، توصیه‌های مفیدی دارد.

آرایش چشم های رنگی

آرایش چشم های رنگی

اگر شما با ترفندهای آرایشی مناسب با چهره‌ی خود آشنایی داشته باشید، می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان، و برای هر مناسبتی، آماده شوید. درست است که افراد چشم‌رنگی باید در انتخاب رنگ محتاطانه عمل کنند، اما به این معنا نیست، که گزینه‌های محدودتری پیش‌رو دارند.

آموزش آرایش چشم رنگی دخترانه

پیش از شروع آرایش، لازم است از چند نکته آگاه باشید تا با بهترین انتخاب‌ها، لذت نتیجه‌ای رضایت‌بخش را بچشید. چراکه پاسخ سوال چشمان رنگی را چگونه ارایش کنید، همین‌جاست.

  • به‌طور کلی سایه‌های روشن، چشم‌ها را بزرگ‌تر از حالت عادی نشان می‌دهند. اما سایه‌های تیره، در صورتی که درست از آن‌ها استفاده شود، به چشم‌ها فرم می‌بخشند.

توجه داشته باشید، کسانی که چشم رنگی و پوست روشن دارند، می‌توانند با استفاده از سایه‌های روشن، آرایش طبیعی‌تری داشته باشند. اما سایه‌های تیره، چهره‌ی این افراد را زنده‌تر و پرنشاط‌تر جلوه می‌دهد.

آموزش آرایش چشم رنگی دخترانه

آموزش آرایش چشم رنگی دخترانه

  • اگر علاقه دارید چشمان شما بیشتر از سایر اجزای صورت دیده شود، از سایه‌ها و خط چشم‌های برجسته‌تر، با رنگ‌های متضاد استفاده کنید. هم چنین، با استفاده از رژلب کمرنگ و ملیح، می‌توانید توجه را به سمت چشم‌ها، هدایت کنید.
  • یکی دیگر از نکات مهم در روند آرایش صورت این است که متناسب با مناسبتی باشد که قصد شرکت در آن را دارید. آرایش‌های ملایم، با استفاده از سایه‌های صورتی، کرم، گلبهی و قهوه‌ای روشن، برای استفاده‌ی روزانه و معمولی مناسب‌ترند. و سایه‌ها و خط چشم‌های رنگی و پرزرق‌وبرق، بیشتر در مهمانی‌ها و مناسبت‌های رسمی استفاده می‌شوند.
  • استفاده از رنگ‌های فانتزی در آرایش صورت، جلوه‌ی دخترانه‌تر و متفاوت‌تری را به ارمغان می‌آورد و برای افراد کم‌سن‌وسال، مناسب‌تر است. اما خانم‌های میانسال، بهتر است که به سبک کلاسیک، آرایش کنند.

ارایش چشم سبز با پوست سفید

سبز، از زیباترین و دلرباترین رنگ‌ها‌ برای چشم است. به‌خصوص اگر با سایه‌ی سبزرنگ هم آرایش شود. اما باید توجه داشت که رنگ سایه، تیره‌تر یا روشن‌تر از رنگ طبیعی چشم باشد. استفاده از رنگ یکسان با چشم، باعث کمتر دیده شدن زیبایی‌های چهره‌ی شما می‌شود.

این مناسب‌ترین سبک برای ارایش چشم سبز با پوست سفید است که علاوه‌بر حفظ درخشش رنگ سبز، سرزندگی و شادابی چهره را افزایش می‌دهد.

ارایش چشم با پوست سفید

اما در صورتی که استفاده از رنگ متفاوتی را ترجیح می‌دهید، سایه‌های طیف بنفش یا کرم، برای شما مناسب‌اند. هم چنین، رنگ‌هایی که با اندکی کنتراست، به رنگ پوست نزدیک‌اند، می‌توانند زیبایی چشمان سبز را چند برابر کنند.

رنگ‌های کرم و گلبهی در چنین مواقعی، بسیار کاربردی هستند و می‌توانند تمرکز را به سمت رنگ طبیعی چشم‌ها، هدایت کنند.

سایه‌های طلایی‌رنگ هم گزینه‌ی خوبی برای افرادی است که چشم سبز دارند. می‌توانید سایه را یکدست بزنید یا با استفاده از طیف‌های مختلف، تیرگی‌هایی هم به آن اضافه کنید. در هر دو صورت، چشمان شما، درخشان و زیبا خواهند بود.

رنگ‌های سرد مثل سفید یا نقره‌ای، صورت کسانی را که چشم سبز دارند، بی‌روح می‌کند. بنابراین توصیه می‌شود این افراد حتما از رنگ‌های گرم و جان‌دار استفاده کنند. از دیگر نکات آرایش چشمان سبز، ضرورت استفاده از ریمل است. دقت داشته باشید که استفاده از ریمل‌های حجم‌دهنده، بهترین نتیجه را برای شما رقم می‌زند.

ارایش چشم سبز با پوست سفید

ارایش چشم سبز با پوست سفید

اگر هم مژه‌های شما، کم‌پشت یا کوتاه است، مژه‌ی مصنوعی ترفندی است که می‌تواند آرایش صورت شما را زیباتر کند.

کشیدن یک خط‌چشم ظریف، ارایش چشم سبز با پوست سفید را تکمیل می‌کند.  لازم به ذکر است که خط چشم می‌تواند بنا بر سلیقه‌ی شما، پشت پلک یا زیر چشم کشیده شود.

آرایش چشم آبی روشن

اما در خصوص کسانی که چشمان آبی دارند، توصیه می‌شود که برای حفظ تفاوت و زیبایی چهره‌ی خود، از سایه‌های قهوه‌ای و مسی غافل نشوند. این سایه‌ها با رنگ چشم در تضادند و باعث درخشش دوچندان آن می‌شوند.

سایه‌هایی آبی‌رنگ، نمی‌توانند گزینه‌ی مناسبی برای آرایش چشم آبی روشن باشند. پس توصیه می‌شود، رنگ‌های مشابه را از گزینه‌ها خط بزنید. اما اگر علاقه دارید این رنگ‌ها را در آرایش خود به کار ببرید، بهترین راه، استفاده از خط‌چشم‌هایی به رنگ آبی یا سبز است. ظرافت خط‌چشم در این موارد، حائز اهمیت است.

در مواردی که رنگ چشم، آبی تیره باشد، می‌توان از سایه‌هایی با ته‌رنگ مشابه استفاده کرد. اما دقت داشته باشید که این رنگ سایه، باعث یکنواختی چشم‌ها می‌شود. با این حال، در مواردی که قصد دارید رنگ چشم را برجسته‌تر از حد معمول نشان دهید، می‌توانید از این ترفند بهره بگیرید.

آرایش چشم آبی روشن

آرایش چشم آبی روشن

از آن‌جا معمولا چشم‌آبی‌ها، رنگ پوست‌ روشنی دارند، بهتر است از خط‌چشم مشکی صرف نظر کنند. تضاد زیاد رنگ مشکی با چهره‌ی این افراد، نتیجه‌ی خوبی به‌همراه ندارد.

استفاده از ریمل، برای آرایش چشم آبی روشن ضروری است و باعث می‌شود چشم‌ها، حالت بگیرند و چهره، سرزنده جلوه کند. رنگ ریمل می‌تواند مطابق با سلیقه‌ی افراد انتخاب شود. ریمل مشکی، چشم‌های آبی را برجسته می‌کند و ریمل آبی، گیرایی آن‌ها را شدت می‌بخشد.

خط چشم‌های ظریف

خط چشم‌های ظریف

خط چشم‌های ظریف می‌توانند آرایش ساده و در عین حال زیبایی را برای افراد چشم آبی رقم بزنند. اما اگر تمایل به استفاده از رنگ‌های متضاد و چشمگیر دارید، مشتقات قرمز، نارنجی و طیف‌های مختلف بنفش، گزینه‌های مناسبی هستند.

خط چشم افراد چشم آبی

خط چشم افراد چشم آبی

راهنمای آرایش چشم های رنگی: عسلی

اما نوبت می‌رسد به آرایش چشم‌های عسلی. این رنگ چشم، رایج‌تر از دو مورد ذکرشده است. ریمل مشکی، برای این افراد هم پیشنهاد مناسبی است. هم چنین سایه‌هایی نزدیک به رنگ چشم، که تیره‌تر یا روشن‌تر باشند، سادگی و زیبایی دل‌نشینی در چهره‌ی این دسته از افراد ایجاد می‌کند. سبز تیره، از دیگر رنگ‌های مناسب برای آرایش چشم عسلی است.

راهنمای آرایش چشم های رنگی: عسلی

راهنمای آرایش چشم های رنگی: عسلی

یکی از ویژگی‌های چشم عسلی، این است که با سایه‌های مختلف، تغییر رنگ می‌دهد. سبز تیره و قهوه‌ای، این رنگ چشم را تیره‌تر از حد معمول نشان می‌دهند. اگر تمایل دارید که ته‌مایه‌ی سبزرنگی در چشمان شما موج بزند، سایه‌های بنفش تیره، می‌توانند برای شما مناسب باشند. افرادی با رنگ چشم قهوه‌ای روشن هم می‌توانند از این سبک آرایش، استفاده کنند.

آرایش‌هایی با زمینه‌ی رنگی قهوه‌ای، در چهره‌ی کسانی که چشم‌های عسلی دارند، جلوه‌ی کلاسیک و لطیفی ایجاد می‌کند. خط چشم قهوه‌ای، از دیگر گزینه‌هایی است که پیش‌روی شما قرار دارد و ظاهری ساده و طبیعی را برای شما رقم می‌زند.

آرایش چشم های رنگی: طوسی

طوسی، رنگی باشکوه برای چشم است که با شمار زیادی از رنگ‌ها، تناسب دارد. سایه‌های نقره‌ای و دودی، بهترین انتخاب برای این رنگ چشم هستند. این سبک آرایش، اگر با یک خط‌چشم مشکی هم همراه شود، کامل و ایده‌آل به‌نظر می‌رسد. خط چشم قهوه‌ای و سفید، از دیگر گزینه‌های مناسب برای آرایش چشمان طوسی هستند.

آرایش چشم های رنگی: طوسی

آرایش چشم های رنگی: طوسی

سخن آخر

ترفندهایی که در این مقاله معرفی شد، کمک می‌کند تا آرایش چشم های رنگی ، دیگر با مشکل مواجه نباشد. با در نظر گرفتن نکات اساسی، به‌راحتی می‌توان آرایش مناسب چهره را پیدا کرد. تاکنون دریافته‌اید که آموزش آرایش چشم رنگی دخترانه چه تفاوت‌هایی با آرایش‌های کلاسیک دارد و برای چه مواقعی مناسب است.

هم چنین دریافتید که سبک‌های آرایشی زیادی برای چشم رنگی‌ها وجود دارد. و این امکان فراهم است که دست به انتخاب بزنید و بر جذابیت چهره‌ی خود، تاکید کنید. بنابراین دیگر چشمان رنگی را چگونه ارایش کنیم ، پرسشی مبهم و دشوار نیست و پاسخ‌های بی‌شماری برای آن وجود دارد.

2 Comments

سحر · 2023-02-26 at 5:13 ب.ظ

به نظرم آرایش چشم های روشن یکی از سخت ترین کارهای ما آرایشگرهاست
بازم ممنونم از مطلب خوبتون که امروز به کمکم اومد

    Irabroder · 2023-03-07 at 7:19 ب.ظ

    ممنون از شما که به سایت ما سر زدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی ثبت آگهی ارزان رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir