اتفاقاتی که پس از مرگ رخ میدهد : مرگ بسیار غمناک است و فرجام و حادثه ای است که به نظر میرسد ، هرگز نمیتوان از آن فرار کرد. از دیگر ویژگی های مرگ این است که به نظر مانند خواب می آید و به نظر می آید آرامش عجیبی در آن نهفته است. اگر چنین باوری دارید ، اینجا ده نکته را بیان میکنیم ، که مطمئنا نظر شما را عوض خواهد کرد.

 

لبست بازی های هری پاتر – معرفی تمام بازی های ساخته شده از هری پاتر

10 تا از حوادثی که میتوانند زمین را نابود کنند یا به زندگی بشر و یا حیات پایان دهند

15 تا از فیلم های شبیه پدرخوانده – فیلم های در سبک godfather

جوکر کیست و چگونه به وجود آمد – 10 نکته 10 مرگ و 10 پیروزی جوکر

10 مورد از افرادی که به علت بازی های کامپیوتری جان خود را از دست دادند – مرگ از گیم

 

10 تا از اتفاقاتی که پس از مرگ رخ میدهد – تغییراتی که در بدن ما رخ میدهد

10- تغییر رنگ پوست

پس از مرگ به مرور رنگ پوست افراد به سمت رنگ های سرد و تیره ، نظیر سرمه ای و بفنش کبود تغییر میکند. علت این پدیده این است که چون ما دیگر حرکت نمیکنیم ، خون در پایین ترین سمت بدن به سمت جاذبه زمین باقی میماند و جریانی ندارند. در نتیجه قسمتی که کمخونی دارد ، رنگ زندگی را از دست می دهند.

 

10 تا از اتفاقاتی که پس از مرگ رخ میدهد - تغییراتی که پس از مرگ در بدن ما رخ میدهد

9- حرکت های ناگهانی

پس از مرگ ، بدن قابلیت تکان خوردن های خفیف و ناگهانی دارد. این اتفاق به این علت رخ میدهد که کل بدن به صورت ناگهانی دچار مرگ نمیشود و مغز سریع از کار نمی افتد. مرگ سریع ولی تدریجی رخ میدهد. در نتیجه زمانی که مرگ رخ میدهد ، برخی قسمت ها نظیر مغز به فعالیت کوتاه مدت خود ادامه میدهند و گاها حرکت های خفیفی را در نتیجه ی این فعالیت مشاهده میکنیم.

 

8- سفت شدن ماهیچه ها

در نکته ی هشتم اتفاقاتی که پس از مرگ رخ میدهد ، سفت شدن ماهیچه ها را بررسی میکنیم . زمانی که تنفس بدن از کار می افتد ، سلول های ما شروع به ترشح ATP میکنند که در نتیجه ماهیچه ها قفل شده و بدن سفت میشود.

 

10 تا از اتفاقاتی که پس از مرگ رخ میدهد - تغییراتی که پس از مرگ در بدن ما رخ میدهد

7- دمای بدن

این اتفاق نیز به علت عدم وجود حرکت و جریان خون رخ میدهد. با توقف جریان خون ، دمای بدن به سمت دمای اتاق طی میکند. این یعنی دلیل نمیشود که همیشه در نتیجه ی مرگ ، دمای بدن کاهش یابد ، برای مثال زمانی که مرگ در یک صحرا رخ دهد ، دمای بدن پس از مرگ به سمت دمای صحرا نزدیک شده (به علت مرگ تعریقی رخ نمیدهد که بدن خنک شود) و گرم تر میشود.

 

6-هضم کردن خودتان

پس از مرگ ، اورگان ها به نوعی خودشان را هضم میکنند این فرآیند به نوعی همان پوسیدن است. البته در ابتدا مقاومت کمی در مقابل این فرآیند صورت میگیرد. اما پس از مدتی مقاومت شکسته میشود و آنزیم های خاصی در ب دن ما شروع به هضم بدن ما میکنند و قسمت های خاصی از بدن به رنگ سبز گرایش پیدا میکنند. در این حین میکروب ها نیز به آنزیم ها کمک میکنند.

 

10 تا از اتفاقاتی که پس از مرگ رخ میدهد - تغییراتی که پس از مرگ در بدن ما رخ میدهد

5- بوی بد

در نتیجه ی پوسیدگی و واکنش های شیمیایی بدن ، یعنی تجزیه شدن کربوهیدرات ، پروتئین و چربی بدن توسط میکروب ها و آنزیم ها ، گاز هایی نظیر کاداورین cadaverine، پوتریسین putrescine، ایندول indole، و اسکاتول skatole از بدن خارج میشود. که بسیار گاز های بدبو ای است.

 

4- واکس مرگ

در رتبه ی چهارم اتفاقاتی که پس از مرگ رخ میدهد ، واکس مرگ را بررسی میکنیم . اگر بدن در محلی سرد یا یخ یا در جوار آب قرار داشته باشد ، یک نوع ماده ی واکس مانند از جنس چربی بدن را احاطه میکند. که به آن آدیپوسر Adipocere یا واکس مرگ یا واکس جنازه mortuary wax می گویند. این واکس به نوعی از اورگان ها در برابر هوای بیرون محافظت میکند که باعث کند تر شدن فرآیند تجزیه ما میشود. در نتیجه بدن به نسبت زمان مرگ سالم تر باقی میماند.

 

10 تا از اتفاقاتی که پس از مرگ رخ میدهد - تغییراتی که پس از مرگ در بدن ما رخ میدهد

3- امکان دفع ادرار و مدفوع

در هنگام مرگ ، تمام ماهیچه ها و عضلات خلاص شده و دیگر فعالیتی نمیکنند. در نتیجه ماهیچه ها و عضلات روده و مثانه نیز جزو این دسته اند ، در نتیجه به راحتی و بدون مقاومت ادرار و مدفوع را از خود عبور میدهند.

 

2- طعمه هستیم

زمانی که بدون دفاع در خاک در خواب ابدی هستیم ؛ جانوران از ما تغذیه میکنند. این تنها به کرم ها خلاصه نمیشود. جانوران ریز روی پوست ما ، مگس ها ، عنکبوت ها و موش ها ، حتی سگ ها و گربه ها ، از گوشت و بافت های نرم ما تغذیه میکنند. این امر به متلاشی شدن و تجزیه ما سرعت میدهد.

 

10 تا از اتفاقاتی که پس از مرگ رخ میدهد - تغییراتی که پس از مرگ در بدن ما رخ میدهد

1- تولد

زمانی که یک مادر باردار میمیرد، کودکی را که قابلیت رشد یا زندگی ندارد از بدن او به همان علت از کار افتادن ماهیچه ها ، خارج میشود. البته این مورد بسیار نادر است. و عموما در گذشته های بسیار دور رخ میداده است.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir