ثروتمندترین افراد جهان و پولدارترین مرد دنیا : در این لیست حقایق جالب ایرابرود ، ده تا از ثروتمند ترین و پولدار ت رین افراد دنیا را برای شما لیستس کردیم. لیستی از مدیران بزرگترین شرکت ها و کمپانی هایی که نام آنها در سرتاسر دنیا برند شده است.

انسان های موفق و ثروتمند در دنیا کم نیستند ، در نتیجه تنها ده تا از این ها را گلچین کرده ایم. ممکن است برخی از معروف ترین و موفق ترین افراد در این لیست نباشند ، چرا که آنها را قصد داریم در لیست قسمت دوم ثروتمند ترین افراد جهان معرفی کنیم.

10 تا از ثروتمند ترین افراد جهان – پولدارترین اشخاص دنیا

10 – مایکل بلومبرگ michael bloomberg

مایکل بلومبرگ با دارایی به ارزش 42.9 میلیارد دلار ، بنیانگذار ، مدیر عامل و صاحب امیتاز Bloomberg LP است. Bloomberg LP در زمینه های مختلفی نظیر ، سرمایه گذاری ، رسانه ، نرم افزار و … به صورت جهانی فعالیت میکند. شغل پیشین او کارشناس فروش بوده است ، اما با اراده ، هوش و پشتکار به چنین ثروت و جایگاهی رسید. بلومبرگ همچنین برای سه دوره شهردار نیویورک بوده است.

 

دیوید کاک

9-  دیوید کاک David Koch

دیوید کاک با دارایی به ارزش ، 44 میلیارد دلار ، به همراه برادر بزرگ تر خود صاحب امتیاز و رئیس شرکت koch است ، که دومین بزرگ ترین شرکت خصوصی آمریکا محسوب میشود. این شرکت پتروشیمی توسط پدر دیوید ، در دهه 70 میلادی شروع به کار کرد. و اکنون به یکی از مهم ترین شرکت های آمریکا تبدیل شده است.

 

8- چارلز کاک charles koch

چارلز کاک با دارایی به ارزش ، 44 میلیارد دلار ،در رتبه ی هشتم ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفت. چارلز برادر بزرگتر دیوید کاک است ، که با شراکت برادر خود ، هدایت و سرمایه این شرکت غول پیکر را در دست دارد. چارلز کاک نقش مهمی در پیشرفت و توسعه این شرکت ایفا کرده است.

 

لری الیسون Larry Ellison

7- لری الیسون Larry Ellison

لری الیسون با دارایی 48.9 میلیارد دلاری ، یکی از بنیانگذران oracle است. که اکنون مسئولیت مدیر عاملی این شرکت معروف را بر عهده دارد. این شرکت یکی از نامدار ترین ، شرکت های نرم افزاری و پایگاه داده ی جهان است. پس از مایکروسافت ، این شرکت در رتبه ی دوم بزرگ ترین شرکت های توسعه نرم افزار قرار دارد.

 

6- کارلوس اسلیم هلو Carlos Slim Helu

کارلوس اسلیم هلو ، با دارایی به ارزش 49 میلیارد دلار ، غول اقتصادی مکزیک محسوب میشود ، او تقریبا در هر بازاری از مکزیک حضور دارد ! از ساختمان سازی و تکنولوژی گرفته تا خرده فروشی و سهام.

 

مارک زاکربرگ Mark Zuckerberg

5- مارک زاکربرگ Mark Zuckerberg

مارک زاکربرگ نیازی به معرفی ندارد ! این جوان موفق با دارایی 53.7 میلیارد دلار ، بنیانگذار ، رئیس و صاحب امتیاز فیسبوک است ! این جوان از 19 سالگی پروژه ی فیسبوک را آغاز کرد و به مرور به بزرگ ترین شبکه اجتماعی دنیا تبدیل شد ! بعد ها با خریدن اینستاگرام و واتساپ و ورود به حوزه هوش مصنوعی و ارز دیجیتال موفقیت این شرکت به اوج خود رسید!

 

4-  جف بزوس Jeff Bezos

جف بزوس با دارایی بالای 70 میلیارد دلار در رتبه ی چهارم لیست ثروتمندترین افراد جهان ما قرار دارد. برخی باور دارند که او اکنون ثروتمندترین مرد جهان است ! او صاحب امتیاز و بنیانگذار آمازون است ، آمازون بزرگ ترین و متنوع ترین فروشگاه اینترنتی جهان محسوب میشود.

با وجود این که جف بزوس دارایی خود را پس از طلاق با همسر خود نصف کرد ، باز هم در لیست ثروتمندترین افراد جهان قرار دارد.

 

ورن بافت Warren Buffett

3- ورن بافت Warren Buffett

ورن بافت یکی از سرشناس ترین نام ها در زمینه سرمایه گزاری است. بدون شک شاید یکی از بزرگ ترین مغز های اقتصادی جهان محسوب میشود. این مرد خارق العاده با دارایی به ارزش 71.3 میلیارد دلار ، رئیس و صاحب امتیاز و موسس کمپانی بزرگ برکشایر هاتاوی است. او توسط تایمز ، یکی از موثر ترین مردان جهان انتخاب شده است.

جالب تر این که از دوستان نزدیک بیل گیتس است و به همراه بیل گیتس و مارک زاکربرگ ، تعهد نامه ای امضا کرده اند ، که پس از مرگ ، بیش از نصف دارایی خود را به خیریه اهدا کنند.

 

2- آمانچیو اورتیگا Amancio Ortiga

امانچیو اورتیگا با دارایی 71.5 میلیار دلار ، ثروتمند ترین مرد اروپا است ، او این ثروت کلان را از مجموعه فروشگاه های زنجیره ای برند Zara به دست آورده است. درآمد او تنها از طریق این فروشگاها تامین نمیشود ، بلکه سرمایه گذاری های متعدد او ، از سرتاسر جهان ، برای او درآمدزایی میکنند.

 

بیل گیتس Bill Gates

1-بیل گیتس Bill Gates

شاید هم یکی از معروف ترین ، هم خیر ترین و هم ثروتمند ترین افراد جهان باشد. بیل گیتس یکی از موسسان و رئیس شرکت غول آسای مایکروسافت است. شرکتی که یکی از بزرگ ترین سازندگان کامپیوتر و نرم افزار جهان محسوب میشود. همچنین بیل گیتس ، به همراه همسر سابق خود ، ملیندا گیتس ، کمپانی خیریه ای به نام bill and melinda gates راه اندازی کرده اند ، که از طریق آن بیش از 24 میلیارد دلار ، در راه علم و نیکورکاری کمک رسانی کرده اند.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir