ترسناک ترین خاطرات فضانوردان یا ترسناک ترین داستان ها و اتفاقات در فضا : در این مقاله حقایق جالب 10 تا از عجیب ترین و ترسناک ترین اتفاقاتی که برای مشهور ترین فضانوردان رخ داده است را برای شما لیست کرده ایم. در برخی از این ترسناک ترین خاطرات فضانوردان موارد و شواهدی از وجود بیگانگان یا فرازمینیان بیان شده است. برخی دیگر انچنان عجیب بوده اند ، که فضانوردان حتی درست نمیتوانستند توصیفشان کنند. با ما همراه باشید.

 

10 تا از اشیاء باستانی که وجود بیگانگان فضایی یا فرازمینیان را  اثبات میکنند

10 نکته عجیب که راجع به ناحیه 51 یا area51 نمیدانستید

10 تا از ترسناک ترین بازی های کامپیوتری survival

16 فیلم شبیه ارباب حلقه ها

بهترین بازی های سندباکس sandbox

 

10 تا از ترسناک ترین خاطرات فضانوردان – داستان ها و عجایب ترسناک در فضا

10 – تق تق تق

ینگ لیوی Yang Liwei در سال 2003 اولین مرد چینی بود که به فضا سفر کرد. این رکورد بزرگی برای او محسوب میشد که باعث شهرت او شد. اما یک مورد دیگر نیز او را به شهرت رساند. یعنی داستان ترسناکی را که برای مصاحبه گر خود تعریف کرد.

داستان از این قرار بود که ینگ در اتاقک خود تنها بود تا این که صدای تق تق تق کوبیده شدن به دیواره ی سفینه را شنید. او حدس زد که کسی بیرون سفینه است ، به همین علت به بیرون سفینه نگاه کرد و کسی را ندید. سپس ماجرا را برای متخصصین توضیح داد ، آنها نیز شوکه شدند و توضیحی برای ان اتفاق نداشتند. برخی باور دارند ، که این صدا احتمالا به علت انبساط و انقباض سفینه در فضا بوده است.

picture by : dribbble.com

10 تا از ترسناک ترین خاطرات فضانوردان - داستان ها و عجایب ترسناک در فضا

9- موسیقی در فضا

در ماموریت آپولو 10 در 1969 ، تام استفورد Thomas P. Stafford ، جان یانگ John W. Young و یوجین کرنان Eugene cernan به نزدیکی ماه اعزام شدند. تا آخرین ماموریت قبل از ماموریت آپولو 11 با هدف قدم به ماه را انجام دهند. در این ماموریت آنها در حال تصویر برداری از سطح زمین بودند ، تا این که صدای موسیقی بسیار عجیبی را میشنوند ، یک نوع موسیقی که با سوت زدن های عجیبی نواخته میشد.

فرمانده ی ماموریت یعنی توماس استفورد ابراز تعجب میکند و بیان میکند “پسر این صدا خیلی عجیب بود باید در خصوص آن تحقیق کنیم” و جان یانگ پاسخ میدهد “کسی حرف ما را باور نخواهد کرد”. و واقعا هم باور کردن این اتفاق سخت هست. توضیح جالبی برای علت این اتفاق وجود ندارد ، نزدیک ترین توضیح به حقیقت ، تداخل امواج رادیویی زمین بوده است ، که شباهتی با سوت یا موسیقی ندارد.

 

8- مار

در رتبه ی هشتم ترسناک ترین خاطرات فضانوردان ، داستان مار فضایی قرار دارد. این داستان را دکتر استوری ماسگریو story musgrave بیان کرده است. دکتر ماسگریو با عناوینی نظیر فضانورد در ناسا با بیش از 6 مدرک علمی تحصیلی و مهارت باورنکردنی در ریاضیات ، شاهدی بسیار موجه محسوب میشود. ایشان در مصاحباتی بیان داشت در دوتا از ماموریت های فضایی خود ، موجوداتی را به چشم دید که هنوز هم بابت آنها متعجب است.

او عنوان کرد که در حین پرواز تعدادی مار زنده ی فضایی دید ، که حدود 6 الی 7 فوت طول داشتند ، به نظر بدن لاستیک مانند داشتند. و به آرامی مدت مدیدی ، سفینه ی آنها را تعقیب کردند.

 

10 تا از ترسناک ترین خاطرات فضانوردان - داستان ها و عجایب ترسناک در فضا

7- اتصال docking

در 1995 اولین سفر کریس هدفیلد ، فضانورد کانادایی معروف به فضا بود. اولین ماموریت او این بود که به ایستگاه فضایی روسی “میر” بروند و آنالیز هایی را آنجا انجام دهند ، این ماموریت بسیار حساس بود ، آنها نه باید آنچنان شدید در ایستگاه توقف میکردند ، که نوعی تصادف انجام شود و هر سه فضا نورد کشته شوند ، نه آنچنان آرام که موفق به توقف نشوند.

همه چیز درست پیش میرود تا این که یکی از سنسور ها نشان میداد که آنها 20 فوت تا ایستگاه فاصله دارند و سنسور دیگری نمایش میداد آنها 32 فوت تا ایستگاه فاصله دارند. آنها باید در عرض 30 ثانیه تصمیم میگرفتند ، تصمیمی که کریس هدفیلد با محاسبه ای بر اساس زمان توانست تخمین بزند که در اصل چقدر از ایستگاه فاصله دارند و جان خود و دو فضانورد دیگر را نجات دهد.

 

6- غیر ممکن

در 1981 ولادیمیر کوالیونوک Vladimir Kovalyonok در صفر فضایی در ایستگاه ماهواره ای salyut خود شاهد اتفاقاتی بود که او را بسیار شوکه کرده بود. زمانی که پا بر زمین گذاشت ، در اولین کنفرانس تمام وقایع را موبه مو با جزئیات بیان کرد.

او بیان کرد که “خیلی از فضانوردان پدیده هایی را مشاهده میکنند که فرای تجربیات زندگی انسان روی زمین است. برای 10 سال من در خصوص این چیز ها صحبت نکردم ، رخدادی را که شما در خصوص آن از من میپرسید ، در 5 می 1981 در حوالی 6 عصر در حین ماموریت سلیوت رخ داد. در اون زمان ما در ناحیه ی آفریقای جنوبی و به سمت اقیانوس هند در حال حرکت بودیم ، من در حال انجام ورزش های ژیمناستیک بودم ، تا این که به روبه روی خود ، خارج از پنجره نگاه کردم. در خارج از پنجره چیزی بود که نمیتوانم آن را توصیف کنم. من این چیز را دیدم ، و سپس اتفاقی افتاد ، که نمیتوانم توصیف کنم ، اتفاقی که از لحاظ علوم فیزیک غیر ممکن است. این چیز شکل خاص خود را داشت ، بیضوی مانند ، که به همراه ما پرواز میکرد. از دید رو به رو به نظر میرسید ، که در جهت پرواز خود میچرخد. فقط مستقیم پرواز میکرد ، تا این که یک حادثه مانند انفجار رخ داد. انفجاری طلایی که بسیار زیبا بود. این قسمت اول بود.”

او ادامه داد ” سپس ، حدود 2 ثانیه بعد ، انفجاری دیگر در یک قسمت دیگر رخ داد ، و دو کره پدیدار شد. طلایی و بسیار زیبا بودند. پس از این انفجار من فقط دود و یک کره ی ابری سفید دیدم . و پس از این که وارد تاریکی سایه ی زمین شدیم ، من دیگر نمیتوانستم آنها را ببینم.”

با توجه به توضیح مو به مو و با جزئیات و این حقیقت که این داستان از زبان یک فضانورد بیان شده است ، این داستان یکی از مستند ترین شواهد برای دیده شدن سفینه ی بیگانگان بوده است.

 

10 تا از ترسناک ترین خاطرات فضانوردان - داستان ها و عجایب ترسناک در فضا

5- مسموم

در اواسط دهه 90 باب کربین bob curbeam اولین ماموریت فضایی خود را دریافت کرد. در همین ماموریت اتفاقی افتاد که هر مرد شجاعی را میترساند. او در حین انجام ماموریت در خارج سفینه بود ، که یکی از شلنگ های سفینه نشت میکند و سر تا پای او را غرق از ماده ی سمی آمونیاک میکند. حال او نمیتوانست وارد سفینه شود چرا که ممکن بود بقیه افراد مسموم شوند ، او تصمیم گرفت خونسردی خود را حفظ کند ، نشتی را ترمیم کند. سپس راه حلی به ذهن او رسید. این که آمونیاک ، نقطه جوش پایینی داشت ، این ایده را به ذهن او آورد که بیرون از سفینه شناور بماند ، تا نور خورشید آمونیاک را تبخیر کند. اگرچه باب در لباس فضانوردی ، کباب شد ، اما نقشه جواب داد و پس از 30 دقیقه توانست وارد سفینه شود.

 

4- نور ها

در رتبه ی چهارم ترسناک ترین خاطرات فضانوردان ، نور های عجیب قرار دارد . در 2005 لیروی چیاو leroy chiao که به مدت 6 ماه فرمانده ی ایستگاه فضایی بین المللی بود ، در حال انجام ماموریتی با هدف ترمیم ، برخی آنتن های ایستگاه بود ، که چیزی توجه او را جلب میکند ، یک ردیفی از نور ها به صورت یک علامت پیکان برعکس ، که به سرعت از رو به روی او رد شد. همراهان او این پدیده را مشاهده نکردند چه را که به سمت دیگری ایستاده بودند.

 

10 تا از ترسناک ترین خاطرات فضانوردان - داستان ها و عجایب ترسناک در فضا

3- شناور

وقتی بحث سفر به فضا میشود ، عموما بزرگترین ترس افراد این است ، که همان طور که تلاش میکنند و در هوا چنگ میزنند تا به ایستگاه فضایی نزدیک شوند ، از ایستگاه دور و دور تر شوند و برای همیشه در خلا و سکوت و تاریکی فضا شناور باقی بمانند. واقغا وضعیت ترسناکی است.

یک فضانورد با نام اسکات پارازینسکی scott parazynski در شرف تجربه ی این ترس بود. او وظیفه داشت یک پنل خورشیدی را که جدا شده بود ، را ترمیم کند. برخورد این پنل خورشیدی با ایستگاه میتوانست خسارات جانی و مالی زیادی به بار بیاورد ، در طی انجام ماموریت اسکات در شرف شناوری ابدی در فضا بود.

 

2- ارتباطات مخفی

در 1975 رئیس سابق سیستم های ارتباطی ناسا ، موریس چاتلین maurice chatelain کتابی منتشر کرد. در این کتاب او داستان ترسناکی را در خصوص ماموریت قدم روی ماه بیان کرده بود. که لحظاتی قبل از این که آرمسترانگ روی ماه قدم بگذارد ، دو UFO بالا سر آنها ظاهر شدند. که ادوین آلدرین edwin aldrin موفق شد چندین عکس از آنها بگیرد. و برخی از این عکس ها در مجله ی مردم مدرن در 1975 منتشر شد.

این اتفاقات دقیقا لحظه ای رخ داد ، که حدود دو دقیقه سکوت رادیویی برقرار شد و هیچ صدایی از برنامه پخش نمیشد. گفته میشود این سکوت نوعی سانسور بوده است ، که حرف های ادوین یعنی “این بچه ها بزرگ بودند قربان و خیلی بزرگ ، اوه خدای من شما باور نخواهید کرد. سفینه های دیگری هم هستند که در نزدیکی حفره ی شهابسنگی ماه به صف شده اند و روی ماه ما را تماشا میکنند – theses babies were huge sir enourmes , oh god you wouldnt believe it , there are other spacecrafts out there lined up on the far side of craters edge  they are on the moon watching us.” به گوش مخاطبان نرسد. البته این سخنان همگی شایعه است و هنوز تایید نشده است. یعنی نه تصاویر آن سفینه ها و نه صدای ضبط شده ی ادوین ، هرگز منتشر نشده است.

 

10 تا از ترسناک ترین خاطرات فضانوردان - داستان ها و عجایب ترسناک در فضا

1-گلوله سبز

گوردون کوپر ، فضانوردی است که در ماموریت mercury9 و gemini5 شرکت کرده بود. او آخرین آمریکایی است که به تنهایی به فضا پرواز کرده است. او در یکی از ماموریت ها در پرواز با کپسول mercury بود که چند دور به دور زمین حرکت میکرد.

همه چیز به خوبی در حال اجرا بود، او در حوالی آسمان استرالیا بود. که یک نور بسیار سبز با شتاب بالا و سریع از کنار کپسول او گذشت. در ابتدا او فکر کرد خیالاتی شده است. یا یکی از همان پدیده ها هست که فضانوردان مشاهده میکنند ، اما هیچ مدرکی برای اثبات آن ندارند. اما رادار های استرالیا ، به خوبی این حادثه را ردیابی کرده بودند. گوردون بسیار خوشحال بود که میتوانست این تجربه ی عجیب را با مدرک در زمین بیان کند. اما بعد ها توضیح داد که وقتی به زمین قدم گذاشت ، گزارشگران nbc به او گفتند که اجازه ندارند ، در این مورد از او سوال کنند. تمام این ها این شایعه را ایجاد کرد ، که یک سفینه فضایی به کپسول او شلیک کرده بود.

هنوز تمام نشده ، منتظر قسمت دوم باشید !


2 Comments

ناشناس · 2021-12-13 at 9:24 ب.ظ

ممنون از سایت عالیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی تون (به علاوه 10000000000000000000 قدر دیگر ی )

    Irabroder · 2021-12-16 at 12:52 ب.ظ

    سلام دوست عزیز ، خواندن کامنت های بسیار زیبا و دلنشین شما به ما انگیزه و شادی میده. واقعا ازتون ممنونیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir