برای طراحی سایت چه چیزهایی باید بلد باشیم – مهارت های لازم طراحی سایت – سفارش طراحی وب – خرید وب سایت – سفارش ساخت وب سایت

برای طراحی سایت چه چیزهایی باید بلد باشیم ؟ چه مهارت هایی نیاز دارد ؟ جواب این سوال را به صورت کامل برای شما بررسی میکنیم.طراحی سایت امروزه شغلی پردرآمد ولی زمان بر است. و نیاز به تلاش و پشت کار زیاد به همراه دانش کافی دارد. ما دانش های مورد نیاز را در این مقاله برای شما بررسی میکنیم.

آموزش مبتدی html – اچ تی ام ال چیست و مخفف چیست ؟

آموزش کامل node js

حداقل مهارت های لازم برای طراحی سایت

html

شما حداقل باید به html مسلط باشید. برخلاف باور عمومی html یک زبان برنامه نویسی نیست. html یعنی hypet text markup language  یک نوع ابزار برای نشانه گذاری کردن متن است. برای مثال به متن زیر توجه کنید.

”  برای طراحی سایت چه چیزهایی باید بلد باشیم:

شما باید به html مسلط باشید.                ”

ما باید قسمت آبی متن بالا را به عنوان تیتر و قسمت قرمز متن بالا را به عنوان پاراگراف معین کنیم که این کار با html انجام میشود. یعنی با علامت گذاشتن تعیین میکنیم که قسمت آبی متن تیتر است و قسمت قرمز متن مثل زیر

“<تیتر>برای طراحی سایت چه چیزهایی باید بلد باشیم <تیتر>

<پاراگراف>شما باید به html مسلط باشید<پاراگراف>

با تسلط به html شما میتوانید هرگونه متنی را ساختار بندی کرده و در اینترنت قرار دهید.

ftp و cpanel

به زبان ساده یک وبسایت مانند یک پوشه است که آن ر ا با جهان به اشتراک میگذارید. این پوشه قوانین و ساختار های خود را دارد. برای مثال اکثر تنظیمات کلی وبسایت شما در یک فایل به نما .htaccess باید قرار بگیرد. یا صفحه ی اصلی شما باید با نام index.html ذخیره شود. شما باید به این ساختار ها و قوانین مسلط باشید تا بتوانید صفحاتی را که طراحی کرده اید در فضای اینترنت قرار دهید و به اشتراک بگذارید. زمانی که شما یک سرور خریداری میکنید. میزبان شما یک کلمه عبور و یک نام کاربری در اختیار شما میگذارد. که با آن شما میتوانید به پوشه ی خود دسترسی داشته باشید.

مهارت های مفید و به شدت کاربردی

برای طراحی سایت چه چیزهایی باید بلد باشیم - مهارت های لازم طراحی سایت - سفارش طراحی وب - خرید وب سایت - سفارش ساخت وب سایت

css

صفحاتی که صرفا با html ساخته شده اند زیبایی ندارند. و امروزه زیبایی برای کاربران اینترنت اهمیت زیادی دارد. برای مثال شما با html میتوانید یک جمله به عنوان تیتر درشت نمایش دهید. اما نمیتوانید رنگی برای آن تعیین کنید. یا مکان قرار گرفتن تیتر را تعیین کنید. یا برای آن انیمیشین در نظر بگیرید. این کار ها با css قابل انجام است. css یعنی cascading style sheet  میتواند یک فایل جداگانه برای توصیف استایل و ویژگی های ظاهری نوشته ها و تصاویر و… در سایت شما در نظر بگیرد.

برای مثال در متن زیر

“<تیتر>برای طراحی سایت چه چیزهایی باید بلد باشیم <تیتر>

<پاراگراف>شما باید به html مسلط باشید<پاراگراف>

اگر شما بخواهید تیتر را آبی رنگ و پاراگراف را در سمت چپ صفحه قرار دهید.

<استایل> #آبی بشود{رنگ:آبی;} #سمت چپ {فاصله از چپ : صفر;} <استایل>

<تیتر مشخصه=”آبی_بشود”>برای طراحی سایت چه چیزهایی باید بلد باشیم <تیتر>

<پاراگراف مشخصه = “سمت چپ”>شما باید به html مسلط باشید<پاراگراف>

با css میتواند نوشته ها و قسمت ها و تصاویر را متمایز کرده و به آنها استایل دهید

javascript

با css و html میتوانید صفحات ثابت و  زیبایی تولید کنید. اما یکسری وب سایت ها نیاز به یک سری برنامه ها و محاسبه گر ها هستند. برای مثال ماشین حساب آنلاین یک سری دکمه دارد که با کلیک کردن آنها یک سری فعالیت هایی باید انجام شود. یا در مدیاپلیری که موسیقی و فیلم پخش میکند در ازای کلیک کردن بر دکمه هایی خاص باید پخش متوقف شود یا …. و یا حتی می توانید با جاوااسکریپت آزمون آنلاین ایجاد کنید.

کتابخانه های زیاد جاوااسکریپت این زبان را در دنیای مدرن بسیار کاربردی و غنی کرده است. همچنین فریمورک های متنوع مانند :

  • angular js
  • react
  • vue
  • ember
  • meteor
  • mithril
  • node
  • polymer

وجود دارد که برای یادگیری میتوانید یکی از آنها را انتخاب کنید و یادبگیرید.

برای طراحی سایت چه چیزهایی باید بلد باشیم - مهارت های لازم طراحی سایت - سفارش طراحی وب - خرید وب سایت - سفارش ساخت وب سایت

responsive development

امروزه فقط لپتاپ ها و کامپیوتر ها نیستند که از اینترنت استفاده میکنند. بلکه موبایل ها و تبلت ها نیز از اینترنت استفاده میکنند. که چیزی مه این دستگاه ها را در استفاده از اینترنت متمایز میکند اندازه ی صفجه ی آنها است. responsive ساختن یک وبسایت یعنی این که اندازه ی محتوا و قسمت های سایت شما در صفحه های مختلف اندازه ی متناسب خود را داشته باشد در غیر اسن صورا سایت شما روی موبایل و تبلت بسیار بزرگ تر از اندازه ی صفحه نمایش داده میشود.

برای این امر شما باید در css حد صفحه تعیین کنید، که برای مثال:

“برای اندازه ی عرض صفحه تا حداکثر 100پیکسل: فونت محتوا 20pd باشد.

برای اندازه ی عرض صفحه تا حداکثر 200 پیکسل فونت محتوا 23pd باشد.

cms

کلمه ی cms یعنی content manager system این یعنی سیستم مدیریت محتوا. از جمله بهترین سیستم های مدیریت محتوا میتوان به وردپرس و جوملا اشاره کرد. این سیستم ها بهترین کاربرد را برای وبسایت هایی دارند که هرروز محتوای تازه ای در وبسایت خود قرار میدهند. برای مثال اگر شما بخواهید یک فروشگاه مجازی تشکیل دهید. باید هر ازگاهی یک کالای جدید در سایت خود قرار دهید. بدون cms اگر بخواهید این کار را انجام دهید باید هر دفعه فایل های html  و css و javascript و …. خود را تغییر دهید که طبیعتا نیازمند زمان زیادی می باشد. اما اگر از cms استفاده کند شاید این کار کمتر از 10 دقیقه به طول بیانجامد.

برای طراحی سایت چه چیزهایی باید بلد باشیم :مهارت های تکمیلی و تخصصی

برای طراحی سایت چه چیزهایی باید بلد باشیم - مهارت های لازم طراحی سایت - سفارش طراحی وب - خرید وب سایت - سفارش ساخت وب سایت

seo

امروزه سایت های زیادی وجود دارند. اما کاربران اینترنت معمولا تنها از صفحه ی اول گوگل استفاده میکنند. در نتیجه همه ی سایت های موجود در اینترنت دوست دارند در صفحه ی اول گوگل قرار بگیرند. اما این امر تنها برای 10 سایت امکان پذیر است. اما چگونه تعیین میشود که چه سایت هایی باید در صفحه اول قرار گیرند ؟

این امر توسط seo تعیین میشود. یعنی محتوای شما برای هر کلمه ی کلیدی (کلمه ای که سرچ می شود ) باید قوانین خاصی را رعایت کند تا امتیاز سئوی آن بیشتر شود. و سایت هایی که بیشترین امتیاز را دارند در صفحات با ارزش تر (مثل صفحات اول) قرار میگیرد.

php

اکثر تراکنش های سمت سرور با php برقرار می باشد. یعنی مثلا اگر وبسیات شما یک بانک اطلاعاتی باشد. درخواست ها و پردازش های سمت سرور که کاربر نمی بیند توسط php انجام میشود.

همچنین فایل های پوسته ها و خود وردپرس با php نوشته شده است. پس اگر شما php یاد بگیرید میتوانید با استفاده از php وب سیات های وردپرس خود را تغییر دهید.

برای طراحی سایت چه چیزهایی باید بلد باشیم - مهارت های لازم طراحی سایت - سفارش طراحی وب - خرید وب سایت - سفارش ساخت وب سایت

asp.net

یک فریمورک طراحی وب با زبان c# که کتابخانه ها و قابلیت های زیاد آن محبوبیت این فریمورک را میان توسعه دهندگان بالا برده است.

django

اگر با زبان برنامه نویسی python نسبت به php مسلط تر هستید میتوانید تمام کار هایی را که با php آنجام میشود را با پایتون انجام دهید.

برای طراحی سایت چه چیزهایی باید بلد باشیم - مهارت های لازم طراحی سایت - سفارش طراحی وب - خرید وب سایت - سفارش ساخت وب سایت

sql

به این فکر کرده اید که اطلاعاتی مثل نام کاربران و رمز آنها وبرای وبسایت های بازی و غیره امتیاز آنها در کجا ذخیره میشود. تمام این اطلاعات در جدول هایی وجود میشود که ستون های آن مشخصاتی مانند نام و رمز و… برای هر سطری از کاربر دخیره میکند. این جداول با sql مدیریت میشود.

laravel

یک فریمورک برای php که کنترل مدلوار را برای توسعه دهندگان راحت تر کرده و امنیت را بالاتر برده است.

برای طراحی سایت چه چیزهایی باید بلد باشیم - مهارت های لازم طراحی سایت - سفارش طراحی وب - خرید وب سایت - سفارش ساخت وب سایت

آیا شما یک وبسایت میخواهید اما وقت کافی برای یادگیری این زبان ها را ندارید ؟

شما میتوانید طراحی وبسایت خود را به یک گروه با تجربه بسپارید. ما به شما گروه فریلنسری div of web را پیشنهاد میکنیم. گروه div of web پس از سال ها فعالیت در زمینه ی طراحی و توسعه ی وبسایت به تمام موارد بالا تسلط کافی دارد. و میتواند هر گونه سایتی که در ذهن دارید را به بهترین صورت و با کمترین هزینه پیاده کند. و کارکرد آنرا تضمین کند.

برای سفارش طراحی سایت از طریق شبکه های مجازی زیر با گروه div of web در ارتباط باشید.


2 Comments

what you need to know to develop a website - skill requirements for web - · 2020-06-06 at 10:15 ب.ظ

[…] What we need to know to design a website – The skills needed to design a website – Order… […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir